2026. június 24., szerda

A TISZA "DIKTATÚRÁJÁT" A FIDESZ DIKTATÚRÁJÁHOZ HASONLÍTANI ÉS AJVÉKOLNI SZÁNDÉKOS FÉLREÉRTELMEZÉS VAGY OSTOBASÁG

FACEBOOK
Szerző: ÁGOSTON LÁSZLÓ
2026.06.23.


A Tiszát AZÉRT VÁLASZTOTTUK, hogy kalapács legyen, pont azért kapott ekkora felhatalmazást, hogy meg tudja változtatni azt, amit a NER megváltoztathatatlanná akart tenni.

Hogy elküldje a Polt Pétereket és Szatyor Fingokat oda, ahová valók.

És ha kell, változtasson alkotmányt, ha kell, lépjen ki a szabályok közül, hogy a szabályok elferdítőit börtönbe juttassa és helyreállítsa a szabályokat.

Vagy mit szeretnénk? Lengyelországot, ahol az államelnök szembe megy a kormánnyal? 


Azt szeretnénk, ha Orbán csápjai még évtizedekig velünk élnének és akadályoznák az életünket?

Ne viccelődjünk már...

Egy másfél évtizede bekövesedő diktatúrát összetörni és kidobni a kukába nem lehet hétköznapi eszközökkel - és nem, ettől még nem válik a Tisza azzá, ami ellen küzdött.

Ha majd ellopják a pénzt vagy másfél-két év múlva még hatvanhatodszor módosítják a gránitszilárdságút, akkor igen. De addig ez olyan, mint amikor fájdalmat okozunk a betegnek, hogy kitisztíthassuk a sebét.

És Sulyok Tamás a genny.

Például. Meg az összes többi, aki hasznot húzott az ország kifosztásából.

Úgy gondolom, vannak országok és vérmérsékletek, ahol ezek az emberek ennél jóval, JÓVAL kevesebbért is lincseléssel néznének szembe.

Magyarország viszont - nagyon helyesen! - a békés utat választotta. De a békés út nem töketlent jelent.

És végképp nem azt, hogy hagyjuk az elferdített játekszabályokat érvényben azért, hogy ne kelljen felvállalnunk a rendrakás kellemetlenségeit.

Jogállam és demokrácia ebben a szélsőséges helyzetben nem attól lesz, hogy nem tesszük meg a szélsőséges lépéseket, hanem attól, hogy társadalmi egyeztetés van róla.

A 70 százalékos Tisza-támogatottság pedig azt mutatja, hogy egyelőre a magyar választópolgárokat képviselik a választópolgárok kifosztói helyett.

Ez nem szavazás volt, hanem forradalom. A fél világ fogott össze a Magyarországot uraló köztörvényes bűnözők ezrei ellen.

De a választási győzelem csak akkor ér bármit is, ha a Tisza végigmehet az úton, amit megígért, amiért megválasztottuk.

Nem az eszköz a kérdés, hanem az, hogy közös akaratból, Magyarországért vagy Magyarország ellen használják.

ORBÁN SZÁMÁRA NINCS VISSZAÚT, DE A MOMENTUM IS FELFALTA SAJÁT MAGÁT | SOPRONI TAMÁS

KLUBRÁDIÓ / VÁNDORÉVEK
Műsorvezető: SZÉNÁSI SÁNDOR
2026.06.24.



Soproni Tamás, Terézváros polgármestere volt Szénási Sándor vendége a Vándorévekben.

A beszélgetés középpontjában a Momentum története, felemelkedése és látványos visszaesése áll, de szóba kerül az is, hogyan változtatta meg a magyar politikai erőviszonyokat a TISZA megjelenése. Soproni Tamás arról beszél, mi vezetett oda, hogy a Momentum végül nem indult el önállóan a választásokon, hogyan „falta fel saját magát” a párt, és miért látja úgy, hogy Orbán Viktor számára egyre szűkül a politikai mozgástér.

A műsorban szó esik a TISZA sikerének okairól, a magyar ellenzék elmúlt éveinek tanulságairól, az önkormányzatok helyzetéről, valamint arról is, milyen kihívások várhatnak egy esetleges új kormányra. Egy őszinte beszélgetés a magyar politika jelenéről és lehetséges jövőjéről. A műsort Selmeci János szerkesztette.

0:00 - Főcím 
0:13 - Szénási Sándor vendége Soproni Tamás Terézváros polgármestere 
0:18 - Megjelenése a Momentumban 
4:32 - A Momentum többet kopogtatott, mint más kis pártok? 
7:40 - A Momentum, mint centrista párt 
10:16 - A Tiszas Párt hasonlít a Momentumhoz 
14:51 - Kellenek a kezdeti sikerek 
17:01 - A Momentum elnökei 
19:39 - Tompos Márton esete 
21:36 - Lemondani az indulásról 
25:08 - Korrupciós botrány 
28:37 - Él a párt vagy tetszhalott? 
30:50 - Polgármesterség 
37:33 - Fizetnek szolidaritási adót? 
39:15 - Mit vár az új kormánytól? 
42:35 - Mit gondol a Navrasics féle önazonosság törvényről? 
45:31 - A közösségi költségvetésről 
50:44 - Köszönjük, hogy megtekintették műsorunkat! Ne felejtsenek el feliratkozni!

ITT NÉZHETŐ MEG

ELEK ISTVÁN: A FIDESZBEN NINCS SZEMBENÉZÉS - ORBÁN SEMMIT SEM TANULT A VERESÉGBŐL

KLIKKTV / MÉLYVÍZ
Műsorvezető: NÉMETH PÉTER
2026.06.23.



Kormányváltás történt Magyarországon vagy valódi rendszerváltás? És ha rendszerváltásról beszélünk, miért maradhattak pozícióban az előző rendszer legfontosabb szereplői? Ezekről a kérdésekről beszél a Mélyvíz vendége, Elek István közíró, egykori országgyűlési képviselő, aki személyes tapasztalatai alapján hasonlítja össze az 1990-es rendszerváltás időszakát a jelenlegi politikai helyzettel.

A beszélgetés egyik központi állítása, hogy a mostani helyzet alapvetően különbözik a rendszerváltás utáni első parlament működésétől. Míg 1990-ben a politikai szereplők többsége a demokratikus átmenet résztvevőjeként tekintett egymásra, addig ma egy olyan politikai közeg alakult ki, ahol az új kormány és a korábbi rendszer maradványai között továbbra is éles konfliktus húzódik. Elek István szerint ennek oka, hogy nem egyszerű kormányváltás történt, hanem egy olyan rendszer bukott meg, amely tudatosan építette át a demokratikus intézményeket.

