Szerző: BICSÉRDI-FÜLÖP ÁDÁM
2023.06.23.
- Megszűnik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának, a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriuma tagjainak, a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) jelenlegi vezető tisztségviselőinek megbízatása.
-
Megszűnik a közmédia kiadójaként funkcionáló Duna Médiaszolgáltató és a tartalmakat gyártó MTVA. Helyette két cégre, a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt.-re és a Magyar Távirati Iroda Nonprofit Zrt.-re bontják a szervezetet.
- Nyílt pályázaton választják ki a szakmailag legalkalmasabb vezetőket például a Médiatanács és a közmédia élére.
- Létrejön a Független Közmédia Testület, amely ellenőrzi a közmédia függetlenségét és gazdálkodását. A nagy értékű szerződéseket is ez a testület hagyja jóvá. A testületbe négy évre három tagot a kormánypárt, három tagot az ellenzéki pártok, öt évre három tagot médiaszakmai szervezetek jelölhetnek.
- Létrejön a Sajtóalap, amit az NMHH kezel. A Sajtóalap feladata a különböző független médiumok támogatása.
A Tisza Párt képviselői június 12-én nyújtották be a médiatörvény átalakításáról szóló javaslatot. A javaslat parlamenti vitájában a tiszás képviselők észak-koreai és orosz szerkesztési módszereket emlegetve szidták a közmédiát, Nagy Ervin pedig felolvasta azoknak a művészeknek, közéleti szereplőknek a nevét, akik állítása szerint feketelistán voltak a Fidesz alatt a közmédiában. A fideszes politikusok (többek között a korábban a közmédiánál dolgozó Németh Balázs) védték a NER egyik szimbólumává vált közmédiát, többek között azzal, hogy az nemcsak a hírszolgáltatásból állt, és hogy az emberek szeretik a műsoraikat...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.