2017. szeptember 15., péntek

LELKI BETEGSÉG ÉS TÁRSADALOM - LELKI BETEG TÁRSADALOM?

SPANYOLVIASZ BLOG
Szerző: Mayer Máté
2017.09.15.


...Mennyire egészséges a mai magyar társadalom?

A példa kedvéért vegyük sorra kis hazánk állapotát. Ha a lelki betegséget, mint mutatószámot vizsgáljuk, akkor azt látjuk, hogy egyidejűleg a lakosság nagyjából 20-40 százaléka szenved valamilyen lelki betegségtől – a legtöbben szorongásos zavartól, hangulatzavartól és/vagy valamilyen függőségtől –, aszerint, hogy milyen statisztikákat veszünk alapul. Mivel pszichiáterhez, vagy pszichológushoz fordulni sok helyen még mindig szégyenletes dolog, ezért az egészségügybe bekerült betegek száma igen pontatlan adat – pláne, hogy aki teheti, inkább magánrendelésen keres segítséget, így nem is kerül be ezekbe a statisztikákba. Ha azt vizsgáljuk meg, hogy hányan szednek olyan gyógyszereket, amik pszichés zavarok tüneti enyhítésére használatosak, illetve hányan kezelik magukat alkohollal, vagy drogokkal, akkor meg azok a személyek maradnak ki, akik kizárólag pszichoterápiával, vagy valamilyen alternatív gyógyászati irányzattal próbálják orvosolni a nehézséget. Amennyiben viszont mindhárom irányból közelítünk és esetleg mellé vesszük az öngyilkossági statisztikát, a hajléktalanok számára vonatkozó adatokat és a kriminalisztikai statisztikát is – hisz aki az utcán él, vagy törvényt szeg, a legtöbb esetben mentálisan sem egészséges, de erről majd később – akkor már egészen jó közelítést kapunk.

Anno az egyetemen, már nem emlékszem, melyik tankönyvben, de találkoztam olyan adattal is, hogy a fejlett nyugati országokban szinte mindenki szenved élete során hosszabb-rövidebb ideig szorongásos tünetektől, vagy a hangulatzavar valamelyik formájától. Tehát ha épp most nem is beteg, jó eséllyel az volt, vagy az lesz. Ebből pedig az következik, hogy az ipari társadalmak vagy nagymértékben betegek, diszfunkcionálisak, vagy ez az egyéni élet természetes része, a személyiségfejlődéshez szükséges és elég csak azokra az emberekre koncentrálni a társadalom megítélésénél, akik tartósan ragadnak benne ilyen állapotokban.

A magam részéről egy kombinált megközelítést tartok a legszerencsésebbnek, értem ezalatt, hogy fontosnak tartom annak a vizsgálatát is, hogy a fogyasztói társadalom hogyan jutott oda, hogy szorongóvá és/vagy hangulatzavarossá teszi a tagjai jelentős részét, másfelől a nyugati társadalmakat egymáshoz viszonyítva az is kirajzolódik, hogy közülük melyek működnek élhetőbben és melyek diszfunkcionálisabban.

Úgy látom, hogy a ’70-es évek második felétől–a ’80-as évek elejétől, mikor sok nyugati ország politikájában a neokonzervativizmus és a neoliberalizmus került előtérbe és az új vezetők úgy döntöttek, hogy leszámolnak a jóléti állam eszméjével – lásd pl. Margaret Thatchert, vagy Ronald Reagant – a szolidaritás, mint érték is háttérbe szorult, míg a skandináv államokban továbbra is fontos érték maradt. E két út eredményeit nézve azután jól látszik, hogy az északi országok polgárai ma jóval elégedettebbek az életükkel, összességében pszichésen jobb állapotban vannak és az oktatási rendszerük mindenki másnál sikeresebbnek tűnik az összehasonlító vizsgálatokban, míg a piacpártibb államok mindkét szempontból lemaradóban vannak. Hazánk a rendszerváltás után ez utóbbiakhoz csatlakozott, megspékelve poszt-szocialista örökségünk megannyi sajátosságával.

Ha pedig kizárólag a többi, hozzánk hasonló úton járó állammal vetjük össze a magyar adatokat, akkor úgy tűnik, hogy akár a fent említett statisztikákat, akár az elégedettségi mutatókat vizsgáljuk, Magyarország a többi piacpárti országhoz képest is jellemzően az alsó harmadban van lelki egészség tekintetében.

De a pszichés állapothoz más oldalról is közelíthetünk. Egy társadalomról nem csak az mond el sokat, hogy milyen arányban betegszenek meg a tagjai, de az is, hogy azután mit kezd ezekkel az emberekkel...

ZÜFEC AVAGY HOGYAN ÉLJÜK TÚL MAGYARORSZÁGOT

ÖRÜLÜNK, VINCENT? BLOG
Szerző: jotunder
2017.09.15.


... Ha nem lenne Vidnyánszky, akit a rezsim rajongott túl, és nem lenne Alföldi, akit a rezsim ellenzéke rajongott túl, akkor ez az előadás akár Moszkvában is játszódhatna. Ha nem lett volna az a kaposvári egyetemből, meg lassan az összes többiből, ami lett, ha nem Lévai Anikó és vacsorapartnerei döntenék el, hogy ki melyik színház igazgatója, ha ez az ország nem lenne annyira "érdekes"( értsd elviselhetetlen), akkor ezek a srácok nem válthatnának meg semmit. Annyira egyszerűen nem jók. Vagy inkább, annyira nem lehetnének jók, nem kényszerítené ki belőlük ezt a világ. 

Nem tudom mi maradna a túlrajongásokból egy normális magyar világban, ahol a dolgok a maguk szomorú természetességükben jók vagy rosszak. Félek, ez soha nem is fog kiderülni.

NAGYON BETEG A MAGYAR ALBÉRLETPIAC, DE KÜLFÖLDI PÉLDÁK MUTATJÁK, HOGYAN LEHETNE KÖNNYEN SEGÍTENI RAJTA

444.HU
Szerző: Horváth Bence
2017.09.15.


Ha az ember nem ferencvárosi fideszes képviselő rokona vagy ismerőse, akkor az utóbbi években bizony egyre nehezebben tud lakáshoz jutni Magyarországon. Nem csak vásárlásról van szó: ott, ahol ma jó munkahelyek vagy normális iskolák vannak, családi segítség nélkül egy fiatalnak lehetetlen saját ingatlanhoz jutnia. 

Önmagában ez még nem lenne rendkívüli, sok országban van így. A gondok ott kezdődnek, hogy Magyarországon nagyon szűkösek a saját vásárláson túli alternatívák.

Hasonlóan a legtöbb környékbeli országhoz, Magyarországon is nagyon magas a saját lakásban elők aránya: a magyar lakosság 90 százaléka saját tulajdonú ingatlanban él. És bár ez az adat elsőre még jól is hangozhat, valójában sokak számára súlyos terhet, és nem biztos alapot jelent. Ezeknek a saját ingatlanoknak egy jelentős hányada van olyan településen, ahonnan a tulajdonos munka vagy iskola miatt már költözne tovább, de eladhatatlan az ingatlana.

Probléma az is, hogy a szűkebb becslések szerint is több százezren élnek rossz minőségű otthonokban, és sokan küzdenek azzal, hogy mivel nincs megfelelő keresetük, nem hitelképesek, azonban az állam a saját lakás megvásárlásán kívül más módját nem támogatja az otthonteremtésnek. Ismerni bőven arról is történeteket, hogy valakiből úgy lesz hajléktalan, hogy válás után elveszítette a lakhatást. És a problémákat még hosszan lehetne sorolni.

Ezekre a problémákra reflektálva indított tavaly kampányt a Habitat for Humanity Magyarország, amiről most egy honlapjukról is elérhető kötetben foglalták össze a legfontosabb tanulságokat és vetettek fel könnyen megléphető beavatkozási lehetőségeket is...

ÖKÖRSÜTÉS

PUPU BLOGJA
Szerző: PuPu
2017.09.15.


