168 ÓRA ONLINE
Szerző: 168 Óra
2017.06.09.
Az Európai Unió húsz tagállama megállapodásra jutott arról, hogy megerősített együttműködés keretében létrehozzák az Európai Ügyészséget - írja a Bruxinfo.
A lap szerint a független uniós főügyész nyomozást és büntetőeljárást indíthat majd az uniós költségvetés kárára elkövetett bűncselekményekben.
Ausztria, Belgium, Bulgária, Horvátország, Ciprus, a Cseh Köztársaság, Észtország, Finnország, Franciaország, Németország, Görögország, Olaszország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Portugália, Románia, Szlovákia, Spanyolország és Szlovénia vesz részt a kezdeményezésben. A rendelet végső elfogadásához még az Európai Parlament egyetértésére van szükség – írja a Bruxinfó. Nagy-Britannia, Írország és Dánia élt a szerződés nyújtotta kimaradási lehetőségével. Magyarország, Lengyelország, Málta, Hollandia és Svédország egyelőre távol maradt, de a rendelet elfogadását követően bármikor csatlakozhat az alapító tagokhoz.
A tervek szerint a hivatal létrehozását követően a független uniós főügyésznek hatáskörében áll majd, hogy nyomozást és büntetőeljárást indítson az uniós költségvetést érintő bűncselekmények ügyében, például az uniós forrásokkal kapcsolatos korrupció vagy csalás és a határokon átnyúló áfacsalások esetében.
Amennyiben az Európai Ügyészség nyomozást indít, a tagállami hatóságok ugyanannak a büntetendő cselekménynek a vonatkozásában nem gyakorolhatják saját hatáskörüket. A szervezet képes lesz határokon átnyúló intézkedéseket tenni hosszadalmas igazságügyi együttműködési eljárások igénybe vétele nélkül. Sőt, közvetlenül a tagállami bíróságokon indíthat eljárást a bűncselekmények elkövetőivel szemben.
A Fidesz-kormány miatt Magyarország kimarad az Európai Ügyészségből
ITT OLVASHATÓ
2017. június 10., szombat
KIFUTOTT AZ UTOLSÓ TEKERCS - A VIDÉKI MOZIHÁLÓZAT TÜNDÖKLÉSE ÉS BUKÁSA
MAGYAR NARANCS ONLINE
- KIS-MAGYARORSZÁG
Szerző: Pálos Máté
2017.06.10.
A nagyobb városokban is ritka az önálló vetítőhely, az úgynevezett mozi. Nem olyan rég még több ezer mozi volt az országban. Hogy jutottunk eddig?
Hiába újították fel a kétezres évek elején állami támogatással, és kezdtek el művészfilmeket játszani a legendás miskolci Kossuth moziban, 2008-ban mégis lehúzták a rolót. A multiplexszel nem tudtak versenyezni, és miután átadták a város új kulturális központját két moziteremmel, elfogytak a maradék nézők. Búcsúzásképp Gyulai Lajos, a hajdani megyei moziüzemi vállalat igazgatója felidézte a Borsod Online-nak: a fénykort jelentő 60-as és 70-es években a mozinak több százezer (sic!) nézője volt évente, így napi 6-7 vetítést is tartottak. Ráadásul a Kossuth mellett ott volt még a jóval nagyobb Béke, a Táncsics, a Fáklya, a Szikra, a miskolctapolcai, az Ady, a „perecesi”, és a „hámori” mozi is. A megyében 35 mm-es filmet vagy hatvan helyen tudtak lejátszani, keskenyfilmet, tehát 16 mm-est több százban. A megyei moziüzemi vállalatnál nyolcszázan dolgoztak.
- KIS-MAGYARORSZÁG
Szerző: Pálos Máté
2017.06.10.
A nagyobb városokban is ritka az önálló vetítőhely, az úgynevezett mozi. Nem olyan rég még több ezer mozi volt az országban. Hogy jutottunk eddig?
Hiába újították fel a kétezres évek elején állami támogatással, és kezdtek el művészfilmeket játszani a legendás miskolci Kossuth moziban, 2008-ban mégis lehúzták a rolót. A multiplexszel nem tudtak versenyezni, és miután átadták a város új kulturális központját két moziteremmel, elfogytak a maradék nézők. Búcsúzásképp Gyulai Lajos, a hajdani megyei moziüzemi vállalat igazgatója felidézte a Borsod Online-nak: a fénykort jelentő 60-as és 70-es években a mozinak több százezer (sic!) nézője volt évente, így napi 6-7 vetítést is tartottak. Ráadásul a Kossuth mellett ott volt még a jóval nagyobb Béke, a Táncsics, a Fáklya, a Szikra, a miskolctapolcai, az Ady, a „perecesi”, és a „hámori” mozi is. A megyében 35 mm-es filmet vagy hatvan helyen tudtak lejátszani, keskenyfilmet, tehát 16 mm-est több százban. A megyei moziüzemi vállalatnál nyolcszázan dolgoztak.
A Kossuth mozi korszerűsített technikai felszereléseit, a digitális vetítőt és a hangrendszert a bezárás után átvitték a Művészetek Házában lévő két moziterembe: a Béke és Uránia moziterem és a Művészetek Háza ma is működik Miskolcon, a Cinema City pedig fenntart egy nyolctermes multiplexet. Vagyis a 160 ezres lakosságú észak-magyarországi központban ma nincs hagyományos értelemben vett mozi: nincs olyan önálló épület, intézmény, amelyik csak mozgóképek vetítésével foglalkozik. A mai miskolci fiatalok moziélményt bevásárlóközpontban vagy a városi „kultúrházban” élhetnek át.
Vándorol a mozgókép
A miskolci mozikról szóló történet szimptomatikus, és leképezi azt, ami a magyar mozihálózattal történt az elmúlt évtizedekben. A kilencvenes évekre az ország mozihálózata összeomlott, a multiplexek térhódítása pedig felelős állami szabályozás híján egymás után lehetetlenítette el a kis- és középvárosokban működő vetítőhelyeket, de mára jóformán a falusi mozi is ismeretlen fogalom a fiatalok körében. (Már csak a 2700 lelket számláló Bölcskén a Rákóczi mozi tartja magát – a mozi mindenese, Gazdag Gyula megígérte apjának, hogy amíg él, lesz mozi a faluban.)
De akadnak döbbenetes adatok bőven a mozihiányról! Amióta 2011-ben, a művészmoziknak járó normatív támogatás befagyasztása után bezárt az önkormányzati fenntartású Hrabal, Győrben a tíztermes Cinema Cityn kívül egyáltalán nincs semmiféle mozi – még a városi kultúrház részeként sem. Esztergomban a Bajor Ágost Kultúrmozgó 2009-ben úgy zárt be, hogy hatvan kilométeres körzetben az egyetlen vetítőhely volt, ma legalább a szlovák oldalon működik a Danubius...
Vándorol a mozgókép
A miskolci mozikról szóló történet szimptomatikus, és leképezi azt, ami a magyar mozihálózattal történt az elmúlt évtizedekben. A kilencvenes évekre az ország mozihálózata összeomlott, a multiplexek térhódítása pedig felelős állami szabályozás híján egymás után lehetetlenítette el a kis- és középvárosokban működő vetítőhelyeket, de mára jóformán a falusi mozi is ismeretlen fogalom a fiatalok körében. (Már csak a 2700 lelket számláló Bölcskén a Rákóczi mozi tartja magát – a mozi mindenese, Gazdag Gyula megígérte apjának, hogy amíg él, lesz mozi a faluban.)
De akadnak döbbenetes adatok bőven a mozihiányról! Amióta 2011-ben, a művészmoziknak járó normatív támogatás befagyasztása után bezárt az önkormányzati fenntartású Hrabal, Győrben a tíztermes Cinema Cityn kívül egyáltalán nincs semmiféle mozi – még a városi kultúrház részeként sem. Esztergomban a Bajor Ágost Kultúrmozgó 2009-ben úgy zárt be, hogy hatvan kilométeres körzetben az egyetlen vetítőhely volt, ma legalább a szlovák oldalon működik a Danubius...
ÍGY TESZED TÖNKRE AZ AUTÓD
TOTALCAR BLOG
Szerző: ZÁCH DÁNIEL
2017.06.10.
A Mesterkurzus előadássorozat második epizódja rengeteg régi- és újautós tévhit megsemmisítésére szolgál. Félfüllel hallgatni nem érdemes. A májusi Parkoló Parádé közönsége a káros autóhasználati és karbantartási szokásokról hallhatott, megnézhette, mivel szenved nap mint nap egy szerviz, és hogyan kúsznak félmillió forint fölé a javítási számlák. Most önöknek is megmutatjuk, hogyan döglenek a modern dízelek az ovijárattól, elszomorítjuk a német prémiumautók rajongóit, és mindenkit, aki szerint az új autó csak olajat és szűrőket kér, cserébe kilométerek százezrein át számíthatunk rá. Novoth Tibor, a Totalcar autódiagnosztikai szakértője, és a márkaszervizek világát közelről ismerő Göbölyös Zsolt kollégánk elmondja, hogyan tesszük tönkre autóinkat, és azt is, hogy mivel menthetjük meg őket...
ITT OLVASHATÓ
A Totalcar Mesterkurzus első része itt nézhető meg:
Így vesz autót a Becsületesnepper - autóvásárlási titkok
Így vesz autót a Becsületesnepper - autóvásárlási titkok
VÉDŐBESZÉD ÉS VÁDIRAT - SOROS GYÖRGY MELLETT ÉS ELLEN
KAPITALIZMUS BLOG
Szerző: Gallai Tamás
2017.06.09.
Ez év áprilisáig nem érdekelt, hogy kicsoda Soros György. Annyit tudtam róla, mint egy átlagos tájékozottságú magyar, aki meg-megfordul a pénzügyi piacok körül, és érti is, hogy miről van szó. Nem szerettem Soros Györgyöt, mert azok az irányelvek, amelyeket ő az amerikai közéletben támogatott, távol állnak természetjogi szabadságelvű értékrendemtől.
Aztán a magyar kormány alattomos támadást intézett a Közép-európai Egyetem ellen, és az alapító Soros György az óta anyagyilkos hazaáruló békaember lett, afféle majdnem-mindenható ellenlábas, aki az ártatlan boci szemű magyarok és felkent kormányuk ellen áskálódik, sőt egymaga hoz romlást az egész Nyugatra, de már a Keletre is. Elkezdett érdekelni. Nem szerettem meg, de megértettem őt.
Soros György pénzemberként híres. A pénzügyi közvetítőrendszerben befutott pályája a XX. század egyik legfigyelemreméltóbb sikertörténete. Kalandosan túléli a zsidóüldözést és Budapest ostromát. Gyakorlatilag nincstelenül vándorol ki Angliába tizenhét évesen, majd a Londoni Közgazdaságtani és Államtudományi Főiskolán (LSE) filozófiát hallgat Karl Poppernél. Közben hordárként és pincérként dolgozik.
Tanulmányait 1954-ben fejezi be, utána kereskedelmi cégeknél vállal munkát, de a pénzügyi szolgáltatóiparba vágyik. A Singer & Friedlander magyar származású ügyvezető igazgatója segítségével lehet bankár. Először az F. M. Mayer tőzsdei kereskedője, majd a Wertheim & Company értékpapír-elemzője, végül az Arnold & S. Bleichroeder alelnöke lesz tíz év alatt. Itt hozza létre első hedge fundját részben saját megtakarításából, ami vezetésével négy év alatt a háromszorosára nő. Saját alapkezelőjét addig keresett 12 millió dollárjából 1970-ben alapítja meg, annak az óta is elnöke...
Szerző: Gallai Tamás
2017.06.09.
Ez év áprilisáig nem érdekelt, hogy kicsoda Soros György. Annyit tudtam róla, mint egy átlagos tájékozottságú magyar, aki meg-megfordul a pénzügyi piacok körül, és érti is, hogy miről van szó. Nem szerettem Soros Györgyöt, mert azok az irányelvek, amelyeket ő az amerikai közéletben támogatott, távol állnak természetjogi szabadságelvű értékrendemtől.
Aztán a magyar kormány alattomos támadást intézett a Közép-európai Egyetem ellen, és az alapító Soros György az óta anyagyilkos hazaáruló békaember lett, afféle majdnem-mindenható ellenlábas, aki az ártatlan boci szemű magyarok és felkent kormányuk ellen áskálódik, sőt egymaga hoz romlást az egész Nyugatra, de már a Keletre is. Elkezdett érdekelni. Nem szerettem meg, de megértettem őt.
