2016. február 15., hétfő

B-TERV

PUPU BLOGJA
Szerző: PuPu
2016.02.15.


Emberek, sz@rban vagyunk!
Miután köztudomásúlag ott állunk a szakadék szélén és csak az uniós lélegeztetőgép tart életben bennünket,  a Lángeszű azt mondta: az elmúlt években stabilizálódó gazdasági eredményekre építve idén a cél, hogy mindenki léphessen egyet előre.
Mit mondjak, ragyogó kilátások.
Persze sokan nem érzik ezt, mert úgy vannak vele, mint a felhőkarcolóból kihajított ember, akinek a hatvanadik emelet táján kikiabálnak: Hogy vagy? - Mééééééééééég jóóóóóóóóóól!
A differencia annyi, hogy ő tudja, hogy zuhan, a magyar középosztály jelentős része meg úgy érzi, hogy szárnyal.
Persze eljön majd az idő, amikor személyesen is megtapasztalhatja, hogy mi a differencia a szárnyalás és a sz@rnyalás közott, de ezzel nem számol, mert egyrészt úgy gondolja, hogy őt nem fogja a golyó, másrészt meg tudja, hogy elég nagyon akarni, és máris ott az eredmény - ezt a tézisét naponta teszteli a külön erre a célra a lakásába telepített labor porcelánedényében...
Hát mit mondjak, nem lesz jó dolga, merthogy a mai szegények számára a nyomor természetes állapot, megvannak a sajátos technikáik a túlélésre, mondhatnám, ők a földszintről már nem eshetnek sehova, de aki a másodikon lakik, annak azért kockázatos a dolomitkockákkal kirakott udvarra esni.


Recseg-ropog ez az egész hóbelevanc, a Világ Esze meg nagypolitizál, megoldja Európa problémáit, felkészül Amerika.


ITT OLVASHATÓ

KÉNYES KÉRDÉS: MI LEGYEN A PÁRTOKKAL?

NAHALKA ISTVÁN BLOGJA
Szerző: Nahalka István
2016.02.15.


A pedagógusok 2016 elején spontán módon létrejött tiltakozása számára veszélyt jelent, hogy a kormány, illetve a véleményét osztók hevesen támadják a mozgalmat azzal, hogy mögötte ellenzéki pártok lelhetők fel, sőt, valójában az egész "balhét" a baloldal szervezte. Az állítás persze tömény hazugság, valójában egyetlen komolyan vehető bizonyítékot sem tudott soha senki felhozni mellette, de a lejáratás algoritmusai szerint a "vád" újra és újra elhangzik. Van is foganatja, a vélhetően a kormányzópártok szavazótáborába tartozó emberek például a facebookon mantrázzák az állítást, fütyülve a cáfolatokra, vagy a bizonyítékok követelésére. Ez egy állóháború, várhatóan az egyik oldal minden racionális meggondolással szembe menve fogja ismételgetni az állítást, míg a másik oldal, amikor csak tudja, el fogja mondani, hogy ez hazugság. Érvényesül, amit sokszor tapasztalhattunk már: az állítások jelentése, igazságtartalma egyáltalán nem érdekes. A kormány, a hozzá közel állók nem valamifajta diskurzus előre mozdítása, vagy kritika megfogalmazása érdekében mantráznak. Magának a kommunikációs aktusnak (és nem a tartalmának) van számukra jelentősége. Szinte mindegy, mit mondanak, mondhatnák azt is, hogy a tiltakozó pedagógusok anyagyilkosok, a fontos csak az lenne, hogy az állítások tartalmát vizsgálni nem tudó és nem is akaró emberek jól érzékeljék az irányt (kik ellen szól), hogy világos legyen, hová kell állni...

ITT OLVASHATÓ

AUTÓK, MIÉRT VAGYTOK ILYEN EGYFORMÁK?

VANCELLO BLOG
Szerző: M_Ali
2016.02.14.