Az MSZP is tartott frakcióülést, láthatólag komolyan veszi magát, mint a rendszerváltás idején Thürmer Gyula, aki Központi Bizottság mellett Politikai Bizottságot is létrehozott, hogy pártszerűen tudjon eleget tenni a pártutasításnak, melyet valószínűleg a vadonatúj MSZP akkori vezetőitől kapott.
A frakcióülésen természetesen a fő probléma Gyurcsány volt, akivel kapcsolatban Botka elmondta, hogy még nem telt el elég idő, hogy az MSZP-ben hozzászokjanak a Gyurcsány-nélküliség gondolatához.
Hát igen, vagy tíz éve ez a helyzet, én meg érdekes kísérletnek tartanám megnézni, párttársai hány év alatt szoknak hozzá a Botka-nélküliség gondolatához.
Ha belegondolunk, az előd-megváltó Mesterházy Attila népszerűsége is igen hamar eltűnt, mint a büdösség, ő sem tűnik úgy, hogy maradandóbb figurája lenne pártjának.
Ahogy elnézem, a legtöbbet akkor hozná az ország konyhájára, ha kilóra kimérnék.

Hócipőm tele van ezzel a görcsös idiótasággal, miszerint nem elég Orbán ellen harcolni, mellette kell még kis küzdelem a demokratikus táboron belül is.
Nem érdekel, hogy Botka hogy élte meg a pártszakadást, nem érdekel, hogy miféle kisebbségi érzésből fakadó előítéletei vannak Gyurcsánnyal kapcsolatban, milyen kisszerű gyűlölködések és féltékenységek motiválják - egy dolog érdekel, hogy előre viszi-e a demokraták ügyét, vagy hátráltatja.
Jelenleg úgy néz ki, hogy hátráltatja, még ha a Botka-fartő kimérését gátolja is a környékén gyülekező megélhetésiek (ellenzéknek lenni sem rossz..) bánatos csoportja...

MI AZ, AMI RETTENTŐEN HIÁNYZOTT A NEMZETNEK ÉS MOST MEGKAPJUK

B1 BLOG
Szerző: Konok Péter
2017.09.15.


Marsallbotot vesz a kormány potom 54 millióért, és persze nem akarok demagóg lenni, nem számolom át az árát lélegeztetőgépekre, vagy menekültszállókra, bár nem igazán értem, mitől lenne demagógia, ha például kiszámolom, hogy egy ilyen csicsás rudacs árából hány éhező gyerek lakhatott volna jól (hány lélegeztetőgépet lehetett volna venni, stb.)

Ez részint számtan, részint józan ész, meg minimális társadalmi tudat. Többségünk azért nem komplett szociopata. Demagógia az, ha stadionokat építünk, büszkén, Gripenekkel-papokkal, nemzetiszín pompomlányokkal avatjuk, folyamatosan a „népért” meg a „nemzetért” rikolt az arcunk, miközben például gyerekek éheznek (szilikózisos betegek fuldokolnak).
Demagógia az, hogy nem adunk segélyt a szegényeknek, mert „úgyis csak piára költik”, a pénzt pedig jacuzzikra, VIP-kórtermekre, puccos palotákra és más hasonlókra költjük. Meg persze piára, mert száraz torokkal nehéz szónokolni. Persze lehet, hogy csak demagóg vagyok, és irigy, mert száraz a torkom.
De most nem erről akartam írni, dugják oda a marsallbotjukat, ahová szerintem való(nem, nem arra gondoltam, hogy minden katona hátizsákjába...). A marsallbot-biznisz indoklásában szerepel egy remek fordulat: „hiánypótló emlék”. Hogy, ugye, azért kell ez a marsallbot, mert ilyen még nincs nekik. Igényük viszont lenne rá. Történész vagyok, érzékeny az emlékekre, de a „hiánypótló emlékről” mégis azt gondolom, inkább pszichológiai kategória: nevéhez illően olyan emlék, ami hiányt pótol: annak az emléke, ami nem történt meg, de milyen marha jó lett volna, ha megtörténik. Pótemlék, mondhatni. „Hiánypótló emlék” lehetne például az a dokumentum, amelyen I. Szulejmán szultán (akit ezek után csak Lúzer Szulejmán néven emlegettek volna a török források) aláírja a feltétel nélküli megadást, miután Mohácsnál parádésan legyőzték a magyar seregek, vállalja, hogy eltakarodik Európából, felveszi a keresztény hitet, és szent remetének áll Máriabesnyőn. Vagy „hiánypótló emlék” lehetne I. Lajos, Kossuth-házi magyar császár és osztrák király koronázási beszéde 1850-ből, amiről az orosz követ számol be a cárnak, megspékelve a figyelmeztetéssel: jó lenne gyorsan szövetséget kötni az új magyar-osztrák szuperhatalommal, mert Anglia és Franciaország már azt tervezi, hogy tagállamként felvételét kéri a Monarchiába. De lehetne „hiánypótló emlék” arról is, hogy a magyarok miként fordultak szembe a náci Németországgal a második világháborúban (könnyű volt nekik, hiszen már az elsőben is a győztes oldalon álltak, így jelentős területeket szereztek Romániától, Lengyelországtól, valamint a Szerb Királyságtól - Ausztriától csak azért nem, mert 1867 után Ausztria bizonyos Franz Deák gubernátor vezetésével Magyarország egyik kormányzósága lett, számos addigi afrikai, latin-amerikai és óceániai magyar gyarmattal, valamint a korábbi Kalifornia állammal együtt), miközben keleti arcvonalán ügyesen feltartóztatja és az Uralig szorítja vissza az előretörő Szovjetuniót. Lehetnének „hiánypótló emlékek” az elmúlt néhány évből is: jóllakott gyerekekről, magyar űrállomásról, gazdasági sikerekről, dús erdőkről, füves parkokról, egy emberi, szolidáris Magyarországról, amelyben élni jó...

HA MINDENKI KUSSOLNA ÉS SZÓ NÉLKÜL TŰRNÉ A TŰRHETETLENT

KOLOZSVÁRI SZALONNA 
- NEHAZUGGY BLOG
Szerző: Lázár Gergő
2017.09.15.


"Néhány szerencsétlen, világtalan, tehetetlen balfácán az egyetemen azt mondta, húha, a sajtó mond valamit, hű, most itt a lehetőség."

(A Debreceni Egyetem rektora, Szilvássy Zoltán szavai azokhoz, akik nem értenek egyet a Putyinnak adományozott díszpolgári címmel.)

Ettől erősebb bevezetőt még hosszas gondolkodás után sem hozhattam volna össze. Egy egykor neves egyetem rektora ezt a stílust engedte meg magának azokkal szemben, akik nem értettek egyet a Debreceni Egyetem döntésével. Mindenki hülye és fogalmatlan, aki nem ért egyet az egyetem „független” vezetésével, ugyanis ők mindent jobban tudnak, lévén ők vezetik az egyetemet. Hát kurvára nem, kedves Szilvássy úr, ugyanis a magyar társadalom döntő többsége mellett az egyetem több tanszéke is elhatárolódott a döntéstől, elhibázottnak vélve azt.

Szilvássy Zoltán, aki legalább annyira független, mint a 888.hu, vagy a PestiSrácok nevű szenny, ezt valahogy mégis elfelejti. Még 2013 áprilisában úgy kapta meg az egyetem rektori pozícióját, hogy az indulók közül messze ő kapta a legkevesebb szavazatot. Az Amerikai Népszava akkori cikke alapján kiderült, már Szilvássy pályázatának szenátusi szavazásra bocsátása is kérdéses volt, ugyanis a többség kizárásra ítélte volna azt. De gond egy szál sem, ugyanis az ülést vezető centrumelnök, Nagy János mégis szavazásra érdemesnek ítélte Szilvássy pályázatát. Később, mit ad isten, Nagy János díszpolgári címet szerzett, de biztosan itt is csak véletlen egybeesésről van szó.

Úgy néz ki, itt volt az idő arra, hogy Szilvássy rászolgáljon a belé vetett bizalomra, és megmutassa, miért is került ő a rektori székbe és nem az egyetem által favorizált Parragh György. Miért is kellett Kósa Lajos személyes közbenjárása ahhoz, hogy az egyébként egyetemi szinten, sőt, a városvezetés által is elutasított Szilvássy kerüljön pozícióba. Az új rektor megválasztása feszültséget szült, melyet a hallgatóknak, valamint a HÖOK-nak adott kedvezményekkel próbáltak csillapítani. Ez a terv idővel be is vált, a Debreceni Egyetem pedig lassan, de elfogadta a politikai döntést...