Az interjúban részletesen elemzi az Orbán-rendszer kialakulását, a médiarendszer átalakítását, a választási szabályok módosítását, valamint azokat az intézményeket, amelyek szerinte az elmúlt másfél évtizedben nem független ellenőrző szerepet töltöttek be, hanem a politikai rendszer fenntartását szolgálták. Úgy véli, az új kormány egyik legnagyobb hibája az volt, hogy nem lépett fel gyorsabban és határozottabban ezekkel a struktúrákkal szemben.

Elek István szerint egy világos politikai és alkotmányjogi nyilatkozattal már a kormányalakítás első napjaiban egyértelművé lehetett volna tenni, hogy a cél nem pusztán a személycserék végrehajtása, hanem az egész rendszer demokratikus újjáépítése. Véleménye szerint ez megkönnyíthette volna az olyan intézmények vezetőinek leváltását is, mint az Alkotmánybíróság, a Médiatanács vagy az ügyészség csúcsvezetése.

A beszélgetés másik hangsúlyos témája Orbán Viktor politikai jövője. Elek szerint a volt miniszterelnök a vereség után sem mutatott valódi önkritikát. A Fidesz kongresszusán elhangzott kijelentésekből azt a következtetést vonja le, hogy Orbán továbbra is ugyanabban a politikai logikában gondolkodik, amely az elmúlt 16 év rendszerét felépítette. Szerinte ezért a Fidesz csak akkor válhatna ismét hagyományos demokratikus párttá, ha teljes vezetői elitje lecserélődne.

ÚJ IDŐSZÁMÍTÁS KEZDŐDIK AZ OKTATÁSBAN

ATV MAGYARORSZÁG
Szerző: ATV MAGYARORSZÁG
2026.06.24.



Oktatási Bizottság ülése.

DIREKT36 PODCAST – AFRIKÁBAN IS JUTOTT KÜLÜGYES BIZNISZ SZIJJÁRTÓ PÉTER LEGJOBB BARÁTJÁNAK

DIREKT36
Szerző: DIREKT36
2026.06.23.



Benkő Szilárd hosszú évek óta közeli kapcsolatban van Szijjártó Péterrel. A volt külügyminiszter nemrég egyenesen a legjobb barátjának nevezte Benkőt, aki hosszú ideig az egyik legközelebbi kollégája, és futsalos csapattársa is volt.

Miután elhagyta a minisztériumot, Benkő az üzleti életben, az építőiparban találta meg a számításait. Egyik cége jelentős állami támogatást kapott Szijjártó minisztériumától, a másik pedig a Fidesz presztízs-beruházásainak rendszeres szereplője lett.

Szőke Dániel új cikkében most a magyar állam által finanszírozott, 20 milliárd forintos ruandai beruházásban találta meg Benkő egyik érdekeltségét. De mit keres ott egyáltalán a magyar állam és hogyan választották ki Benkő cégét a beruházás egyik kivitelezőjének?

A Direkt36.hu-n megjelent cikk: https://www.direkt36.hu/szijjarto-pet...

ORBÁN LEBUKOTT: A SAJÁT HÍVEIT IS ÁTVERTE A MINISZTERELNÖK?

KLIKKTV / ÚJ VILÁG
Műsorvezető: PANKOTAI LILI
2026.06.24.



Orbán lebukott: A saját híveit is átverte a miniszterelnök?

STEPHEN DOUGHTY: A FÜGGETLEN MÉDIA A DEMOKRÁCIA ÉLTETŐ EREJE

VÁLASZ ONLINE
Szerző: STEPHEN DOUGHTY
2026.06.24.


„A fenyegetések technológiailag fejlettek, és gyakran állami támogatással működnek. Néhány héttel ezelőtt például a Kremlhez köthető szervezetek próbálták befolyásolni az örmény választásokat” – írja a brit kormány Európai-ügyi államtitkára a Válasz Online-nak küldött cikkében. Az írás apropója, hogy Stephen Doughty hivatalos látogatásra érkezik Budapestre, ahol miniszterekkel és külpolitikai döntéshozókkal folytat magas szintű tárgyalásokat, valamint az Egyesült Királyságban is jelentős befektetőnek számító magyar cégek, továbbá magyar civil szervezetek képviselőivel találkozik. Lapunknak küldött írásában az államtitkár indokolja azt is, miért indították újra a BBC magyar adását...

POLYÁK GÁBOR: A NER MINDEN KISZOLGÁLÓJÁT KI KELL ZÁRNI A KÖZÉLETBŐL

KLIKKTV / MÉLYVÍZ
Műsorvezető: BALOGH JUDIT
2026.06.24.



Mit kezdjen egy demokratikus társadalom azokkal, akik aktív szerepet vállaltak egy autoriter rendszer működtetésében? Elég-e a politikai vereség, vagy szükség van erkölcsi és szakmai elszámoltatásra is? A Mélyvíz vendége Polyák Gábor jogász, kommunikációs szakember volt, aki az elmúlt 16 év politikai rendszerének működéséről, a tudományos élet felelősségéről és a rendszerváltás utáni morális kérdésekről beszélt.

A beszélgetés középpontjában az a kérdés áll, hogy azok az értelmiségiek, egyetemi oktatók, kutatók és szakemberek, akik vezető szerepet vállaltak az Orbán-rendszer intézményeiben, visszatérhetnek-e ugyanabba a tudományos vagy közéleti közegbe, ahonnan egykor érkeztek. Polyák Gábor szerint nem elegendő pusztán jogi szempontból vizsgálni ezt a kérdést. Véleménye szerint szükség van egy morális szembenézésre is, amely tisztázza az egyéni felelősséget azokban a döntésekben, amelyek hozzájárultak a rendszer működéséhez.

A műsorban részletesen szó esik arról is, hogy kormányváltás vagy rendszerváltás történt-e Magyarországon. Polyák szerint az elmúlt 16 év nem egyszerű politikai ciklus volt, hanem egy olyan autoriter berendezkedés kiépítése, amely fokozatosan leépítette a demokratikus kontrollokat és a fékek-ellensúlyok rendszerét. Emiatt szerinte a mostani helyzetet nem lehet a korábbi kormányváltások logikájával értelmezni.

Külön fejezetet kap a média szerepe. A beszélgetésben szóba kerül az MTVA jövője, a közmédia hitelességének helyreállítása, valamint az a kérdés, hogy milyen felelősség terheli azokat az újságírókat és vezetőket, akik hosszú éveken keresztül részt vettek a propaganda működtetésében. Polyák Gábor szerint világos különbséget kell tenni azok között, akik irányították a rendszert, és azok között, akik pusztán megélhetési okokból maradtak benne.

TÖRÖK GÁBOR A TISZTÍTÓTŰZRŐL: EZ AZ, AMIT A KORÁBBI KORMÁNYOK NEM LÉPTEK MEG | 24.HU

24.HU / TÖRÖKÜLÉS
Szerző: 24.HU
2026.06.23.



