2026. június 26., péntek

SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ AZ EURÓCSOPORT ELNÖKÉVEL

MAGYAR PÉTER HIVATALOS
Szerző: MAGYAR PÉTER HIVATALOS
2026.06.26.



Sajtótájékoztató az Eurócsoport elnökével.

L. RITÓK NÓRAA MEGAFONRÓL: VALÓTLAN RÁGALMAIKKAL FOLYAMATOSAN SZÍTOTTÁK A GYŰLÖLETET

FACEBOOK
Szerző: L. RITÓK NÓRA
2026.06.25.


Szerintem ők nagyon sok kárt okoztak… és nemcsak azért írom ezt, mert én is alanya voltam a méltatlan lejáratókampányaiknak, pl. mikor elfogadtuk a jelenlegi miniszterelnök napszemüvegjének árverési bevételét, amiből vízbekötéseket tudtunk elindítani lakhatási szegénységben élő családoknál. Máig bennem van a tehetetlenség keserű érzése, mert eszköztelen voltam a rágalmaikkal szemben.

Hanem azért is gondolom ezt, mert a valótlan rágalmaikkal folyamatosan szították a gyűlöletet.

Próbáltam mindig elképzelni, hogy milyen lehetett ott egy munkamegbeszélés. Amiben csak a mások lejáratása volt a téma. Hogyan ötletelhettek ezen? Élvezettel vetettek fel hazug ötleteket és közösen röhögtek rajta, majd nekiláttak a felvételeknek? Hogy volt a díjazása ezeknek? Hogy lehetett díjazni a gyűlöletkeltést?

Az, hogy miből működtek, persze nagy kérdés. De az is, hogy akik ennyi mentális kárt okoztak, azoknak valahogy jó lenne az elszámoltatása. Mert nemcsak gazdasági elszámoltatás létezik, nemcsak a törvénysértésekkel, a lenyúlt pénzekkel, hanem a mentális károkozással is kellene valamit kezdeni.

És ezt azért is írom, mert a partizános interjú után nagyon sok olyan levelet, üzenetet kaptam, amiben megkeseredett, kiégett, pályát elhagyó szakemberek számoltak be a sérelmeikről. Amiket azért kaptak, mert nem értettek egyet a főnökeikkel, akik a Fidesz-narratíva szerinti működést várták el. Mert ha a hatalom médiája így működhetett, az feljogosította a legkisebb egységekig az embereket a hierarchiában a hasonló működésre.

Nem vagyok bosszúálló, nem azért mondom… csak ne hagyjuk szó nélkül, hogy amit tettek, annak nem lett volna szabad megtörténnie. Vajon hány ember élete ment így tönkre? Ők képesek lesznek-e még valaha hinni az igazságban, a demokráciában, a szakmaiságban?

Mert nem tűnik el ez az attitűd azzal, ha megszűnik a Megafon…vagy lecserélnek valahol egy-egy vezetőt. Aki ezzel az attitűddel épített karriert magának, az keresni fogja a lehetőségét, hogy újra így folytathassa. Ha pedig nincs közösségi tükörtartás, hogy rosszat tett, kárt okozott, akkor abban a hitben él és munkálkodik tovább, hogy jó az ő útja. Mert mindig lesz, aki ebben megerősíti. A gyűlöltre sajnos mindig van igény.

Persze azt én sem tudom, hogy lehetne ezt a „közösségi tükörtartást” megszervezni. Csak azt tudom, mert a munkánkban ezt megértettem, hogy az élhető világhoz fontos a közösségi értékrend, a megerősítéseivel, vagy épp az elhatárolódásaival.

LENGYEL TAMÁS A MEGAFON FELSZÁMOLÁSÁRÓL: ALJAS ROHADÉK MIND, AKI EGY FŰSZÁLAT IS KERESZTBE TETT AZÉRT, HOGY EZ A HAZUG GÉPEZET MŰKÖDNI TUDJON

HVG
Szerző: LENGYEL TAMÁS
2026.06.25.


A színész azt is felvetette, hogy ha a Megafon valóban közpénzből működött, ki fogja az összegeket visszafizetni.


Ahogy arról beszámoltunk, pénteken megszűnhet a Megafon utolsó dolgozójának munkaviszonya. A Media1 információi alapján több mint 50 embert érint a leépítés több hullámban, még június végén, és már az irodáikat is felszámolták, a bútorokat eladták. Habár a választás estéjén még arról volt szó, hogy folytatják a működést, néhány nappal később már szóba került az is, hogy közösségi finanszírozásra álljanak át, április 21-én pedig közölték, hogy ha nem lesz megoldás egy hónapon belül, akkor jöhet a csoportos létszámleépítés.

A hírre Lengyel Tamás színész is reagált a közösségi oldalán. Ahogy fogalmazott:

Csak azt nem értem, ha a Megafon tényleg adományokból tartotta fenn magát a kezdetektől fogva, akkor egy választási vereségnek mégis miért az a következménye, hogy a mai napon az utolsó munkavállaló munkaviszonya is megszűnik, és még a bútorokat is eladták. Továbbá azt sem értem, ha esetleg mégsem adományokból gyűlt össze a működéshez szükséges pénz, hanem tényleg közpénz volt, ki fogja mindezt VISSZAFIZETNI?