MONDD MEG ORBÁNNAK, HOGY A SZEGÉNYSÉG NEM BŰN

GÉPNARANCS 
- BANÁNKÖZTÁRSASÁG BLOG
Szerző: Adorján György
2017.09.15. 


Most már csak az a kérdés, hogy kik azok, akik vitték valamire. Netán azok, akiknek 1200 dolláros Louis Vuitton táskájuk van, meg Artemy nevű, csodaszép jachtjuk vagy akik svábhegyi lakást tudtak vásárolni 10 éves gyermeküknek, vagy akik nem egész egy esztendő alatt 600 millió baráti kölcsön szétosztására voltak képesek. 

„Én soha nem szégyelltem, hogy mim van, dolgozom keményen, abban a miliőben nőttem fel, hogy a munka nem szégyen, a munka eredményét se kell szégyellni, az ember kaparjon, gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára. Aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér. Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér, ezt tudom mondani. Annak annyi az élete. Ez az én véleményem”– mondta egykoron a süllyedő hajót lassan elhagyni készülő miniszter.

A senkit nem hagyunk az út szélén vakítása, és akinek semmije sincs lázári eszmei mondanivalója, meg a tarlósi emberlomtalanítás az alaptörvénybe való beemeléssel együtt igazolják, hogy az orbáni nemzeti együttműködés helyett a hajléktalanok országa lettünk Európában!

Valamikor az átkosban, a megboldogult kmk-s korszakban, amikor a közveszélyes munkakerülés miatt előállítottak embereket, amikor női és férfi munkásszállókon húzták meg magukat a saját tulajdonú fedél nélküliek, akkor sem voltak koldusok, vagy őket istápoló szociális munkások annyian, mint most...

BALOG ZOLTÁN A SZEGÉNYEKET ÉS A ROMÁKAT HIBÁZTATJA AZ EGÉSZSÉGÜGY PROBLÉMÁIÉRT

KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: DIÓSZEGIHORVÁTHNÓRA
2017.09.15.


Hogy mégis mit gondol Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a romákról, afelől nem sok kétségünk van, miután nem is olyan régen kifejtette, hogy nincs még eldöntve, a határon túli magyarul beszélő cigányság „tehertétel-e vagy erőforrás”. Így persze már az sem igazán meglepő, hogy az erőforrásminiszter a határon belüli cigányságot is hasonló módon kezeli. Inkább, mint hogy beismerje a felügyeletére bízott ágazatok hiányosságait.

A magyar egészségügy világszínvonalú – ezt pedig Kövér Lászlótól tudjuk. Olyannyira, hogy Magyarországon körülbelül 32 ezer ember halála lett volna megelőzhető 2014-ben, ha megfelelő lett volna az egészségügyi ellátórendszer, és hatékonyabb a népegészségügy. Ez több mint a negyede az összes halálesetnek – vagyis ha egyszerűbben akarjuk mondani, minden negyedik ember életben maradt volna, ha nem rohad szét az egész rendszer.

Felelőse ennek a döbbenetes hanyagságnak persze nincsen, hogy is volna, ha világszínvonalú egészségügyről beszélünk?

Szinte borítékolható volt, hogy előbb-utóbb azért lesz magyarázata ennek az ellentmondásnak. Bár Balog Zoltán miniszter általában nem érzi úgy, hogy fontos lenne kommentálnia a felügyeletére bízott ágazatokban (oktatás, egészségügy, szociális szféra, sport, egyházak, civilek, család, soroljuk még?) feszülő problémákat, arra azért valahogy mindig sikerül rámutatni, hogy valaki más felelős ezekért a bizonyos problémákért...

ORBÁN MAGÁT ZÁRJA KI, HA LESAJNÁLJA AZ UNIÓ SZABÁLYAIT - SZELESTEY LAJOS NEMZETKÖZI SAJTÓSZEMLÉJE

B1 BLOG
Szerző: Szelestey
2017.09.15.



- Az Európai Néppárt elvárja, hogy ígéretének megfelelően a magyar kormányfő belenyugszik az Európai Bíróság ítéletébe

- Ha a visegrádi államok nem fogadják el Juncker kinyújtott kezét, ne csodálkozzanak, ha Európa kétsebességes lesz és ők a külső körön találják magukat

- Ha az EU pénzbírsággal sújtja Magyarországot és az nem fizet, az unió lefoglalhatja a területén lévő magyar állami ingatlanokat

Die Presse

Az európai konzervatívok strasbourgi frakcióvezetője szerint Orbán Viktor legutóbb megígérte, hogy betartja az uniós játékszabályokat, és a Néppárt ebből indul ki. A kérdés úgy hangzott, miként lehetséges, hogy a Fidesz még mindig az ENP tagja, amikor a magyar kormányfő nem kíván eleget tenni az Európai Bíróság verdiktjének. Olyannyira nem, hogy Merkel igen élesen támadta emiatt. Weber hangsúlyozta, hogy nekik sem tetszik minden, ami Magyarországon történik. Orbán vitatható személyiség, aki szereti kipuhatolni, hol vannak a határok. Ha tiszteletben tartja a normákat, akkor része a közösségnek. Ám ha nem, akkor magát zárja ki. Rajta múlik. Viszont fontos, hogy 2015-ben, a menekültválságban a Néppárt álláspontját is képviselte, amikor arról volt szó, hogy meg kell védeni az EU külső határait. Azon kívül idáig mindig elfogadta a Bizottság előírásait, még ha idénként morogva is. De ez nagy különbség a lengyel kormányhoz képest. Varsó ugyanis még tárgyalni sem hajlandó Brüsszellel. A többsebességes Európáról szólva Weber kijelentette, hogy ha valaki nem akar csatlakozni a belső maghoz, akkor nyugodtan félreállhat, mint pl. Kaczynski. Senkit sem kényszerítenek, viszont az unióellenes erők nem is tartóztathatják fel az összefogás folyamatát.

Frankfurter Allgemeine Zeitung


Az Európai Parlament alelnöke úgy értékeli, hogy szerdai helyzetértékelő beszédével a Bizottság vezetője elsősorban a kelet-nyugati árkokat igyekezett eltüntetni. Graf Lambsdorff szerint a kelet-európaiak meg is értették, hogy Juncker kezet nyújtott nekik, jóllehet korábban azzal gyanúsították, hogy nem figyel oda az új tagokra. Arra a kérdésre, hogy OrbánViktor várhatóan mennyire lesz hajlandó beállni a vázolt összefogás mögé, a német liberális politikus úgy válaszolt, hogy ez nagy kérdés. Az ugyanis látnivaló, hogy Juncker a földrész keleti felét is be akarja venni a csónakba, politikai és kulturális értelemben egyaránt. Ha erre Orbán vagy mások azt mondják, hogy ez nekik nem felel meg, akkor utána nem panaszkodhatnak, ha jövőre, az unió helyzetéről elhangzó beszédben a kétsebességes Európáról hallanak. A magyar politikus elutasítja a menekültpolitikát, de a Valutaunió más tészta. Nem rombolhatja le az együttműködés minden területét. Azon kívül Graf Lambsdorff emlékeztet arra, hogy a magyar vezető határozottan elveti az ország kiválását az EU-ból...

ANGLIAI HATÁRÁTKELÉS VÁLLALKOZÓKÉNT

HATÁRÁTKELŐ BLOG
Szerző: Határátkelő / Gábor
2017.09.15.


Rengeteg poszt volt már arról, milyen munkavállalóként külföldre menni, ennél jóval kevesebben választják a vállalkozói utat. Nos, Gábor a kivételek közé tartozik. Írásából kiderül, miért éppen Nagy-Britanniát választotta, és még arra is fény derül, hogy jönnek ehhez a csehek. Nem akármilyen kanyarok következnek!

„Az én bejegyzésem kicsit más, mint az eddig itt olvasottak. Egy vállalkozás áttelepítésének 3 éves történetét foglalnám össze. Nagyon sok információt kaptam itt a blogon évek alatt, gondoltam hátha érdekelhet valakit, hogy hogy néz ki a határátkelés vállalkozási oldalról. És talán valaki hasznosítani tud valamit belőle.