A tegnapi estém azzal töltöttem, hogy átnéztem az alsó-középkategóriában jelenleg futó típusokat, meglepve tapasztaltam, hogy mennyire hasonlóak ezek az autók. Külön-külön nézve őket azt mondanám, hogy általában összeszedett a formaterv, azonban ha nem lenne rajtuk embléma, akkor bizony nem feltétlenül tudnám megmondani, hogy ez most egy Opel, egy VW, vagy éppen egy Peugeot modell
 
Túlságosan uniformizálódik az autógyártás, és ez leginkább a C és az eggyel nagyobb D szegmensben érhető tetten, amelyek amúgy is meghatározzák az utcaképet. Ennyire ötlettelenek lennének a formatervezők, vagy ennyire nincs igénye a vásárlóknak az egyedi formákra, a színekről nem is beszélve. Mert ugyan jól mutat a tűzpiros szín egy-egy jó szögben ellőtt fotón, de az autók zöme megkapja az unalomba fulladó fekete, szürke, ezüst, esetleg sötétkék vagy céges fehér árnyalatokat. Nézzétek csak meg az alábbi fotókat, nehéz eldönteni, hogy vajon ki merített "ihletet" a másiktól...
 

ORBÁN VIKTOR NEM EZEN A VILÁGON ÉL

EGYENLÍTŐ BLOGCSALÁD
Szerző: nickgrabowszki
2016.02.15.


Ha azt hiszi, hogy sikerpropagandával és félelemkeltéssel le lehet csillapítani a fortyogó indulatokat.

A parlamenti évnyitójában vizionált gazdasági utópia jól hangzanék, ha nem tudnánk, hogy

- a foglalkoztatottak számába beleértik a külföldön dolgozókat, meg a közmunkásokat is,

 - az államadósság csak az év végén, statisztikai trükköknek köszönhetően csökken,

- akkor is csak a relatív adósság, az abszolút adósság azóta is nő, hogy Orbán meghirdette az ellene való küzdelmet,

-  az önmagában dicséretes költségvetési szigor ára a romokban lévő oktatás és egészségügy,

- a minimálbér emelése nem jótékonyság, hanem kötelező, mert egyre többen ennyiért kénytelenek dolgozni (a közmunkások ennél is kevesebbért)...

ITT OLVASHATÓ

ORBÁN SZERINT EGYRE TÖBB PÉNZ JUT AZ OKTATÁSRA - MI IS SZERETNÉNK EBBEN A VALÓSÁGBAN ÉLNI

KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2016.02.15.


Ma napirend előtt mutatott irányt az országnak a miniszterelnök. Vagyis mutatott volna, ha az embereket jelenleg leginkább foglalkoztató kérdésben, a közoktatáséban, nem csupán annyit mondott volna, hogy folytatják a tárgyalásokat, és az ellenzéki kérdésekre nem csupán annyival reagált volna, hogy elkeni a tiltakozók mondanivalóját azt állítván, béremelést akarnak. Ugyanis tárgyalásokat a kormány lényegében saját szervezeteivel folytat, ahová a tiltakozókat jóformán meg sem hívták, a tiltakozók követelései pedig az Orbán által állítottal szemben nem a béremelésről szólnak. Hogy mennyire nem, arról tanúskodik a minisztérium ma kiszivárgott belső tájékoztatója, amely nem is említi a béremelést a tanárok követelései között.

Az egészségügyi dolgozók, Orbán szerint, megkapták a béremelést. A miniszterelnök kijelentette: „Az ország elment a határokig, ennél nagyobb béremelések nem lesznek a kormányzati szektorokban”. Orbán tehát azt mondja, egészségügyi dolgozók nem kaphatnak annál nagyobb béremelést, mint amit már megkaptak.

Ez csak azért vicces, mert tegnap derült ki, hiába ígérte tavaly azt a kormány, hogy 40 ezer ápolónak, 18 ezer orvosnak nőni fog a fizetése, a szakorvosok továbbra is minimálfizetést kapnak, az egészségügyi államtitkár pedig ezt utólag is letagadja. Az igazság ezzel szemben az, amit az egészségügyi dolgozók szervezetei állítanak: hiába a kormánypropaganda, nem történt béremelés az egészségügyi szektorban, sőt sok helyen még a ki nem fizetett pótlékokat sem kapják meg utólag. De tudjuk azt is, hogy január elsejétől eltörölték a pedagógusok bérének minimálbérhez való kötését, ami azt jelenti, számos tanár nem kapott fizetésemelést most...

ITT OLVASHATÓ

AZ ÉLET JÁTÉKSZABÁLYAI

AZ ÉRTÉKŐRZŐ BLOGJA
Szerző: Az értékörző
2016.02.15.