Soros György pénzemberként híres. A pénzügyi közvetítőrendszerben befutott pályája a XX. század egyik legfigyelemreméltóbb sikertörténete. Kalandosan túléli a zsidóüldözést és Budapest ostromát. Gyakorlatilag nincstelenül vándorol ki Angliába tizenhét évesen, majd a Londoni Közgazdaságtani és Államtudományi Főiskolán (LSE) filozófiát hallgat Karl Poppernél. Közben hordárként és pincérként dolgozik.
Tanulmányait 1954-ben fejezi be, utána kereskedelmi cégeknél vállal munkát, de a pénzügyi szolgáltatóiparba vágyik. A Singer & Friedlander magyar származású ügyvezető igazgatója segítségével lehet bankár. Először az F. M. Mayer tőzsdei kereskedője, majd a Wertheim & Company értékpapír-elemzője, végül az Arnold & S. Bleichroeder alelnöke lesz tíz év alatt. Itt hozza létre első hedge fundját részben saját megtakarításából, ami vezetésével négy év alatt a háromszorosára nő. Saját alapkezelőjét addig keresett 12 millió dollárjából 1970-ben alapítja meg, annak az óta is elnöke...
MINDENT VISZNEK, AMI MOZDÍTHATÓ: 35 MILLIÁRD FORINT TISZTÁN AZ ORBÁN KÖZELI VÁLLALKOZÓK ZSEBÉBE
444.HU
Szerző: Kasnyik Miklós
20178.06.10.
A lopható szektorok húzóágazata Magyarországon az építőipar, azon belül is a nagy állami és uniós finanszírozású projektek. Itt képződnek a legnagyobb profitok a legkönnyebben, ezért hagyományosan ez az első olyan gazdasági szektor, amire rátelepszik pénzt szivattyúzó csápjaival a politika.
Egy probléma van vele: nem túl kiszámítható iparág. Ha nincs sok könnyen kiszórható pénz, akkor gyorsan kiszáradhat a bevételforrás, és persze akkor is bajok vannak, ha a tulajdonos elveszti korábbi, kedvezményezett pozícióját.
Ennek hatását láthatjuk a szektor legnagyobb cégeinek tavalyi évről szóló eredménybeszámolóin: beszakadt a teljesítmény.
Az építőipari közbeszerzések legnagyobb cégei – amelyek között még mindig van három külföldi csoport, a Strabag, a Swietelsky és a Colas, bár egyre szűkülő piaci részesedéssel – sokkal-sokkal kevesebb árbevételhez jutottak tavaly, miután az uniós kifizetési ciklusok közötti üresjárat érződött a piacon. A régi programok már kifutottak, az újakat még nem írták ki. Egyedül az állami megrendelésekkel alaposan feltöltött, félig Garancsi István Orbán-közeli üzletember tulajdonában álló Market Zrt. javította eredményeit jelentősen.
Az ebben az elemzésben szereplő másfél tucat vállalat elképesztő piaci erővel rendelkezik. A teljes magyar építőipar termelése az utóbbi években 1600-2000 milliárd forint körül volt évente. Ugyan közel húszezer cég dolgozik az építőiparban, mégis ez maroknyi, főleg állami forrásból dolgozó vállalat hozta a szektor termelése egészének harmadát-felét, 400-800 milliárd forintot...
Szerző: Kasnyik Miklós
20178.06.10.
A lopható szektorok húzóágazata Magyarországon az építőipar, azon belül is a nagy állami és uniós finanszírozású projektek. Itt képződnek a legnagyobb profitok a legkönnyebben, ezért hagyományosan ez az első olyan gazdasági szektor, amire rátelepszik pénzt szivattyúzó csápjaival a politika.
Egy probléma van vele: nem túl kiszámítható iparág. Ha nincs sok könnyen kiszórható pénz, akkor gyorsan kiszáradhat a bevételforrás, és persze akkor is bajok vannak, ha a tulajdonos elveszti korábbi, kedvezményezett pozícióját.
Ennek hatását láthatjuk a szektor legnagyobb cégeinek tavalyi évről szóló eredménybeszámolóin: beszakadt a teljesítmény.
Az építőipari közbeszerzések legnagyobb cégei – amelyek között még mindig van három külföldi csoport, a Strabag, a Swietelsky és a Colas, bár egyre szűkülő piaci részesedéssel – sokkal-sokkal kevesebb árbevételhez jutottak tavaly, miután az uniós kifizetési ciklusok közötti üresjárat érződött a piacon. A régi programok már kifutottak, az újakat még nem írták ki. Egyedül az állami megrendelésekkel alaposan feltöltött, félig Garancsi István Orbán-közeli üzletember tulajdonában álló Market Zrt. javította eredményeit jelentősen.
Az ebben az elemzésben szereplő másfél tucat vállalat elképesztő piaci erővel rendelkezik. A teljes magyar építőipar termelése az utóbbi években 1600-2000 milliárd forint körül volt évente. Ugyan közel húszezer cég dolgozik az építőiparban, mégis ez maroknyi, főleg állami forrásból dolgozó vállalat hozta a szektor termelése egészének harmadát-felét, 400-800 milliárd forintot...
KIK ÖLIK MEG GYERMEKEINK JÖVŐJÉT?
TABUNYITOGATÓ BLOG
Szerző: Tabunyitogató
2017.06.10.
A tegnapi napon Áder aláírta a Taigetosz-törvényt. Nem találta alkotmányellenesnek (lévén, nincs is Alkotmányunk, csak Alaptörvényünk van, ami pedig nem azonos az Alkotmánnyal …), mint ahogyan nem vette figyelembe a civil szakemberek és a Sándor palota előtt tiltakozó szülők álláspontját sem. Ilyen egy demokrácia – mondhatnánk – és ilyen egy jogállam. Ahol hatályos Alkotmány nélkül vizsgálja az elé tett törvényeket az alkotmányosság legfőbb őrzője, alkotmányossági szempontból. …
Még fel sem ocsúdhattunk ebből a sokkból, máris itt a következő: egy hidegburkolóról derült ki, hogy ő a kormány legfőbb oktatáspolitikai tanácsadója. Az oktatáspolitikát érintő szakértelme tehát jelentős, mint ahogyan ez az oktatáspolitika reformját illetően ténylegesen és joggal el is várható. …
Nos, a hidegburkoló elkezdte provokálni a polgármestereket, azt nyilatkozva, hogy még arra sem képesek, hogy bezárassanak egy-egy gimnáziumot, mondván: nincs hozzá elég bátorságuk.
Nyilvánvaló, hogy a hidegburkolónak mennyi köze van az oktatáspolitikához, mint ahogyan az is: mennyi köze van úgy egyáltalán az oktatáspolitikát övező jogi környezethez. Ahhoz a jogi környezethez, amelyet egyébként az ő „szakmai” meglátásai alapján állítottak össze a Bábok, és írt alá a Főbáb.
Nincs azzal gond, ha egy hidegburkoló okos. Azzal sincs gond, ha egy szakmunkás előterjeszti az adott szakmával kapcsolatos szakképzési elképzeléseit, annak érdekében, hogy magán a szakképzés szakmai színvonalán tökéletesítsen.
A gond azzal van, hogy ebben az esetben egyikről sincs szó.
Itt ugyanis arról van szó, hogy egy sült paraszt hatalmat kapott, mely hatalom a gyermekeink rovására, az ő jövőjük terhére megy.
Nem véletlen talán, hogy ilyen rohamosan egyetlen országban sem verték szét az oktatást, ekkora mértékű szakmai hozzá nem értés, az oktatáspolitikán belül egyetlen másik országban sem tapasztalható (talán csak Nigériában. …)
Az ország vezetése pedig az oktatáspolitikai kérdésekben kompetensebbnek látja egy hidegburkoló véleményét, mint a professzorokét, kutatókét, és a pedagógusokét. Mindent elmond ez az országról, az ellenzékről, és az ország állampolgárairól is, akik mindezt még mindig tűrik, és még mindig megengedik nekik.
Erős mondatok? Azok.
Mert a gyermekeinkért hangoznak el. Meddig hagyjuk még, hogy létezhessen ez az ámokfutás a gyermekeink és az ő jövőjük kárára?
Szerző: Tabunyitogató
2017.06.10.
A tegnapi napon Áder aláírta a Taigetosz-törvényt. Nem találta alkotmányellenesnek (lévén, nincs is Alkotmányunk, csak Alaptörvényünk van, ami pedig nem azonos az Alkotmánnyal …), mint ahogyan nem vette figyelembe a civil szakemberek és a Sándor palota előtt tiltakozó szülők álláspontját sem. Ilyen egy demokrácia – mondhatnánk – és ilyen egy jogállam. Ahol hatályos Alkotmány nélkül vizsgálja az elé tett törvényeket az alkotmányosság legfőbb őrzője, alkotmányossági szempontból. …
Még fel sem ocsúdhattunk ebből a sokkból, máris itt a következő: egy hidegburkolóról derült ki, hogy ő a kormány legfőbb oktatáspolitikai tanácsadója. Az oktatáspolitikát érintő szakértelme tehát jelentős, mint ahogyan ez az oktatáspolitika reformját illetően ténylegesen és joggal el is várható. …
Nos, a hidegburkoló elkezdte provokálni a polgármestereket, azt nyilatkozva, hogy még arra sem képesek, hogy bezárassanak egy-egy gimnáziumot, mondván: nincs hozzá elég bátorságuk.
Nyilvánvaló, hogy a hidegburkolónak mennyi köze van az oktatáspolitikához, mint ahogyan az is: mennyi köze van úgy egyáltalán az oktatáspolitikát övező jogi környezethez. Ahhoz a jogi környezethez, amelyet egyébként az ő „szakmai” meglátásai alapján állítottak össze a Bábok, és írt alá a Főbáb.
Nincs azzal gond, ha egy hidegburkoló okos. Azzal sincs gond, ha egy szakmunkás előterjeszti az adott szakmával kapcsolatos szakképzési elképzeléseit, annak érdekében, hogy magán a szakképzés szakmai színvonalán tökéletesítsen.
A gond azzal van, hogy ebben az esetben egyikről sincs szó.
Itt ugyanis arról van szó, hogy egy sült paraszt hatalmat kapott, mely hatalom a gyermekeink rovására, az ő jövőjük terhére megy.
Nem véletlen talán, hogy ilyen rohamosan egyetlen országban sem verték szét az oktatást, ekkora mértékű szakmai hozzá nem értés, az oktatáspolitikán belül egyetlen másik országban sem tapasztalható (talán csak Nigériában. …)
Az ország vezetése pedig az oktatáspolitikai kérdésekben kompetensebbnek látja egy hidegburkoló véleményét, mint a professzorokét, kutatókét, és a pedagógusokét. Mindent elmond ez az országról, az ellenzékről, és az ország állampolgárairól is, akik mindezt még mindig tűrik, és még mindig megengedik nekik.
Erős mondatok? Azok.
Mert a gyermekeinkért hangoznak el. Meddig hagyjuk még, hogy létezhessen ez az ámokfutás a gyermekeink és az ő jövőjük kárára?
ÖTSZÁZ NAP
SZÉKELY SZABOLCS (TARSKI) BLOGJA
Szerző: Tarski
2017.06.10.
Szerző: Tarski
2017.06.10.
„....egy szamár, amely úgy beszél, mint egy ember, sokkal kevésbé sérti fülemet, mint egy ember, aki úgy gondolkodik, mint egy szamár, hogy ésszerűtlen okok segítségével Bileám természetfeletti szamarának ellentmondását összhangba hozza az ésszel.” (Ludwig Feuerbach: Filozófiai kritikák és alapelvek).
Meglehetősen nagy képzelőerővel rendelkezik a balliberális oldal annak tekintetében, hogy kimutassák a 2018-as baloldali fordulat szükségszerűségét és lehetőségét. Az már nem jelent újdonságot, hogy szinte belesulykolják az emberekbe a kötelező összefogás kényszerpályáját, mindig újabb és újabb ötletekkel állnak elő. Szerencsétlenek, kínjukban már nem tudnak mást csinálni. Ilyen eleve elvetélt ötletnek számít az ún. „ötszáz nap” elmélete. Ennek az a lényege, hogy egy feltételezett baloldali kormányváltás után ötszáz nappal a már időközben megváltoztatott választási rendszer alapján írnak ki parlamenti választásokat, ami majd szerintük tükrözni fogja hazánk valós politikai helyzetét és a pártok közötti erősorrendet.
