2026. június 27., szombat

A KORÁBBI KÜLÜGYMINISZTER ELÁRULTA, SZIJJÁRTÓNAK BÖRTÖNBE KELL-E MENNIE

KLIKKTV / MÉLYVÍZ
Műsorvezető: NÉMETH PÉTER
2026.06.26.



Miközben a magyar belpolitikában továbbra is éles a szembenállás, Európában új diplomáciai folyamatok indultak el. Mit jelent a Tisza-kormány első külpolitikai sikere? Valóban újraéledhet a visegrádi együttműködés, és milyen állapotban van ma a Fidesz a történelmi választási vereség után? Ezekről a kérdésekről beszél a KlikkTV stúdiójában Balázs Péter volt külügyminiszter.

A beszélgetés elején a magyar politikai közbeszéd állapotát elemzik. Balázs Péter szerint érdemes különbséget tenni a korábbi évek félelemkeltésre épülő politikai kommunikációja és a jelenlegi kormány egységet hangsúlyozó üzenetei között. Úgy véli, a választási vereség után a Fidesz nehéz helyzetbe került, és csak akkor lehet esélye a megújulásra, ha nem csupán személyi változtatásokat hajt végre, hanem új politikai irányt és új arcokat is felmutat.

A műsor egyik központi témája a visegrádi együttműködés jövője. A volt külügyminiszter felidézi a V4 történetét, és arról beszél, hogy a Magyar Péter által kezdeményezett gödöllői találkozó fontos diplomáciai sikernek tekinthető. Szerinte az, hogy a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfő elfogadta a magyar meghívást, azt jelzi, hogy ismét van politikai akarat a regionális együttműködés megerősítésére, amely az Európai Unióban komoly érdekérvényesítő erőt jelenthet.

Az interjúban szó esik az orosz–ukrán háború aktuális helyzetéről is. Balázs Péter szerint a konfliktus egyre inkább technológiai háborúvá alakult, ahol a drónok, a precíziós fegyverek és az innováció döntő szerepet játszanak. Úgy látja, Ukrajna nyugati támogatással egyre sikeresebben alkalmazkodik az új hadviseléshez, miközben Oroszország is jelentős erőforrásokat mozgósít a konfliktus fenntartására.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.