Hozzátette: a magánvéleménye szerint „aljas rohadék mind, aki egy fűszálat is keresztbe tett azért, hogy ez a hazug gépezet működni tudjon”. Szerinte sok minden mellett a Megafonra sincs mentség, aki pedig „ott dolgozott, anyagot gyártott neki, arcával, tudásával, idejével segítette ezt a mocskot, az remélem, visszakapja az élettől mindazt, amit ő tett. Felkészül, Mandiner!” – zárta a posztját...

ÁGTON LÁSZLÓ: LÁZAS A BOLYGÓ ÉS MI VAGYUNK A BETEGSÉGE.VAGY ÉSZHEZ TÉRÜNK VAGY MEGSZABADUL TŐLÜNK

FACEBOOK
Szerző: ÁGOSTON LÁSZLÓ
2026.06.26.


Most, hogy a "mindig ködös, esős és hűvös Angliában" iskolákat zárnak be a hőség miatt, eszembe jutnak az okosok, akik kinevették Greta Thunberget.


Azt mondta, szégyelljék magukat azok, akik nem veszik komolyan a gyerekeik jövőjére leselkedő biztos veszélyt.

Akkor nagyon nagy és véres volt a fidesznyikek szája, Orbán ugye meg is vétózta '19-ben a klímavállalásokat az EU-ban, merthogy rezsi meg szabadságharc - most gondolom kellemesen nyaralnak a Velencei-tó partján.

Meg homokvárat építenek a kiszáradt mederben.

Emlékszem, a doktorminiszterelnökúr valami olyasmit tudott mondani, hogy ha két fokkal nő a hőmérséklet, majd feljebb vesszük a klímát.

Aztán tönkrevágta az egyetemeket.

Ami konkrétan felb@sz az Anglia fölött dühöngő hőkupola alatt izzadva, hogy már gyerekkoromban is tudtuk, hogy ez lesz.

Tegnap pedig megdőlt az új angliai melegrekord. Tudod mikor volt az előző rekord? Tegnapelőtt. Komolyan.

Azt mondták évtizedeken keresztül, sajnos nincsen rá pénz, hogy elhárítsuk ezt a kihalási eseményt.

Szerintem ha Putyin ukrán gyerekek mészárlása helyett ugyanezt az energiát klímavédelembe fektette volna, most jobb hely lenne a világ.

Szerintem ha Trump (a BÉKE EMBERE, ugye) egy vesztes iráni háború helyett a környezetvédelembe tenné a pénzt, nem csak jobban járnánk, de még ő is népszerűbb lenne.

Szerintem ha Orbánék nem azt magyarázzák, hogy a napelem baromság, mert este nem süt a nap, meg ötvenmilliárdból nem kajak-kenu központot nyitnak a Velencei-tó partjára, hanem megmentik a tavat...

... de idióták vannak hatalmon szerte a világban, mert idióták választanak és idióták próbálják számonkérni a saját idiotizmusukat.

Tudod, mi a vicc? Hogy ugyanazok, akik köpködték Greta Thunberget, keblükre ölelték volna, ha azt mondják nekik saját (vélemény)vezéreik.

A valódi hozzáértők 98 százaléka (!) pedig mély depresszióval küzd egy még 2016-os index-cikk szerint.

Ugyanez van az oltásokkal.

Ugyanez van bármivel, ami bonyolultabb, mint a foci.

Természet anyánk viszont bölcs. Nem büntet, csak védi magát.

Lázas a bolygó és mi vagyunk a betegsége.
Vagy észhez térünk vagy megszabadul tőlünk.

Következménynélküliség nem létezik. Csak később jelentkező következmények

DON BATIDA LÉPCSŐJE ÉS A KACSALÁBON FORGÓ PALOTA: A KORMÁNY BEMUTATTA, MIT TERVEZTEK MÉG ORBÁNÉK A VÁRNEGYEDBEN

TELEX
Szerző: SZÁNTÓ-NAGY BÁLINT
2026.06.25.


A nulláról visszaépített József főhercegi palotába – Magyar Péter szavaival élve – „Don Batida lépcsősorát”, a felújított, illetve gyakorlatilag újjáépített budai Várba pedig előkelő belsőépítészetet álmodtak meg az Orbán Viktor kormányzása alatt elindított Nemzeti Hauszmann Programban. A kormány most elővette a terveket, megnézték, mi van folyamatban, mit kell felülvizsgálni és mit fejeznek most be, a kész, illetve a hamarosan elkészülő épületeknek pedig funkciót keresnek. A sok százmilliárdos beruházás részleteiről Magyar Péter és Vitézy Dávid szakmai és társadalmi egyeztetést ígértek a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón.

