2026. június 25., csütörtök

KÉRI LÁSZLÓ: A FIDESZNEK MÁR CSAK LEFELÉ VAN ÚT

KLIKKTV / MÉLYVÍZ
Műsorvezető: NÉMETH PÉTER
2026.06.24.



00:00
01:25: Bevezetés és a „politikai négyszög” Kéri László üdvözlése. Kéri felvázolja azt a keretrendszert (négyszöget), amiben a mai eseményeket értelmezni kell: a Fidesz helyzete, az új kormány és frakciója, a média új szerepe, valamint a jelentősen megnövekedett választói érdeklődés.

01:2603:08: Mi a legfontosabb most az ország számára? Kéri rangsorolja a feladatokat: 
- Az uniós források visszaszerzése.
- Az „ellopott” vagyon eredetének vizsgálata és visszaszerzése.
- A bukott rezsim kádereinek (pl. legfőbb ügyészség, versenyhivatal vezetői) sorsa.

03:0905:40: A „telepített aknák” és az átmenet nehézségei Beszélgetés a régi rendszer hátrahagyott tisztségviselőiről és az új köztársasági elnök várható megválasztásáról. Kéri szerint bár fontos ezeket megoldani, nem ez a legsürgetőbb kérdés az ország jövője szempontjából.

05:4108:32: Orbán Viktor és a Fidesz belső állapota A Fidesz vezérkara még nem dolgozta fel a vereséget. Kéri elemzi Orbán Viktor kommunikációját, a fogyatkozó választói bázist (kb. 2,2 millió fő) és a párton belüli strukturális átalakításokat, amikkel Orbán igyekszik magához láncolni a jövőt.

08:3310:51: Arogancia és harmadvonalbeli politikusok Kéri kritizálja a Fidesz-frakció jelenlegi arcait (pl. Pócs János, Rétvári Bence), akiket „futottak még” kategóriának tart, miközben a valódi értelmiségi elit (mint pl. Németh Zsolt) háttérbe szorul vagy hallgat.

10:5214:10: Magyar Péter és a parlament új szerepe Visszatért az érdemi vita a parlamentbe, ami Kéri szerint örömteli, de figyelmezteti Magyar Pétert: nem kellene minden provokációra és „senkiházira” azonnal reagálnia, mert ezzel csak felértékeli őket.

14:1116:38: Tanulási folyamat és társadalmi kontroll Az új kormány és az ellenzék is most tanulja az új szerepét. Kéri hangsúlyozza, hogy 30 éve nem volt ekkora érdeklődés a parlamenti közvetítések iránt, mert végre húsbavágó kérdésekről (egészségügy, média, uniós pénzek) van szó.

16:3918:31: Az eufória utáni kijózanodás Miért érzik sokan türelmetlennek magukat? Kéri szerint a választási győzelem eufóriája után sokan azt hitték, minden másnap megváltozik, de egy rendszer lebontása és az új felépítése minimum 100 napos türelmet igényel.

18:3221:55: Van-e visszaút Orbán Viktor számára? Kéri szerint Orbán nemzetközi tekintélye pillanatok alatt omlott össze, amint elvesztette a hatalmi tényező szerepét. Belföldön is csak lefelé vezet az út, amíg a Fidesz képtelen az önkritikára és továbbra is a kampányhazugságokat ismételgeti.

21:5624:18: Mikor vált biztossá a győzelem? Kéri felidézi azt a pillanatot, amikor az aláírásgyűjtések során látta a Tisza Párt standjainál kígyózó sorokat a Fidesz üres asztalaival szemben – ekkor tudta, hogy a mozgósítási képesség eldöntötte a választást.

24:1928:00: A Tisza Szigetek jövője és a civil kontroll Tanácsok a Tisza Szigeteknek: ne várjanak központi utasításra, kezdjenek el horizontálisan együttműködni és gyakoroljanak kontrollt a helyi önkormányzatok felett. Zárásként ígéret egy 100 napos értékelő beszélgetésre.

BEJÁRÁS ÉS TÁJÉKOZÓDÁS AZ UZSOKI UTCAI KÓRHÁZBAN

MAGYAR PÉTER HIVATALOS
Szerző: MAGYAR PÉTER HIVATALOS
2026.06.25.



Bejárás és tájékozódás az Uzsoki Utcai Kórházban.

A NER OLYAN VOLT, MINT AZ OLASZ MAFFIA? STEFANO BOTTONI KIMONDJA AZ IGAZSÁGOT! | MAGYAR KÖZÖNY

MAGYAR KÖZÖNY
Szerző: MAGYAR KÖZÖNY
2026.06.24.



A NER-t eltemettük, de Orbán még visszatérhet vagy az áprilisi "forradalom" őt is végleg eltörölte? A Fidesz olyan volt, mint az olasz maffia? Hogyan lehet "levágni" a maffia fejét? Hadházy Ákos már nem vezethet semmilyen korrupcióellenes-hivatalt? Magyarországból demokratikus világítótorony válhat? Ki vagy mi lesz a Tisza féke-és ellensúlya? Miért kell a magyar külpolitikát új alapokra helyezni? A hazai össztársadalom vajon fel van készülve a komolyabb változásokra? Miért kell megtörténnie az elszámoltatásnak? A Magyar Közöny Podcast kérdéseire Stefano Bottoni történész válaszolt!