„Politikailag a legfontosabb a Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítása. Ha ez valóban az igazságszolgáltatás elé vitt ügyeket fog jelenteni, akkor az a vágy, hogy kattanjon a bilincs, ezáltal megvalósíthatóvá válik. Ez az, amit a korábbi kormányok nem léptek meg”– mondta Török Gábor a 24 Extra exkluzivitást garantáló, az egészében a Csúcs-csomag előfizetői számára elérhető műsorában, a Törökülésben a Magyar Péter által hétfőn bejelentett Tisztítótűz-műveletről.

A teljes beszélgetés elérhető a 24 Extra Csúcs-csomagjának előfizetői számára, itt: https://24.hu/belfold/2026/06/23/podc...

A műsorban mindemellett szó esett arról, hogy 

- miben van kontinuitás a korábbi és a mostani kétharmados időszak alkotmányozási felfogása között?

- vannak-e ellensúlyai a Tisza-kormánynak?

- milyen ellenérvei vannak az országgyűlési képviselők mandátumának 12 évben maximalizálásának?

- mi várható az új alkotmánytól?

- megteremthető-e ellenzékből az Orbán-Magyar korszak?

- mi marad a Fideszből, ha legismertebb politikusainak távoznia kell a parlamentből?

TÓTH ILDIKÓ: A NER ERNYŐCÉGEI ELTŰNNEK MAJD, AZ ALATTUK LÉVŐKRE SZÜKSÉG LESZ

KLUBRÁDIÓ / REGGELI SZEMÉLY
Műsorvezető: PARA-KOVÁTS IMRE
2026.06.23.



Háromszor sziporkázóan odafigyeltek ránk az oroszok, a negyediket szkippelni akartam, de ha csak üzleti szempontból nézzük, veszélyben éreztem a befektetéseinket – mondta Tóth Ildikó, a NER luxizásairól Hadházy Ákosnak szivárogtató üzletasszony a Reggeli személyben. A befektetőt kérdeztük a NER-es cégek sorsáról és a rendszer elitjének ízléséről is.

MAGYARORSZÁG LEGNAGYOBB VAGYONVISSZASZERZŐ MŰVELETÉT ÍGÉRTE MAGYAR PÉTER

PARTIZÁN
Szerző: PARTIZÁN
2026.06.23.



Magyar Péter Magyarország legnagyobb vagyon-visszaszerzési műveletét jelentette be, miközben különböző közjogi megoldásokkal próbálják eltávolítani a Fidesz által kinevezett közjogi méltóságokat, köztük Sulyok Tamás köztársasági elnököt és Polt Pétert, az Alkotmánybíróság elnökét. Vendégeink: Ligeti Miklós, a Transparency International Magyarország jogi igazgatója, valamint Magyari Péter, a Válasz Online újságírója.

00:00 - Visszaszámláló 
05:00 - Parlament: átfogó vagyonvisszaszerzési művelet indul 
08:05 - Ligeti Miklós, a Transparency International jogi igazgatója a vagyonvisszaszerzésről 
17:35 - Speciális ügyészség jöhet az új hivatalból 
24:39 - Mennyibe került a NER-es korrupció, és mik a főbb csatornái? 
40:43 - Parlament: megszűnhet Sulyok Tamás és Polt Péter mandátuma 
43:40 - Magyari Péter a 17. alkotmánymódosításról 
53:53 - Megszűnhet Sulyok Tamás megbízatása 
01:00:40 - Mi lesz az Alkotmánybíróság sorsa? 
01:06:15 - Magyar Péter első Brüsszeli csúcsa

BIRKÁS GYÖRGY: MATEKLECKE 7029. – HOGYAN ÉPÍTSÜK FEL MAGYARORSZÁGOT? – 20. RÉSZ: TISZTÍTÓTŰZ

FACEBOOK
Szerző: BIRKÁS GYÖRGY
2026.06.22.


"A másik ember alapvető méltóságát tisztelni kell!"
(Rétvári Bence)

Magyar Péter ma a parlamentben Tisztítótűz címmel mondott beszédet a vagyonvisszaszerzésről és a közjogi méltóságok leváltásáról. A fidesz és a KDNP felháborodott. Érdemes megnézni, hogy min.

Először is, demokratikus-e a kapott felhatalmazással leváltani a ner bebetonozott embereit? A 15. részben (Fékek és ellenSulyok) már kifejtettem, hogy a formális jogszerűség és a legitimáció nem ugyanaz. A fidesz tizenhat évig formálisan törvényesen töltötte fel a saját embereivel az intézményeket, egy olyan rendszerben, ahol a törvényeket ő írta. Ha ezt jogállami úton akarjuk megtisztítani, az kényelmetlen lesz, és precedenst is teremt. De a különbség nem a módszerben van, hanem az irányban. Az egyik koncentrál, a másik korlátoz. Azt kell majd megnézni, hogy a helyükre kerülő új ember mer-e majd nemet mondani a saját kormányának.

Érdekesebb a maffiázás kérdése. Mert az ízlés dolga, és az ízlés vita tárgya. Rétvári Bence ma a leghatározottabban visszautasította a maffiázást, majd a bejegyzés elején olvasható gyönyörű megjegyzést tette. Kár, hogy attól az embertől hangzik el, akinek a pártszövetsége az elmúlt két év legmocskosabb lejáratókampányát folytatta (a lenti képek csak ízelítő, mindenki végigélte), akit hazaárulóztak, Soros-bérenceztek, akinek a magánéletét titkosszolgálati eszközökkel túrták fel. Az emberi méltóság tisztelete nem most kellene, hogy eszébe jusson Rétvárinak.

De tegyük félre a képmutatást, és nézzük a tartalmi kérdést, ízléses-e lemaffiázni a Fideszt? Szerintem nem az ízlés kell, hogy legyen a mérce, hanem a pontosság. A maffiaállam nem szitokszó, hanem egy működési modell leírása. A 18. részben (Vagyonvisszaszerzés) részleteztem, hogyan. A vagyon nem a tied volt, csak nálad parkolt, és amikor kiestél a pikszisből, visszaparkolt máshová. Simicska, Vajna, Matolcsy köre, mindegyik ugyanaz a koreográfia. Ha egy rendszer így működik, akkor a maffia szó nem sértés, hanem diagnózis.

Itt jön a fontos megkülönböztetés. A szónak akkor van súlya, ha bizonyíték áll mögötte. A ner a hazaáruló és a Soros-bérenc szavakat bizonyíték nélkül szórta, ez volt a propaganda. A maffiaállam akkor különbözik ettől, ha tényekkel jár, és ezeket tudjuk is sorolni. Az Integritás Hatóság elnökének meghurcolása, a vitnyédi titkos migránstábor, a háromezer milliárdnyi KEKVA-vagyon, a 35 évre kiosztott koncessziók..., nem férne ki a facebookra, ha mindent felsorolnánk.

