2026. június 24., szerda

A MAGYAR PÁRTOK EGYMÁSRA LICITÁLVA MIGRÁCIÓS PAKTUMOZNAK, DE MIRŐL SZÓL EZ AZ EGÉSZ?

TELEX
Szerzők: MÁRTON BALÁZS, SZÁNTÓ-NAGY BÁLINT
2026.06.22.


„Nem hajtjuk végre, ebben a formában bizonyosan nem hajtjuk végre a migrációs paktumot. Ezt így el tudom mondani, remélem, világos volt” – jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az ellenzéknek adott válaszában múlt hétfőn a parlamentben, miután egy bizottsági meghallgatásán már Pósfai Gábor belügyminiszter is beszélt erről.

A Fidesz és a Mi Hazánk folyamatosan azt feszegette, megfelelne-e az új kormány a június 12-én hatályba lépett, az uniós menekültügyi és migrációs csomag gerincét adó jogszabályoknak. A menekültügyi csomag sok szempontból szigorít, de nem azzal a részével okozhatna igazán fejtörést az új kormánynak, amelyről a Fidesz a legtöbbször beszél.

A kormányfő a parlamentben arról is beszélt, hogy június 23-án, kedden Budapesten tartják a visegrádi négyek kormányfői találkozóját, velük is fog egyeztetni erről. Magyar már a múlt heti EU-csúcs előtt is találkozott Donald Tusk lengyel, Robert Fico szlovák és Andrej Babiš cseh kormányfőkkel, valamint részt vett a keményebb migrációs politikát támogató 16 ország vezetőinek ülésén is.

A csúcs utáni brüsszeli sajtótájékoztatóján Magyar pénteken azt mondta, nem zárja ki, hogy a még 2024-ben elfogadott csomag egyes részeit mégis felülvizsgálják majd a tagállamok, mert kifelé ezt nem mondják ugyan, de sokan elégedetlenek a szöveggel. Azt pedig nem gondolja, hogy hamar kötelezettségszegési eljárás indulna Magyarországgal szemben a paktum végrehajtásának elmaradása miatt...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.