2020. május 8., péntek

ENNYIRE ÉRDEKLI ORBÁNT AZ IDŐSEK SORSA

KOLOZSVÁRI SZALONNA
 - NEHAZUGGY BLOG
Szerző: LÁZÁR GERGŐ
2020.05.07.


...Mint az a Bencsik János képviselő által elküldött kérdésre adott válaszból kiderült, az Állami Egészségügyi Ellátó Központnak fogalma sincs arról, hogy hány embert voltak kénytelenek a hazai kórházak elküldeni azért, mert helyet kellett csinálni az – egyébként csökkenő számú – koronavírus fertőzötteknek. Az ÁEEK ilyen adatokat nem gyűjt, ezért nem áll rendelkezésükre információ ezzel kapcsolatban. Hát nem kényelmes ez a válasz? Nincs adatgyűjtés, ezért nem vagyunk tisztában a pontos számokkal. Olyan ez, mint a kormány korábbi koronavírus taktikája, nem tesztelünk, ezért alacsony a fertőzöttek száma az országban. A gond ezzel már csak az, hogy pontosan tudni lehet, hogy több tucat ember halt meg amiatt ellátatlanul, sokszor kínok között, mert a kórházak kénytelenek voltak őket úgy is hazaküldeni, hogy egyébként még kórházi ellátásra szorultak volna.

A sajtó beszámolt jó pár esetről, ezért pontosan tudható az, hogy tragédiák sora játszódott le országszerte. Azonban a pontos számok nélkül soha nem fogjuk megtudni, hogy mi a valós helyzet, mint ahogy – vélhetően – még egy megközelítő számot sem kaphatunk majd arról, hogy a koronavírus hány ember halálát okozta idehaza. Azzal ugyanis, hogy minden más okra vezetik vissza a koronavírus szövődményei miatt elhunytak halálát, jóformán kitörlik őket a halálozási statisztikákból. Szépen elosztják a szív- és érrendszeri betegségben, vagy rákban elhunytak között, hogy alig legyen észrevehető a koronavírus áldozatainak valódi száma.

Ugyanez a logika érvényes a kórházból hazaküldött emberek esetében is, hiszen soha nem fog kiderülni, hogy közülük hányat menthetett volna meg – vagy hosszabbíthatta volna meg az életüket – a kórházi kezelés. Lehet, hogy az elhunytak egyébként is meghaltak volna, azonban nagyon nem mindegy, hogy milyen körülmények között és mikor. Több vélemény is napvilágot látott már azzal kapcsolatban, hogy mi lehet a hazaküldések valódi oka, azonban eddig erre a kormány nem válaszolt és vélhetően a jövőben sem fog. A legtöbb vélemény szerint ezzel akarja a kormány véghezvinni a kórházi ágyszámok csökkentését, ami ugyan valóban hosszú ideje fennálló probléma, azonban ennek a lépésnek nem most jött el az ideje. De az idősekkel összefüggésben – hiszen a hazaküldött betegek, valamint a koronavírusban elhunytak is a legtöbb esetben az idősebb korosztály képviselői – egy másik hír is napvilágot látott, ami még inkább megmutatja a kormány hosszútávú terveit a nyugdíjasokkal kapcsolatban:

A következő évtizedekben a GDP arányában apadni fognak a nyugdíjkiadások, és hasonló folyamatok jellemzik majd az oktatást is. Sok egyéb mellett a nyugdíjak alakulását is modellezi Magyarország konvergenciaprogramja, melyet a napokban küldtek el Brüsszelbe. A számok nem hazudnak: a GDP-hez mérten kisebb lett az állam ráfordítása az idősek ellátására az elmúlt négy évben. Van egy még rosszabb hírünk: a következő években még kisebb lesz az ilyen típusú kiadások aránya.

Az Mfor által megszellőztetett információk igencsak szembemennek a kormány által hirdetett politikával, miszerint ők nagyra tartják az idős korosztály képviselőit...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.