A kormány az e heti, szerdai ülésén áttekintette a Nemzeti Hauszmann Programot, azaz a budai várnegyed fejlesztéséről indult programot, mondta Vitézy Dávid beruházási és közlekedési miniszter. Ennek több részlete is megjelent szerdán napközben a Magyar Közlönyben. Például az, hogy a kormány nem támogatja az Alkotmánybíróság beköltözését a József főhercegi palotába. Elrendelték azt is, hogy vizsgálják felül az állami intézmények költöztetéseit a budai Vár épületeibe.

Vitézy a sajtótájékoztatón a vizsgálat részleteiről elmondta, hogy az Orbán-kormány átfogó várfejlesztési programba vágott bele néhány éve, ennek célja egyrészt építészeti volt, illetve műemlék-rekonstrukció és akadálymentesítés. Ennek a projektnek része több, már megvalósult beruházás: a Lovarda; a várfalrekonstrukció és történelmi elemek, a Karmelita; a most már Szociális és Családügyi minisztériumként szolgáló Vöröskereszt székház; a most Belügyminisztériumként funkcionáló egykori Pénzügyminisztérium és a Várkert bazár is. Ezek között vannak funkció nélküli történelmi műemlékek és használatban lévők is.

Ez összességében az eredeti, tíz évvel ezelőtti áron több mint 200 milliárd forint volt, de ez a mai árakat nézve jóval több.

Vitézy Dávid emlékeztetett, hogy ezekről a projektekről széles körű társadalmi egyeztetés nem volt. Azonban azért tartják fontosnak a kérdés áttekintését, mert az új kormány ebből az átfogó fejlesztéscsomagból több olyan projektet is megörökölt, ahol több tízmilliárdot kellene még kifizetni. „Mi szeretnénk, hogy a magyar emberek értsék és lássák, hogy milyen döntéseket hozott az előző kormány” – mondta...

SÚLYOS FORDULAT AZ ARANYKONVOJÜGYBEN: ORBÁN ÉS ROGÁN NEVE IS FELMERÜLT

HÍRKLIKK
Szerző: HÍRKLIKK
2026.06.26.



Az aranykonvoj ügyében zajló nyomozások új szakaszba érkeztek – erről beszélt a KlikkTV Centerpálya című műsorában dr. Horváth Lóránt, az érintett ukrán fél jogi képviselője. Az ügyvéd szerint a rendelkezésre álló nyomozati iratok alapján egyre inkább az körvonalazódik, hogy a március 5-i hatósági akció mögött nem pénzmosási bűncselekmény, hanem politikai motiváció állhatott. Úgy véli, amennyiben az eredeti gyanú megalapozatlannak bizonyul, politikai szereplők büntetőjogi felelősségének vizsgálata is indokolttá válhat.


A pénzmosási gyanú helyett politikai motiváció rajzolódik ki

A műsorban dr. Horváth Lóránt felidézte, hogy az ügy kezdetén a magyar hatóságok pénzmosás gyanújára hivatkozva hajtották végre az akciót, amelynek során az ukrán pénzszállítókat megbilincselték, több esetben fizikai kényszert alkalmaztak velük szemben, majd kihallgatták őket. Mint hangsúlyozta, azóta senkit sem gyanúsítottak meg hivatalosan, az érintettek kitiltását visszavonták, a lefoglalt készpénzt, aranyrudakat és más értéktárgyakat pedig maradéktalanul visszaszolgáltatták.

Az ügyvéd ugyanakkor jelezte, hogy a pénzmosás miatt indított nyomozás formálisan még nem zárult le, továbbra is felderítési szakban van. Elmondása szerint a magyar hatóságok külföldi jogsegély keretében megkeresték a Raiffeisen Bankot is, azonban tudomása szerint az onnan érkezett válasz nem tartalmazott olyan adatot, amely alátámasztaná a pénzmosás gyanúját. Arra számít, hogy az eljárás végül bűncselekmény hiányában szűnik meg.

Dr. Horváth Lóránt úgy fogalmazott: ha kivonják az ügyből az eredetileg feltételezett bűncselekményt, akkor kizárólag a politikai motiváció marad. Szerinte ebből következhet az is, hogy felmerülhet azoknak a politikai szereplőknek a büntetőjogi felelőssége, akik szerepet játszhattak az akció előkészítésében vagy elrendelésében...

A FÖLD IS LABDA ALAKÚ -HEGYI IVÁN FUTBALLSZAKÍRÓVAL SZÁLE LÁSZLÓ BESZÉLGET

ÉLET ÉS IRODALOM / INTERJÚ
Szerző: SZÁLE LÁSZLÓ
2026.06.26.


Még mindig vagy újra forr a világ bús tengere, s ha lehet, még inkább uralkodik ádáz Erynnis lelke. Háborúk dúlnak, és zajlik a világrendszerváltás, minden bizonnyal gazdasági világválsággal egybekötve. Közben folyik a futball-világbajnokság, demonstrálva, hogy lehetséges a földgolyón a népeknek nemcsak öldöklő harca, hanem együttműködése is, a szép küzdelem és a fair play szellemében. A vébé az emberiség szebbik arca. A futballhoz értésben számomra sokáig Mezey György volt az orákulum. Nemrég meghalt, azóta nekem Hegyi Iván a No. 1. Aki elolvassa monumentális – nem csak terjedelmében –, új Futball-VB-könyvét, egyet fog érteni velem
...