Rétvári felsorolta, hol töltött be Magyar Péter vezető pozíciókat: a külügyben, a Magyar Közútnál, a Volánbusznál, az MBH Banknál, a Diákhitel Központban. "Akkor Ön 14 évig építette ezt a maffiát?" Ebben van igazság, Magyar Péter is a rendszer belsejéből jött, ő is élvezte az előnyeit, ő is része volt a gépezetnek. De épp ezért hiteles tanú, belülről látta, hogyan működik. Mindenki, aki rá szavazott, ezt tudta róla. És elhittük neki, hogy lebontja.

Képzeljük el egy pillanatra a fordítottját. Ha a ner maradt volna, ma nem azon vitatkoznánk, ízléses-e a maffiázás. A Telex betiltása után azon töprengenénk, hogy ez már a putyini út vége, vagy lesz még rosszabb. A vitnyédi tábort sosem tudtuk volna meg. Az Integritás Hatóság elnökét nem interjúban hallgatnánk, hanem börtönben. És ha nagyon szerencsénk lenne, talán szavazhatnánk a huxitról, de valószínűbb, hogy Orbán a fejünk felett lépett volna ki (vagy minket zártak volna ki). Ma lehet a méltóságról vitatkozni. Két éve ez még luxus volt.

Sokan mondják még mindig, hogy az elmúlt egy hónap csak látszatkormányzás, és hiányzik a valódi elszámoltatás. Matolcsy, Mészáros miért nincs még börtönben? A Vagyonvisszaszerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet épp most nyújtották be, de előtte még társadalmi egyeztetésre is bocsátják. Ez lehet a gondosság jele, de lehet a halogatásé is. Szeptemberre ígérik a felállítását. A mai nap azért azt valószínűsíti, hogy 37 év után először lesz valódi elszámoltatás.

Mert a tisztítótűz definíció szerint fáj, és definíció szerint nem örök. A kérdés csak az, átmegyünk-e rajta, vagy beleszokunk a melegébe, és ottragadunk.


Korábbi részek:










- Mateklecke 6899. – Hogyan építsük fel Magyarországot? – 10. rész: Szembenézés










TISZTÍTÓTŰZ - MAGYAR PÉTER NEKIMENT A NER UTOLSÓ TARTÓOSZLOPAINAK

KLIKKTV
Szerző: KLIKKTV
2026.06.23.



Megkezdődhet a NER intézményi rendszerének lebontása? Mit jelent valójában a Magyar Péter által meghirdetett „Tisztító Tűz” program, és hogyan lehet visszaszerezni az elmúlt években közpénzből felépített vagyonelemeket? Ezekről a kérdésekről beszélgetett a KlikkTV műsorában Martin József Péterrel, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatójával a műsorvezető.

A beszélgetés apropóját a Tisza Párt által benyújtott alkotmánymódosítás adta, amely több kulcsfontosságú állami tisztségviselő mandátumát is érintheti. Szóba kerül többek között a köztársasági elnök, az Alkotmánybíróság vezetése, a Kúria elnöke, valamint azok az intézmények, amelyek az elmúlt másfél évtizedben meghatározó szerepet játszottak a magyar politikai rendszer működésében. Martin József Péter szerint a demokratikus intézményrendszer helyreállításához nemcsak jogszabályi változásokra, hanem személyi változásokra is szükség lehet.

Az interjú egyik legfontosabb témája a vagyonvisszaszerzés kérdése. A Transparency International vezetője részletesen beszél arról, milyen jogi lehetőségek állnak rendelkezésre azoknak a közvagyonoknak a visszaszerzésére, amelyek különböző alapítványi vagy magántőkealapos konstrukciókon keresztül kerültek ki az állami ellenőrzés alól. Külön kitér a közérdekű vagyonkezelő alapítványok, valamint a magántőkealapok szerepére és az ezekhez kapcsolódó több ezer milliárd forintos állami forrásokra.

A beszélgetés során szó esik Polt Péter szerepéről, az ügyészség működéséről és egy új vagyonvisszaszerzési hivatal tervéről is, amely speciális nyomozási és vádképviseleti jogköröket kaphat. Martin József Péter szerint a korrupciós ügyek feltárásához nem elegendő kizárólag büntetőjogi eszközöket alkalmazni: szükség van polgári jogi és vagyonjogi megoldásokra is, amelyek lehetővé teszik a közvagyon tényleges visszaszerzését.

A műsor végén arról is szó esik, hogy mennyire megalapozottak azok a vádak, amelyek szerint az új intézkedések „padlássöpréshez” vagy politikai leszámoláshoz hasonlíthatók. A Transparency International vezetője szerint a jogállami helyreállítás és a felelősségre vonás nem bosszú, hanem a demokratikus működés alapfeltétele.

FÉREGNEK VALÓ IDŐ – SZINTE PÉLDÁTLAN A NYUGAT-EURÓPAI HŐHULLÁM, ÉS KÖZELEDIK FELÉNK

VÁLASZ ONLINE / HÁTTÉR
Szerző: BORBÁS BARNA
2026.06.24.


Haláleseteket és sok közszolgáltatás kényszerű leállítását okozza az egy hete keletkezett, várhatóan július elejéig tartó nyugat-európai hőkupola. Franciaországban egy nap alatt az országos átlagos hőterheléses rekord és 300 helyi hőmérsékleti csúcs is megdőlt, Spanyolországban sorra halasztják el a tömegrendezvényeket. A helyeként 40-42 fokos forróság is kemény, de az igazán rendkívüli a kora nyári időzítés és a hőhullám extrém hossza – ilyen együttállásra a mérések kezdete óta nem volt példa a térségben. Magyarország egyelőre a hőkupola-jelenség peremét érzi csupán, de a HungaroMet szerint jövő hétfőn és kedden lehet, hogy majd „sóvárogva gondolunk vissza” a mostani napokra. Miért veszélyesebbek a trópusi éjszakák, mint a nappalok? Van-e köze ennek az El Niñóhoz? Hogy jön ide a vízmegtartás? Hány fokban írt Csoóri Sándor „aszályos, bibliai évről”? Klímaügyi háttér az extrém időjárás hetén.

