2026. június 23., kedd

TRUMP AZ ÉHEZŐ KUBÁT IS BENYELI? KLASSZIS PODCAST LÉNÁRT ANDRÁSSAL

KLASSZIS MÉDIA 
/ GEOPOL BESZÉLGETÉSEK
Szerző: KLASSZIS MÉDIA / WÉBER BALÁZS
2026.06.23.



Miért süllyedt súlyos válságba Kuba? Meddig tart ki a Castro-rendszer? Lehet-e amerikai katonai intervenció? Miért az amerikai maffia uralta a szigetországot a múlt század közepén? És mi köze volt ehhez Frank Sinatrának? Kuba és a térség múltjáról, jelenéről és jövőjéről is beszélt Lénárt András egyetemi docens, Latin-Amerika szakértő a Klasszis Podcastban. Aki kérdez: Wéber Balázs.

00:00 Intro, beköszönés. 
02:10 Kuba lesz a következő Venezuela? Trump tervei. 
09:23 A kubai válság. A Castro-rendszer kezdetétől napjainkig. 
15:27 Van-e támasza a kubai rendszernek? Amerikai szankciók. Turizmus. 
20:45 Miért éhezik Kuba? Az amerikai olajembargó. Az orosz és a kínai szál. Donroe-doktrína. 
31:49 Kuba a Castro-korszak előtt. Amerikai gengszterkorzó Havannában. Frank Sinatra. Keresztapa. 
41:37 Miért győzött Fidel Castro és Che Guevara? 
48:46 Lesz-e békés átmenet? Az érett gyümölcs politikája. Venezuela. Kubai nyitás. 
56:49 Visszatérhet a gengszterkorzó? Jobbra dőlő Latin-Amerika. 
01:04:36 Elköszönés.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.