2026. június 26., péntek

ÜLDÖZIK A MAGYART? – ÁLL A BÁL A CORVINUSON

VÁLASZ ONLINE / HÁTTÉR
Szerző: STUMPF ANDRÁS
2026.06.25.


Intézményesített diszkriminációt tapasztal „mindennel szemben, ami magyar” – mondja lapunknak a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, Győrffy Dóra, de több dokumentumból is kiviláglik, hogy az egyetem dolgozóinak legalább 40 százaléka elégedetlen a jelenlegi vezetéssel és iránnyal. A Válasz Online-nak az oktatási rektorhelyettes és a dékán visszautasítja a magyarellenesség vádját és kontextusba helyezi a döntéseket. Az egyetemen mindenesetre feszültség van. A Tisza Párt választási győzelmével a kekváknak befellegzett, az eddigi vezetésnek viszont esze ágában sincs odébb állni – s ez azzal együtt is igaz, hogy Hernádi Zsolt Mol-elnök múlt héten lemondott az egyetem kekvájának elnökségéről. Háttér
.

Lemondott a Budapesti Corvinus Egyetemet működtető alapítvány (kekva) kuratóriumi tagságáról és elnöki posztjáról Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója – derült ki múlt héten. Sokan reménykedni is kezdtek, hogy éppúgy a rendszerváltás fuvallata söpörte ki Hernádit a Corvinus kekvájának éléről, ahogy azt a MOME esetében is láthattuk az ottani helytartók esetében. (Emlékezetes: a művészeti egyetem kuratóriuma nem sokkal a választás után, még a kormányalakítás előtt lemondott, s jogait felajánlotta az államnak.)

Hogy a Corvinus esetében cseppet sem erről van szó, az rögtön a Hernádi lemondásáról szóló hírből kiderült – csak kicsit tovább kellett olvasni: „A távozó üzletember a megüresedő kuratóriumi tag helyére Misovicz Tibor alapítványi titkár megválasztását javasolja.” Tehát

Hernádi egy volt fideszes helyettes államtitkárt javasolt a kuratóriumba,

ahol olyanok ülnek, mint a szintén Mol-os Bacsa György, a Fidesz-filozófus exrektor Lánczi András, a nemzeti bankos Palotai Dániel és a WizzAir-es Váradi József.

Minthogy a kekvátlanításnak megágyazó 16. alkotmánymódosítás csak e hónap 20-án lett hatályos, Hernádi még teljesen a régi szabályok alapján járhatott el: a Válasz Online értesülései szerint Misoviczot meg is választották elnöknek, és gőzerőkkel folyik az új szenátus választásának előkészítése is – ahol ugyanez a kör vinné a prímet tovább.

A kuratóriumnak tehát esze ágában nem volt lemondani, sőt: múlt héten a szenátusban is alulmaradtak azok, akik erre szólították volna fel a tulajdonosi jogokat gyakorló testületet. Merthogy vannak ilyenek is szép számmal – ezért aztán az egyetemen hetek óta áll a bál. Míg a Corvinus vezetése, menedzsmentje átmentené magát az új világba is (erről a rektor hivatalos anyagot is megjelentetett, s interjúban közölte, hogy esze ágában sincs lemondani), a szakszervezet és több mint 180 corvinusos dolgozó viszont illegitimnek tartja a vezetést, elégedetlenek az eredményekkel, és a kekvák küszöbönálló törvényi megszüntetésére hivatkozva új irányokat követelnek. Plusz olyan vezetést, amelyben az egyetemiek vannak többségben...


Lásd még:

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.