Szerző: ÁGOSTON LÁSZLÓ
2026.06.23.
Hogy elküldje a Polt Pétereket és Szatyor Fingokat oda, ahová valók.
És ha kell, változtasson alkotmányt, ha kell, lépjen ki a szabályok közül, hogy a szabályok elferdítőit börtönbe juttassa és helyreállítsa a szabályokat.
Vagy mit szeretnénk? Lengyelországot, ahol az államelnök szembe megy a kormánnyal?
Azt szeretnénk, ha Orbán csápjai még évtizedekig velünk élnének és akadályoznák az életünket?
Ne viccelődjünk már...
Egy másfél évtizede bekövesedő diktatúrát összetörni és kidobni a kukába nem lehet hétköznapi eszközökkel - és nem, ettől még nem válik a Tisza azzá, ami ellen küzdött.
Ha majd ellopják a pénzt vagy másfél-két év múlva még hatvanhatodszor módosítják a gránitszilárdságút, akkor igen. De addig ez olyan, mint amikor fájdalmat okozunk a betegnek, hogy kitisztíthassuk a sebét.
És Sulyok Tamás a genny.
Például. Meg az összes többi, aki hasznot húzott az ország kifosztásából.
Úgy gondolom, vannak országok és vérmérsékletek, ahol ezek az emberek ennél jóval, JÓVAL kevesebbért is lincseléssel néznének szembe.
Magyarország viszont - nagyon helyesen! - a békés utat választotta. De a békés út nem töketlent jelent.
És végképp nem azt, hogy hagyjuk az elferdített játekszabályokat érvényben azért, hogy ne kelljen felvállalnunk a rendrakás kellemetlenségeit.
Jogállam és demokrácia ebben a szélsőséges helyzetben nem attól lesz, hogy nem tesszük meg a szélsőséges lépéseket, hanem attól, hogy társadalmi egyeztetés van róla.
A 70 százalékos Tisza-támogatottság pedig azt mutatja, hogy egyelőre a magyar választópolgárokat képviselik a választópolgárok kifosztói helyett.
Ez nem szavazás volt, hanem forradalom. A fél világ fogott össze a Magyarországot uraló köztörvényes bűnözők ezrei ellen.
De a választási győzelem csak akkor ér bármit is, ha a Tisza végigmehet az úton, amit megígért, amiért megválasztottuk.
Nem az eszköz a kérdés, hanem az, hogy közös akaratból, Magyarországért vagy Magyarország ellen használják.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.