E sorokat a természet rezdüléseire érzékeny népi költő, Csoóri Sándor vetette papírra. Az Aszályos, bibliai év című vers először 1979. augusztus végén jelent meg az Élet és Irodalomban, és néhány éve történész vendégszerzőnk, Papp István ajánlotta olvasóink figyelmébe. Csoóri celofán-ropogású levegőről, gyűrött, sárga mezőkről, gyíktorokként lüktető bokrokról ír eszkatologikus látomásában. A figyelemreméltó költői képek azért is érdekesek, mert a mából visszatekintve 1979 nem volt se különösebben aszályos, se hőhullámos év Magyarországon. Tavasszal a zöld ár még belvizeket okozott, majd a május és június kétségtelenül száraz volt, a korabeli lapok megteltek a gazdálkodói panaszokkal, de júliusban már 15-22 mm-es napi csapadékösszegeket jegyez a meteorológiai archívum, többször egymás után. Augusztusban ezek újra megritkultak, de az ország nem maradt esők nélkül.

Bár nem tudjuk, hogy Csoóri versében mennyire a saját közelmúltja környezeti tapasztalatait kell olvasnunk és azt sem, hogy a „szomjan haldoklik a szó a szájban” sor valóban a klímáról szól-e, vagy pedig inkább szabadsághiány metaforája, az egészen biztos, hogy ebben a költészetben az élet antitézise maga a hőség és az aszály.

De milyen hőség? Meteorológiai adatbázisok szerint 1979. izzasztóan melegnek és fullasztóan aszályosnak tartott évében a júniusi napi középhőmérséklet 20 és 22 Celsiusi-fok között alakult Magyarországon. Ez körülbelül 3-6 fokkal alacsonyabb, mint az elmúlt napok középhőmérsékletei.

Vagyis egy földtörténeti léptékben elhanyagolható időtáv, másfél emberöltő alatt nemcsak az évszakok hossza változott meg a felmelegedés következtében, hanem az is, mit érzünk kánikulának. A trend pontosan leolvasható az alábbi ábráról, mely Magyarország éves középhőmérsékletének alakulását mutatja a szisztematikus mérések kezdete, vagyis 1901. és 2024. között, a lilával jelzett melegedést és a zöld trendvonalat érdemes figyelni:...

KÁRPÁTALJA MÉG MINDIG UKRAJNA LEGBIZTONSÁGOSABB TERÜLETE

MEDSPOT ALAPÍTVÁNY
Műsorvezető: DÉSI JÁNOS
2026.06.20.



Kárpátalja még mindig Ukrajna legbiztonságosabb területe - Rácz András külpolitikai szakértő beszélgetettet a Klubrádió főszerkesztőjével, Dési Jánossal arról, hogy "a legutóbbi, Kárpátalja elleni orosz légitámadás milyen tanulságokkal szolgált, illetve ez hogyan befolyásolja az önkénteskedés lehetőségeit (röviden: semmi gond nincs, ha óvatos vagy, nem lesz baj)..."

ÖTSZÁZMILLIÁRDOS REFORMMAL ÉS TELJES SZEMLÉLETVÁLTÁSSAL ALAKÍTANÁ ÁT AZ EGÉSZSÉGÜGYET HEGEDŰS ZSOLT

NÉPSZAVA
Szerző: DANÓ ANNA
2026.06.24.


Rendőr ezredesi irányítás helyett, bizalmat ígért Hegedűs Zsolt miniszter az egészségügynek kedden a Magyar Egészségügy Menedzsment Társaság (MEMT) konferencia szakmai hallgatóságának.

Milyen ötödik hete kormányozni? „Ne akarjátok megtudni, de biztosan látszanak rajtam a kialvatlan órák” – érzékeltette Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter, hogy mennyire nehézkesen zajlik az önálló Egészségügyi Minisztérium kiválása a Belügyminisztériumból. Aztán rögtön rátért a konkrétumokra is, így arra, hogy az első 500 milliárdos többletforrást a szakdolgozó bérek hosszú távú rendezésére és az alapellátás korszerűsítésére fordítják, továbbá több új intézmény létrehozását jelezte és új vezetőket is megnevezett.

A tárca vezetője gyökeres szemléletváltást, az orvosi autonómia visszaállítását, a kórházi kapuk megnyitását és egy teljesen új, az elért eredményeket díjazó finanszírozási rendszer bevezetését ígérte.

Nyíltan beszélt arról is, hogy „revansvágyat” ébresztettek benne az előző kormányzat orvosi kamarával szembeni lépései. Az a törvény, amellyel a kamara mozgásterét szűkítették, szerinte „szörnyű, etikátlan” beavatkozás volt az egyik legfontosabb hivatásrendi testület ellen. Ezt nevezte meg fő motivációként, amikor a Tisza-mozgalom március 15-i beszéde után jelezte Magyar Péternek: vállalja a szakmapolitikai munka oroszlánrészét, noha „nem akart miniszter lenni”. Az, hogy Magyar Péter elsőként jelentette be az egészségügyi miniszter nevét, számára az üzente, hogy a Tisza-kormányban az egészségügyet a „felső polcra” tették.

Beszélt arról is, hogy Magyar Péter nagyon határozott irányító, és fel kell kötnie minden miniszternek a nadrágját akkor, amikor referál vagy kormányhatározat-tervezetet visz a miniszterelnök elé. Vitézy Dávid zseniális, "azt kell mondjam, nagyon sokat tanulok tőle, de mindenkitől, tehát hogy egy nagyon jó csapat és kormányzat van" - tette hozzá a miniszter.

Viccelődve jegyezte meg, hogy „500 milliárdot két nap alatt el lehet költeni”, de a pénz önmagában nem elég, ha nem változik a szemlélet: „érdek helyett értéket” kell teremteni - tette hozzá. Beszélt arról is, hogy miután a kormányüléseken Kármán András pénzügyminiszter mellett ül, már meg is kérdezte tőle, hogy hol van a pénz? Elmondta, az 500 milliárd jön, és nagyon-nagyon előrehaladott állapotban vannak az Európai Uniós tárgyalások az RRF (Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz) források hazahozataláról. Így a pénz ősztől az egészségügyben is rendelkezésre áll.

A többletforrások felhasználásban a szakdolgozói bérek és az alapellátás mellett elsőbbsége lesz a lakosság közvetlen egészségügyi kiadásának mérséklése is...

A MAGYAR PÁRTOK EGYMÁSRA LICITÁLVA MIGRÁCIÓS PAKTUMOZNAK, DE MIRŐL SZÓL EZ AZ EGÉSZ?

TELEX
Szerzők: MÁRTON BALÁZS, SZÁNTÓ-NAGY BÁLINT
2026.06.22.


„Nem hajtjuk végre, ebben a formában bizonyosan nem hajtjuk végre a migrációs paktumot. Ezt így el tudom mondani, remélem, világos volt” – jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az ellenzéknek adott válaszában múlt hétfőn a parlamentben, miután egy bizottsági meghallgatásán már Pósfai Gábor belügyminiszter is beszélt erről.