PERINTFALVI RITA: „16 ÉVIG KÍNOZTA EZ A REZSIM EZT A NEMZETET”

KONTROLL / SORSOK MÖGÖTT
Szerző: KONTROLL
2026.06.26.



Lehet-e igazságszolgáltatás elégtétel nélkül? Mit tehet egy áldozat, amikor a rendszer inkább elhallgat, mint meghallgat? És létezik-e egyáltalán olyan, hogy kollektív gyógyulás egy társadalom számára? A Sorsok mögött vendége ezúttal Perintfalvi Rita teológus, egyetemi oktató és áldozatvédő, aki őszintén beszél a személyét ért lejárató kampányról, az egyházi visszaélések feltárásáról, az áldozatok hallgatásának okairól és arról, hogy miért nem lehet elvárás a megbocsátás. A beszélgetésben szó esik az ellene indított karaktergyilkossági kampányról, az egyházi gyermekbántalmazások eltussolásának mechanizmusairól, az áldozathibáztatás magyarországi kultúrájáról, a hit és a közélet kapcsolatáról, a politikai és egyházi felelősség kérdéséről, valamint arról, hogyan lehet túlélni és végigvinni az igazságért folytatott küzdelmet.

NAGY SZÜKSÉG VOLNA RÁ, EDDIG MÉGIS ALIG FOGLALKOZOTT AZ OKTATÁSPOLITIKA A KORA GYEREKKORI FEJLESZTÉSSEL

TELEX
Szerző: NÉMEH-HALÁSZ NIKOLETT
2026.06.26.



Bölcsődékben, óvodákban dolgozók jólléte, átlátható, kiszámítható segítség a megkésett fejlődésű gyerekeknek, és a területi egyenlőtlenségek mérséklése – néhány pont, amire kiemelten akar fókuszálni a néhány hete beiktatott kora gyerekkori jóllétért felelős államtitkár. Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium létrehozásában nemcsak az az újdonság, hogy külön irányítás alá került az oktatás, hanem az is, hogy külön államtitkársága lett a kora gyerekkori jóllétnek.

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumban a közigazgatási és parlamenti államtitkárságok mellett négy szakmai államtitkárság jött létre:a Kora Gyermekkori Jóllétért Felelős Államtitkárság;

- a Közoktatásért Felelős Államtitkárság;
- a Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság; és
- a Szakképzésért és Felnőttkori Tanulásért Felelős Államtitkárság.

Utóbbi három tevékenységi köréről, feladatairól többet lehetett olvasni a sajtóban, de a kora gyerekkor területe eddig kevésbé került fókuszba. Lannert Judit a kora gyerekkori jóllétért felelős szakállamtitkárnak Kereki Juditot kérte fel. Kereki négy felnőtt gyerek édesanyja, közgazdász és gyógypedagógus végzettségű, több mint húsz éve foglalkozik a kora gyerekkori intervenció kérdéskörével, valamint a korai ellátórendszer fejlesztési lehetőségeivel...

LACZÓ ADRIENN: ORBÁN ESETÉBEN TÖBB BŰNCSELEKMÉNY IS FELMERÜLHET

SZINTEN TÚL
Műsorvezető: KRUG EMÍLIA
2026.06.25.



Nehéz azt megélni, hogy az ember tudja, milyen disznóságok történtek, de nem azok ülnek a vádlottak padján, akiknek kellene – mondja Laczó Adrienn volt bíró, ügyvéd a Szinten túl Krug Emíliával című műsorában, melyet szerdán rögzítettünk. Laczó Adrienn – aki dolgozott Szabó Bence százados védőjeként, most pedig az ukrán pénzszállítók ügyvédje és az NKA ügyben is dolgozik - nem tartja túlzásnak azt, hogy eddig bűnszervezet irányította az országot. Szerinte a Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal hosszabb távon tud majd igazán érdemi tevékenységet végezni. Úgy látja, az NKA pénzszórási ügyeiben Hankó Balázs volt miniszterig könnyen el tudnak érni a hatóságok. Bár nem gondolja, hogy nála megállna a történet, de feljebb nehezebb lesz eljutni a nyomozóknak. Úgy véli, az ukrán pénzszállítók ügyében Orbán Viktorral szemben a hivatali visszaélés minimum megáll, de elmondása szerint ő radikálisan gondolkodik, szerinte a terrorcselekmény gyanúja is felmerülhet. Beszél arról is, hogy visszamenne-e a bíróságra dolgozni, jónak tartja-e, hogy az országgyűlési képviselők megválaszthatóságát három ciklusra csökkentené a Tisza és Sulyok Tamással együtt kiket kellene még elmozdítania a tiszás kétharmadnak.

Szinten túl Krug Emíliával minden szerdán és pénteken a YouTube-on. Ha megteheti, támogassa a műsor készítőit a szintentul.hu oldalon.

MEGSZŰNŐ SZAKMÁK, 200 JELENTKEZÉSBŐL NULLA AJÁNLAT – HOGYAN TALÁLNAK MOST MUNKÁT A FIATALOK?