Ehhez persze több előfeltételezésre van szükség. Az első az, hogy az ellenzéki pártok, beleértve a Jobbikot is, mind felsorakoznának egy miniszterelnök-jelölt mögé, ami már esetleg lehetővé tenné az ellenzéki győzelmet. A második előfeltételezés az, hogy a 2018-as választás során az ellenzék kétharmados többséget szerez, hiszen ez szükséges lenne ahhoz, hogy a sarkalatos törvényeket, közöttük a választási törvényt megváltoztassák. A harmadik elfeltételezés pedig az, hogy az így létrejött kormány egyáltalán képes lesz kormányozni, aminek nyomán mellé még sikerülhet a választási törvényt a saját szájuk íze szerint megváltoztatniuk is. Az első reflexióm ezekre az, hogy túl sok a „ha”, vagyis ha ezek bejönnek, akkor ez és ez fog történni. Ilyen feltételezésekre építeni egy választási kampányt, nos hát, meglehetősen szegényes és ingatag talajon álló koncepció.
Kezdjük azzal, hogy nem a választási törvénnyel volt/van a baj, hiszen 2010-ben a baloldal által preferált kétfordulós választási rendszerrel 385 képviselői helyet lehetett elnyerni, amit még a Bajnai-kormány szervezett meg és vezényelt le. Ekkor szenvedte el a baloldal a történelmi vereségét és ebből eredeztethető minden további baj. A Fidesz által így megszerzett kétharmados parlamenti többség volt/lehetett az a kiindulópont, hogy az új alaptörvényt és a sarkalatos törvényeket megalkothatták. Az pedig nyilvánvaló, hogy az új választási rendszert úgy alakították ki, hogy az kedvezzen az éppen akkor létező pártpreferenciáknak, vagyis a Fidesz vezető státuszának. De az új választási törvény tartalmazza azt a lehetőséget is, hogy egy baloldali támogatottsági túlsúly esetén a Fideszhez hasonlóan a baloldal túlnyerje magát. Az ellenzéknek persze akkor tetszetős lenne az új választási törvény, ha ez utóbbi feltétel teljesülhetne, de hát savanyú a szőlő...
SZÉGYEN, DE ANDORRA LEGALÁBB SZÉNNÉ ZÚZTA A MAGYAR FUTBALL HAMIS ÁLMAIT!
KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2017.06.09.
Az andorrai tészta, a magaslati levegő, a szokatlan műfű, esetleg a labda. Nem tudjuk, mire fogják majd fogni az andorrai égést, de valamire kell, mert azt nem lehet ma Magyarországon kimondani, hogy ez a magyar foci valósága, 8-10 hiányzóval ma Andorra is nehéz ellenfél. Még ha a győzelem így is kötelező lenne.
A legvalószínűbb, hogy majd Bernd Storckra fogják és kirúgják, mert hát nyilván ez bolygatna meg a legkevésbé bármit. És így kell a legkevésbé szembesülni a realitással, mert ami ehhez a vereséghez vezetett, nem ma kezdődött.
Pedig erről a mai szégyenről nem csupán Storck, nem csupán a játékosok tehetnek, hanem a magyar foci állapota, és az ezzel szembenézni képtelen focinemzet-legenda, a nevetséges és irreális vágyálmok kergetése, ami elhitette velünk, hogy csak ki kell menni a pályára, és nyertünk.
Amikor a vágyálmok kergetéséről beszélek, arról beszélek, hogy az EB után a magyar fociközvélemény nagy része elhitte, hogy ez a realitás, és nem az, hogy Andorra ellen is vért kell hugyozni egy győzelemért. Pedig vért kell hugyozni. Lehetne sorolni a sztárcsapatokat, akik az elmúlt 10 évben vért hugyoztak. Az a hamis realitás, ami két évtizede minden Eb és VB selejtező előtt kimondja, “Puskás népének” csak a továbbjutás lehet reális. Pedig ez már rég nem reális. És igen, valószínűleg Storck hibája, hogy nem tudta ezt a túláradó rajongást kezelni, de azoké is, akik ezeket a hamis álmokat gerjesztik.
Amikor a Nemzeti Sportban, aminek az élére tavaly év végi megvásárlása után Orbán házi sportújságírója, Szöllősi György került, kiadják, hogy kettővel magasabb osztályzatot kell adni a játékosok értékelésének az NB 1-ben, amikor azt határozzák meg célként, hogy leverjük Portugáliát és Svájcot, és lehurrogják azokat, akik kimondják, hogy ez nem reális, egy olyan hamis illúzió épül, amiben egyszerűen baromi könnyű elveszni...
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2017.06.09.
A legvalószínűbb, hogy majd Bernd Storckra fogják és kirúgják, mert hát nyilván ez bolygatna meg a legkevésbé bármit. És így kell a legkevésbé szembesülni a realitással, mert ami ehhez a vereséghez vezetett, nem ma kezdődött.
Pedig erről a mai szégyenről nem csupán Storck, nem csupán a játékosok tehetnek, hanem a magyar foci állapota, és az ezzel szembenézni képtelen focinemzet-legenda, a nevetséges és irreális vágyálmok kergetése, ami elhitette velünk, hogy csak ki kell menni a pályára, és nyertünk.
Amikor a vágyálmok kergetéséről beszélek, arról beszélek, hogy az EB után a magyar fociközvélemény nagy része elhitte, hogy ez a realitás, és nem az, hogy Andorra ellen is vért kell hugyozni egy győzelemért. Pedig vért kell hugyozni. Lehetne sorolni a sztárcsapatokat, akik az elmúlt 10 évben vért hugyoztak. Az a hamis realitás, ami két évtizede minden Eb és VB selejtező előtt kimondja, “Puskás népének” csak a továbbjutás lehet reális. Pedig ez már rég nem reális. És igen, valószínűleg Storck hibája, hogy nem tudta ezt a túláradó rajongást kezelni, de azoké is, akik ezeket a hamis álmokat gerjesztik.
Amikor a Nemzeti Sportban, aminek az élére tavaly év végi megvásárlása után Orbán házi sportújságírója, Szöllősi György került, kiadják, hogy kettővel magasabb osztályzatot kell adni a játékosok értékelésének az NB 1-ben, amikor azt határozzák meg célként, hogy leverjük Portugáliát és Svájcot, és lehurrogják azokat, akik kimondják, hogy ez nem reális, egy olyan hamis illúzió épül, amiben egyszerűen baromi könnyű elveszni...
A MAGYAR FOCI BÜSZKE ÉS EURÓPAI FOCI
AMERIKAI NÉPSZAVA ONLINE
Szerző: Zsebesi Zsolt
2017.06.09.
Mivel Orbán szorosan összekötötte politikai jövőjét a hazai labdarúgás sikeressé tételével, a válogatott kudarca az ő politikai veresége.
A magyar labdarúgó válogatott történelmi veresége Andorra ellen Orbán Viktor politikai veresége. Focimániájának, beteges stadionépítési őrületének, a magyar foci forint milliárdokkal történő kibélelésének látványos kudarca. Az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn elszenvedett megalázó 1-0-ás vereség nem Magyarország, hanem a kormányfő szégyene, ékes bizonyítéka, hogy Orbán Viktor a labdarúgásban, mint ahogy semmi másban sem tud sikeres lenni.
A válogatott veresége egy normális országban csak fájó sportkudarc és nem érinti a kormányfőt. Így lenne ez Magyarországon is, ha a magyar focit nem hatná át az ócska politikai számítás, ha nem szőné át minden zegét-zugát Orbán politikai és vezetői zsenijét igazolni akaró görcsös erőlködés, ha a mindenható Fidesz-állam nem taposna bele csizmásan a sport leglágyabb részeibe is, ha a sport nem az állami pénzek privát pénzekké konvertálásának terepe lenne, ha nem politikai komisszárok, vagy a politika által kijelölt strómanok (értsd: Orbán Viktor ülepét nyalók, vagy bosszúálló kezét félők) birtokolnák, vezetnék és szponzorálnák a futballklubokat a köz pénzéből, vagy a közbeszerzési eljárásokon a foci támogatásáért cserében elnyert zsíros állami megrendelésekből. Ha nem adóforintokból fizetnék az MLSZ tisztségviselőitől, az egész magyar focitársadalmat, kezdve a klubok vezetőitől egészen az utolsó szertárososig bezárólag.
Mivel Magyarország focimániás kormányfője szorosan összekötötte a saját politikai sorsát a hazai labdarúgás sikerességével, a magyar labdarúgó válogatott minden veresége, minden látványos kudarca az ő veresége és az ő kudarca. Orbán a foci hibahatárán mozgó EB sikerekért is besöpörte a magának tulajdonított dicsőséget, így most vállalnia kell a felelősséget a világra szóló blamáért.
Persze minden rendben lehetne a magyar focival is, ahogy Magyarországgal is minden a legnagyobb rendben van, legalábbis az állami média, az álkereskedelmi televíziók, az elrekvirált vidéki sajtó és az utcai óriásplakátok szerint. Ha az állami propaganda ugyanúgy működne a fociban, mint a politikában, itt is elég lenne néhány milliárdért plakátokat ragasztani minden utcasarokra: „A magyar foci erős és büszke európai foci” szöveggel. Ezzel a magyar labdarúgást is ugyanolyan sikeressé és irigyelté lehetne hazudni, mint Orbán Magyarországát, a „Magyarország erős és büszke európai ország” plakátokkal.
De a focit nehezebb sikeressé hazudni a világban, mert a labdarúgás egy olyan játék – szemben a magyar politikai cirkusszal – ahol a játék résztvevői ugyanavval a labdával játszanak, ugyanakkora a kapuja mindkét csapatnak, ugyanannyi játékosuk van a pályán egyszerre, és a játék szabályai nem évente, hanem legfeljebb évtizedenként változnak csak, és a játék tisztasága fölött független játékvezetők őrködnek, a győztes személyét pedig nem a nyilvánosság kizárásával néhány összehajló fej állapítja meg, hanem attól függ, ki rúg több gólt a másik kapujába, vagyis a teljesítmény...
Szerző: Zsebesi Zsolt
2017.06.09.
Mivel Orbán szorosan összekötötte politikai jövőjét a hazai labdarúgás sikeressé tételével, a válogatott kudarca az ő politikai veresége.
A magyar labdarúgó válogatott történelmi veresége Andorra ellen Orbán Viktor politikai veresége. Focimániájának, beteges stadionépítési őrületének, a magyar foci forint milliárdokkal történő kibélelésének látványos kudarca. Az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn elszenvedett megalázó 1-0-ás vereség nem Magyarország, hanem a kormányfő szégyene, ékes bizonyítéka, hogy Orbán Viktor a labdarúgásban, mint ahogy semmi másban sem tud sikeres lenni.
A válogatott veresége egy normális országban csak fájó sportkudarc és nem érinti a kormányfőt. Így lenne ez Magyarországon is, ha a magyar focit nem hatná át az ócska politikai számítás, ha nem szőné át minden zegét-zugát Orbán politikai és vezetői zsenijét igazolni akaró görcsös erőlködés, ha a mindenható Fidesz-állam nem taposna bele csizmásan a sport leglágyabb részeibe is, ha a sport nem az állami pénzek privát pénzekké konvertálásának terepe lenne, ha nem politikai komisszárok, vagy a politika által kijelölt strómanok (értsd: Orbán Viktor ülepét nyalók, vagy bosszúálló kezét félők) birtokolnák, vezetnék és szponzorálnák a futballklubokat a köz pénzéből, vagy a közbeszerzési eljárásokon a foci támogatásáért cserében elnyert zsíros állami megrendelésekből. Ha nem adóforintokból fizetnék az MLSZ tisztségviselőitől, az egész magyar focitársadalmat, kezdve a klubok vezetőitől egészen az utolsó szertárososig bezárólag.
Mivel Magyarország focimániás kormányfője szorosan összekötötte a saját politikai sorsát a hazai labdarúgás sikerességével, a magyar labdarúgó válogatott minden veresége, minden látványos kudarca az ő veresége és az ő kudarca. Orbán a foci hibahatárán mozgó EB sikerekért is besöpörte a magának tulajdonított dicsőséget, így most vállalnia kell a felelősséget a világra szóló blamáért.
Persze minden rendben lehetne a magyar focival is, ahogy Magyarországgal is minden a legnagyobb rendben van, legalábbis az állami média, az álkereskedelmi televíziók, az elrekvirált vidéki sajtó és az utcai óriásplakátok szerint. Ha az állami propaganda ugyanúgy működne a fociban, mint a politikában, itt is elég lenne néhány milliárdért plakátokat ragasztani minden utcasarokra: „A magyar foci erős és büszke európai foci” szöveggel. Ezzel a magyar labdarúgást is ugyanolyan sikeressé és irigyelté lehetne hazudni, mint Orbán Magyarországát, a „Magyarország erős és büszke európai ország” plakátokkal.
