2026. június 27., szombat

DUNAKESZI JÁRMŰJAVÍTÓ: GYORS MENTŐLÉPÉSEK VÁRHATÓK A KORMÁNYTÓL, DE ÍGY IS TÖBB TÍZMILLIÁRDOS MÍNUSZT KELL BENYELNI

TELEX
Szerző: BRÜCKNER GERGELY
2026.06.25.


Egyszer nagyon jó lenne megérteni a következő, Magyarországon elég sűrűn előforduló jelenséget: valaki dob egy hatost, nagy lehetőséget kap, de aztán az egészből pillanatok alatt százmilliárdos veszteség, óriási balhé keletkezik. Eszünkbe juthat sok hasonló eset: az MNB-alapítványokra rázúdul 266 milliárd forint, majd pár évre rá úgy eladósodnak, hogy a csőd szélén táncol a megmaradt alapítvány; a hazai autópályás díjfizetési ipar megnyer egy gigantikus indonéz megrendelést, de tökéletes kudarc lesz az egészből.

Vagy akár itt van a magyar vasútgyártás hatalmas, 1350 kocsira vonatkozó egyiptomi megrendelése, amiről mostani cikkünk szól: ennél pár év múlva már csak az lesz a kérdés, hogy az állam több tízmilliárd vagy több százmilliárd forintot bukik-e.

A csőd után

Több mint fél éve, 2025 októberében került felszámolás alá a Ganz-MaVag International (GMVI) Kft., egy olyan hazai cég, amelynek a nagy egyiptomi vasúti megrendelést kellene leszállítania, illetve a Magyar Vagon Dunakeszi Járműgyártó, Javító és Karbantartó Kft. (a korábbi Dunakeszi Járműjavító, azaz DJJ), ahol konkrétan a hazai összeszerelés zajlott. A bonyolult helyzetet legutóbb ebben a cikkben foglaltuk össze, most a lényeget röviden felelevenítve az új fejleményeket tárgyaljuk...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.