Szerző: 24.HU
2026.06.22.
A magyar egészségügyön belül is az egyik legelhanyagoltabb állapotban a pszichiátria van. A romló kórházi infrastrukturális állapotok, a hatalmas szakemberhiány és a szociális védőhálón tátongó lyukak miatt összetett problémára hívják fel a figyelmet a szakemberek. Nem véletlen, hogy a Tisza-kormány egészségügyi minisztere, Hegedűs Zsolt azonnali egyeztetéseket kezdeményezett a pszichiátriai ellátórendszer képviselőivel. Engedélyt kaptunk, hogy eltöltsünk egy napot a János Kórház pszichiátriai osztályán (Budai Családközpontú Lelki Egészség Centrum), ahol orvosok, pszichológusok és szakdolgozók mutatták meg, milyen körülmények között gyógyítják betegeiket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.