De a focit nehezebb sikeressé hazudni a világban, mert a labdarúgás egy olyan játék – szemben a magyar politikai cirkusszal – ahol a játék résztvevői ugyanavval a labdával játszanak, ugyanakkora a kapuja mindkét csapatnak, ugyanannyi játékosuk van a pályán egyszerre, és a játék szabályai nem évente, hanem legfeljebb évtizedenként változnak csak, és a játék tisztasága fölött független játékvezetők őrködnek, a győztes személyét pedig nem a nyilvánosság kizárásával néhány összehajló fej állapítja meg, hanem attól függ, ki rúg több gólt a másik kapujába, vagyis a teljesítmény...
SOROS-FÉLE MIGRÁNSMAFFIA...
GÉPNARANCS
- BANÁNKÖZTÁRSASÁG BLOG
Szerző: Gusztos István
2017.06.09.
Igen: „Soros-féle migránsmaffiát” emlegetett a Fidesz bármilyen aljasságra kapható szociopata rezsibiztosa.
Önmagában attól a szókészlettől is kifordul a normális ember bele, amit a fideszes gengszterek hosszú évek óta használnak. Annyi hazugság és uszítás van abban a szókészletben, amennyit a korombeli emberek sem tudtak volna elképzelni – és annyi profi bűnözőkre valló amoralitás.
Igen, eljutottak – mert nem csupán Németh Szilárd személyes aljasságáról van szó, hanem az egész szervezetéről. A társaságnak különböző emberei vannak, a hívek különféle csoportjaihoz szólnak, de Orbántól le Németh Szilárdig ugyanaz a dermesztő amoralitás jellemez mindenkit. A vezető politikusaik közül nem tudok egyet sem megnevezni, aki ne volna teljesen amorális...
- BANÁNKÖZTÁRSASÁG BLOG
Szerző: Gusztos István
2017.06.09.
Igen: „Soros-féle migránsmaffiát” emlegetett a Fidesz bármilyen aljasságra kapható szociopata rezsibiztosa.
Önmagában attól a szókészlettől is kifordul a normális ember bele, amit a fideszes gengszterek hosszú évek óta használnak. Annyi hazugság és uszítás van abban a szókészletben, amennyit a korombeli emberek sem tudtak volna elképzelni – és annyi profi bűnözőkre valló amoralitás.
Igen, eljutottak – mert nem csupán Németh Szilárd személyes aljasságáról van szó, hanem az egész szervezetéről. A társaságnak különböző emberei vannak, a hívek különféle csoportjaihoz szólnak, de Orbántól le Németh Szilárdig ugyanaz a dermesztő amoralitás jellemez mindenkit. A vezető politikusaik közül nem tudok egyet sem megnevezni, aki ne volna teljesen amorális...
A JÖVŐ HÉTEN ÚJABB KÖTELEZETTSÉGSZEGÉSI ELJÁRÁS ESEDÉKES MAGYARORSZÁG ELLEN A MIGRÁNSOK ELUTASÍTÁSA MIATT - SZELESTEY LAJOS NEMZETKÖZI SAJTÓSZEMLÉJE
B1 BLOGCSALÁD
Szerző: Szelestey
2017.06.10.
- Theresa May 25 méterről látványosan a saját kapujába bombázott. Ő megérdemelte, de az ország jól jöhet ki belőle
- Juncker amellett van, hogy ne teketóriázzanak, és már a jövő héten rendeljék a kádi elé a visegrádi államokat a menedékkérők átvételének megtagadása miatt. Orbán különben ki szokta akasztani a luxemburgi politikust, amikor a színfalak mögött hevesen vitáznak
- Svájc nem küldhet vissza migránsokat Magyarországra - így döntött a helvét legfelső közigazgatási bíróság
- Cohn-Bendit szerint ha Euróa sarkára áll, kisfiú lesz Orbánból és Kaczynskiból is
- A chipsadótól ellenére a magyarok túlsúlyától kiakad a mérleg nyelve
Daily Telegraph
A jobboldali újság vezércikke azt hangsúlyozza, hogy Theresa May tekintélye hatalmas csorbát szenvedett a választási kudarc nyomán, sőt lehet, hogy végzetes csapás érte, de most a Brexitre kell összpontosítani. Idő előtti választásokat kiírni persze mindig hazardírozást jelent, ám ez esetben még meglepőbb volt a húzás, figyelembe véve a kormányfő ösztönös óvatosságát. Ám feladta az elővigyázatosságát, mert annyira gyenge volt a Munkáspárt és annak vezetője. Egy miniszterelnök ritkán méri fel ennyire rosszul az esélyeket, hiszen mostantól nincs abszolút többsége, viszont kisebbségi kormányzásra kényszerül. Ugyanakkor feltűnő, hogy nem ismerte el a személyes felelősségét, noha most a bizonytalanság időszaka következik – az ország történelme számára kritikus pillanatban. Ez még akkor is így van, ha a toryk minden eddiginél több voksot kaptak, mint Thatcher 1983-as győzelme óta. Viszont kevesebb mandátumhoz jutottak, mert a munkáspártiak minden várakozást felülmúltak. May fő feladata jelenleg az, hogy felkészüljön a roppant nehéz kilépési tárgyalásokra. A kormányfő azért folyamodott a választásokhoz, hogy erősebb pozícióhoz jusson Brüsszellel szemben, ám csak meggyengült. A konzervatívok kötelessége az, hogy átvezessék az országot azon a zűrzavaron, amit a miniszterelnök idézett elő.
Guardian
Theresa May ötlettelensége, üres negatív beállítottsága rászolgált a bukásra, de örüljünk neki, mert a kudarc hatalmas változást harangoz be. A derűlátás ugyanis felülkerekedett a megszorításokon. Így látja ezt a baloldali lap kommentárja, amely szerint a miniszterelnök először is a gazdaság miatt sült fel. A konzervatívok alatt megugrott az infláció, a bérek csökkentek. És csak még rosszabb idők jönnek, függetlenül a kiválástól. A másik tanulság, hogy működik a vesztegetés: a Munkáspárt meg tudta nyerni ígéreteivel a nyugdíjasokat. De ugyancsak jobb jövőt kínált a fiataloknak, amikor kilátásba helyezte a tandíjak eltörlését - mindenkinek. Végül pedig fontos, hogy a közvélemény nem szereti a szükségtelen szavazásokat. Viszont az roppant jó, hogy mostantól nem lehet hirdetni: teljes gőzzel kifelé az egységes piacról és a vámunióból. A kilépés fanatikus hívei jó nagyot koppantak. Esély van arra, hogy Nagy-Britannia olyan közel maradjon legszorosabb szövetségeseihez, amennyire az csak lehetséges – egy veszélyes és barátok nélküli világban. Mindehhez azonban nem May a megfelelő vezető. A toryknak találniuk kell egy bölcsebb, kevésbé szélsőséges politikust, bár ilyet nem látni...
Szerző: Szelestey
2017.06.10.
- Theresa May 25 méterről látványosan a saját kapujába bombázott. Ő megérdemelte, de az ország jól jöhet ki belőle
- Juncker amellett van, hogy ne teketóriázzanak, és már a jövő héten rendeljék a kádi elé a visegrádi államokat a menedékkérők átvételének megtagadása miatt. Orbán különben ki szokta akasztani a luxemburgi politikust, amikor a színfalak mögött hevesen vitáznak
- Svájc nem küldhet vissza migránsokat Magyarországra - így döntött a helvét legfelső közigazgatási bíróság
- Cohn-Bendit szerint ha Euróa sarkára áll, kisfiú lesz Orbánból és Kaczynskiból is
- A chipsadótól ellenére a magyarok túlsúlyától kiakad a mérleg nyelve
Daily Telegraph
A jobboldali újság vezércikke azt hangsúlyozza, hogy Theresa May tekintélye hatalmas csorbát szenvedett a választási kudarc nyomán, sőt lehet, hogy végzetes csapás érte, de most a Brexitre kell összpontosítani. Idő előtti választásokat kiírni persze mindig hazardírozást jelent, ám ez esetben még meglepőbb volt a húzás, figyelembe véve a kormányfő ösztönös óvatosságát. Ám feladta az elővigyázatosságát, mert annyira gyenge volt a Munkáspárt és annak vezetője. Egy miniszterelnök ritkán méri fel ennyire rosszul az esélyeket, hiszen mostantól nincs abszolút többsége, viszont kisebbségi kormányzásra kényszerül. Ugyanakkor feltűnő, hogy nem ismerte el a személyes felelősségét, noha most a bizonytalanság időszaka következik – az ország történelme számára kritikus pillanatban. Ez még akkor is így van, ha a toryk minden eddiginél több voksot kaptak, mint Thatcher 1983-as győzelme óta. Viszont kevesebb mandátumhoz jutottak, mert a munkáspártiak minden várakozást felülmúltak. May fő feladata jelenleg az, hogy felkészüljön a roppant nehéz kilépési tárgyalásokra. A kormányfő azért folyamodott a választásokhoz, hogy erősebb pozícióhoz jusson Brüsszellel szemben, ám csak meggyengült. A konzervatívok kötelessége az, hogy átvezessék az országot azon a zűrzavaron, amit a miniszterelnök idézett elő.
Guardian
Theresa May ötlettelensége, üres negatív beállítottsága rászolgált a bukásra, de örüljünk neki, mert a kudarc hatalmas változást harangoz be. A derűlátás ugyanis felülkerekedett a megszorításokon. Így látja ezt a baloldali lap kommentárja, amely szerint a miniszterelnök először is a gazdaság miatt sült fel. A konzervatívok alatt megugrott az infláció, a bérek csökkentek. És csak még rosszabb idők jönnek, függetlenül a kiválástól. A másik tanulság, hogy működik a vesztegetés: a Munkáspárt meg tudta nyerni ígéreteivel a nyugdíjasokat. De ugyancsak jobb jövőt kínált a fiataloknak, amikor kilátásba helyezte a tandíjak eltörlését - mindenkinek. Végül pedig fontos, hogy a közvélemény nem szereti a szükségtelen szavazásokat. Viszont az roppant jó, hogy mostantól nem lehet hirdetni: teljes gőzzel kifelé az egységes piacról és a vámunióból. A kilépés fanatikus hívei jó nagyot koppantak. Esély van arra, hogy Nagy-Britannia olyan közel maradjon legszorosabb szövetségeseihez, amennyire az csak lehetséges – egy veszélyes és barátok nélküli világban. Mindehhez azonban nem May a megfelelő vezető. A toryknak találniuk kell egy bölcsebb, kevésbé szélsőséges politikust, bár ilyet nem látni...
EGY HANGULATOS ORSZÁG
HATÁRÁTKELŐ BLOG
Szerző: Határátkelő/Zsuzsi
2017.06.10.
Időről időre felmerül bennem, hogy egyszer meg kellene nézni Montenegrót, amit valamiért nagyon hangulatos helynek képzelek. Ezt az érzést csak erősítette bennem Zsuzsi most következő beszámolója is, azzal együtt, hogy pár hónap kintlétet követően még ő sem biztos benne, hogy hosszú távon mennyire lenne jó ötlet az ország. Lássuk, mit tapasztalt ott (köszönöm neki a képeket)!
Annak, aki esetleg nem emlékezne rá, hadd idézzem fel, Zsuzsi előző posztját, melyben arról írt, hogy ugyan tíz évet áldozott az életéből a jogi pálya elérésére és a karrierkezdetre Zsuzsi, ám egy idő után megunta a „fiatal értelmiségihez méltatlan” fizetés mellett a napi robotot is. Fogta magát és elment dolgozni egy hajóra, a posztot mégis Montenegróból írta – reméljük, jön még több is, hiszen ez az írás amolyan bevezetőnek lett szánva.
„Az újdonsült NATO-tagállamról a kb. 630 ezer lakosának és 14 ezer km2-es területének köszönhetően annyit szokás leszögezni elöljáróban, hogy kicsi.
Igen, de ha Magyarországról holnap lecsatolnánk a Dél-Dunántúlt, akkor nagyjából ugyanerre az eredményre jutnánk. Nem lenne ott túl sok minden, mert a legtöbb nevezetesség a fővárosban volt. Szerintem ez történt itt, de ez változni fog, csak idő kérdése.
Az ország korábbi fővárosa Cetinje, jelenleg Podgorica (Titograd). A cetinjeiekről - talán ezért is - az a hír járja, hogy elég speciális humoruk van...
Szerző: Határátkelő/Zsuzsi
2017.06.10.
Időről időre felmerül bennem, hogy egyszer meg kellene nézni Montenegrót, amit valamiért nagyon hangulatos helynek képzelek. Ezt az érzést csak erősítette bennem Zsuzsi most következő beszámolója is, azzal együtt, hogy pár hónap kintlétet követően még ő sem biztos benne, hogy hosszú távon mennyire lenne jó ötlet az ország. Lássuk, mit tapasztalt ott (köszönöm neki a képeket)!
