Szerző: SASHEGYI SZILVIA
2026.06.26.
Mit oldanak meg és milyen problémákat okoznak a 6 és 8 osztályos képzések? Mit okoznak az elitiskolák? Nem csak ezekre kaptunk válaszokat, amikor vitázni ültettük össze Kende Ágnes szociológust, Kampós Andrást, az Eötvös József Gimnázium igazgatóját, valamint a Budapesti Piarista Gimnáziumot vezető Horváth Bálintot. Az általános iskolák toló hatásáról, a társadalmi mobilitást torzító technikumi képzésről, a központi felvételi elitizáló jellegének csökkentéséről, exkluzív és inkluzív iskolák szembeállításáról is összecsaptak az érvek, s megvitatták azt is, mennyire lesz képes szolidáris Magyarországot építeni a társadalom a következő években. Monstre hármas interjú...

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.