G7.HU
Szerző: SZABÓ MILÁN
2026.06.26.


A dolgozók számára a legelőnyösebb a feszes munkaerőpiac, ugyanis munkaerőhiány idején erős az alkupozíciójuk a munkáltatókkal szemben: könnyen tudnak munkát váltani, magasabb bért kialkudni, illetve általában az érdekeiket érvényesíteni. A gazdasági lassulás és a munkanélküliség növekedése pedig értelemszerűen ez ellen hat: növekszik a munkavállalók kiszolgáltatottsága, és felértékelődnek a korábban kevésbé vonzó munkakörülményeket nyújtó állások.


A munkaerőpiac lassulása a pályakezdő generációt kiemelten érzékenyen érinti, ugyanis több tapasztalattal bíró munkavállalókkal kell versenyezniük kevesebb állásért. Az utóbbi évek gazdasági stagnálása, az emelkedő munkanélküliség és a mesterséges intelligencia terjedésének fényében arra voltunk kíváncsiak, hogy milyen tapasztalatai vannak a pályájuk elején járó fiataloknak a munkaerőpiacon. Szakemberek mellett négy fiatal munkavállalót kérdeztünk meg, akik arról is beszéltek, hogy miért volt más pár éve a munkakeresés. De előtte érdemes eloszlatni néhány tévhitet.

Hálátlan generáció?

A nemzetközi sajtóban megjelentek olyan vélemények a korábbi években, amelyek a munkaerőpiacon aktív legfiatalabb réteget, a Z generációt (1997 és 2012 között születettek) nem elég hűségesnek és kitartónak írják le, mert a generáció tagjai gyakran váltanak munkahelyet. Ám hiba lenne ez alapján azt gondolni, hogy itt a generáció sajátos tulajdonságáról vagy erkölcsi hiányosságáról lenne szó...

VÁLASZTÁSOK UTÁN: MÁSKÉPP LÁTJUK A KORRUPCIÓT? | OSZKÓ PÉTER BESZÉLGET MARTIN JÓZSEF PÉTERREL

OXO COFFEEBREAK
Szerző: OSZKÓ PÉTER
2026.06.25.



Hogyan lehet valóban fellépni a korrupció ellen egy kormányváltást követően? Milyen szerepe van a társadalmi egyeztetésnek, a közbizalomnak és az intézményi garanciáknak egy új korrupcióellenes stratégia kialakításában?

Az OXO Coffee Break legújabb epizódjában Oszkó Péter vendége Martin József Péter. A beszélgetésben szó esik Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz programról, a vagyonvisszaszerzés lehetőségeiről, valamint arról, hogy milyen feltételek szükségesek ahhoz, hogy a korrupcióellenes intézkedések hosszú távon is működőképesek legyenek.

A podcast kitér a bejelentővédelem jelenlegi helyzetére is: miért kulcsfontosságú a visszaéléseket feltáró személyek megfelelő védelme, és miért tekinthető ez a hatékony vagyonvisszaszerzés egyik alapfeltételének? Emellett a résztvevők arról is beszélgetnek, hogy milyen szerepet játszhat a társadalmi egyeztetés a korrupcióellenes intézkedések elfogadottságában és eredményességében.

Hallgasd meg az epizódot, ha kíváncsi vagy arra, hogy milyen szakpolitikai és intézményi változásokra lehet szükség a korrupció visszaszorításához Magyarországon.

EGY FIDESZES HAZUGSÁG ANATÓMIÁJA AVAGY TÉNYLEG A GONOSZBRÜSSZEL MIATT NINCS ELÉG VONAT?

DIÉTÁS MAGYAR MÚZSA
Szerző: ÉSIK SÁNDOR
2026.06.25.


Gondolom sokan látták Vitézy Dávid videós bejelentkezését a Dunakeszi Járműjavítóból, ahol áll a munka és vizsgára vár a hazai légkondicionált vasútikocsi-flotta jelentős része. A járműjavító csődben van, a magyar állam az év elején vész-üzemmódban újra beszállt a korábban privatizált cégbe, de a munka még nem tudott újraindulni.

Vitézy elmondta, hogy ez bizony a Fidesz hibája, és Vitézynek ebben igaza van. A Fidike nem volt rest és reagált is, természetesen minden a Gonoszprüsszel miatt van. Nos nagyon nem. Az egész sztori kiváló tanmese arról, hogy a Tisza-kormány mit örököl, és mit nem lenne szabad nekik is elkövetni.

Bemelegítésnek a Fidike közleménye, teljes egészében, hogy ne érje a szó a ház elejét, hogy csak úgy szemezgetek belőle:

 

2026. június 21., vasárnap 15:26
Budapest Nemzeti Közleménytár

Budapest, 2026. június 21., vasárnap - A brüsszeli szankciók súlyos ára: veszélybe került a Dunakeszi Járműjavító és több száz magyar munkahely

A magyar kormány ezért a munkahelyek, a gyártási képesség és a MÁV működőképességének megvédése érdekében közbelépett. Az állam döntése alapján a MÁV-csoport visszavásárolta a dunakeszi járműgyártó és -karbantartó bázist, a reorganizációhoz pedig külön költségvetési forrást biztosítottak. A cél az, hogy újrainduljanak a javítási munkák, folytatódjon a vasúti járműgyártás, a munkahelyek megmaradjanak és Magyarország teljesíteni tudja nemzetközi kötelezettségeit.