A Fidesz és a Mi Hazánk folyamatosan azt feszegette, megfelelne-e az új kormány a június 12-én hatályba lépett, az uniós menekültügyi és migrációs csomag gerincét adó jogszabályoknak. A menekültügyi csomag sok szempontból szigorít, de nem azzal a részével okozhatna igazán fejtörést az új kormánynak, amelyről a Fidesz a legtöbbször beszél.

A kormányfő a parlamentben arról is beszélt, hogy június 23-án, kedden Budapesten tartják a visegrádi négyek kormányfői találkozóját, velük is fog egyeztetni erről. Magyar már a múlt heti EU-csúcs előtt is találkozott Donald Tusk lengyel, Robert Fico szlovák és Andrej Babiš cseh kormányfőkkel, valamint részt vett a keményebb migrációs politikát támogató 16 ország vezetőinek ülésén is.

A csúcs utáni brüsszeli sajtótájékoztatóján Magyar pénteken azt mondta, nem zárja ki, hogy a még 2024-ben elfogadott csomag egyes részeit mégis felülvizsgálják majd a tagállamok, mert kifelé ezt nem mondják ugyan, de sokan elégedetlenek a szöveggel. Azt pedig nem gondolja, hogy hamar kötelezettségszegési eljárás indulna Magyarországgal szemben a paktum végrehajtásának elmaradása miatt...

MIÉRT VAN EKKORA VÉRENGZÉS A FIDESZES MÉDIÁNÁL?

G7.HU
Szerző: JANDÓ ZOLTÁN
2026.06.24.


Nagyjából egy hónappal a választások után példa nélküli kirúgási hullám kezdődött a fideszes médiát összefogó Mediaworksnél. A durva leépítések, illetve lapbezárások első ránézésre azért lehetnek meglepőek, mert a csoport az elmúlt években úszott a – jelentős részben állami hirdetésekből származó – pénzben, és most is tízmilliárdos befektetései vannak különböző eszközökben. Ha alaposabban megnézzük, akkor azonban hamar kiderül, hogy a Mediaworks likviditási helyzete korántsem fényes, és a Balásy-cégek számláinak zárolása sem segített a vállalaton. A csoportnak úgy kellene elkezdeni valahogy piaci alapon működni, hogy eddig ennek morzsáit sem láthattuk, hiszen teljesen mások voltak a prioritások. Ha nem sikerül gyorsan átállni, akkor tényleg csak a NER-es milliárdosokban reménykedhetnek.

Stabilnak tűntek


A 2024-es európai parlamenti választások idején, ahogy a NER más területein, a fideszes sajtó esetében is úgy tűnt, hogy hiába van egy feltörekvő politikai erő, egy potenciális kihívó, a rendszer stabil, és még kormányváltás esetén is lennének tartalékai. A kormányközeli médiatermékeket összefogó Mediaworks Zrt. alig több mint egy héttel a választás előtt tette közzé 2023-as beszámolóját, ami abszolút ezt támasztotta alá. A vállalat bankszámláin százmilliók pihentek, a cégben több mint 20 milliárd forint felhalmozott nyereség volt, az év végén tízmilliárdos nagyságrendben vártak utalásokat a partnereiktől, ami bőven fedezetet biztosított a következő egy évben esedékessé váló kötelezettségeikre.

Alig két évvel később aztán másfél hónap sem kellett a Fidesz bukása után ahhoz, hogy a Mediaworks eszeveszett költségcsökkentésbe kezdjen. Az elmúlt hetekben sorban jöttek a hírek a tömeges leépítésekről, lapbezárásokról, „szervezeti és portfólió-átalakításról”, és a cég a jelek szerint érzékenyebb lett kintlévőségei behajtására is:...

120 MILLIÓT SZÁNTAK SULYOK TAMÁS AMERIKAI ÚTJÁRA, DE TITKOLJÁK, HOGY VÉGÜL MENNYIBE KERÜLT

KONTROLL
Szerző: KONTROLL
2026.06.22.


A Kontroll információi szerint a köztársasági elnök és felesége 12 napos amerikai látogatásának költségvetését több mint 120 millió forintra tervezték idén februárban a Sándor-palotában. Azt nem árulta el a hivatal pontosan, hogy végül mennyibe került az út az adófizetők számára, de a költségekhez hozzá kell számítani még azt is, hogy Sulyok Tamás és delegációja a Magyar Honvédség Falcon típusú gépével repült New Yorkba és onnan még több városba is az Egyesült Államokon belül, miközben az államfő egyetlen érdemi diplomáciai találkozón sem vett részt.


Sulyok Tamás és felesége, Nagy Zsuzsanna 2026. február 26-án kezdte meg a március 10-ig tartó körútját az Egyesült Államokban. A Sándor-palota hivatalos tájékoztatása szerint a „munkalátogatás” célja kizárólag az volt, hogy magyar származású amerikaiakkal találkozzanak:

„Dr. Sulyok Tamás köztársasági elnök egyik fontos feladatának tekinti a nemzet egységének kifejezését a határokon átívelő nemzeti összetartozás megjelenítésével is. Erre az élő összetartozásra hívja fel a figyelmet azzal, amikor az anyaország államfőjeként rendszeresen tesz látogatást a magyar diaszpóra közösségeinél, hogy a nyilvánosság előtt bemutassa és elismerje nemzetmegtartó tevékenységüket”

– írta a köztársasági elnöki hivatal Kommunikációs Igazgatósága a Kontrollnak a múlt pénteken, miután előzőleg több alkalommal több kérdést is feltettünk a Sulyok házaspár amerikai útjáról.

Csaknem egy hónapos hallgatás után csupán június 19-én erősítette meg válaszában a Sándor-palota azt az információnkat, ami szerint az államfő és a felesége a Magyar Honvédség Falcon 7X gépével repült a tengeren túlra.

Korábban ezzel kapcsolatban kérdésekkel fordultunk a Honvédelmi Minisztériumhoz is, ahonnan előbb azt a választ kaptuk, hogy levelünket közérdekű adatigénylésnek minősítik, majd a határidő lejárta után csupán a Falcon használatát ismerték el, a költségek tekintetében azt javasolták, hogy azokat peres úton szerezzük meg, amennyiben fontosnak tartjuk erről a közvélemény tájékoztatását. (Hozzátesszük: a HM-mel folytatott levelezésünk még Ruszin-Szendi Romulusz miniszteri kinevezése előtt kezdődött – a szerk.)

Egy magánrepülőként is használatos, 12-16 személyes ilyen Falcon bérleti díja Európa és Amerika között az elérhető internetes információk szerint oda-vissza 90 és 160 ezer euró közé esik. Ráadásul a Kontroll birtokába került egy olyan dokumentum, amiben ezen felül még 30 millió forintot szántak repülőjegyekre elkölteni az államfő utazását szervezők...