Annak, aki esetleg nem emlékezne rá, hadd idézzem fel, Zsuzsi előző posztját, melyben arról írt, hogy ugyan tíz évet áldozott az életéből a jogi pálya elérésére és a karrierkezdetre Zsuzsi, ám egy idő után megunta a „fiatal értelmiségihez méltatlan” fizetés mellett a napi robotot is. Fogta magát és elment dolgozni egy hajóra, a posztot mégis Montenegróból írta – reméljük, jön még több is, hiszen ez az írás amolyan bevezetőnek lett szánva.
„Az újdonsült NATO-tagállamról a kb. 630 ezer lakosának és 14 ezer km2-es területének köszönhetően annyit szokás leszögezni elöljáróban, hogy kicsi.
Igen, de ha Magyarországról holnap lecsatolnánk a Dél-Dunántúlt, akkor nagyjából ugyanerre az eredményre jutnánk. Nem lenne ott túl sok minden, mert a legtöbb nevezetesség a fővárosban volt. Szerintem ez történt itt, de ez változni fog, csak idő kérdése.
Az ország korábbi fővárosa Cetinje, jelenleg Podgorica (Titograd). A cetinjeiekről - talán ezért is - az a hír járja, hogy elég speciális humoruk van...
AZ MEGÉRDEMLI, HOGY AZ ORBÁN-MÉSZÁROS DINASZTIA BIRTOKÁN LAPÁTOLJA A TURULSZART
KOLOZSVÁRI SZALONNA
- NEHAZUGGY BLOG
Szerző: Molnár Bálint
2017.06.09.
Van egy jó hírem, sőt, több is. Ma csak 370 millió adóforinttal drágult a vizes vébé. Ez azért feltétlenül jó hír, mert tegnap meg 950 millióval, és talán elképzelhető, hogy 130 milliárdból megússzuk. Persze sosem lehet tudni, de biztos, ami biztos alapon jelenleg már nettó 102,5 milliárd forintnál járunk. Ez egy 2013-ban 8 milliárdról indult nemzetstratégiai projekt esetében is több, mint beszarás.
Ehhez képest a két nap alatt 1,3 milliárdos drágulás pedig egyszerűen bagatell. Alig valamivel több, mint amennyit idősebb Orbán Győző ex-párttitkár, jelenlegi bányatulajdonos osztalékként kimart a zsíros állami beruházásokban játszott oszlopos és megkerülhetetlen szerepéért.
Ennél csak jobb hír is van viszont: három év leforgása alatt (2014-2016) 35 milliárd forint csordogált bele az ifjabb Orbán Viktorhoz közvetlenül közel álló, építőiparban érdekelt oligarchák és strómanok zsebébe. Vegytisztán.
Majdnem elfelejtettem: ha ebbe Simicska Lajost is beleszámoljuk, akkor nem 35, hanem 51 milliárd forintról beszélünk. Szerintem egészen nyugodtan beleszámíthatjuk Simicska Lajost is, akinek cégeire egyébként mostanság uszították rá a mindig éhes Tállai András vezette Nemzeti Adó- és Vámhivatalt.
Nem, nem az új, táskás szemű Simicskára, ott minden rendben van: ha már erről beszélünk, rögzítsük az utókor számára, hogy Mészáros Lölö korszakos zseni 10 kibaszott nap alatt 6, 5 milliárddal hízott a közelmúltban. Ha ebben az ütemben halad (és miért is ne haladna?) jövőre, amikor visszatekint a korábbi szánalmas, egy év alatt regisztrált 100 milliárdos zsírosodására, ő is elröhögi magát. Nade:
- NEHAZUGGY BLOG
Szerző: Molnár Bálint
2017.06.09.
Van egy jó hírem, sőt, több is. Ma csak 370 millió adóforinttal drágult a vizes vébé. Ez azért feltétlenül jó hír, mert tegnap meg 950 millióval, és talán elképzelhető, hogy 130 milliárdból megússzuk. Persze sosem lehet tudni, de biztos, ami biztos alapon jelenleg már nettó 102,5 milliárd forintnál járunk. Ez egy 2013-ban 8 milliárdról indult nemzetstratégiai projekt esetében is több, mint beszarás.
Ehhez képest a két nap alatt 1,3 milliárdos drágulás pedig egyszerűen bagatell. Alig valamivel több, mint amennyit idősebb Orbán Győző ex-párttitkár, jelenlegi bányatulajdonos osztalékként kimart a zsíros állami beruházásokban játszott oszlopos és megkerülhetetlen szerepéért.
Ennél csak jobb hír is van viszont: három év leforgása alatt (2014-2016) 35 milliárd forint csordogált bele az ifjabb Orbán Viktorhoz közvetlenül közel álló, építőiparban érdekelt oligarchák és strómanok zsebébe. Vegytisztán.
Majdnem elfelejtettem: ha ebbe Simicska Lajost is beleszámoljuk, akkor nem 35, hanem 51 milliárd forintról beszélünk. Szerintem egészen nyugodtan beleszámíthatjuk Simicska Lajost is, akinek cégeire egyébként mostanság uszították rá a mindig éhes Tállai András vezette Nemzeti Adó- és Vámhivatalt.
Nem, nem az új, táskás szemű Simicskára, ott minden rendben van: ha már erről beszélünk, rögzítsük az utókor számára, hogy Mészáros Lölö korszakos zseni 10 kibaszott nap alatt 6, 5 milliárddal hízott a közelmúltban. Ha ebben az ütemben halad (és miért is ne haladna?) jövőre, amikor visszatekint a korábbi szánalmas, egy év alatt regisztrált 100 milliárdos zsírosodására, ő is elröhögi magát. Nade:
PUNCIPOLITIKA III. - VEZÉRÁLDOZAT. MIBEN VOLT IGAZA ÉS MIT RONTOTT EL GERÉB ÁGNES?
KETTŐS MÉRCE BLOG
PAPP RÉKA KINGA
2017.06.09.
A vezér elbukott, a háborút megnyerték: az otthonszülés mára legális, de csak kevesen férnek hozzá, a kórházi szülészet pedig borzasztó ütemben javul, ha egyáltalán. Geréb Ágnes lehetett volna ügyesebb, de nem lehetett volna sokkal sikeresebb.
Puncipolitika című ötrészes sorozatunkban a hazai szülészeti horrort járjuk körül. Ítélkezés helyett megvizsgáljuk, mekkora pénzbeli és hatalmi tétje van a szülés ellenőrzésének, hogy hogyan gyűrték uralmuk alá a hagyományosan független női bábaszakmát a szülészorvosok, hogy valójában mit tett Geréb Ágnes, mi köze mindehhez Mária Teréziának és a nyelvi ábrázolásnak, és hogy miért kísérti a hazai szülészetet még mindig Semmelweis Ignác szelleme. Sorozatunk harmadik részében a hazai szülészet botrányhősével, Geréb Ágnessel foglalkozunk.
Geréb Ágnest ugyanazzal a lendülettel szokás gyerekgyilkos sarlatánnak és az anyák megmentőjének is tartani. Részletes pályaképet azonban nemigen találni róla, legfeljebb töredékeket. Pedig a teljes képből kiderül, mi az, amit tényleg elhibázott, és mik azok a vádak, amikkel ok nélkül illetik. Ahogyan ezt már megszokhattuk: a kép jóval árnyaltabb annál, amilyennek azt a legtöbben látják. Geréb karrierje tipikus rendszerváltás körüli ellenállástörténet, annak jellegzetes lendületével, buktatóival, üres ígéreteivel és keserédes sikereivel...
Sorozatunk első részében a hálapénz intézményét mutattuk be, a másodikban pedig a bábatörténelemmel foglalkoztunk, a továbbiakban pedig elemezzük, miért olyan nehéz egyenesen beszélni erről a témáról, akár szabályozásban, akár nyilvános beszédben; legvégül pedig számot vetünk az ellinkelt történelmi tanulságokról: feladjuk a Semmelweis-leckét...
PAPP RÉKA KINGA
2017.06.09.
A vezér elbukott, a háborút megnyerték: az otthonszülés mára legális, de csak kevesen férnek hozzá, a kórházi szülészet pedig borzasztó ütemben javul, ha egyáltalán. Geréb Ágnes lehetett volna ügyesebb, de nem lehetett volna sokkal sikeresebb.
Puncipolitika című ötrészes sorozatunkban a hazai szülészeti horrort járjuk körül. Ítélkezés helyett megvizsgáljuk, mekkora pénzbeli és hatalmi tétje van a szülés ellenőrzésének, hogy hogyan gyűrték uralmuk alá a hagyományosan független női bábaszakmát a szülészorvosok, hogy valójában mit tett Geréb Ágnes, mi köze mindehhez Mária Teréziának és a nyelvi ábrázolásnak, és hogy miért kísérti a hazai szülészetet még mindig Semmelweis Ignác szelleme. Sorozatunk harmadik részében a hazai szülészet botrányhősével, Geréb Ágnessel foglalkozunk.
Geréb Ágnest ugyanazzal a lendülettel szokás gyerekgyilkos sarlatánnak és az anyák megmentőjének is tartani. Részletes pályaképet azonban nemigen találni róla, legfeljebb töredékeket. Pedig a teljes képből kiderül, mi az, amit tényleg elhibázott, és mik azok a vádak, amikkel ok nélkül illetik. Ahogyan ezt már megszokhattuk: a kép jóval árnyaltabb annál, amilyennek azt a legtöbben látják. Geréb karrierje tipikus rendszerváltás körüli ellenállástörténet, annak jellegzetes lendületével, buktatóival, üres ígéreteivel és keserédes sikereivel...
Sorozatunk első részében a hálapénz intézményét mutattuk be, a másodikban pedig a bábatörténelemmel foglalkoztunk, a továbbiakban pedig elemezzük, miért olyan nehéz egyenesen beszélni erről a témáról, akár szabályozásban, akár nyilvános beszédben; legvégül pedig számot vetünk az ellinkelt történelmi tanulságokról: feladjuk a Semmelweis-leckét...
GÁZBURKOLÓ SMINKES
REZEDA VILÁGA BLOG
Szerző: Rezeda
2017.06.10.
Hogy ez itt egy maffiaállam, abban már egészen tetszetős konszenzus kezd kialakulni a küzdő felek között, de, hogy Bubóország is, arról még kevés szó esett, pedig ez van. Emlékezhetünk a röpködő orvos nyitó slágerére, amelyben kígyónak lábsóról, madaraknak fogsorról danászik az Ursula szerelmétől folyvást üldözött doki, amiből kitetszik a lét abszurditása, s leginkább az, hogy olyan készségeket javasol a betegeknek, amelyekre azoknak egyáltalán semmi szüksége nincsen. Mint ahogyan kies diktatúránkban is azzal foglalkoznak a krémmé fölkent alakok, amihez lófaszt sem értenek. (Ha egyáltalán valamihez, ugye.)
Így vált például Parragh Lászlóból a hazai oktatás atyaistene, aki mára annyira elszemtelenedett, hogy lángoktól ölelt hazánk polgármestereit basztatja, mondván, hogy „nem mernek bezárni gimnáziumokat, ami óriási hiba”. Ő sem tudja, hol él, polgármesterek egyáltalán semmiféle gimnáziumot nem tudnak bezárni, lévén, azok az állam halálos ölelésében sorvadoznak. Az internet népe, s különösen annak vehemensebb egyedei emiatt az ő jó édesanyját emlegetik, valamint hidegburkolónak titulálják, ami téves idea, hiszen jogász a lelkem, csakúgy, ahogyan az alapító atyák mindahányan.
Emiatt lehetett az, hogy szerelvényekkel foglalkozott, olyanokat árult, és a volt Szovjetúnióban vendégdiákként alapossá váló jogi ismereteit odahagyva már az induláskor olyanba vágott, amihez nem értett, és a csődtől hogy, hogysem, őt is Orbán Viktor mentette meg azzal, hogy 1998-at követően a miniszterelnök közvetlen tanácsadó testületének tagja lett. Innen pedig, mint az közismert, ha nincsenek testnedvi kínjai az embernek, a határ a csillagos ég. De ez nem életrajzi mese, hanem annak bemutatására szolgál inkább, hogyan válik kerengő dervissé O.V. közelében mindenféle kétes figura.
Amióta Parragh belepofázik az oktatásba, az a szemünk láttára hullik darabokra, ami elég nagy gond, ennek ellenére olvasatomban ez nem egyéb, mint a butaság bátorságával abszolvált leépülés, ami Orbán baromságát mutatja. Voltaképp Parragh a zümmögő kórus a munka alapú tébolyhoz, ami szimpla seggnyalás, de arra is van bizonyíték, hogy szaralak. A szakmatanulásról ugyanis így vélekedik a tanácsadó: „Ha valaki ügyesen foglalkoztat tanulót a saját cégében, már az egy versenyelőnyt jelenthet neki, hiszen egy tanulót fel tud használni vagy alkalmazni tud árufeltöltésre, polcfeltöltésre, egy csomó munkának az elvégzésére, ami mindenkinek hasznos.”...
