Szerző: HVG
2024.10.11.
Átvágták a kábeleket, papíron meghibásodtak és eltűntek a hivatali laptopok és az adatrögzítők– így hagyta ott a Fidesz az I. kerületi önkormányzatot. Csakhogy a Budavár irányítását átvevő ellenzéki összefogás sem volt jobb: mindenki azonnal a köztisztviselői fizetés többszörösét és drága mobilt akart, de 1 millió forintos íróasztalt is kellett venni – minderről kitálalt a Fülke Extrának adott interjúban a kerület egykori jogi vezetője, dr. Tarjányi Tamás. Elköveti-e Magyar Péter ugyanezt a hibát? Miért nem történt semmi a NER-kedvencek bérlakásaival a Budai Várban? Hogyan számláz kétszer ugyanazért a munkáért egy ügyvédi iroda? És tényleg ennyire „egykutya”, bárki irányítja is egy önkormányzatot? Hallgassa meg közéleti podcastunkat!
Tartalom:
00:00 Intro
00:58 Kibeszélheti-e egy jegyző azt, ami az önkormányzatokban történik?
01:52 A jegyző az egyetlen olyan középvezető, akinek kötelessége, hogy adott esetben ellent mondjon a főnökének
04:04 Voltak-e problémás helyzetek Tarjányi Tamás korábbi jegyzői posztjain? 07:331 Mennyire lehetséges a hosszú Fidesz-uralom után ellenzékivé vált önkormányzatokban máshogy politizálni?
12:02 A Tisza pártnak is elhiszik még a választók, hogy tudnak máshogy kormányozni
14:18 Hogyan zajlik egy önkormányzat átvétele, és milyen volt 2019-ben Nagy Gábor Tamástól átvenni az I. kerületi önkormányzatot?
40:27 A budavári mutyik
50:04 Milyen feszültségek vannak azóta az I. kerületben?
56:20 Melyik önkormányzatokban lehetnek még gyanús vagy hibás helyzetek?
59:30 Mit tapasztalt Tarjányi Tamás az Állampolgársági Kegyelmi és Hatósági Főosztály főosztály-vezetőjeként? Vannak-e politikai kegyelmek?
1:08:02 Számít-e kritikákra ez után a beszélgetés után?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.