MAGYAR PÉTERT TAPSOLTÁK, ORBÁN VIKTORRA MEG MÁR ALIG FIGYELTEK

VÁLASZ PODCAST
Szerző: VÖRÖS SZABOLCS
2026.06.25.



EU-csúcs először Magyar Péterrel, újjáéledő Visegrád, Amerika iráni lebőgése meg a globális olajpiac Hormuz és az ukrán dróntámadások árnyékában. Milyen volt a hangulat Brüsszelben? Lesz-e Magyar–Fico-együttműködés? Mit számított el Donald Trump, amikor háborút indított? Veszélyben van-e a magyar olajellátás most, hogy már Moszkvában is finomítótetők robbannak le? A Válasz Podcast júniusi külpolitikai szerkesztőségi adásában ezekről beszél Ablonczy Bálint, Magyari Péter és Vörös Szabolcs.


Részletek a beszélgetésből:

Milyen volt az első, Magyar Péter részvételével tartott uniós csúcs hangulata?

Ablonczy Bálint: „Tapsolták, ölelgették, de Magyar Péter igyekezett kicsit lejjebb engedni a lelkesedést, és azt mondani, hogy »persze itt vagyunk, tárgyalunk, asztalnál vagyunk, de nem azt jelenti, hogy innentől kezdve mindig mindenre igent mondunk«. Ukrajna ügyében például a háttérben már elkezdődik az, amit Magyar Péter ezen a csúcson belengetett, hogy persze aláírjuk a közös nyilatkozatot, nem vétózzuk a lengyelek számára fontos európai békekeretet, együttműködünk, de vannak olyan dolgok, amik nekünk fontosak, azokban pedig ragaszkodni fogunk ahhoz, amit gondolunk.”

Magyari Péter: „Saját állítása szerint, miután megtapsolták a többiek örömükben, hogy nem Orbán Viktor ül az asztaluknál, akkor azt mondta, hogy hát »ha négy év múlva én leszek itt a legnépszerűtlenebb ember a teremben, de hazahozok minden pénzt Magyarországra, akkor én már jól vagyok«.” (…) Az a gyengeség, amit végül is az Európai Unió eddig mutatott azáltal, hogy nem lehetett nagyon fontos következtetéseket az összes tagállam nevében kiadni, most megszűnt. Ez az önérzetben, a helyzet értékelésében hatalmas megkönnyebbülés, még akkor is, ha látja mindenki, hogy iszonyatosan sok nyitott vita marad.”

Kit mozgatott meg a csúcs alatt Brüsszelben haknizó Orbán Viktor?

Magyari Péter: „A magyar újságírókat nagyon érdekelte, de a csúcs menetéhez semmi köze nem volt a fellépésének. (…) Bécs utcáin néhány nappal később, a Szabadságpárt 70. születésnapi utcai buliján, még azért elhangzott a »Viktor-Viktor!« skandálás, de úgy tűnt, hogy Orbán már inkább a közelmúlt embere, mintsem egy aktuálisan érdekes politikus.”

Újjáéled-e a visegrádi együttműködés a héten Gödöllőn tartott V4-csúcs után?

Ablonczy Bálint: „Nem született nagy projektbejelentés, nem írtak alá nagyívű egyezményeket, de egyáltalán az, hogy ezek az emberek elkezdenek beszélni, és kijelölik azt, hogy miről fognak beszélni – az nagyon fontos előrelépés. Bár ide kívánkozik egy negatív lábjegyzet. Szó volt arról, hogy majd a Beneš-dekrétumokról az uniós, aztán a visegrádi csúcs mentén fog majd tárgyalni Magyar Péter Robert Ficóval. Ám semmi ilyesmi nem történt. Láthatóan Robert Fico ezt az egészet lepattintotta magáról, és azt mondta, hogy ezt bilaterális tárgyalásokon fogják felhozni. Van egy olyan érzésem, hogy ez a diplomáciai soha napján kiskedden. A magyar politikának lesz egy komoly feladata abban, hogy nagyon erőseket mondott – hiszen a téma nagyon élő és fájó a felvidéki magyar közösség számára –, és ki kell találni, hogy hogyan fogjuk ezt az újjáépíteni szánt visegrádi négyek mátrixába valahogy beilleszteni. Mert be kell illeszteni.”

"FELTÖRJÜK A BETONT MÉDIAÜGYBEN" | TARR ZOLTÁN

KLUBRÁDIÓ
Szerző: KLUBRÁDIÓ
2026.06.24.



A médiatörvény módosítása végre a Klubrádiónak is kedvezhet. A parlamentben Tarr Zoltán minisztert a Magyar Péter által "D-daynek" nevezett napon, a médiatörvény elfogadása előtt kérdezte Váradi Júlia.