Szerző: Rezeda
2017.06.10.
Hogy ez itt egy maffiaállam, abban már egészen tetszetős konszenzus kezd kialakulni a küzdő felek között, de, hogy Bubóország is, arról még kevés szó esett, pedig ez van. Emlékezhetünk a röpködő orvos nyitó slágerére, amelyben kígyónak lábsóról, madaraknak fogsorról danászik az Ursula szerelmétől folyvást üldözött doki, amiből kitetszik a lét abszurditása, s leginkább az, hogy olyan készségeket javasol a betegeknek, amelyekre azoknak egyáltalán semmi szüksége nincsen. Mint ahogyan kies diktatúránkban is azzal foglalkoznak a krémmé fölkent alakok, amihez lófaszt sem értenek. (Ha egyáltalán valamihez, ugye.)
Így vált például Parragh Lászlóból a hazai oktatás atyaistene, aki mára annyira elszemtelenedett, hogy lángoktól ölelt hazánk polgármestereit basztatja, mondván, hogy „nem mernek bezárni gimnáziumokat, ami óriási hiba”. Ő sem tudja, hol él, polgármesterek egyáltalán semmiféle gimnáziumot nem tudnak bezárni, lévén, azok az állam halálos ölelésében sorvadoznak. Az internet népe, s különösen annak vehemensebb egyedei emiatt az ő jó édesanyját emlegetik, valamint hidegburkolónak titulálják, ami téves idea, hiszen jogász a lelkem, csakúgy, ahogyan az alapító atyák mindahányan.
Emiatt lehetett az, hogy szerelvényekkel foglalkozott, olyanokat árult, és a volt Szovjetúnióban vendégdiákként alapossá váló jogi ismereteit odahagyva már az induláskor olyanba vágott, amihez nem értett, és a csődtől hogy, hogysem, őt is Orbán Viktor mentette meg azzal, hogy 1998-at követően a miniszterelnök közvetlen tanácsadó testületének tagja lett. Innen pedig, mint az közismert, ha nincsenek testnedvi kínjai az embernek, a határ a csillagos ég. De ez nem életrajzi mese, hanem annak bemutatására szolgál inkább, hogyan válik kerengő dervissé O.V. közelében mindenféle kétes figura.
Amióta Parragh belepofázik az oktatásba, az a szemünk láttára hullik darabokra, ami elég nagy gond, ennek ellenére olvasatomban ez nem egyéb, mint a butaság bátorságával abszolvált leépülés, ami Orbán baromságát mutatja. Voltaképp Parragh a zümmögő kórus a munka alapú tébolyhoz, ami szimpla seggnyalás, de arra is van bizonyíték, hogy szaralak. A szakmatanulásról ugyanis így vélekedik a tanácsadó: „Ha valaki ügyesen foglalkoztat tanulót a saját cégében, már az egy versenyelőnyt jelenthet neki, hiszen egy tanulót fel tud használni vagy alkalmazni tud árufeltöltésre, polcfeltöltésre, egy csomó munkának az elvégzésére, ami mindenkinek hasznos.”...
FÜRJES MAGA EGYSZERŰSÍTETTE AZ ÚJ PUSKÁS FERENC STADION TERVEIT, MERT AZOK TÚL DRÁGÁK VOLTAK
ÁTLÁTSZÓ - VASTAGBŐR BLOG
Szerző: Eric
2017.06.09.
Az építkezést irányító kormánybiztos, Fürjes Balázs nyilatkozott ma a témában a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában.
Fürjesnek volt pofája lenyilatkozni, hogy:
“2015 közepén kaptam meg a Puskás-feladatot, örököltem indokolatlanul nagy és drága terveket, amelyekkel elégedetlen voltam, átterveztettük, és a kötelező, nyílt Európai Uniós közbeszerzések bizony időigényesek voltak. Van majdnem három év a felépítésére, de érdemes aggódni és szárazon tartani a puskaport. Egy biztos: szavamat adom, hogy a mai látványtervek tökéletesen olyanok már, amilyen majd a stadion lesz a valóságban. Hogy mikorra épül fel a stadion? Bízom benne, hogy 2019. november végén, a magyar labdarúgás napján meccs lehet az arénában, de a biztos az, hogy a 2020-as Eb-re elkészül.”
Vagyis a 90-100 milliárdos terveket Fürjes túlságosan grandiózusnak és drágának találta, ezért visszadobta őket, hogy egy olcsóbb, szerényebb stadion épüljön. A probléma ezzel csak az, hogy a csökkentett, szerényebb aréna tervei azóta 190 milliárdra rúgtak, de legalább még mindig nem tudják pontosan megmondani, hogy mikorra készül el.
Balázs remek érzékkel hozzátette, hogy parkolóhelyekkel korlátozott számban fog rendelkezni majd az új nemzeti aréna. El is mondta, miér:
Szerző: Eric
2017.06.09.
Az építkezést irányító kormánybiztos, Fürjes Balázs nyilatkozott ma a témában a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában.
Fürjesnek volt pofája lenyilatkozni, hogy:
“2015 közepén kaptam meg a Puskás-feladatot, örököltem indokolatlanul nagy és drága terveket, amelyekkel elégedetlen voltam, átterveztettük, és a kötelező, nyílt Európai Uniós közbeszerzések bizony időigényesek voltak. Van majdnem három év a felépítésére, de érdemes aggódni és szárazon tartani a puskaport. Egy biztos: szavamat adom, hogy a mai látványtervek tökéletesen olyanok már, amilyen majd a stadion lesz a valóságban. Hogy mikorra épül fel a stadion? Bízom benne, hogy 2019. november végén, a magyar labdarúgás napján meccs lehet az arénában, de a biztos az, hogy a 2020-as Eb-re elkészül.”
Vagyis a 90-100 milliárdos terveket Fürjes túlságosan grandiózusnak és drágának találta, ezért visszadobta őket, hogy egy olcsóbb, szerényebb stadion épüljön. A probléma ezzel csak az, hogy a csökkentett, szerényebb aréna tervei azóta 190 milliárdra rúgtak, de legalább még mindig nem tudják pontosan megmondani, hogy mikorra készül el.
Balázs remek érzékkel hozzátette, hogy parkolóhelyekkel korlátozott számban fog rendelkezni majd az új nemzeti aréna. El is mondta, miér:
ÜVEGPLAFON
PUPU BLOGJA
Szerző: PuPu
2017.06.09.
Az Iparkamara elnökét megszállta a migráns, mint a szegény asszonyt, akit elmebeteg fia megkéselt ugyanezen okból kifolyvást.
Rá senki sem rántott kést, de ha rántott volna is valaki, a felállás igencsak hasonló lett volna: egy elmebeteg és egy normális vett volna részt az interakcióban, és nem az elmebeteg kezében lett volna a kés.
Parragh László nyilvánosan kifogásolta, hogy "A polgármesterek nem mernek bezárni gimnáziumokat, ami óriási hiba".
Szerintem meg más a hiba, legfőképpen az, hogy a magzatvizében nem úszkáltak kis cápák.
Másrészt az, hogy valaki, aki fontos közfeladatot ellátó szervezet vezetője - lenne, ha a szervezet, melyet vezet ellátná feladatát és nem csak tévedésből neveznék a Parragh-családot Eltartó Szervezet és Fidesz Kifizetőhely helyett Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának - képtelen felérni ésszel, hogy egy ország jövője az oktatáson áll vagy bukik.
Tudják ezt a világon mindenfelé, az ázsiai kistigrisektől az Egyesült Államokig, csak mi nem tudjuk,
Vagy másként tudjuk - sajnos.
Pedig ahogy az ország rohan a szakadék felé, egyre nyilvánvalóbb, hogy azok az oktatáspolitikai intézkedések, melyek az Orbán-rezsimhez köthetők, nem az ország lakóinak javát szolgálják, hanem csak egy nagyon vékonyka rétegét, mely megszállta és kisajátította az államot.
Az ötlet nem Parraghé, hanem Demjáné, és ez szép példája annak, hogy a Fidesz a hulladék-üzletben is otthon van, hiszen Denján ma már egy gazdag senki, de nézetei a túlfizetett magyar munkaerőről tovább élnek, és a fiatalok döngő léptekkel masíroznak a betanítottmunkás - lét ázsiai bérszínvonala felé.
A gimnáziumi képzés belépő a felsőoktatásba, és most éppen ezt az ajtót csapják be fiatalok tízezrei előtt, de Parragh szerint nem elég gyorsan...
Szerző: PuPu
2017.06.09.
Az Iparkamara elnökét megszállta a migráns, mint a szegény asszonyt, akit elmebeteg fia megkéselt ugyanezen okból kifolyvást.
Rá senki sem rántott kést, de ha rántott volna is valaki, a felállás igencsak hasonló lett volna: egy elmebeteg és egy normális vett volna részt az interakcióban, és nem az elmebeteg kezében lett volna a kés.
Parragh László nyilvánosan kifogásolta, hogy "A polgármesterek nem mernek bezárni gimnáziumokat, ami óriási hiba".
Szerintem meg más a hiba, legfőképpen az, hogy a magzatvizében nem úszkáltak kis cápák.
Másrészt az, hogy valaki, aki fontos közfeladatot ellátó szervezet vezetője - lenne, ha a szervezet, melyet vezet ellátná feladatát és nem csak tévedésből neveznék a Parragh-családot Eltartó Szervezet és Fidesz Kifizetőhely helyett Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának - képtelen felérni ésszel, hogy egy ország jövője az oktatáson áll vagy bukik.
Tudják ezt a világon mindenfelé, az ázsiai kistigrisektől az Egyesült Államokig, csak mi nem tudjuk,
Vagy másként tudjuk - sajnos.
Pedig ahogy az ország rohan a szakadék felé, egyre nyilvánvalóbb, hogy azok az oktatáspolitikai intézkedések, melyek az Orbán-rezsimhez köthetők, nem az ország lakóinak javát szolgálják, hanem csak egy nagyon vékonyka rétegét, mely megszállta és kisajátította az államot.
Az ötlet nem Parraghé, hanem Demjáné, és ez szép példája annak, hogy a Fidesz a hulladék-üzletben is otthon van, hiszen Denján ma már egy gazdag senki, de nézetei a túlfizetett magyar munkaerőről tovább élnek, és a fiatalok döngő léptekkel masíroznak a betanítottmunkás - lét ázsiai bérszínvonala felé.
A gimnáziumi képzés belépő a felsőoktatásba, és most éppen ezt az ajtót csapják be fiatalok tízezrei előtt, de Parragh szerint nem elég gyorsan...
ORBÁN MÁR ÁPRILISBAN VÁRTA, HOGY KITÖR A FORRADALOM
B1 BLOGCSALÁD
Szerző: nickgrabowszki
2017.06.09.
...A magyar miniszterelnöknél kevesen voltak gyorsabban és alaposabban tisztában azzal, hogy a CEU-törvénnyel túllőtt a célon. Mindössze az amerikai diplomáciát akarta a sarokba térdepeltetni, erre már a legelső CEU-párti tüntetésnél, a törvény beterjesztése után attól kellett tartania, hogy utcai lázadás tör ki, hogy megfosszák a hatalmától.
Hogy Orbán emiatt aggódott, arra az utal, hogy az első CEU-s demonstráció alatt Rogán és Pintér miniszterek vasárnap délután öttől éjjel kettőig ültek az ORFK központjában várva, hogy történik valami.
Rogán Teve utca félnapjáról onnan tudunk, hogy a jobbikos Mirkóczki képviselő érdeklődött ezzel a kérdéssel (pdf) a Miniszterelnöki Kabinetirodán, ahonnan egyenes választ nem kapott, de Dömötör államtitkár - úgyis mint Rogán helyettese - egyáltalán nem cáfolta, sőt, tagadni sem próbálta (pdf), hogy közvetlen főnöke a rendőrségen töltött egy fél vasárnapot.
Pintér esetében ez még magyarázható azzal, hogy a rendőrség irányítója. (Bár ez sem feltéttelenül indokolt: egy tüntetés biztosítására a rendőrségnek megvan a kompetenciája anélkül, hogy miniszterek fognák a kezüket.) Rogán jelenlétét viszont csak az magyarázhatta, hogy arra készültek, hogy arra készültek, hogy olyan súlyú döntéseket kell meghozni, amit csak Orbán vagy a politikai helyettese, Rogán tehet meg.
