2026. június 24., szerda

A TISZA "DIKTATÚRÁJÁT" A FIDESZ DIKTATÚRÁJÁHOZ HASONLÍTANI ÉS AJVÉKOLNI SZÁNDÉKOS FÉLREÉRTELMEZÉS VAGY OSTOBASÁG

FACEBOOK
Szerző: ÁGOSTON LÁSZLÓ
2026.06.23.


A Tiszát AZÉRT VÁLASZTOTTUK, hogy kalapács legyen, pont azért kapott ekkora felhatalmazást, hogy meg tudja változtatni azt, amit a NER megváltoztathatatlanná akart tenni.

Hogy elküldje a Polt Pétereket és Szatyor Fingokat oda, ahová valók.

És ha kell, változtasson alkotmányt, ha kell, lépjen ki a szabályok közül, hogy a szabályok elferdítőit börtönbe juttassa és helyreállítsa a szabályokat.

Vagy mit szeretnénk? Lengyelországot, ahol az államelnök szembe megy a kormánnyal? 


Azt szeretnénk, ha Orbán csápjai még évtizedekig velünk élnének és akadályoznák az életünket?

Ne viccelődjünk már...

Egy másfél évtizede bekövesedő diktatúrát összetörni és kidobni a kukába nem lehet hétköznapi eszközökkel - és nem, ettől még nem válik a Tisza azzá, ami ellen küzdött.

Ha majd ellopják a pénzt vagy másfél-két év múlva még hatvanhatodszor módosítják a gránitszilárdságút, akkor igen. De addig ez olyan, mint amikor fájdalmat okozunk a betegnek, hogy kitisztíthassuk a sebét.

És Sulyok Tamás a genny.

Például. Meg az összes többi, aki hasznot húzott az ország kifosztásából.

Úgy gondolom, vannak országok és vérmérsékletek, ahol ezek az emberek ennél jóval, JÓVAL kevesebbért is lincseléssel néznének szembe.

Magyarország viszont - nagyon helyesen! - a békés utat választotta. De a békés út nem töketlent jelent.

És végképp nem azt, hogy hagyjuk az elferdített játekszabályokat érvényben azért, hogy ne kelljen felvállalnunk a rendrakás kellemetlenségeit.

Jogállam és demokrácia ebben a szélsőséges helyzetben nem attól lesz, hogy nem tesszük meg a szélsőséges lépéseket, hanem attól, hogy társadalmi egyeztetés van róla.

A 70 százalékos Tisza-támogatottság pedig azt mutatja, hogy egyelőre a magyar választópolgárokat képviselik a választópolgárok kifosztói helyett.

Ez nem szavazás volt, hanem forradalom. A fél világ fogott össze a Magyarországot uraló köztörvényes bűnözők ezrei ellen.

De a választási győzelem csak akkor ér bármit is, ha a Tisza végigmehet az úton, amit megígért, amiért megválasztottuk.

Nem az eszköz a kérdés, hanem az, hogy közös akaratból, Magyarországért vagy Magyarország ellen használják.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.