Az előző cikkemben érintőlegesen említést tettem pár alaptörvényről, amit neveztek már lelki törvényeknek, szellemi törvényeknek, vagy az élet játékszabályainak is. Közkívánatra megosztom veled azt a 20 alaptörvényt, ami befolyást gyakorol mindennapi életünkre, és a helyes alkalmazásukkal képesek lehetünk úgy alakítani az életünket, ahogy azt szeretnénk.
Ezekben az alapelvekben nincs semmiféle misztikum, semmiféle ördöngösség. Csak a szándékos kiforgatásukból akarnak mindenféle eddig meg nem fejtett titkot csinálni.
Ezek a törvények valóban léteznek, és az átolvasásuk, és rövid átgondolásuk után te is rájöhetsz, hogy bizony ez valóban így van!
Szeretném ha látnád, hogy amit ma sok, sok pénzért titokként árulnak neked, azzal már ősanyád és ősapád réges rég tisztában volt, és alkalmazta is a saját életében. Ezért minden egyes alaptörvényt le fogok fordítani neked „magyarra” is
Akkor nézzük őket.
ITT OLVASHATÓ

A TÚLZOTT HATÁROZOTTSÁG EGY PUSZTÍTÓ ÉLETFORMA

LÉLEKERŐSÍTÉS BLOG
Szerző: Németh Szabi
2016.02.15.


Ma a társadalom, elismeri, fejet hajt a magabiztos, határozott emberek előtt. Mindenhonnan az a mantra folyik, hogy válj ilyenné, de mi is rejtőzik a túlzott határozottság igénye mögött?
 
Egyetlen egy dolog. Az egó védelme. A határozottság nem más, mint egy védelmi mechanizmus, egy várfal mindazzal azzal szemben, ami irányíthat minket. A kérdés az, hogy miért akar az ember ennyire kontrollálni mindent? Szerintem azért, mert nem tanult meg bízni. Magában, és természetesen így másokban sem. Nem tudja elképzelni, hogy állandó irányítás nélkül is boldog, sikeres, egészséges és független élete lehet. Sőt az összes motiváció könyv, tréning is ezt tanítja. Akarj mindent te kontrollálni. Ez nagyon káros tanítás, és olyanok tanítják rendszerint, akik maguk is ebben szenvednek.
 
A társadalom ezeket az embereket legtöbbször elismeri. Főnökök, vezérek, hangadók, minden hájjal megkent politikusok, de ide sorolhatók a nőcsábászok és a férfifalók is.  Nekik állandó visszaigazolás kell az élettől, hogy biztosan mindent a kezükben, kontroll alatt tartanak.
 
Ezek azok az emberek, akiket sokan csak azért szeretnek, mert a társadalmi berendezkedés, vagy éppen személyes érdek megköveteli...
 

EGY OPERETT SZEREPLŐI VAGYUNK

TANÍ-TANI ONLINE BLOG
Szerző: Nahalka István
2016.02.14.


Legelőször is gondoljuk végig, hogy vajon a szülők, a gyerekek valódi döntési helyzetben vannak-e. Átélnek egy ilyen helyzetet, az biztos, de én ezt merő illúziónak tartom. Jókat beszélgetünk arról, hogy milyen fontos, hogy a gyerek a személyiségéhez leginkább illeszkedő iskolába kerüljön, szakértőket kérdeznek meg (ettől rettegtem mindig, hogy velem is ezt teszik, hát most megtették), hogy mi ajánlható döntési stratégiának, hogyan válasszanak iskolát a családok. Sokan várják, hogy a pszichológia vagy a pedagógia, vagy úgy általában a tudomány megmondja, mi a helyes magatartás ebben a helyzetben, és persze mindenki csalódott, hogy soha nem kerül elő a bölcsek köve. Közben egyáltalán nem vesszük észre, hogy egy pontosan kikövezett, és korlátokkal szűkre szabott úton haladunk, az iskola rendszere szinte kényszereket működtetve szabja meg, hogy mit tehetünk. A továbbtanulás lehetősége: hogy milyen körből választhat egyáltalán a család az iskolákat tekintve, valójában már korábban eldől. Lehet, hogy valaki ezt nem így érzi, hiszen bármilyen felvételire jelentkezhet a gyerek, és a felvételi eredményét kézhez kapva bármelyik magyar középfokú tanintézethez beadhatja a jelentkezését (a rendszer formálisan annyira liberális, amennyire csak lehet, furcsa is számomra, hogy miért él még ma is). Valójában azonban a tanulók korábbi életútja szinte determinálja azt a szűk kört, amely a lehetőségeket jelenti számára, és ez az életút bizony nagyon kevéssé alakult úgy, ahogy azt ő szerette volna, illetve csak nagyon kevéssé alakulhat bizonyos rögzült társadalmi mintázatoktól eltérően. Még az eljárás is világosan jelzi, hogy itt valójában nem választásról van szó. A rendelkezésre álló információk alapján (általános iskolai eredmények, versenyeredmények, és ha vannak, akkor felvételi pontszámok, valamint az elbeszélgetés eredménye) úgyis az adott középfokú intézmény, illetve fenntartója dönt arról, hogy bekerülhet-e a gyerek a hőn áhított iskolába, vagy sem. A családok legföljebb azt döntik el „szabadon”, hogy milyen iskolába jelentkezzen a gyerek. A kicsit is tudatosan mérlegelők elég jól bemérik maguknak az iskoláknak azt a körét, amelyen belül az intézmények egyáltalán esélyesek lehetnek számukra.
 