Orbán meg mégse tölthet egy hétvégi napot a rendőrségen ülve. De Rogán - sőt, talán Pintér - se tenne ilyet magától. Erre utasítani kell őket. És csak egyvalaki utasíthatja.
Nem pusztán egyszerű rendbontásra készültek, hanem szervezett és átfogó lázadásra. Puccskísérletre. Narancsos forradalomra.
És ez még nem is az a tüntetés volt, mint a törvény elfogadása utáni, amelyiknél a Fidesz, a kormány és a propagandájuk azt állította, hogy a Soros repülővel és buszokkal szállított a tüntetésre 80 ezer embert. Arról nem tudunk, hogy akkor is a Tevében ültek-e, de az előzmények ismeretében valószínű, hogy igen.
A tüntetők büszkék lehetnek: egy teljes kormány követte az eseményeket, és várta a fejleményeket lélegzetvisszafojtva...
Szerző: nickgrabowszki
2017.06.09.
...A magyar miniszterelnöknél kevesen voltak gyorsabban és alaposabban tisztában azzal, hogy a CEU-törvénnyel túllőtt a célon. Mindössze az amerikai diplomáciát akarta a sarokba térdepeltetni, erre már a legelső CEU-párti tüntetésnél, a törvény beterjesztése után attól kellett tartania, hogy utcai lázadás tör ki, hogy megfosszák a hatalmától.
Hogy Orbán emiatt aggódott, arra az utal, hogy az első CEU-s demonstráció alatt Rogán és Pintér miniszterek vasárnap délután öttől éjjel kettőig ültek az ORFK központjában várva, hogy történik valami.
Rogán Teve utca félnapjáról onnan tudunk, hogy a jobbikos Mirkóczki képviselő érdeklődött ezzel a kérdéssel (pdf) a Miniszterelnöki Kabinetirodán, ahonnan egyenes választ nem kapott, de Dömötör államtitkár - úgyis mint Rogán helyettese - egyáltalán nem cáfolta, sőt, tagadni sem próbálta (pdf), hogy közvetlen főnöke a rendőrségen töltött egy fél vasárnapot.
Pintér esetében ez még magyarázható azzal, hogy a rendőrség irányítója. (Bár ez sem feltéttelenül indokolt: egy tüntetés biztosítására a rendőrségnek megvan a kompetenciája anélkül, hogy miniszterek fognák a kezüket.) Rogán jelenlétét viszont csak az magyarázhatta, hogy arra készültek, hogy arra készültek, hogy olyan súlyú döntéseket kell meghozni, amit csak Orbán vagy a politikai helyettese, Rogán tehet meg.
Orbán meg mégse tölthet egy hétvégi napot a rendőrségen ülve. De Rogán - sőt, talán Pintér - se tenne ilyet magától. Erre utasítani kell őket. És csak egyvalaki utasíthatja.
Nem pusztán egyszerű rendbontásra készültek, hanem szervezett és átfogó lázadásra. Puccskísérletre. Narancsos forradalomra.
És ez még nem is az a tüntetés volt, mint a törvény elfogadása utáni, amelyiknél a Fidesz, a kormány és a propagandájuk azt állította, hogy a Soros repülővel és buszokkal szállított a tüntetésre 80 ezer embert. Arról nem tudunk, hogy akkor is a Tevében ültek-e, de az előzmények ismeretében valószínű, hogy igen.
A tüntetők büszkék lehetnek: egy teljes kormány követte az eseményeket, és várta a fejleményeket lélegzetvisszafojtva...
A "ZÉRÓ TOLERANCIA" ELLENÉRE AZÉRT ÖSSZEÁLLT AZ ÚJABB MUTYILISTA
TÉNYTÁR BLOG
Szerző: prima.vera
2017.06.09.
Szerző: prima.vera
2017.06.09.
Közel 600 milliárd forintnyi közbeszerzés ment az Orbán-közeli oligarcháknak öt év alatt: a felcsúti fociklub tovább gyarapodik, Paks reklám- és médiaköltései kormányközelbe kerülnek, a letelepedési kötvényen pedig csak Magyarország bukott, mindenki más nyert. Németh Szilárd szerint azonban a kormány zéró toleranciát tanúsít a korrupcióval szemben.
Úgy tűnik Németh Szilárd mégsem ebben az országban él, vagy csak egy messzi álomvilágból tudósított, amikor azt mondta, hogy „a Fidesz zéró toleranciát tanúsít a korrupcióval szemben”. Nemcsak a jelen gyűjtemény, hiszen ez csak az utóbbi időszak történéseit veszi górcső alá, hanem sajnos eddigi „mutyi-blogjaink” is ennek ellenkezőjéről tesznek tanúbizonyságot.
Kiemelkedő a Puskás nyeresége
Bár szakmailag a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia nem nagyon tud sikereket felmutatni, hiszen tavaly kiesett az első osztályból, a tulajdonos Mészáros Lőrinc azonban annál inkább – klubja ugyanis ennek ellenére is irigylésre méltó évet zárt anyagilag – 801 millió forint adózott eredményt értek el 2016-ban, amelynek felét már a másodosztályban töltötték. A Puskás Futball Club FC nettó árbevétele 2,2 milliárd forint volt tavaly. Ez egészen elképesztő adat. A Fradi és a Videoton árbevétele volt ennyi 2015-ben, messze megelőzve a többi klubot. Üzletileg ez mindenképpen parádés, hiszen a Puskás nettó árbevétele 2014 óta évente 700 millió forinttal nő, legvalószínűbb az, hogy mindezt a tao- és egyéb támogatásból érték el, nem pedig jegyértékesítésből, tekintve, hogy az átlagnézőszám 1000 alatt van. Mindenesetre a Puskás támogatói listája hosszabb, mint az NBI-es kluboké...
HA NŐ AZ INGATLAN ÁR, AKKOR MIÉRT CSÖKKEN AZ ÉRTÉKE?
IFL GAZDASÁG BLOG
Szerző: Szarvas Norbert
2017.06.09.
Gyakran nézzük a dolgok abszolút értékét! Faékegyszerű logika mentén haladva nyer bizonyítást egy üzletről, hogy az sikeres vagy sem. Ha ma kevesebbért veszem, mint amennyiért majd eladom, akkor jó vételt csináltam, sikeres volt az üzlet. Tehát ha ma 10 millió forintért veszem meg az ingatlanom és 10 év múlva 14 millió forintért adom el, akkor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy nyereséggel szállunk ki az üzletből.
De valóban jól gondolkodunk a haszonról?
A táblázatban egy hagyományos befektetés bruttó hozamrátáját láthatjuk különböző időtávokban. Ez alapján, ha a 10 millió forintunkra évente 3%-os hozamot kapunk, akkor 10 év múlva van 13 439 163 forintunk. Jellemzően ezt pozitívumként értékeljük, hiszen több pénzünk lett, mint amennyink összegyűlt volna a párnaciha alatt. Ez valóban így van.
Viszont a bruttó nyereség nem ugyanazt jelenti, mint a valódi nyereségünk! Ezt egy tipikus ábrával szeretném szemléltetni:
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Szarvas Norbert
2017.06.09.
Gyakran nézzük a dolgok abszolút értékét! Faékegyszerű logika mentén haladva nyer bizonyítást egy üzletről, hogy az sikeres vagy sem. Ha ma kevesebbért veszem, mint amennyiért majd eladom, akkor jó vételt csináltam, sikeres volt az üzlet. Tehát ha ma 10 millió forintért veszem meg az ingatlanom és 10 év múlva 14 millió forintért adom el, akkor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy nyereséggel szállunk ki az üzletből.
De valóban jól gondolkodunk a haszonról?
Viszont a bruttó nyereség nem ugyanazt jelenti, mint a valódi nyereségünk! Ezt egy tipikus ábrával szeretném szemléltetni:
ITT OLVASHATÓ
KARÁCSONY: TÖRTÉNELMI LEHETŐSÉG, HOGY AZ LMP, A MOMENTUM, AZ EGYÜTT ÉS A PÁRBESZÉD SZÖVETSÉGRE LÉPJEN
24.HU
Szerző: Spirk József
2017.06.09.
Az őszre összejöhet egy megállapodás az LMP-vel és a Momentummal, ami döntő módon befolyásolhatja a 2018-as választást – állítja a Párbeszéd társelnöke és miniszterelnök-jelöltje. Karácsony Gergely szerint ez lehet a történelmi lehetőség.
A tavasszal több felmérés szerint is nulla százalékra csökkent a Párbeszéd támogatottsága. Nehéz lenne kihagyni azt a kérdést, hogy miért kell egy mérhetetlenné vált szervezetnek miniszterelnök-jelöltet választania?
Leginkább azért, hogy ne legyen nullaszázalékos. Egyébként nem nulla. De azért is, hogy 2018-ban létrejöjjön a kormányváltás, sőt egy rendszerváltás.
A felmérések nem csak rólunk beszélnek. Azt látom, hogy a Fidesz támogatottságában is megreccsent valami. A számok azt mutatják, hogy hónapról hónapra olvad a tábora. A pesti utcákon ezt már elég jól lehet érezni.
Ebből a mérhetetlenül gyenge támogatottsági pozícióból hogyan lehet összehozni, de akár csak tervezni egy rendszerváltást?
Az említett felmérésekből nem csak a támogatottsági sorokra érdemes odafigyelni. Ha az elutasítottságot is nézzük, akkor azokról a pártokról, amelyek a legnagyobbak az ellenzéki oldalon, kiderül, hogy a legnagyobb terhet is cipelik magukkal: őket utasítják el a legtöbben a választók közül. A kisebb, új generációs pártoknak viszont külön-külön nagyon nehéz kitörniük a jelentéktelenségből. Ha csupán a parlamentbe jutás lenne a cél, akkor lehetne sorrendet felállítani, hogy kik vannak hozzá a legközelebb, és kik távolabb. Ebben egyszer már volt részem, az utcáról kerültünk be a parlamentbe. Ez a perspektíva önmagában már nem vonz. Sokkal inkább az, hogy az új generációs pártokat valamilyen együttműködésre bírjam.
Ha miniszterelnök-jelöltet állít egy párt, akkor azzal azt üzeni a többieknek, hogy nem akar kiegyezni másokkal, legfeljebb úgy, ha csatlakoznak, beállnak mögé a sorba.
Nem, nem ezt üzeni.
A Párbeszéd nem magának állított miniszterelnök-jelöltet, hanem a választóknak, és azoknak a szervezeteknek, amelyek hasonló politikai elképzelésekkel építkeznek, nem a múltból támadják az Orbán-kormányt, hanem a jövő felől. Én marhára unom azt az ellenzéki nyafogást, hogy mindenki elmondja, mit miért nem lehet megcsinálni.
Ezért döntöttem úgy, hogy beleállok, és szerintem van ehhez kellő mértékű személyes ismertségem, relatív népszerűségem. És bár bizonyos szempontból jogosak az újságírók kételkedő kérdései, a választók felől én még nem tapasztaltam kételkedést. Amióta bejelentettek mint miniszterelnök-jelöltet, el sem tudom mondani, hogy mennyi pozitív visszajelzést kapok. A vidéki fórumaimon is kétszer-háromszor annyian vannak, mint mondjuk egy évvel ezelőtt...
Szerző: Spirk József
2017.06.09.
Az őszre összejöhet egy megállapodás az LMP-vel és a Momentummal, ami döntő módon befolyásolhatja a 2018-as választást – állítja a Párbeszéd társelnöke és miniszterelnök-jelöltje. Karácsony Gergely szerint ez lehet a történelmi lehetőség.
A tavasszal több felmérés szerint is nulla százalékra csökkent a Párbeszéd támogatottsága. Nehéz lenne kihagyni azt a kérdést, hogy miért kell egy mérhetetlenné vált szervezetnek miniszterelnök-jelöltet választania?
Leginkább azért, hogy ne legyen nullaszázalékos. Egyébként nem nulla. De azért is, hogy 2018-ban létrejöjjön a kormányváltás, sőt egy rendszerváltás.
A felmérések nem csak rólunk beszélnek. Azt látom, hogy a Fidesz támogatottságában is megreccsent valami. A számok azt mutatják, hogy hónapról hónapra olvad a tábora. A pesti utcákon ezt már elég jól lehet érezni.
Ebből a mérhetetlenül gyenge támogatottsági pozícióból hogyan lehet összehozni, de akár csak tervezni egy rendszerváltást?
Az említett felmérésekből nem csak a támogatottsági sorokra érdemes odafigyelni. Ha az elutasítottságot is nézzük, akkor azokról a pártokról, amelyek a legnagyobbak az ellenzéki oldalon, kiderül, hogy a legnagyobb terhet is cipelik magukkal: őket utasítják el a legtöbben a választók közül. A kisebb, új generációs pártoknak viszont külön-külön nagyon nehéz kitörniük a jelentéktelenségből. Ha csupán a parlamentbe jutás lenne a cél, akkor lehetne sorrendet felállítani, hogy kik vannak hozzá a legközelebb, és kik távolabb. Ebben egyszer már volt részem, az utcáról kerültünk be a parlamentbe. Ez a perspektíva önmagában már nem vonz. Sokkal inkább az, hogy az új generációs pártokat valamilyen együttműködésre bírjam.