A Fidesz-frakció szerint a Dunakeszi Járműjavító esete egyértelmű figyelmeztetés: az elhibázott brüsszeli szankcióknak valós gazdasági és társadalmi következményei vannak. Amikor Brüsszel újabb és újabb korlátozásokról dönt, nem számol megfelelően azzal, hogy azok európai vállalatokat, magyar beszállítókat és családok megélhetését is veszélybe sodorhatják.

A Fidesz-frakció támogatja a Dunakeszi Járműjavító megmentését, a munkahelyek megőrzését és a magyar vasúti járműgyártás újjászervezését. Nem engedhetjük, hogy a brüsszeli szankciós politika árát a magyar dolgozók és a magyar utasok fizessék meg.

Kiadó: Fidesz-frakció

Neazemberekkelfizettessékmeg és Gonoszbrüsszel. A Fidesz hazudik. Kezdjük elölről.


Magyarországnak anno sajátos helyzetű vasútipara volt. Baross Gábor víziójának része volt az önálló járműgyártás, és kiépültek azok a gyárak, amelyek egy európai középhatalom, a Magyar Királyság igényeihez kellettek. Igenám, csak a Monarchia amúgy rendelkezett vasútiparral. Bécsújhely és Floridsdorf, a két nagy osztrák mozdonygyár mellett ott volt a cseh ipar is, a Skoda, a Tatra, a CKD elődvállalatai. A magyar vasúti járműgyártás tehát versenyezett a szomszédos országokkal és a hazai megrendelések tartották életben, jóval később a szocializmus éveiben is. A termékek nem voltak rosszak, de kiemelkedően jók se.

Ráadásul 1968-tól az új közlekedési koncepcióval a vasút kezdett háttérbe szorulni, és a rendszerváltás után ez a folyamat felgyorsult. A könyvemben írtam arról, hogy a magyar kormányok nem üzemeltettek, hanem feléltek. Az egykori vasúti gyártás helyén azonban maradtak olyan nagy járműjavítók, amelyek a - nagyrészt magyar gyártmányú - járműflottát a gyári főjavítás szintjén tudták karban tartani.

Ezek nagy része az elmúlt 25 évben - dacára az érkező EU-s pénzeknek - elsorvadt. A folyamat végén Szolnok és Dunakeszi, a két utolsó nagy bázis volt. Mint szinte mindenben itt is keresték a fából vaskarikát, az alapvetően üzemeltető, de azért profitot is termelő csodaüzemet...

INDUL A TISZTÍTÓTŰZ-MŰVELET A HONVÉDSÉGNÉL IS // RUSZIN-SZENDI ROMULUSZ HONVÉDELMI MINISZTER

KONTROLL
Szerző: KONTROLL
2026.06.25.



Újabb vizsgálatot rendelt el az újdörögdi kézigránát-baleset ügyében a honvédelmi miniszter, miután a balesetben mindkét kezét elvesztő kormányhivatalnok nő nem törődik bele a nyomozás megszüntetésébe - erről is beszél Ruszin-Szendi Romulusz a Kontrollnak adott interjújában. Szóba kerül a Magyar Honvédség állományát érintő kérdések mellett a haderőfejlesztés helyzete, valamint a laktanyák és a honvédségi ingatlanok állapota is. A honvédelmi miniszter az interjúban kitér az Orbán-kormány ideje alatt megkötött 4iG- szerződésekkel kapcsolatban indított belső vizsgálatokra és a fideszes elődje által tervezett csádi katonai misszió körülményeinek átvilágítására is.

TÉNYLEG ERŐSÍTIK AZ ELITISKOLÁK A TÁRSADALMI EGYENLŐTLENSÉGEKET? ITT A NAGY OKTATÁSI VITA!

VÁLASZ ONLINE / INTERJÚ
Szerző: SASHEGYI SZILVIA
2026.06.26.


Mit oldanak meg és milyen problémákat okoznak a 6 és 8 osztályos képzések? Mit okoznak az elitiskolák? Nem csak ezekre kaptunk válaszokat, amikor vitázni ültettük össze Kende Ágnes szociológust, Kampós Andrást, az Eötvös József Gimnázium igazgatóját, valamint a Budapesti Piarista Gimnáziumot vezető Horváth Bálintot. Az általános iskolák toló hatásáról, a társadalmi mobilitást torzító technikumi képzésről, a központi felvételi elitizáló jellegének csökkentéséről, exkluzív és inkluzív iskolák szembeállításáról is összecsaptak az érvek, s megvitatták azt is, mennyire lesz képes szolidáris Magyarországot építeni a társadalom a következő években. Monstre hármas interjú
...