2026. június 23., kedd

A V4-CSÚCSTALÁLKOZÓT KÖVETŐ SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ

MAGYAR PÉTER HIVATALOS
Szerző: MAGYAR PÉTER HIVATALOS
2026.06.23.



A V4-csúcstalálkozót követő sajtótájékoztató.

MI MARAD ORBÁN RENDSZERÉBŐL A TISZTÍTÓTŰZ UTÁN? | ÉLŐ ELEMZÉS LAKNER ZOLTÁNNAL

PARTIZÁN
Műsorvezető: VIDA KAMILLA
2026.06.23.



Tempót váltott a Tisza: jönnek a törvények, javaslatok, és bejelentésre került a Tisztítótűz-művelet is, ami nemcsak a Sulyok-ügyre tenne pontot, hanem a vagyonvisszaszerzéssel kapcsolatos kérdésekkel is foglalkozni kíván. Mi lehet a probléma a köztársasági elnök elmozdításával? Túl nagy árat fizetne a magyar társadalom azért, hogy a képviselők mandátuma 12 évben legyen meghatározva? És hogyan teremt új viszonyokat a frissen elfogadott új médiatörvény? Többek között erről kérdeztük Lakner Zoltán politikai elemzőt.

DÖMSÖDI:AZ ORBÁN CSALÁD ELSZÁMOLTATÁSA

...ÉS DÖMSÖDI
Szerző: DÖMSÖDI GÁBOR
2026.06.23.



Az Orbán család elszámoltatása...

HOGYAN FOGLALTÁK EL AZ EGYETEMEKET? – AZ AUTONÓMIA FELSZÁMOLÁSÁNAK TÖRTÉNETE

KLUBRÁDIÓ
Szerző: KLUBRÁDIÓ
2026.06.23.



00:00
– Egyetemek a politika árnyékában 
02:29 – A MOME története: jó ötletből hatalmi eszköz? 
10:45 – Amikor a kuratórium felülírta az egyetemet 
14:55 – Miért tiltakoztak a művészeti egyetemek? 
27:03 – Az SZFE ostroma 
40:12 – Jog vagy politika?

CSÉZY ERZSÉBET ELŐSZÖR SZÓLALT FEL A PARLAMENTBEN NAGY PILLANAT VOLT

MAGYAR NEWS ONLINE
Szerző: ORSZÁGGYŰLÉS
2026.06.23.



Csézy Erzsébet megtartotta első felszólalását a Parlamentben. Egy személyes és politikailag is fontos pillanat, amelyben új hang jelent meg a magyar közélet egyik legfontosabb helyszínén. 

Az első parlamenti beszéd mindig többről szól, mint néhány percről: bemutatkozás, üzenet és irányjelzés egyszerre. A felszólalás a politikai szerepvállalás, a közösségi felelősség és a képviselet súlyát is megmutatja.

A VIDÉKI PRÓKÁTOR: BILINCSBEN VISZIK EL A BŰNÖSÖKET?

KLIKKTV
Műsorvezető: BOLGÁR GYÖRGY
2026.06.23.



A vidéki prókátor: Bilincsben viszik el a bűnösöket?

ANDREJ BABIŠ CSEH MINISZTERELNÖK FOGADÁSA GÖDÖLLŐN, A V4-TALÁLKOZÓN

MAGYAR PÉTER HIVATALOS
Szerző: MAGYAR PÉTER HIVATALOS
2026.06.23.



Andrej Babiš cseh miniszterelnök fogadása Gödöllőn, a V4-találkozón.
(Kezdés 9:12-nél)

AZ ÁLLAM ÉS AZ OLIGARCHÁK EGYÜTT ÍRTÁK A SZABÁLYOKAT – BÓDIS ANDRÁS A VAGYONVISSZASZERZÉSRŐL

VÁLASZ PODCAST
Műsorvezető: BENYÓ RITA
2026.06.23.



Jön a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal és a Tisztítótűz-művelet. Vajon a közvagyont könnyebb visszaszerezni, vagy embereket rács mögé juttatni? Magyar Péter a 444-nek nyilatkozva megdöbbentőnek nevezte Bódis András cikkét, amely az MBH Bank „elrablásáról” és jogszerű visszaszerzéséről szólt. A Válasz Podcast új adásában kollégánkkal Benyó Rita arról beszélgetett, mire lehet alkalmas a most bejelentett hivatal. Vissza lehet-e venni a magántőkealapokba, kekvákba, bankokba és céghálókba kiszervezett ezermilliárdokat. Szóba kerül az MBH Bank, a 4iG, a kormányzati negyedek, a civil és kulturális pénzek pártpolitikai felhasználása.

ÉLŐ: ÚTON AZ EU-S PÉNZEK FELÉ, ELINDULT A "TISZTÍTÓTŰZ" MŰVELET | FOLYTATÓDNAK A PARLAMENTI VITÁK

KONTROLL
Szerző: ORSZÁGGYŰLÉS
2026.06.23.



Az Országgyűlés ülésének élő közvetítése.

„HOL VANNAK A DEMOKRATIKUS KORLÁTOK?” | BÁRÁNDY PÉTER

KLUBRÁDIÓ / KLUBDÉLELŐTT
Műsorvezető: KUN ZSUZSA
2026.06.23.



A Klubrádió Klubdélelőtt vendége Bárándy Péter, aki 75. születésnapja apropóján beszél pályájáról, a jogállamiság helyzetéről és a magyar közélet elmúlt éveiről. Az interjú személyes emlékekkel indul, majd fokozatosan egyre hangsúlyosabb közéleti témák kerülnek előtérbe. Bárándy részletesen elemzi a hatalom természetét, a demokratikus intézmények működését és azt, milyen károkat okozhat, ha a politikai érdek felülírja az intézményi függetlenséget. Élesen bírálja a köztársasági elnök szerepfelfogását és az alkotmányos intézmények elmúlt években tapasztalt működését. Hangsúlyozza, hogy a jogállamiság nem pusztán jogi kérdés, hanem bizalom és erkölcsi felelősség is. A beszélgetésben szó esik a választások utáni politikai helyzetről, Magyar Péter kormányzati terveiről, valamint a miniszterelnöki ciklusok korlátozásának kérdéséről. Bárándy szerint a hatalom szükségszerűen torzítja a személyiséget, ezért fontosak a demokratikus korlátok és ellensúlyok. Az adás végén az Alkotmánybíróság működése, a bírói függetlenség és a demokratikus intézmények hitelessége kerül terítékre.

