2016. december 18., vasárnap

A KARÁCSONY HIÉNÁI - CSAK ÓVATOSAN EZEKKEL A WEBÁRUHÁZAKKAL

24.HU
Szerző: Tamásné Szabó Zsuzsa
2016.12.18.



Nincs annál nagyobb bosszúság, mint amikor a nehezen összekuporgatott pénzből megrendeljük karácsonyra a gyereknek, amire már régóta vágyott, aztán nem kapunk semmit. Vagy kapunk, de nem azt, amit vártunk. És aztán se pénz, se posztó...
...Mire ügyeljünk?

Az NFH tanácsokkal szintén szolgált levelében:, jelezve, hogy az apróhirdetési oldalakon hirdetőket gyakran nehéz azonosítani.

  • Érdemes olyan terméket és eladót választani, akinél megjelenik a személyes átvétel, vagy az utánvétes fizetés lehetősége, így elkerülhető, hogy fussunk a pénzünk után.
  • Több olyan portál is működik, ahol az adás- vételt minősíteni kell vagy lehet, pont azért, hogy a visszajelzésekből következtetve könnyebb legyen dönteni az eladó/vevő megbízhatóságáról.
  • Amikor olyan termékekkel találkozunk, amelyek ára gyanúsan olcsó, legyünk különösen körültekintőek, és ha nem vagyunk meggyőződve arról, hogy az adásvétel rendben fog lezajlani, inkább máshol vásároljuk meg a kiszemelt dolgot.
Közhely de sajnos igaz, hogy gyakran az olcsóbb a drágább. Ha a fent leírtakhoz hasonló kellemetlen helyzet áldozatai lettünk, mindenképpen érdemes bejelentést tenni az illetékes hatóságoknál, hogy az ügyet hivatalosan kivizsgálhassák – írta az NFH. (Olvasónk sorban minden lehetséges fórumon panaszt tett.)
ORFK: Több hasonló ügyben nyomozunk

A rendőrségtől a konkrét személlyel (üggyel) kapcsolatban az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvény értelmében adatvédelmi okok miatt nem kaptunk tájékoztatást. Viszont azt írták megkeresésünkre, hogy az országban több rendőri szervnél is folyik hasonló ügyekben eljárás.
A bűncselekmények megelőzése érdekében a rendőrség az alábbiakra hívja fel a figyelmet:
  • A hirdetések kapcsolatban, valamint a biztonságos vásárlás lebonyolítása érdekében az internetes portálok is adnak tájékoztatást. Olvassuk el!
  • Vásárlás előtt körültekintően járjunk el, az interneten keressünk rá a hirdető személyére, olvassuk el az esetleges hozzászólásokat, megjegyzéseket.
  • Amennyiben az interneten vásárolt terméket nem kapjuk meg az előleg, vagy teljes ellenérték kifizetését követően, haladéktalanul tegyünk feljelentést a rendőrségen! A feljelentés megtételekor a vásárlás, az ellenérték kifizetésének dokumentációját, valamint az esetleges levél-, üzenetváltást, hirdetést másolatban – a hirdetés linkjét – csatoljuk a feljelentéshez! Amennyiben bűncselekmény gyanúja megállapítható, a rendőrség megindítja a büntetőeljárást.
A rendőrség a police.hu internetes portálon is tett közzé tanácsokat az internetes vásárlások kapcsán, illetve kifejezetten az adventi időszakra is készítettek a biztonságos vásárláshoz tájékoztatót.
ITT OLVASHATÓ

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.