Magamról annyit, hogy 50 felé vagyok, világ életemben vállalkozó voltam ennek minden előnyével, hátrányával, sikerével, és természetesen kudarcával. A 2008-as válság után visszavonultam és mint általában az egykori vállalatvezetők szoktak, tanácsadóvá lettem. Ez abból adódik, hogy a volt partnerek még néhány dologban számítanak az emberre, a felhalmozott tudásra, tapasztalatra, információra, de számlaképesen.

Három éve már tisztán láttam, hogy Magyarország az én szemszögemből messze nem arra halad, amire anno ’89-ben vágytam, hittem. Itt most sok mindent írhatnék, hogy mi nem tetszett itthon, de az egy másik, és nagyon hosszú poszt lenne.

Merre tovább?

Szerencsémre üzleti partnereim főleg külföldiek, ezért egy már meglévő piaccal rendelkező tevékenységet kellett áttelepíteni. Itt jött a kérdés, hogy hova. Svájc? Hollandia? Franciaország? Egyesült Királyság?

A svájci vállalkozói világ kiváló, de iszonyúan nagyok a terhek, és nem túl befogadó a nemzet még az olasz régióban sem. Hollandia befogadóbb, és a nyelvük is megtanulható, de én úgy láttam, hogy néhány kellemetlen emberi tulajdonságukban hasonlóak az itthon tapasztaltakhoz.

Bretagne nagyon tetszett, és kedvesek voltak az emberek is, de a francia nyelvet soha sem tudnám elsajátítani, pláne nem vállalkozói szinten. Hosszas gondolkodás és terepszemlék után az Egyesült Királyság mellet döntöttem. Vállalkozásbarát környezete, a nyelv és nem elhanyagolhatóan időjárása miatt. (Igen, én szeretem.)

2014-et végét írtunk ekkor. Nos, eldöntöttem meddig működtetem a magyar cégemet, kifuttattam a meglévő megrendeléseket, de újakra ezzel a céggel már nem szerződtem..."

AZ "ORBÁN-TERVRŐL" RENDEZNEK "NEMZETKÖZI KONZULTÁCIÓT"

AMERIKAI NÉPSZAVA ONLINE
Szerző: Bartus László
2017.09.14.


Minden diktatúrának ellenségre és bűnbakra van szüksége. Demokráciák nem gyártanak ellenségképet, nem tesznek meg senkit bűnbakká. Ahol bűnbak van, ott diktatúra is van. A bűnbak legfontosabb tulajdonsága az, hogy ártatlan. Mások bűneit pakolják rá, és a más bűnei miatt bűnhődik.

Soros György Orbán bűnbakja. Orbán bűneit kell elvinnie a pusztába. Orbán mesterségesen idézte elő a menekültválságot, ahogy azt Angela Merkel nagyon helyesen megmondta. Nem lenne menekültprobléma Magyarországon Orbán nélkül. A problémát, amely Magyarország uniós tagságának végét is jelentheti, Orbán hozta létre.

Orbán senkit nem védett meg a menekültektől, különösen nem Európát, amely tiszeletben tartja a menekültek jogait. Magyarországot soha nem is fenyegették a menekültek, az első perctől kezdve nem akart Magyarországon maradni senki. Ez a tisztánlátásukat dicséri.

Orbán mesterségesen hozta létre a Keleti-pályaudvarnál a katasztrofális állapotokat, és ki akart provokálni a röszkeihez hasonló összecsapást. Mivel a menekültek tisztességesebb és korrektebbek voltak, mint ő, ezt az összecsapást mindenféle provokáció ellenére sem tudta kierőszakolni. Túljártak az eszén. Röszkénél a rohamrendőrökkel tőrbe csalták őket.

Eközben lábbal tapossák a nemzetközi jogot, az emberi méltóságot és az emberi jogokat, amelyeket ma már a magyar közvélemény jelentős része is éppen úgy megvet és liberális elhajlásnak tart, mint Orbán. Az Indexen Földes András kiváló riportjai megmutatják, hogy milyen embertelen és kegyetlen bánásódban részesülnek a menekülők.

Orbán nélkül a hatóság csak megvizsgálná azok menedékkérelmét, akik a magyar határhoz érkeznek. A valódi menekültek menekültstátuszt kapnának, és letelepednének valahol az Unió területén, míg a nem menekült bevándorlók kérelmét visszautasítanák, kitoloncolnák, ahogy az EU többi országa is teszi.

Magyarországon azért kell börtönbe zárni a menekülteket, hogy bűnözőnek látszanak. Ez az “Orbán-terv” része. Soros Györgyre azért van szükség, hogy legyen bűnbak, akit lehet gyűlölni és okolni. Az “Orbán-terv” arra irányul, hogy fenntartsa a fenyegetettség látszatát, és a fenyegetéssel szembeni védekezés legitimálja a nyílt diktatúra bevezetését...

SAJNOS NEM CSAK SZIJJÁRTÓ HAZUG, HISZTIS KÚTFEJÉTŐL BŰZLIK AZ EGÉSZ

KOLOZSVÁRI SZALONNA
- NEHAZUGGY BLOG
Szerző: H. Andrea
2017.09.14.


Visszautasítok minden olyan sejtetést, sumák találgatást, ami kapcsolatot feltételez bűnügyek és a magyar kormány között!
– Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter remekbe szabott szavai ezek, amelyeknek kíséretében néhány nappal ezelőtt jól kikérte magának még a feltételezést is, hogy a Magyarországra becsordogált mintegy 7 millió mocskos azeri dollárnak bármi köze lenne a demokratikusan megválasztott, kormánypártnak csúfolt gittegylethez.

Lehet, hogy a jó asszonyként mindent megbocsátó narisárga szurkolók elfelejtették már, ezért röviden összefoglalom: ez az a világraszóló botrány, amelynek főszereplői Azerbajdzsán korrupt-despota vezetői, akik lefizettek hozzájuk hasonló korrupt, erkölcstelen európai politikusokat és újságírókat egy közel 3 milliárd dolláros titkos pénzügyi alap révén.

A megvesztegetés célja az volt, hogy az Ilham Aliyev azeri diktátor pajtás (= Orbán Viktor egyik ragyogó példaképe az illiberális sikerekben) személye és rezsimje elleni kritikákat elkenjék, és az olajdiktatúra pozitív képét fessék a világban. Teljesen véletlenül alakult úgy, hogy 2012-ben – amikor ebből a mintegy 3 milliárd dollárból 7 millió dollár egy magyar offshore cég bankszámláján landolt – történt az is, hogy a magyar kormány kiadta Azerbajdzsánnak a baltás gyilkost. Aki egy örmény katonát gyilkolt meg Budapesten, az azeri diktatúra meg azonnal szabadon engedte és hősként ünnepelte.

No, mivel Péter csatár toppantgatások kíséretében azt visította, hogy ennek a két ügynek semmi köze egymáshoz, ergo mindenki sumák, aki bűncselekményt feltételez a magyar kormánnyal összefüggésben, végképp érthetetlen számomra, hogy a Fidesz 12 darab EP-képviselője (a kormányváltásra készülő jobbikosokkal karöltve – 3 darab EP-képviselő) miért próbálta megakadályozni (enyhe vigasz: nem jött össze) a tegnapi szent napon, hogy az Európai Unió vizsgálja ezt a méretes korrupciós ügyet, amelynek részeként – nem lehet elégszer hangsúlyozni – Magyarországra is érkezett egy kis töredék azokból a mocskos kenőpénzekből...

ITT OLVASHATÓ

HORVÁTH ANDRÁS: ÉS MÉG MINDIG SZABADLÁBON - VELENCÉN

CIVILHETES BLOG
Szerző: Horváth András
2017.09.14.



A NAV egykori munkatársa a választási esélyeket latolgatta a Facebook-ján...

...Pontosan tudjuk mi lesz, ha harmadszor is nyernek. S ha ez az elmebeteg kommandó ezt meg is valósítja, az a mi felelősségünk is lesz. Pedig azok, akik ezt a szánalmas hazugság-maszlagot be is veszik (vagy úgy tesznek, mintha bevennék) a primitív és közpénz százmilliárdokat felemésztő kormánypropaganda ellenére 7 hónap múlva sem lesznek többen, mint 2,2 millióan. Szemben úgy 3,5 millióval. Ehhez képest kutya nehéz lesz.