És ne kerülgessük a forró kását: a lehetőségek elsősorban társadalmi pozíció, szociokulturális háttér, szocioökonómiai státus által meghatározottak...
 

AZ ELSŐ AJÁNDÉK

ÖRÖKBE.HU
Szerző: Örökbe
2016.02.15.

Milyen ajándékot vigyek az első találkozásra? – kérdezik az ismerkedés előtt az örökbefogadó szülők. Ma több szülő mesél, náluk mi vált be és mi nem.
“Az első találkozás előtt a nevelőszülővel egyeztettük, hogy mi az a plüssállat, amire Rolika vágyik. Fülest akart, mert korábban volt egy ilyen állata, ami a sok költözésben elveszett. A férjem egész éjszaka az internetet bújta, hogy a legmegfelelőbbet megtalálja, majd hajnalban felhívta az üzletet, hogy kapható-e az. Az időt egyáltalán nem érzékeltük. Szerencsére felvették a telefont és mondták, hogy kapható, de csak reggel 10 órakor nyit az üzlet. Nyitásra odarohantunk, így vettük meg Fülest, amit az első találkozásra vittünk, és mai napig ezzel alszik Rolika, később ezt vitte magával az óvodába is, ez a legféltettebb játéka.”
(Angéla, ötéves kisfiút fogadott örökbe)
„Amikor én mentem látogatni, szakértői tanácsra buborékfújót vittem, mert az egy olyan játék, hogy sok minden kiderül, ha a gyerek elkezd játszani vele, és olcsó, egyszerű. Hogy együttműködik-e, instrukcióra hogy reagál (autizmus), milyen hamar érti meg, hogyan kell vele játszani és mennyire fejlett a motoros készsége (persze életkornak megfelelően), egyáltalán, érzelmileg hogy reagál a játékra.”
(Háztartásbeli Andrea, hároméves kislánnyal barátkozott)

ITT OLVASHATÓ

PEDAGÓGUSTÜNTETÉS, AHOGY A FIDESZ LÁTTA

VASTAGBŐR BLOG
Szerző: laspalmas

2016.02.15.


Szombaton 11 órától mintegy 30 ezer ember vett részt a pedagógusok tüntetésén, amelynek hatásos befejezéseként a résztvevők 5 percig álltak néma csendben a szakadó esőben. Ez volt a válaszuk arra, hogy pénteken Kovács “Eh” Zoltán kormányszóvivő azt nyilatkozta, hogy szerinte a pedagógusok egy része nem tárgyalni, hanem balhézni akar; és Lázár János is arról beszélt a csütörtöki kormányinfón, hogy ne balhézzanak, tárgyaljanak.
Lázárnak zseniálisan üzentek vissza a tanárok:
“A Pedagógusok Szakszervezete tájékoztatja Lázár János Miniszterelnökséget vezető minisztert arról, hogy a pedagógusok tisztelik a törvényeket, és ismerik a jogaikat. Elvárják és remélik, a miniszter is tisztában van azzal, hogy a gyülekezési- és a sztrájkjog nem a hatalom adománya. (…)
ITT OLVASHATÓ

KÖZÉP-EURÓPAI KRÉTAKÖR

PROSZEKTURA BLOG
Szerző: Proszektor Professzor
2016.02.15.


