2026. június 24., szerda

MIÉRT VAN EKKORA VÉRENGZÉS A FIDESZES MÉDIÁNÁL?

G7.HU
Szerző: JANDÓ ZOLTÁN
2026.06.24.


Nagyjából egy hónappal a választások után példa nélküli kirúgási hullám kezdődött a fideszes médiát összefogó Mediaworksnél. A durva leépítések, illetve lapbezárások első ránézésre azért lehetnek meglepőek, mert a csoport az elmúlt években úszott a – jelentős részben állami hirdetésekből származó – pénzben, és most is tízmilliárdos befektetései vannak különböző eszközökben. Ha alaposabban megnézzük, akkor azonban hamar kiderül, hogy a Mediaworks likviditási helyzete korántsem fényes, és a Balásy-cégek számláinak zárolása sem segített a vállalaton. A csoportnak úgy kellene elkezdeni valahogy piaci alapon működni, hogy eddig ennek morzsáit sem láthattuk, hiszen teljesen mások voltak a prioritások. Ha nem sikerül gyorsan átállni, akkor tényleg csak a NER-es milliárdosokban reménykedhetnek.

Stabilnak tűntek


A 2024-es európai parlamenti választások idején, ahogy a NER más területein, a fideszes sajtó esetében is úgy tűnt, hogy hiába van egy feltörekvő politikai erő, egy potenciális kihívó, a rendszer stabil, és még kormányváltás esetén is lennének tartalékai. A kormányközeli médiatermékeket összefogó Mediaworks Zrt. alig több mint egy héttel a választás előtt tette közzé 2023-as beszámolóját, ami abszolút ezt támasztotta alá. A vállalat bankszámláin százmilliók pihentek, a cégben több mint 20 milliárd forint felhalmozott nyereség volt, az év végén tízmilliárdos nagyságrendben vártak utalásokat a partnereiktől, ami bőven fedezetet biztosított a következő egy évben esedékessé váló kötelezettségeikre.

Alig két évvel később aztán másfél hónap sem kellett a Fidesz bukása után ahhoz, hogy a Mediaworks eszeveszett költségcsökkentésbe kezdjen. Az elmúlt hetekben sorban jöttek a hírek a tömeges leépítésekről, lapbezárásokról, „szervezeti és portfólió-átalakításról”, és a cég a jelek szerint érzékenyebb lett kintlévőségei behajtására is:...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.