A MI SZERENCSÉTLEN KIS FALUNK - MI A TÚRÓ VAN ITT, MI KÉSZÜL MAGYARORSZÁG ELLEN? VÉLEMÉNY

24.HU - POSZT ITT
Szerző: Nagy Bandó András
2017.09.14.



Na, menjen ez a Brüsszel a büd… Vagyis szálljon már le a kisvasútról, mielőtt fölszállna rá!

Hát mi a túró van itt, mi készül Magyarország ellen?

A kvótapert elbuktuk, nem volt elég? Azt se buktuk volna el, ha a mi bíróságaink tárgyalják az ügyünket, igen, az lett volna az egyetlen okos és helyes döntés.

Egyáltalán: mért tartozott ez a kvótaügy Brüsszelre?

Most meg itt ez a kisvasút vizsgálatára érkező brüsszeli turistacsoport, amelyik úgy jön, mintha biztos lenne abban, hogy itt valami nincs rendben. Jó, persze, mondhatnánk neki akár azt is, hogy gyertek csak, galambocskáim, nézzétek a doksikat, jól használtuk föl az EU-s pénzt,

nincs itt semmi sundám-bundám,

csak keresgéljétek a hibát, bizony egy sincs, tiszta lelkiismerettel állunk a vizsgálat elé, gyertek akárhányan, itt nincs se mutyi, se tutyi, se lenyúlás, se lopás, semmi, ami rossz fényt vetne ránk.

Szóval akár ezt is mondhatnánk, de egyszerűen ciki és fölháborító, kifogásolható és elítélendő, hogy megint velünk foglalkoztok. Mi ez a kettős mérce? A kvóta ugye az egyik, a kisvasút a másik, még jó, hogy csak két ilyen mérce van, ki tudja, mivel jönnétek nekünk, ha hármas mérce is lenne.

Megsértődhetnénk, de nem tesszük, inkább kimondjuk, mert mi, magyarok ilyen kimondós nemzet vagyunk:

a ti szégyenetek, hogy egy ilyen kis pöttöm, egy ilyen picike kisvasutat akartok vizsgálni.

Ott a MÁV, az sokkal nagyobb, így hát jobban látható és vizsgálható, meg ott vannak a kisvasutak szerte az országban. Miért pont a felcsúti kisvasutat szúrtátok ki magatoknak, miért pont ezt a szerencsétlen kis falut, mely aztán tényleg nem tehet arról, hogy pici korától kezdve itt élt a magyar miniszterelnök?

Más miniszterelnök is született faluban, nem?...

ITT OLVASHATÓ

SZERECSENMOSDATÓ ÁGOSTON LÁSZLÓ

GÉPNARANCS 
- BANÁNKÖZTÁRSASÁG BLOG
Szerző: Zsebesi Zsolt
2017.09.15. 


A párbeszéd feltétele, hogy megkezdjék börtönbüntetésük letöltését, akik a legsúlyosabb bűnöket követték el a nép, a demokrácia, a társadalmi béke ellen...

...Kedves Ágoston László!

Felhívásod arra, hogy békéljünk meg Orbán Viktorral, hiszen ő sem lehet csak rossz, biztos van benne is valami jó, nem csak együgyű és egy óvodás értelmi szintjét feltételezi a társadalomtól, de káros is, mert egyenlőségjelet teszel Orbán Viktor és azok közé, akik attól óvják Magyarországot, a világot, amit Orbán Viktor és társai képviselnek. A totalitarizmustól, a diktatúrától, az önkénytől, az önzéstől, a másik semmibe vételétől, a szolidaritás és az empátia, a humánum alapvető hiányától. Ezek nem békíthetők ki azokkal az értékekkel, amelyek ezeknek pont az ellentétei. A demokráciával, a szabadsággal, a szolidaritással, a másik tiszteletével, az empátiával és a humánus magatartással.

A párbeszéd és a megbékélés ma Magyarországon nem azon múlik, hogy ki mit gondol a másokról. A feltétele nem egymás igazának elismerése, hanem az, hogy megkezdjék jogos börtönbüntetésük letöltését azok, akik a legsúlyosabb bűnöket követték el az ország népe, a demokrácia, a szabadság és a társadalmi béke ellen, akik a saját zsebükre dolgoztak a demokrácia adta lehetőségekkel súlyosan visszaélve. Majd ha szabadultak, akkor keressük velük a közös nevezőt, amiről elindulhatunk velük együtt egy jobb jövő felé. Ezt jelenleg csak nélkülük tudjuk elképzelni, a sorozatgyilkosokkal szemben meglévő minden empátiánk ellenére is.

A JOBBIK-FIDESZ ÖSSZEJÁTSZÁSRÓL

CEGLÉDI ZOLTÁN BLOGJA
Szerző: Ceglédi Zoltán
2017.09.15.


Lehet, hogy 2018-ban, a választás után koalícióra lépnek, de ma őszintén ütik egymást, és komolyan számolnunk kell Vona jelöltjeivel.

Van itt egy népszerű elmélet, miszerint a Jobbik és a Fidesz egymás ellen viselt hadjárata igazából csak színjáték lenne, és már rég lepaktáltak, hogy a Jobbik a 2018-as választáson visszalépteti az egyéni jelöltjeit a Fidesz javára. Hivatkozni szokás Torgyán József hasonlónak gondolt húzását 1998-ből, amikor valóban nyolcvannál több kisgazda jelöltet vont vissza, így segítve győzelemhez a Fideszt.

Nos. Az persze kifejezetten ízlésem szerint való, ha rámutatunk, hogy ma a Fidesz a Jobbik korábbi programját valósítja meg. Fontosnak tartom azt is, hogy észleljük: két, a szélsőjobboldali politikát helyeslő és képviselni képes, tehát akár kormánykoalícióra is alkalmas pártról beszélünk. Egyáltalán nem bánom továbbá, ha végre lesznek valóságmagyarázatok és stratégiai megfontolások (a "minden mindegy, mindenki mindenkivel"-kiabáláson túl) a baloldalinak mondott pártok köreiben is...

ORBÁN VIKTOR NYERÉSRE ÁLL - KÜLFÖLDI LAPSZEMLE

KLUBRÁDIÓ 92,9 MHz
Szerző: Klubrádió / Kárpáti János
2017.09.15.


Orbán Viktor nyerésre áll a migrációval kapcsolatos érvek csatájában – vélekedik a Politico című amerikai hírportál európai kiadása. Brüsszelben ezt senki nem akarja hangosan kimondani – olvasható az áttekintésben, amely szerint az európai fővárosokban ugyan kárhoztatják a magyar miniszterelnök bevándorlásellenes retorikáját, az uniós áttelepítési politikával való szembenállását, és azt, hogy kerítést épített a határon, mégis, ha megnézzük, hogy most miként beszélnek az uniós vezetők, valamint hogy milyen politikai döntéseket hoztak a válság 2015-ös kezdete óta, akkor világossá válik, hogy „valamiképpen felülkerekedett” az Orbán által előnyben részesített tiltás az integrálás fölött.

A cikk felhívja a figyelmet arra, hogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke az unió helyzetéről elhangzott minapi beszédében kijelentette: most a korábbinál hatékonyabban védjük Európa külső határait. Ez a Politico szerint mintegy a visszhangja volt annak, hogy Orbán régóta követeli a keményebb határellenőrzést. Ugyanilyen összefüggésben szintén kiemeli a hírportál a Juncker-beszéd azon elemét, miszerint lehetőség szerint még Afrikában meg kell állítani az útra kelőket, azokat pedig, akik elérik Európa partjait, vissza kell fordítani.

Az áttekintés szintén Orbán Viktor retorikájának hatását véli felfedezni abban, hogy az olasz hatóságok keményebb rendszabályokat kezdtek érvényesíteni a Földközi-tengeren tevékenykedő, migránsmentő nem-kormányzati szervezetek – NGO-k – hajóival szemben.

A Politico cikkírója úgy vélekedik, hogy miközben Magyarország és Szlovákia elvesztette az Európai Bíróságon az áttelepítési kvótával szemben indított pert, a terepen érzékelhető tények kiüresítik Brüsszel jogi győzelmét. 

