Szerző: ÁGOSTON LÁSZLÓ
2026.06.26.
Most, hogy a "mindig ködös, esős és hűvös Angliában" iskolákat zárnak be a hőség miatt, eszembe jutnak az okosok, akik kinevették Greta Thunberget.
Azt mondta, szégyelljék magukat azok, akik nem veszik komolyan a gyerekeik jövőjére leselkedő biztos veszélyt.
Akkor nagyon nagy és véres volt a fidesznyikek szája, Orbán ugye meg is vétózta '19-ben a klímavállalásokat az EU-ban, merthogy rezsi meg szabadságharc - most gondolom kellemesen nyaralnak a Velencei-tó partján.
Meg homokvárat építenek a kiszáradt mederben.
Emlékszem, a doktorminiszterelnökúr valami olyasmit tudott mondani, hogy ha két fokkal nő a hőmérséklet, majd feljebb vesszük a klímát.
Aztán tönkrevágta az egyetemeket.
Ami konkrétan felb@sz az Anglia fölött dühöngő hőkupola alatt izzadva, hogy már gyerekkoromban is tudtuk, hogy ez lesz.
Tegnap pedig megdőlt az új angliai melegrekord. Tudod mikor volt az előző rekord? Tegnapelőtt. Komolyan.
Azt mondták évtizedeken keresztül, sajnos nincsen rá pénz, hogy elhárítsuk ezt a kihalási eseményt.
Szerintem ha Putyin ukrán gyerekek mészárlása helyett ugyanezt az energiát klímavédelembe fektette volna, most jobb hely lenne a világ.
Szerintem ha Trump (a BÉKE EMBERE, ugye) egy vesztes iráni háború helyett a környezetvédelembe tenné a pénzt, nem csak jobban járnánk, de még ő is népszerűbb lenne.
Szerintem ha Orbánék nem azt magyarázzák, hogy a napelem baromság, mert este nem süt a nap, meg ötvenmilliárdból nem kajak-kenu központot nyitnak a Velencei-tó partjára, hanem megmentik a tavat...
... de idióták vannak hatalmon szerte a világban, mert idióták választanak és idióták próbálják számonkérni a saját idiotizmusukat.
Tudod, mi a vicc? Hogy ugyanazok, akik köpködték Greta Thunberget, keblükre ölelték volna, ha azt mondják nekik saját (vélemény)vezéreik.
A valódi hozzáértők 98 százaléka (!) pedig mély depresszióval küzd egy még 2016-os index-cikk szerint.
Ugyanez van az oltásokkal.
Ugyanez van bármivel, ami bonyolultabb, mint a foci.
Természet anyánk viszont bölcs. Nem büntet, csak védi magát.
Lázas a bolygó és mi vagyunk a betegsége.
Vagy észhez térünk vagy megszabadul tőlünk.
Vagy észhez térünk vagy megszabadul tőlünk.
Következménynélküliség nem létezik. Csak később jelentkező következmények