Miután nem volt módomban részt venni rajta, a tévé képernyőjén néztem végig a pedagógustüntetést. Vegyes érzelmekkel.
Kétségtelen, a tüntetés vezérgondolatát Brechtnek a Kaukázusi krétakörben elhangzó örökérvényű mondatai adták. Eörsi István fordításában: „hogy azoké legyen, ami van, akik jól bánnak vele.”
Vagyis nem a KLIK-é, tehetjük hozzá.
Ami azonban nekem mégis leginkább tetszett, az a végén, az ötperces csend. Ami számomra többet ért az előtte elhangzott tíz szónoklatnál.
Öt perc csend nagyon nagy dolog. Ebben a zűrzavaros, handabandázó, mocskolódó, gyűlölködő világban ritka kincs az ilyesmi.











ORDAS NAGY HAZUGSÁGGAL AKARJA LEJÁRATNI A NÉMET SAJTÓ ORBÁN VIKTORT

SPÍLER BLOG
Szerző: Hattori
2016.02.15.



A háború: béke, a szabadság: szolgaság, a tudatlanság: erő. Ezzel a mottóval igyekezett meghamisítani a diktatórikus Párt a múltat George Orwell művében. A nagy számban olvasott Bild am Sonntag hétvégi cikkével az 1984 könyv szellemiségére süllyedt. Hazudjanak bármit, a humanitárius katasztrófát inkább Angela Merkel okozza a határok nyitva tartásával és Törökországgal való reménytelen egyezkedésével.
Sebastian Pfeifer nem bonyolódott túlságosan bele a valóságba, három rövid bekezdéssel elintézi az illegális bevándorlás kérdéskörét. A Bild am Sonntag bulvárlap a műfaj szabályai szerint egyszerű, világos és jól érthető mondatokkal operál, és nagyvonalúan elfeledkezik azokról a nagyhatalmi játszmákról, amelyek miatt Szíriában több éve polgárháború dúl, vagy az iraki állam helyett az Iszlám Állam nevű terrorszervezet tevékenykedik a Közel-Keleten.
ITT OLVASHATÓ

4 TÉVHIT AZ ÁLLAMBIZTONSÁGI ÖRÖKSÉGRŐL

MUON - SZÁJHŐSÖK TERE
Szerző: Széky János
2016.02.15.


Kevés dologban olyan ártatlanul naiv a magyar közvélemény, mint az állambiztonsági örökség témájában.
A témába vágó hazai – nem kizárólagosan, de jellegzetesen magyar – tévhitek négy pontban foglalhatók össze:
1. A kommunista állambiztonsági szervezetnek van egy rossz része, a besúgóhálózat, ez a diktatúra elnyomó gépezetéhez tartozik; és van egy politikailag-erkölcsileg semleges része, a kémelhárítás és a hírszerzés, hiszen minden országban működik ilyen. Ez utóbbi ágazatokban szakemberek dolgoztak, akik nem tehettek arról, hogy Magyarország éppen a Varsói Szerződés tagja; tulajdonképpen az ország érdekét szolgálták.
Megjegyzendő, hogy ez a kép nem teljesen hamis, a hírszerzésben valóban dolgoztak jól képzett szakemberek, akik a Varsói Szerződésen belül – hazafias alapon – a magyar érdekeket szolgálták szubjektíven és néha objektíven is.

ITT OLVASHATÓ

A MAGYAR ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGOT JELENLEG CSAK SZÉTKERGETNI VOLNA ÉRDEMES

SZIGETVÁRI VIKTOR BLOGJA 
Szerző: Szigetvári Viktor
2016.02.15.


Nyugodjon békében Antonin Scalia, aki haláláig az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi Legfelsőbb Bíróságának legrégebb óta hivatalban levő tagja volt. Nagy és okos bíró volt, még ha politikáról, jogkiterjesztésről és szabadságról alkotott elképzeléseivel nem is értettem egyet egyáltalán. Éles határozatait és különvéleményeit mindig érdeklődéssel olvastam.
Ezzel együtt büszke lehet az az ország önmagára, amely ilyen tekintélyű jogintézményt képes működtetni, mint amilyen az amerikai Legfelsőbb Bíróság.
A George W. Bush által kinevezett John Roberts legfőbb bíró méltó William Rehnquist örökségére, és sok fontos döntést meghozatalát felügyelte az elmúlt években. Legyen szó az egészségügy társadalombiztosítás-jellegű reformjának alkotmányosságáról vagy a melegházasság történelmi jelentőségű, jogkiterjesztő döntéséről.
Antonin Scalia ezekben rendre különvéleménnyel bírt, és a kisebbséghez tartozott. Stílusa hol cinikus, hol szarkasztikus, hol túlzóan teátrális volt, de érvei mögött mégis ott húzódott az amerikai alkotmányosság tisztelete, védelmének szándéka. Volt, amiben az idő túllépett rajta, és egy változó amerikai társadalomhoz igazította az alapítói szabályok értelmezését.
ITT OLVASHATÓ

HÄNDEL ÉS HENDRIX EGY TÉRBEN

SZÍNEK ÉS FOLTOK BLOG
Szerző: Göbölyös N. László
2016.02.15.