A hírportál ugyanakkor idézi Juncker beszédéből azt is, hogy Európa a szolidaritás kontinense marad, ahol menedéket találhatnak az üldözöttek. Ehhez hozzáteszi egy nevének mellőzését kérő EU-diplomata megállapítását, miszerint a Magyarország által tett lépések a nemzetközi jog és az uniós politika megsértését jelentik, miközben Brüsszel jogszerű megoldások kidolgozásán fáradozik. Ez a diplomata úgy véli, hogy az Orbánnal való látszólagos egyetértés a legjobb esetben is csak átmeneti. „Nem arról van szó, hogy egy húron pendülünk vele. Csak arról, hogy először meg kellett mutatnunk, ellenőrzés alá vontuk a dolgokat, és utána dolgozhatunk azon, miként lehet jobban menedzselni a folyamatot” – fogalmazott a Politico által idézett uniós diplomáciai forrás.
http://www.politico.eu/article/viktor-orban-migration-eu-has-won-the-argument/...

A TUDÁS HATALOM, SOHASEM SZÉGYEN!

ÁGOSTON LÁSZLÓ BLOGJA
Szerző: Ágoston László
2017.09.14.


Magyarország középtávon csődbe fog menni, ha nem teszünk semmit, akkora a munkaerőhiány. 

Magyarország középtávon csődbe fog menni, ha nem teszünk semmit, akkora a munkanélküliség.



Szerinted melyik mondat igaz? A helyes válasz: mindkettő. Látszólag ellentmond egymásnak a kettő, pedig ez korántsem így van..

Mivel már így is nekem estek páran, hogy hazudok, most egy hosszabb sor forrás következik, aztán elmondom, mi miért van és mit lehetne tenni ellene.

Óriási a munkanélküliség

Tudom, a kormány azt hazudja, hogy szinte nincs is munkanélküliség (Orbán: “Aki akar, lényegében tud dolgozni), de pár apróságot elfelejtenek:

1, ahhoz, hogy valaki statisztikailag munkanélkülinek számítson regisztráltatnia kell magát
2, a közmunkaprogram nem valódi munka, nem gyorsítja a gazdaságot, csak álcázott és feltételhez kötött segély, amivel remekül lehet a statisztikát kozmetikázni.
3, rengeteg magyar állampolgár dolgozik ingázva vagy -átjelentkezés nélkül külföldön(ezek is javítják az itthoni számokat).

A Gazdasági Kutatóintézet Igazgatója is minimum másfélszeresére teszi a valódi munkanélküliek számát a statisztikákhoz képest. A folyamatosan hamisított statisztikák miatt nehéz a valóságról képet alkotni, de viszonlyag egyszerűen bizonyítható az állításom, ha elnézel mondjuk egy zsákfaluba vagy a keleti országrész szinte bármely településére, ahol gyakorlatilag senkinek nincs munkahelye. Akár akar dolgozni, akár nem...

A DEBRECENI EGYETEM REKTORÁNAK

ÉLET ÉS IRODALOM / PUBLICISZTIKA
- SZABADPOLC
Szerző: Váradi András
2017.09.15.


Tisztelt Rektor úr,

Mindig van egy utolsó csepp a pohárban. Természetesen arról a „pohárról” van szó, amelybe az Ön egyetemének Szenátusa (90 százalékos többséggel) nem tiszta vizet, hanem a Civis Honoris Causa cím Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin orosz elnöknek való adományozását töltötte. Erről sokakkal együtt nekem is lesújtó a véleményem.

Az utolsó csepp A Debreceni Egyetem közleménye a tanszéki „elhatárolódásokról” és Vajda Mihály címéről (2017. szeptember 8.) olvasásakor került a képzeletbeli pohárba. E közlemény a fenti csúfos intézkedés házon belüli bírálatáról szól. Ilyen – nem találok jobb kifejezést – lábszagú mondatokkal: „Az elmúlt egy hétben a testületi döntéssel szemben tanszéki állásfoglalásra hivatkozó egyetemi tanszékek száma 4, melyből háromban a 2013 előtti rektori vezetés tagja volt a tanszék jelenlegi első embere, kettőnek is a vezetője a korábbi rektor.” (sic!) Tehát az Önök közleménye kétségbe vonja azt, hogy kérdéses tanszékeken dolgozó egyetemi tanárok, docensek stb. a saját lelkiismeretük szerint, az egyetem jó hírét féltve adtak hangot ellenvéleményüknek. A denunciálás folytatódik: „az elmúlt tanévben – a Hallgatói Önkormányzat jelzései alapján – a tőlük függő viszonyban lévő hallgatókat, doktoranduszokat is több alkalommal tiltakozásokra buzdították, akár intézményi kezdeményezések, akár doktorandusz hallgatókat érintő törvényi szabályozás miatt”. (sic!) Az, hogy Vajda Mihály filozófusról, aki lemondott az Ön egyetemén viselt professor emeritus címéről, annyit jegyez meg a közlemény, hogy „az egyébként az intézményben évtizede kurzust már nem tartó”, egyszerűen nem kommentálható. Mintha nem az egyetemnek kellene büszkének lennie arra, hogy Vajda Mihály a rendszerváltás után az Önök egyetemét választotta.

Engem erős szakmai és baráti szálak fűznek a Debreceni Egyetemhez. Az Orvostudományi Doktori Iskola rendszeresen kér fel az onnan kikerülő, általában igen magas színvonalú PhD-dolgozatok bírálatára, a doktoranduszok szigorlati vizsgáztatására. Ez számomra mindig nagy megtiszteltetést és örömet jelentett, nagyon sokat tanultam ezeken az alkalmakon. Azt remélem, én is elfogadható színvonalon végeztem el a munkát – máskülönben nem kértek volna fel újra meg újra.

Legnagyobb fájdalommal ezt a kapcsolatot kénytelen vagyok megszakítani addig, amíg a fenti gyalázatos döntést az Egyetem vissza nem vonja. Egészen biztos vagyok abban, hogy debreceni barátaim megértik elhatározásomat.

A Szenátus fenti döntésével mindenkit felmérhetetlen kár ért. Én most azokra a tehetséges, frissen doktorált, illetve doktoráló ifjú tudósokra gondolok, akik a világ kiemelkedő kutatóintézeteibe kívánnak néhány éves posztdoktori ösztöndíjat megpályázni. „Hm, ez az ifjú kutató arról az egyetemről jönne, ott szerzett PhD-t, ahol Putyint díszpolgárrá fogadták..., talán válasszunk egy másikat egy nem kompromittálódott egyetemről.” Nem gondolom, hogy Önt ez a veszély különösebben foglalkoztatja, de merem remélni, hogy az érintettek átérzik ennek súlyát.

Kérem, hogy levelemet juttassa el az Orvostudományi Doktori Iskola vezetőinek.

Az Ön által viselt stallumnak kijáró tisztelettel,

Váradi András
az MTA doktora, az Academia Europaea tagja

A GYOMROM ÖSSZESZORULT, BEKÖVETKEZETT, AMITŐL TARTOTTUNK

INDEX - NAPI TÖRTÉNELMI FORRÁS
Szerző: Gellért Ádám-Gellért János
2017.09.14.


A magyar állam 1941 nyarán röpke öt hét alatt húszezer zsidót deportált embertelen körülmények között a német és magyar hadsereg által megszállt ukrajnai területekre. Legnagyobb részüket a németek gyilkolták le Kamenyec-Podolszkij és környékén, csupán kétezren tudtak titokban visszaszökni Magyarországra. Rájuk bujkálás, segítőikre internálás várt. Történet a holokauszt előli menekülésről és a magyar állam „menekültpolitikájáról” 1941-ben.

"Csak fájdalmat ébreszthet a legkeményebb szívű emberben is, ha meglátja, mikor egy-egy szállítmány befut és a marhavagonokból a törődött emberek lekászálódnak. Kis csecsszopók anyjuk karján, súlyos betegek tolószéken és törődött aggemberek váltakoznak. Egy-egy ócska daróczsákban vonszolják maguk után, amit hamarjában elhozhattak, A leszállás után névsorolvasás, majd indulás a közeli fűrésztelepre, hol elvegyülnek a már ott levőkkel. A telepen teljesen apatikus embereket találtam, akik egy-két, sőt háromnapi éhezés után szürke arccal és szederjes ajakkal, üveges szemekkel a semmibe bámulnak".
A beszámoló nem 1944-ben, az auschwitzi deportálások idején, hanem három évvel korábban, 1941 júliusában íródott. Ilyen és hasonló jelentések érkeztek Bárdossy László miniszterelnöki irodájába abból a határ menti gyűjtőtáborból, ahonnan ezrével szállították a jogtalanul összegyűjtött embereket magyar katonai teherautókon a megszállt ukrán területekre. A háború után elítélt és kivégzett miniszterelnök az esettel kapcsolatban csupán annyit jegyzett meg perében, hogy

"az országban a zsidókkal kapcsolatban kívánság volt abban az irányban, hogy akik megállapíthatólag Galíciából átjött zsidók voltak, szállíttassanak oda vissza".