ÜLDÖZIK A MAGYART? – ÁLL A BÁL A CORVINUSON

VÁLASZ ONLINE / HÁTTÉR
Szerző: STUMPF ANDRÁS
2026.06.25.


Intézményesített diszkriminációt tapasztal „mindennel szemben, ami magyar” – mondja lapunknak a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, Győrffy Dóra, de több dokumentumból is kiviláglik, hogy az egyetem dolgozóinak legalább 40 százaléka elégedetlen a jelenlegi vezetéssel és iránnyal. A Válasz Online-nak az oktatási rektorhelyettes és a dékán visszautasítja a magyarellenesség vádját és kontextusba helyezi a döntéseket. Az egyetemen mindenesetre feszültség van. A Tisza Párt választási győzelmével a kekváknak befellegzett, az eddigi vezetésnek viszont esze ágában sincs odébb állni – s ez azzal együtt is igaz, hogy Hernádi Zsolt Mol-elnök múlt héten lemondott az egyetem kekvájának elnökségéről. Háttér
.

Lemondott a Budapesti Corvinus Egyetemet működtető alapítvány (kekva) kuratóriumi tagságáról és elnöki posztjáról Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója – derült ki múlt héten. Sokan reménykedni is kezdtek, hogy éppúgy a rendszerváltás fuvallata söpörte ki Hernádit a Corvinus kekvájának éléről, ahogy azt a MOME esetében is láthattuk az ottani helytartók esetében. (Emlékezetes: a művészeti egyetem kuratóriuma nem sokkal a választás után, még a kormányalakítás előtt lemondott, s jogait felajánlotta az államnak.)

Hogy a Corvinus esetében cseppet sem erről van szó, az rögtön a Hernádi lemondásáról szóló hírből kiderült – csak kicsit tovább kellett olvasni: „A távozó üzletember a megüresedő kuratóriumi tag helyére Misovicz Tibor alapítványi titkár megválasztását javasolja.” Tehát

Hernádi egy volt fideszes helyettes államtitkárt javasolt a kuratóriumba,

ahol olyanok ülnek, mint a szintén Mol-os Bacsa György, a Fidesz-filozófus exrektor Lánczi András, a nemzeti bankos Palotai Dániel és a WizzAir-es Váradi József.

Minthogy a kekvátlanításnak megágyazó 16. alkotmánymódosítás csak e hónap 20-án lett hatályos, Hernádi még teljesen a régi szabályok alapján járhatott el: a Válasz Online értesülései szerint Misoviczot meg is választották elnöknek, és gőzerőkkel folyik az új szenátus választásának előkészítése is – ahol ugyanez a kör vinné a prímet tovább.

A kuratóriumnak tehát esze ágában nem volt lemondani, sőt: múlt héten a szenátusban is alulmaradtak azok, akik erre szólították volna fel a tulajdonosi jogokat gyakorló testületet. Merthogy vannak ilyenek is szép számmal – ezért aztán az egyetemen hetek óta áll a bál. Míg a Corvinus vezetése, menedzsmentje átmentené magát az új világba is (erről a rektor hivatalos anyagot is megjelentetett, s interjúban közölte, hogy esze ágában sincs lemondani), a szakszervezet és több mint 180 corvinusos dolgozó viszont illegitimnek tartja a vezetést, elégedetlenek az eredményekkel, és a kekvák küszöbönálló törvényi megszüntetésére hivatkozva új irányokat követelnek. Plusz olyan vezetést, amelyben az egyetemiek vannak többségben...


Lásd még:

KATASZTROFÁLIS ÁLLAPOTBAN A TIBORCZ ISTVÁNNAL ÜZLETELŐ SZAÚDI MILLIÁRDOSHOZ KERÜLT HŐGYÉSZI APPONYI-KASTÉLY

ÁTLÁTSZÓ
Szerzők: SZABÓ-GÖDRIRITA, VARGA BENCE
2026.06.25.



Betört ablakok, szétgraffitizett falak, omló mennyezet és lyukas tető – ez a látvány fogadja a hőgyészi Apponyi-kastélyba látogatókat. Illetve fogadta, egészen múlt hétig, akkor ugyanis a kaput bezárták, és azóta egy őrző-védő cég vigyáz az egykor szebb napokat is megélt barokk stílusú műemléképületre. Az újbóli lezárás oka az, hogy véget ért az a jogvita, ami Ghaith Pharaon halála után a szaúdi milliárdos örökösei és jordániai strómanja között pattant ki a magyarországi vagyonelemekért, a régi-új tulajdonos pedig vélhetően szeretné elkerülni a borzalmas állapotba került műemlék államosítását, ezért felújítást ígér.


Ghaith Rashad Pharaon szaúdi üzletember 2017-ben halt meg, korábban több magyarországi vagyonelemre is szert tett jó kormányzati kapcsolatai, valamint ügyvédje és strómanja, a jordániai Ammar M. A. Abu Namous jóvoltából. A vagyonelemek nem Pharaon nevén voltak, hanem az ügyvéd tulajdonában lévő egyszemélyes magyar cégekén, amiket a Pharaonnak strómanoló jogi képviselő a szaúdi milliárdos halála után át is nevezett, kiradírozva belőlük Pharaon nevét. Pharaon gyermekei azonban perre mentek, a bizonytalan jogi helyzet miatt pedig a vagyonelemek egy része, így a Hőgyészen található Apponyi-kastély is gyorsan amortizálódni kezdett az eltelt idő alatt.