Ha miniszterelnök-jelöltet állít egy párt, akkor azzal azt üzeni a többieknek, hogy nem akar kiegyezni másokkal, legfeljebb úgy, ha csatlakoznak, beállnak mögé a sorba.
Nem, nem ezt üzeni.
A Párbeszéd nem magának állított miniszterelnök-jelöltet, hanem a választóknak, és azoknak a szervezeteknek, amelyek hasonló politikai elképzelésekkel építkeznek, nem a múltból támadják az Orbán-kormányt, hanem a jövő felől. Én marhára unom azt az ellenzéki nyafogást, hogy mindenki elmondja, mit miért nem lehet megcsinálni.
Ezért döntöttem úgy, hogy beleállok, és szerintem van ehhez kellő mértékű személyes ismertségem, relatív népszerűségem. És bár bizonyos szempontból jogosak az újságírók kételkedő kérdései, a választók felől én még nem tapasztaltam kételkedést. Amióta bejelentettek mint miniszterelnök-jelöltet, el sem tudom mondani, hogy mennyi pozitív visszajelzést kapok. A vidéki fórumaimon is kétszer-háromszor annyian vannak, mint mondjuk egy évvel ezelőtt...
LEHET MÁS A KÚRIA
HUPPA BLOG
Szerző: Föld S. Péter
2017.06.09.
Én készséggel elhinném, hogy lehet más a politika. Meg lehet győzni engem arról, hogy lehet egyenlő távolságot tartani a különböző oldalaktól, pártoktól és ideológiáktól. Lehet egyenlő mércével mérni, semlegesnek lenni, vagy annak látszani.
Készséggel elhinném mindezt, ha Schiffer András, aki az LMP egyik arca, nem mellesleg a társelnöke volt, nem csak Gyurcsány Ferencet jelentette volna fel, hanem Orbán Viktort is. Utóbbit lett volna miért a nyomozók elé vetni, lett volna mivel megtalálni őt.
És persze nem csupán Orbánt jelenthette volna föl Schiffer, de Például Rogán Antalt is, aki a helikopteres lakodalom-látogatásával lett annyira népszerűtlen, hogy a kormány hónapokon át kénytelen volt elrejteni a közvélemény elől.
Rogánnak amúgy feltehetőleg nem az a legnagyobb bűne, hogy urizál, és állítólag sokfős személyzet szolgálja a Pasa parkban élő családja kényelmét és nyugalmát. Följelenthette volna Schiffer Rogánt a letelepedési kötvények körüli lopásgyanús ügyletek miatt, és úgy általában azzal kapcsolatban, hogy a valós jövedelménél fényűzőbb él.
Följelenthette volna Kövér Lászlót, aki ugyan becsületesebbnek látszik a társainál, ám házelnökként számtalanszor visszaélt a jogaival, megsértette a demokrácia szabályait, középkori kényúrként osztogatta a büntetéseket a renitensnek minősített ellenzéki képviselőkkel szemben.
Följelenthette volna Schiffer András Kósa Lajost és Matolcsy Györgyöt is, akik még évekkel ezelőtt felelőtlen kijelentéseikkel bedöntötték a forintot, tetemes anyagi kárt okozva ezzel a devizahiteleseknek, akiknek egyébiránt Orbán miniszterelnök azt hazudta, hogy nem hagyja őket az út szélén.
Följelenthette volna Schiffer Gyöngyösi Mártont, aki a Jobbik képviselőjeként listázta volna a kormány zsidó származású tagjait. Farkas Flóriánt, a Lungo Drom örök és megbonthatatlan vezetőjét, akinek sok más csínye mellett 1,6 milliárd forint eltűnése tapad a kezéhez...
Szerző: Föld S. Péter
2017.06.09.
Én készséggel elhinném, hogy lehet más a politika. Meg lehet győzni engem arról, hogy lehet egyenlő távolságot tartani a különböző oldalaktól, pártoktól és ideológiáktól. Lehet egyenlő mércével mérni, semlegesnek lenni, vagy annak látszani.
Készséggel elhinném mindezt, ha Schiffer András, aki az LMP egyik arca, nem mellesleg a társelnöke volt, nem csak Gyurcsány Ferencet jelentette volna fel, hanem Orbán Viktort is. Utóbbit lett volna miért a nyomozók elé vetni, lett volna mivel megtalálni őt.
És persze nem csupán Orbánt jelenthette volna föl Schiffer, de Például Rogán Antalt is, aki a helikopteres lakodalom-látogatásával lett annyira népszerűtlen, hogy a kormány hónapokon át kénytelen volt elrejteni a közvélemény elől.
Rogánnak amúgy feltehetőleg nem az a legnagyobb bűne, hogy urizál, és állítólag sokfős személyzet szolgálja a Pasa parkban élő családja kényelmét és nyugalmát. Följelenthette volna Schiffer Rogánt a letelepedési kötvények körüli lopásgyanús ügyletek miatt, és úgy általában azzal kapcsolatban, hogy a valós jövedelménél fényűzőbb él.
Följelenthette volna Kövér Lászlót, aki ugyan becsületesebbnek látszik a társainál, ám házelnökként számtalanszor visszaélt a jogaival, megsértette a demokrácia szabályait, középkori kényúrként osztogatta a büntetéseket a renitensnek minősített ellenzéki képviselőkkel szemben.
Följelenthette volna Schiffer András Kósa Lajost és Matolcsy Györgyöt is, akik még évekkel ezelőtt felelőtlen kijelentéseikkel bedöntötték a forintot, tetemes anyagi kárt okozva ezzel a devizahiteleseknek, akiknek egyébiránt Orbán miniszterelnök azt hazudta, hogy nem hagyja őket az út szélén.
Följelenthette volna Schiffer Gyöngyösi Mártont, aki a Jobbik képviselőjeként listázta volna a kormány zsidó származású tagjait. Farkas Flóriánt, a Lungo Drom örök és megbonthatatlan vezetőjét, akinek sok más csínye mellett 1,6 milliárd forint eltűnése tapad a kezéhez...
SZÉDÜLETES PÁVATÁNCOT JÁR A MAGYAR KORMÁNY A LETELEPEDÉSI KÖTVÉNYEK ÜGYÉBEN
SZEGEDI KATTINTÓS BLOG
Szerző: SZEKA
2017.06.09.
Nem adja olcsón a bőrét a magyar letelepedési kötvény, hiszen hiába vezették ki suttyomban a piacról bő két hónapja, máris felröppent a hír, hogy egy kis pihenő után ismét életet lehelnek a programba. Már az rendkívül gyanús volt, hogy bár némi vonakodás után beadta a derekát a kormány, ám nem állt elő azzal a kéréssel, hogy cserébe a Jobbik is tartsa be ígéretét, vagyis szavazza meg a kötvénybiznisz megszüntetéséért cserébe a tavaly őszi bukott kvótanépszavazást menteni próbáló alaptörvény-módosítást. Most már sejtjük, miért nem erőltette ezt a Fidesz.
Az Investment Migration Forum szakmai rendezvényén szedték atomjaira a magyar letelepedési kötvénykonstrukciót, és nem meglepő módon arra jutottak az előadók, hogy a miniszterelnök minapi állításával ellentétben nemhogy nem nyert rajtuk a magyar állam, de vastagon bukott is. Ennek megállapításához nem kell sem közgazdásznak, sem diplomatának, de még országgyűlési képviselőnek sem lenni, hiszen a számok makacs dolgok, és ezúttal is ellentmondanak Orbán Viktor kijelentéseinek.
Aki csak teheti, fejlett gazdasággal, működő demokráciával és erős szociális ellátórendszerrel bíró országokba igyekszik olyan térségekből, melyekben ezeknek az összetevőknek a nyomát sem leljük.
A kormányfő láthatóan nehezen viselte, hogy a Jobbik ügyesen összekötötte (ha úgy tetszik, szembe állította) a Fidesz migrációs hisztériakeltését és a pénzért megvásárolható magyar (és természetesen uniós) állampolgárságot. A Jobbik azzal, hogy szorgalmazta a kötvények kivezetését a piacról, egyben ostorozta a kormányt az értékpapírok forgalmazását végző off-shore cégek zavaros pénzügyei miatt, két legyet ütött egy csapásra. Egyrészt megtarthatta markánsan bevándorlás-ellenes arculatát, másrészt korrupcióval és a migrációs törekvésekkel szemben elnéző Orbán-kabinetet festett a választók elé. Ráadásul nem mentek bele abban az alaptörvény-módosításbase, ami kicsit kozmetikázta volna a kvótanépszavazás okozta kormányzati kudarcot. Orbán és Vona azóta különös elszántsággal osztja egymást az ország házában és azon kívül is, ám ez az ügy nem kizárólag Fidesz-Jobbik vetélkedésről szól...
Szerző: SZEKA
2017.06.09.
Nem adja olcsón a bőrét a magyar letelepedési kötvény, hiszen hiába vezették ki suttyomban a piacról bő két hónapja, máris felröppent a hír, hogy egy kis pihenő után ismét életet lehelnek a programba. Már az rendkívül gyanús volt, hogy bár némi vonakodás után beadta a derekát a kormány, ám nem állt elő azzal a kéréssel, hogy cserébe a Jobbik is tartsa be ígéretét, vagyis szavazza meg a kötvénybiznisz megszüntetéséért cserébe a tavaly őszi bukott kvótanépszavazást menteni próbáló alaptörvény-módosítást. Most már sejtjük, miért nem erőltette ezt a Fidesz.
Az Investment Migration Forum szakmai rendezvényén szedték atomjaira a magyar letelepedési kötvénykonstrukciót, és nem meglepő módon arra jutottak az előadók, hogy a miniszterelnök minapi állításával ellentétben nemhogy nem nyert rajtuk a magyar állam, de vastagon bukott is. Ennek megállapításához nem kell sem közgazdásznak, sem diplomatának, de még országgyűlési képviselőnek sem lenni, hiszen a számok makacs dolgok, és ezúttal is ellentmondanak Orbán Viktor kijelentéseinek.
Aki csak teheti, fejlett gazdasággal, működő demokráciával és erős szociális ellátórendszerrel bíró országokba igyekszik olyan térségekből, melyekben ezeknek az összetevőknek a nyomát sem leljük.
A kormányfő láthatóan nehezen viselte, hogy a Jobbik ügyesen összekötötte (ha úgy tetszik, szembe állította) a Fidesz migrációs hisztériakeltését és a pénzért megvásárolható magyar (és természetesen uniós) állampolgárságot. A Jobbik azzal, hogy szorgalmazta a kötvények kivezetését a piacról, egyben ostorozta a kormányt az értékpapírok forgalmazását végző off-shore cégek zavaros pénzügyei miatt, két legyet ütött egy csapásra. Egyrészt megtarthatta markánsan bevándorlás-ellenes arculatát, másrészt korrupcióval és a migrációs törekvésekkel szemben elnéző Orbán-kabinetet festett a választók elé. Ráadásul nem mentek bele abban az alaptörvény-módosításbase, ami kicsit kozmetikázta volna a kvótanépszavazás okozta kormányzati kudarcot. Orbán és Vona azóta különös elszántsággal osztja egymást az ország házában és azon kívül is, ám ez az ügy nem kizárólag Fidesz-Jobbik vetélkedésről szól...
KISÜTÖTTE AZ AGYUNKAT A KORMÁNYPROPAGANDA
INDEX
Szerző: BOHUS PÉTER - NAGY ROLAND - BAKRÓ-NAGY FERENC
2017.06.09.
Elözönlötték az országot az új propagandaplakátok, de vajon átment az üzenet? Egy kormányplakát előtt próbáltuk megtudni, eljut-e az emberekhez az új üzenet, vagy úgy egyáltalán: észreveszik-e a plakátot?
ITT NÉZHETŐ MEG AZ INDAVIDEÓN
Szerző: BOHUS PÉTER - NAGY ROLAND - BAKRÓ-NAGY FERENC
2017.06.09.
Elözönlötték az országot az új propagandaplakátok, de vajon átment az üzenet? Egy kormányplakát előtt próbáltuk megtudni, eljut-e az emberekhez az új üzenet, vagy úgy egyáltalán: észreveszik-e a plakátot?
ITT NÉZHETŐ MEG AZ INDAVIDEÓN
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





