A radikális kitelepítési terv megvalósítására a Szovjetunió elleni német támadás adott lehetőséget...

CSEPEGTETETT FÉLELEM - MERJÜNK GYÁVÁK LENNI!

HUPPA BLOG
Szerző: L. Alex
2017.09.


Demokratának lenni mindenekelőtt annyit tesz, mint nem félni” – szól az unalomig citált Bibó idézet, ezzel szokták egymást tüzelni a fotelbe süllyedt forradalmárok, akik természetesen, mint minden normális ember félnek az esetleges vérontástól, amire a rezsim médiája igyekszik felkészíteni őszre a honpolgárt.

Magyarországon a módszerváltás óta (vö. hogyan lopjunk még többet) eddig két igazán nagy kormánybuktató megmozdulás volt. Az egyik 1990 októberében, és „taxisblokádként” vonult be a történelembe, a másikat pedig 2006-ban az „őszödi beszédet” követő utcai összecsapásokként jegyezzük.

A két megmozdulás között azért jelentős különbség van, és ezt mindenképpen szükséges megjegyezni. Az 1990-es taxisblokád egy elhamarkodott kormányzati döntés miatt kirobbant egységes és országos méretű megmozdulás volt – és itt most teljesen lényegtelen az, hogy ezt a fuvarozók valójában miért is szervezték. A lényeges a megmozdulásban, hogy az ország döntő többsége egy emberként támogatta a sztrájkban részt vevőket, itt nem volt jobb- és baloldal, hanem volt egy mindenki számára közös cél, amivel lehetett azonosulni.

Számomra eleddig, ez volt Magyarországon az első és egyben utolsó, valódi, demokratikus, országos méretű megmozdulás!

A 2006-os események pedig nem a demokráciáról szóltak, hanem a Fidesz által szervezett és honi nagytőke által pénzelt szélsőjobbos, valamint futballhuligánok felhasználásával gerjesztett puccs, az alkotmányos rend, illetve a legitim kormány ellen. Ezek az események javarészt csak a fővárosra korlátozódtak, és bár az akkori hatalom rosszul kezelte a történteket, ennek ellenére sem tudott országos méretű zavargássá válni, mert a közvélemény megosztott volt az eseményekkel kapcsolatban.

Tehát leszögezhetjük, hogy amíg a taxis megmozdulás nem kormányt kívánt buktatni, hanem csak gyakorolta a nép a demokratikus jogát, a sztrájkot, és így kívánta tárgyalóasztalhoz ültetni az akkori kormányt, addig 2006-ban nem a demokratikus jog gyakorlásáról volt szó, hanem egy erőszakos, államrend ellen szervezett akcióról. De volt még egy hatalmas különbség az 1990-es és 2006-os megmozdulás között. 1990-ben a magyarok elhitték, hogy a demokráciában joguk van kinyilvánítani az akaratukat, és ekkor még nem volt átpolitizálva, megosztva a társadalom. 2006-ban viszont már egy erősen átpolitizált és kétpólusúra átalakított társadalom nézett szembe az eseményekkel, akiknek nagy része már kiábrándult a demokráciából, mert átverték őket!
...

A CÉLTÁBLA VÁLTOZIK CSAK A GYŰLÖLET ÖRÖK A FIDESZNÉL

INDEX 
- FALRAMENTAPARLAMENT BLOG
Szerző: Vágó Gábor
2017.09.14.


A politikai alapú gyűlölködés célja, hogy felforralja a vért az egyre lanyhadó Orbán rajngótáborban. Csakhogy a gyűlölködés árát a közbizalomban, külkapcsolatainkban és a normalitás elvesztésével fizetjük meg mi magyarok. Nekik, a fideszes elitnek.

Aki nem volt még itt ellenség, az nem is számít a világpolitikában, vagy találkozott már Szíjjártó Péterrel valahol Putyin végbelének a mélyén. Olyan különböző intézmények ármányaitól védték meg az árnyékboxolás világbajnokai a hazát, mint az EU, IMF, melyeknek mi is tagjai és döntéshozói is vagyunk végső soron. A bankok és a multik is megkapták a magukét verbálisan és adóban is, hogy utána a stratégiai szerződéseknek köszönhetően a térség legmagasabb profitrátájával tudjanak Orbán országában dolgozni.

Ennyit a véres szabadságharc utáni béke valódi nyerteseiről.

Svédország, Hollandia, Luxemburg, Norvégia, USA, Horvátország, Ukrajna, Románia nagykövetei mind-mind álltak már a szőnyeg szélén a Futsal- és külügyminisztériumban . Örülhetnek, hogy nem üzentünk hadat mind a két működő tankunkkal. A kerítésen úgysem jutottak volna át. Oda állt volna Németh Szilárd vállát a kapunak vetve és azt mormolgatta volna, hogy hodor-hodor.

Rettentő bölcs és körüllátó dolog volt a legfontosabb magyar partner Németország kancellárasszonyáról is lejáratókampányt indítani. Pláne ha ő politikai pártcsaládod legerősebb tagjának a megkérdőjelezhetetlen vezetője. Az álmoskönyv szerint az csak jót jelenthet, ha egy diplomáciai tárgyalás előtt az államilag kitüntetett bértrollnokod lehülyézi a tárgyalófelet.

Az is bizton keresztényi tett, és instant bűnbocsánatot jelent, ha gyűlölettől fröcsögve szenilis vénembernek hordjuk le a keresztény világ szellemi vezetőjét. Keresztény kormányzás az a libanoni freskó felújításról ismerszik meg és nem az elesettek megsegítéséről.

A világ távoli pontján élő pénzügyi mágnás könnyű ellenfél. Az ilyen formátumot Felcsúton az akadémisták reggelire előételnek nyelnek le keresztbe. Az ország egyetlen nemzetközileg is magasan jegyzett egyetemét lássátok meg nem is zárták be. Mire volt ez a hajcihő? A jószomszédi viszonyért dolgozó civilek, meg a faültető egyesületek, pláne a nem létező korrupció ellen küzdő gyanús elemek amúgy is alapból terroristák. A szomszédságban csak a tömbbizalminak van szava, minden fa egy élő veszélyforrás, a korrupcióról meg kérdezzék meg Meggyesy Pétert.

Aki újságot ír az alapból gyanús, mert feltételezhető, hogy tud olvasni is. Tehát olvashatta a Koránt, így biztosan terrorista. Az RTL, Index, 444, HVG szerkesztősége nem sokban különbözik az ISIS szomáliai kiképzőtáboraitól. Mindegyik helyen van sok ember, akinek két füle van és a lába a földig ér. A fideszes újságírók mások, mert ők nem olvasnak, csak írják, amit mondunk nekik.

A gyűlöletsugár fúkuszában álltak már az oktatás rossz eredményei miatt a lusta tanárok. Az egészségügy idült panaszai miatt a nővérek és orvosok is. A földrajzinév bizottság fondorlatos ármánykodásai majdnem keresztül húzták a számításokat, de szerencsére komplett megyéket még át lehet nevezni.

Szóval ilyen közegben lettem én is főellenség, két cimborámmal. Egyikőjükkel annyira konspirált a kapcsolatunk, hogy csak egyszer találkoztunk a buszon. Szemünk csillanásából mindketten éreztük, hogy a következő találkozó a lángoló barikádok tetején lesz...


ITT OLVASHATÓ

8 DOLOG, AMIRŐL VALÓDI NEMZETI KONZULTÁCIÓT KELLENE TARTANI A SOROS-TERV HELYETT

KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2017.09.14.


