Szerző: IGNÁCZ PÉTER
2025.04.07.
Ez a jelenet is jól mutatta, hogyan ítélik meg a nyugati világban egyesek az Egyesült Államok új alelnökét. A pozíciót találóan „a világ legbefolyásosabb senkijeként” szokták emlegetni, Vance azonban hamar sokkal nagyobb figyelmet vívott ki a világban, mint legtöbb elődje. Egy alig ismert politikusból március elejére az utóbbi évtizedek legkevésbé kedvelt alelnöke lett, akinek másfél hete még a feleségét sem akarták Grönlandon látni, a végül vele érkezett Vance-t pedig pláne nem.
Grönland a sokadik olyan hely lett, ahol Vance fagyos fogadtatásra számíthatott. Az európai politikai elit először február közepén kapta fel a fejét, amikor az alelnök a müncheni biztonsági konferencián demokráciából akarta kioktatni az EU-t. Február végén aztán jött az egész világon döbbenettel figyelt találkozó Donald Trump amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között az Ovális Irodában, ahol Vance volt a soha nem látott veszekedés katalizátora.
Pár nappal később egész Nagy-Britanniát egyesítette, miután „random országként” beszélt róluk, és gyakorlatilag lebénázta a hadseregüket. Ezzel sikerült elérnie, hogy a konzervatív brit sajtóban buta, agresszív, tiszteletlen és szánalmas bohócként vagy egyenesen szardarabként kezdték el jellemezni. Aztán egész Európa előtt végleg nyilvánvalóvá tette, milyen rossz véleménnyel van az európai országokról, amikor a Signal-botrányban nyilvánosságra kerültek egy zárt csetcsoportban tett megjegyzései.
Közben viszont pontosan ezek miatt Vance csak még nagyobb hőssé vált abban a körben, ahol neki igazán számít.
Az elnök szemében és a MAGA-világban Vance olyan szereplő, aki erőteljesen kiáll az Egyesült Államokért és az ország érdekeiért – közben pedig hathatósan építi magát, hogy Trump után esetleg majd az utódja lehessen...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.