00:00 - 08:12 – Intro, 75 év mérlege, ügyvédi és miniszteri pálya, személyes 
                         visszaemlékezések 
08:13 - 18:25 – Jogállamiság, alkotmányosság és a demokratikus intézmények szerepe 
18:26 - 29:40 – A hatalom természete, politikai felelősség és az elmúlt 16 év értékelése 
29:41 - 38:30 – Köztársasági elnök, alkotmányos válság és a közéleti hitelesség kérdése 
38:31 - 45:55 – Választások, Magyar Péter, a miniszterelnöki cikluskorlát és a demokrácia 
                         jövője 
45:56 - 50:54 – Alkotmánybíróság, bírói függetlenség és az intézmények tekintélyének helyreállítása


Lásd még:


BOD PÉTER: "A FIDESZNEK NEM VOLT GAZDASÁGPOLITIKÁJA" | MAGYAR KÖZÖNY

MAGYAR KÖZÖNY
Szerző: MAGYAR KÖZÖNY
2026.06.22.



A Fidesznek nem volt gazdaságpolitikája? Felperzselt gazdaságot hagyott maga után a leköszönő kormány? Orbán a gazdasági adatokról is hazudott? Mennyire üres a kincstár? A Tisza egyik legnagyobb kihívása a hazai gazdaság rendbetétele lesz? Mennyi uniós-pénz lenne elég a bajok orvoslására? Kinek jó az erős Forint? Mi lehet a NER-oligarchák sorsa? Az EU utolsókból, lehetnénk elsők is? A szakemberek már 2011-ben is tudták, hogy baj lesz? A piac szereplői és befektetői máris bíznak a Tisza-kormányban? A Magyar Közöny Podcast kérdéseire Bod Péter Ákos közgazdász, egyetemi tanár válaszolt!

UNGVÁRY KRISZTIÁN :: ÜGYNÖKAKTÁK TUTORIAL # 05 // A SATURNUS-RENDSZERDOSSZIÉK RENDSZERE

UNGVÁRY KRISZTIÁN VIDEÓ
Szerző: UNGVÁRY KRISZTIÁN
2026.06.23.



Ez egy minisorozat része, ami az állambiztonsági források értelmezésében ad segítséget.


Előző részek: 




ELFOGADTA A PARLAMENT A MÉDIATÖRVÉNYT, AMIVEL FELSZÁMOLJÁK A JELENLEGI KÖZMÉDIÁT

TELEX
Szerző: BICSÉRDI-FÜLÖP ÁDÁM
2023.06.23.


A parlament 145 igen szavazattal 39 nem ellenében, tartózkodás nélkül, vagyis a Tisza Párt és a Mi Hazánk támogatásával, a Fidesz-KDNP ellenkezésével szemben elfogadta a médiatörvény módosítását. A Tisza-kormány által benyújtott médiatörvény felszámolná azt a rendszert, amivel a Fidesz-kormány a propagandacéljaira használhatta a közmédiát. A módosított médiatörvény legfőbb pontjai:

- Megszűnik a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának, a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriuma tagjainak, a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) jelenlegi vezető tisztségviselőinek megbízatása.

Megszűnik a közmédia kiadójaként funkcionáló Duna Médiaszolgáltató és a tartalmakat gyártó MTVA. Helyette két cégre, a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt.-re és a Magyar Távirati Iroda Nonprofit Zrt.-re bontják a szervezetet.

- Nyílt pályázaton választják ki a szakmailag legalkalmasabb vezetőket például a Médiatanács és a közmédia élére.

- Létrejön a Független Közmédia Testület, amely ellenőrzi a közmédia függetlenségét és gazdálkodását. A nagy értékű szerződéseket is ez a testület hagyja jóvá. A testületbe négy évre három tagot a kormánypárt, három tagot az ellenzéki pártok, öt évre három tagot médiaszakmai szervezetek jelölhetnek.

- Létrejön a Sajtóalap, amit az NMHH kezel. A Sajtóalap feladata a különböző független médiumok támogatása.

A Tisza Párt képviselői június 12-én nyújtották be a médiatörvény átalakításáról szóló javaslatot. A javaslat parlamenti vitájában a tiszás képviselők észak-koreai és orosz szerkesztési módszereket emlegetve szidták a közmédiát, Nagy Ervin pedig felolvasta azoknak a művészeknek, közéleti szereplőknek a nevét, akik állítása szerint feketelistán voltak a Fidesz alatt a közmédiában. A fideszes politikusok (többek között a korábban a közmédiánál dolgozó Németh Balázs) védték a NER egyik szimbólumává vált közmédiát, többek között azzal, hogy az nemcsak a hírszolgáltatásból állt, és hogy az emberek szeretik a műsoraikat...

BÖDŐCS: MONDJUK-MUTATJUK

BÖDŐCS TIBOR VIDEÓ
Szerző: BÖDŐCS TIBOR
2026.06.23.



A “Prímszámok hóesésben” Első Teljes Magyar Akadémiai Nagyszótár c. miniatűrje alapján.



Lásd még:

- Bödőcs: Híresebb, mint Cicciolina


TRUMP AZ ÉHEZŐ KUBÁT IS BENYELI? KLASSZIS PODCAST LÉNÁRT ANDRÁSSAL

KLASSZIS MÉDIA 
/ GEOPOL BESZÉLGETÉSEK
Szerző: KLASSZIS MÉDIA / WÉBER BALÁZS
2026.06.23.



Miért süllyedt súlyos válságba Kuba? Meddig tart ki a Castro-rendszer? Lehet-e amerikai katonai intervenció? Miért az amerikai maffia uralta a szigetországot a múlt század közepén? És mi köze volt ehhez Frank Sinatrának? Kuba és a térség múltjáról, jelenéről és jövőjéről is beszélt Lénárt András egyetemi docens, Latin-Amerika szakértő a Klasszis Podcastban. Aki kérdez: Wéber Balázs.

00:00 Intro, beköszönés. 
02:10 Kuba lesz a következő Venezuela? Trump tervei. 
09:23 A kubai válság. A Castro-rendszer kezdetétől napjainkig. 
15:27 Van-e támasza a kubai rendszernek? Amerikai szankciók. Turizmus. 
20:45 Miért éhezik Kuba? Az amerikai olajembargó. Az orosz és a kínai szál. Donroe-doktrína. 
31:49 Kuba a Castro-korszak előtt. Amerikai gengszterkorzó Havannában. Frank Sinatra. Keresztapa. 
41:37 Miért győzött Fidel Castro és Che Guevara? 
48:46 Lesz-e békés átmenet? Az érett gyümölcs politikája. Venezuela. Kubai nyitás. 
56:49 Visszatérhet a gengszterkorzó? Jobbra dőlő Latin-Amerika. 
01:04:36 Elköszönés.

2026. JÚNIUS 23. - AZ ORSZÁGGYŰLÉS ÜLÉSÉNEK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

ORSZÁGGYŰLÉS
Szerző: ORSZÁGGYŰLÉS
2026.06.23.



Az Országgyűlés ülésének élő közvetítése.