Orbán Viktor szerda este bejelentette, nemzeti konzultáció indul a Soros-tervről. Hogy mi az a Soros-terv, azt lényegében csak a Fideszben tudják, mert ugye ez az ő kommunikációjuk agyszüleménye. És mivel ez a nemzeti konzultáció már bőven a választási kampányban fog lemenni idén év végén, nem lehet más vele a szándék, mint hogy ez a Soros-terv a Fidesz kampányának központi elemévé váljon. De biztos, hogy ez most Magyarország legégetőbb problémája, amiről döntenünk kell a 2018-as választáskor? Az ehhez a kérdéshez való viszonyulásunknak, és a pártok ehhez való viszonyulásának kéne eldöntenie, ki vezeti tovább az országot 2018 után?

Persze a Fidesz nemzeti konzultációi soha nem szólnak valódi vitáról, de attól még számos kérdésben fontos lenne ilyen vitákat lefolytatni, olyan vitákat, amelyek mentén például tudnának majd a választók 2018-ban dönteni. Ugyanis Magyarország jelenleg nincs jó helyzetben a térségben és az unióban sem, és bőven van olyan téma, amiről érdemes lenne az egész társadalom véleményét kikérni. Mi most ezeket szedtük össze:

ITT OLVASHATÓ

AZ ANTISZEMITA ESTERHÁZY JÁNOS HAMISÍTOTT "ZSIDÓMENTÉSE" ÉS A DUNASZERDAHELYIK ÉPVISELŐTESTÜLET

KANADAI MAGYAR HÍRLAP ONLINE
Szerző: Lázár György
2017.09.14.


Úgy tűnik, hogy az Esterházy Jánossal kapcsolatos évek óta folyó cinikus történelemhamísítás egyre többeket zavar, és én szívből remélem, hogy a nemzetközi közvélemény hamarosan foglalkozni fog ezzel az elképesztő üggyel. Mert azért az tényleg felháborító, hogy az Orbán kormány egy jólszervezett (kormányszintű) történelemhamisítási programot hozott létre és egykori Horthystákból, fasisztákból, sőt, akár jogerősen elítélt háborús bűnösökből, csalással, “zsidómentőket” faragnak!

A dunaszerdahelyi képviselő-testületi legutóbbi ülésén vitát váltott ki az a javaslat, amelynek értelmében Esterházy János halálának 60. évfordulója alkalmából a 2017-es Esterházy emlékévhez csatlakozott volna a város. Karaffa Attila városi képviselő elmondta, hogy az általa vezetett Pázmaneum nevű szervezet hirdette meg az emlékévet, amelyhez több egyházi és civil szervezet is csatlakozott nem csupán Felvidékről, hanem az „anyaországból” is. Javaslata alapján egy elvi csatlakozás kért a várostól, s mint elmondta, ősszel szeretnének Dunaszerdahelyen egy Esterházy-konferenciát is megrendezni. (Itt olvashatóak a részletek.)

Karaffa szervezetét a Pázmaneum-ot az Orbán kormány támogatja és céljuk Esterházy tisztára mosása. Esterházy 2011-es kassai szoboravatását egy zárt udvaron rendezték az Orbán kormány segédletével, de az ott is verekedésbe fulladt. A tüntetők azt kiabálták hogy Esterházy gróf „fasiszta”. (Itt megnézhető.)...

ORBÁN SZEMBEKÖPTE ORBÁNT, MAJD MEGNEVEZTE AZ IGAZI ELLENSÉGET

B1 BLOG
Szerző: ashwood
2017.09.14.


A magyar miniszterelnökhöz képest a szélkakas az univerzum fix pontja. Orbán országlásának egyetlen biztos pontja: bármi áron meg akarja őrizni hatalmát. Ha ehhez saját magát kell szembe köpni, az sem probléma.

Most épp attól hangos Orbán Viktor szája, hogy az Európai Unió lesz szíves kifizetni neki az déli határszakasz kerítéssel ellátásának költségeit, de legalább az állítólagos 240 milliárdos bekerülési ár felét. Merthogy e védművel ő – igen, személyesen ő – megvédte Európát a migránsáradattól. Azt most talán hagyjuk is, hogy

– 2015 nyarán rendőri kísérettel buszoztatták szervezetten a menekülteket a déli határról Ausztriába,

– Németh Szilárd szerint legalább 220 ezer menekült ment át regisztráció nélkül az országon,

– miközben 170 ezret regisztráltak ugyan, de mint kés a vajon, úgy haladtak át Magyarországon,

– a Frontex kimutatása szerint a kerítés megépítése csak elterelte a menekülteket, felhúzása után Szerbiából az ugyancsak uniós tagállam, Horvátország felé 400 ezer menekült haladt át.

Azt azonban már nem tudjuk feledni, amit Orbán a kerítés kapcsán hangoztatott lépten-nyomon 2015 őszének végén, telének elején. Mindenhol, ahol mikrofont nyomtak az orra alá - legyen az akár Brüsszel: "a határvédelem első helyen nemzeti hatáskör, mi nem adjuk át senkinek, ez a magyar állam felelőssége: a mindenkori magyar kormány felelőssége, hogy megvédje a külső határait.” Vagyis: senki nem szólhat bele, mit csinálunk délen, mert az tagállami hatáskör, úgyhogy mindenki kussoljon.

Erre most azt kell látnunk és hallanunk, hogy Orbán Brüsszelben kuncsorog pénzért - már a megvédés okán.

Hát hogy van ez? Az Európai Unió nem szólhat bele semmibe, amit ő tesz, de pénzt, azt adjon rá szekérderékkal? Bármennyire abszurd a kérdésfelvetés is, a válasz: igen. Kell-e ékesebb bizonyíték erre – a fenti példa mellett - a felcsúti kisvasút ügye. Hogy az EU itt vizsgálódni akar, mire költöttük a tagállami adókat? Na nehogy már! Mi közük hozzá? Szemét migránssimogató Soros-bérencek - ez az állítólagos felnőtt emberekből álló magyar kormány diplomatikus válasza...

FATVA

REZEDA VILÁGA BLOG
Szerző: Rezeda
2017.09.15.


A dolgok nem most kezdődtek el, avagy minden már volt egyszer. Salman Rushdie megírta a Sátáni verseket, amikor a mi egyetlenünk még csak fing volt valami szaros gatyában, és azóta bujdokol. Ruholláh Khomeini ajatollah egy pénteki napon az iráni Kossuth rádióban ugyanis ilyeneket mondott 1989. február 14-én:

„Értesítem a büszke muszlimokat, hogy a Sátáni versek szerzőjét és mindenkit, aki részt vett a könyv kiadásában, bár ismerte a tartalmát, mivel a könyv az iszlám, a Próféta és a Korán ellen való, halálra ítélem.”

És a Föld még most is vígan forog, a Nap pedig vidáman süt a temetéseken. Ezt a fönti őrületet nevezik egyébként fatvának – vagy fetva, gusztus szerint -, amely emelkedettség az iszlámban vallásjogi döntést jelent olyan esetben, mikor egy konkrét hitelméleti vagy vallásgyakorlati kérdésre nincs válasz sem a Koránban, sem a hadíszokban, sem a muszlim tudósok közmegegyezésében, az idzsmában.

Ilyen latin-görög-muszlim tudós minálunk a Németh Szilárd, aki szintén megnevezett három embert – Vágó Gábor, Gulyás Márton, Schilling Árpád -, akik nemzetbiztonsági kockázatok, tehát megszületett a kilövési engedély, úgymond.

Ez nem igazán komilfó. Schilling el is mondta a véleményét: „Nem nyilvánítunk senkit a haza ellenségévé mindenféle bizonyíték nélkül. Leginkább azért nem, mert ez uszítás, és a következményei beláthatatlanok!” Ám ettől sem neki, sem nekünk nem lesz jobb egy fikarcnyival sem. Illetve inkább.

Amilyen barmokkal van tele ez az ország, egészen véletlenül még baja is eshet a hármaknak valami sötét sikátorban, mint a felcsúti juhászembernek. Isten és a Sátán – ha már – útjai kifürkészhetetlenek. Viszont ez sem volt igazán elég, mert annyira óhajtják ezek a mi ajatollahjaink a belengetett őszi zavargásokat.

A gimnazisták is ellenség, mint azt a 888, pestisrácok, hirado.hu szentháromság – ja, meg az origo -, szóval ezek így együtt megmondták nekünk. Egyenesen úgy, hogy asoros a gyerekekkel végezteti el a piszkos munkát. Ezt olvastam az origóban:..