Ghaith Pharaonról többször is írtunk annak idején, 2016-ban ugyanis kiderült, a magyar kormány tudott a szaúdi milliárdos problémás nemzetközi hátteréről (például arról, hogy az FBI és az Interpol is körözte), ennek ellenére a milliárdoshoz köthető cégek jelentős üzleteket köthettek hazánkban. Az üzleti érdekek tehát felülírhatták a nemzetbiztonsági kockázatot, Pharaonék ugyanis megszerezték például a József nádor téri Postabank épületét, valamint több vidéki műemlék kastélyt is.

Ghaith Pharaon a korábbi miniszterelnök vejével, Tiborcz Istvánnal is üzletelt, sőt Orbán Viktor szomszédságában is vásároltak egy villát a budapesti Cinege utcában. A Pharaon halálával gazdátlanná vált magyarországi vagyonelemek tulajdonosa papíron továbbra is Ammar M. A. Abu Namus jordániai üzletember, a magyar (ex-)Pharaon-cégek egyszemélyes tagja. A cégnyilvántartás szerint az átnevezett cégek ügyvezetője jelenleg Tariq Nael Mansour Alhammouri, szintén jordániai illetőségű és lakhelyű férfi...

VÉGÜL NEKI LETT IGAZA - MEGSZÓLALT AZ ORBÁN VIKTOR ÁLTAL MEGHURCOLT ELEMZŐ | 24.HU

DELLA / 24.HU
Műsorvezető: BAKA F. ZOLTÁN
2026.06.25.



Összeomlik a magyar gazdaság? Orbán Viktor új víziójáról is elmondta a véleményét a K&H szakértője.

00:00:00 Intró 
00:01:04 Adáskezdés 
00:01:46 A K&H-botrány tanulságai 
00:05:36 Meddig marad lelkes a piac a Tisza győzelme miatt? 
00:13:27 Túl erős a forint? 
00:17:54 Worst Case Scenairo 
00:25:53 Miért nem kezdtek nagy elbocsátásokba a vállalatok? 
00:31:00 Időszerű volt a kamatcsökkentés?

DÖBBENETES SZÁMOKAT LÁTNI A NER-KÖZELI CÉGEKNÉL, 16 ÉV ALATT 1400 MILLIÁRD FORINT PROFITRA TETTEK SZERT

NÉPSZAVA
Szerző: Á.A.
2026.06.25.


Ez a teljes magyar vállalati nyereség csaknem 10 százalékát jelenti.


Az elmúlt tizenhat év legfontosabb magyar gazdasági eredménye egy szűk vállalkozói kör látványos felemelkedése. Hogy mennyire szűk, arra az Opten Informatikai Kft. cégadatszolgáltató friss elemzése mutat rá.

Gyűjtésük szerint a hazai cégvilág közel 490 ezer vállalkozásából tulajdonosi vagy vezetői kapcsolatok alapján 1866 olyan cég azonosítható, amely a NER köreihez sorolható. Ez a teljes vállalati kör mindössze 0,4 százaléka. Ezzel szemben ez a csoport mintegy 12 ezer milliárd forintos árbevételt realizált, ami a teljes vállalati szektor forgalmának 6,1 százaléka.

Ennél is döbbenetesebb a profitarány: az 1400 milliárd forintra rúgó adózott eredményük a teljes magyar vállalati nyereség közel 10 százalékát jelenti.

Eszerint miközben csak minden 250. hazai cég tartozik ide, minden tizedik profitforint náluk landol. A kérdés így már nem az, hogy sikeresek voltak-e, hanem hogy az eredményük mennyire tekinthető reális piaci teljesítménynek. A hálózat ereje nem egyenletes - írja az OPTEN - a birodalom magját néhány száz nagyvállalat alkotja.

A vizsgált cégkörből mindössze 309 vállalkozás nyert el uniós pályázatot (300 milliárd forint értékben), és csupán 195 szereplő bukkant fel a közbeszerzéseknél. Ez a 195 kiváltságos cég viszont összesen

8532 nyertes szerződést zárt, amelyek együttes értéke meghaladja a 8400 milliárd forintot.

Ezt a gigantikus közpénzforgalmat keretszerződések és megugró projektköltségek hizlalták.

A NER-es jelenlét az egymilliárd forint feletti árbevételű cégek között válik igazán látványossá, ahol már 2,3 százalékos az arányuk, ami hatszoros felülreprezentáltság. A csoport teljes profitjának 90 százaléka itt keletkezett. A legerősebb pozíciókat a pénzügyi szolgáltatásokban (a szektor árbevételének közel harmada) és az építőiparban (a forgalom több mint ötöde) építették ki, sokszor domináns fővállalkozóként...