2026. június 26., péntek

NAGY SZÜKSÉG VOLNA RÁ, EDDIG MÉGIS ALIG FOGLALKOZOTT AZ OKTATÁSPOLITIKA A KORA GYEREKKORI FEJLESZTÉSSEL

TELEX
Szerző: NÉMEH-HALÁSZ NIKOLETT
2026.06.26.



Bölcsődékben, óvodákban dolgozók jólléte, átlátható, kiszámítható segítség a megkésett fejlődésű gyerekeknek, és a területi egyenlőtlenségek mérséklése – néhány pont, amire kiemelten akar fókuszálni a néhány hete beiktatott kora gyerekkori jóllétért felelős államtitkár. Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium létrehozásában nemcsak az az újdonság, hogy külön irányítás alá került az oktatás, hanem az is, hogy külön államtitkársága lett a kora gyerekkori jóllétnek.

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumban a közigazgatási és parlamenti államtitkárságok mellett négy szakmai államtitkárság jött létre:a Kora Gyermekkori Jóllétért Felelős Államtitkárság;

- a Közoktatásért Felelős Államtitkárság;
- a Felsőoktatásért Felelős Államtitkárság; és
- a Szakképzésért és Felnőttkori Tanulásért Felelős Államtitkárság.

Utóbbi három tevékenységi köréről, feladatairól többet lehetett olvasni a sajtóban, de a kora gyerekkor területe eddig kevésbé került fókuszba. Lannert Judit a kora gyerekkori jóllétért felelős szakállamtitkárnak Kereki Juditot kérte fel. Kereki négy felnőtt gyerek édesanyja, közgazdász és gyógypedagógus végzettségű, több mint húsz éve foglalkozik a kora gyerekkori intervenció kérdéskörével, valamint a korai ellátórendszer fejlesztési lehetőségeivel...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.