A barokk és a pszichedelikus zene, az udvari muzsikálás és Woodstock. Két zenész, aki hazájától távol találta meg az igazi sikert és kiteljesedést, most egymás szomszédságában kapott múzeumot.
Georg Friedrich Händel (1685-1759) a maga korában ugyanolyan újítónak számított, mint több mint 200 évvel később Jimi Hendrix (1942-1970), és mindketten Londonban jutottak művészi pályájuk csúcsára. A Vízizene, a Tűzijáték, a Messiás mellett ugyanolyan része lett azóta a zenei világörökségnek az Are You Experienced? vagy az Electric Ladyland. A sors szeszélye folytán Händel és Hendrix két egymás melletti házban éltek, éppen ezért jött az az ötlet, hogy a barokk mester már meglévő emlékháza mellé tegyék Jimi múzeumát, mi több, arra is van mód, hogy egy jeggyel látogassák a zenerajongók mindkettőt. Az ötlet megvalósításához a minden zenei forradalomra nyitott London kellett.
Február 11-én nyílt meg a Brook Street 23-ban a nagyközönség előtt az a lakás, amelyben Hendrix 1968-69-ben, alkotó tehetsége csúcsán élt angol barátnőjével, Kathy Etchinghammel. A 25-ös számban már 2001-óta működik a Händel-múzeum.


A 65 ÉV FELETTIEKEN CSATTAN MAJD AZ OSTOR A BKV FINANSZÍROZÁSA MIATT?

TÉNYTÁR BLOG
Szerző: Pilótakex
2016.02.15.


Tarlós István tavaly szeptemberben fordult a miniszterelnökhöz a BKV finanszírozása ügyében. Novemberben pedig már azzal fenyegetőzött, hogy ha az állam nem kompenzálja azt a 31 milliárd forintot, amelytől a BKV az elővárosi közlekedés és a jegykedvezmények miatt esik el, akkor a buszok csak a főváros közigazgatási határáig járnak majd. A megoldás a HÉV államosítása lett.
A hiány másik forrása: az utazási kedvezmények. Ennek legnagyobb szeletét a 65 év felettiek jelentik. A Budapesti Közlekedési Központ kimutatása szerint ez 350 ezer embert érint, és a fedezetlen mentesség” vesztesége 8 milliárd 71 millió forint a fővárosban évente. Tarlós elmondása szerint célja nem a kedvezmény megszüntetése, hanem hogy az állam legalább egy részét térítse vissza. Erre a kormány közleményben garantálta a 65 év felettiek ingyenes utazását.

ITT OLVASHATÓ

BAKANCSLISTA SZAKÍTÁS UTÁNRA - ERŐT AD ÉS SEGÍT AZ ÚJRAKEZDÉSBEN

VOUS PONT TI
Szerző: Cséfalvy Fanny
2016.02.14.


Mindannyian átéltünk már fájdalmas szakítást, amelynek gondolatába a szívünk még mindig belesajog. Mindannyian átéltük a gyászt, a kezdeti szomorkás napokat, a bezárkózást és az önostorozást. Aztán az első napot, amikor ismét felfedezünk valami szépet a világban, majd a napot, amikor nagy levegőt veszünk, és újrakezdünk. Ledobva a múlt sérelmeit úgy érezzük, készen állunk, hogy önmagunkat ezer apró darabból újra felépítsük és erősebbé tegyük.

Ennek az időszaknak ez a lényege.


ITT OLVASHATÓ

JELENTÉS TÜCSÖKFÖLDÉRŐL

HATÁRÁTKELŐ BLOG
Szerző: Attila
2016.02.15.


Előre szólok, hogy ma egy jól láthatóan (olvashatóan) boldog és elégedett ember posztja következik, méghozzá egyenesen Svájcból. Attila egyszer régen (nagyon régen, 2011 végén) már írt ide, és most megtette megint, ami nemcsak azért nagy öröm, mert mindig jó a régi szerzők életének fonalát felvenni, de nekem egészen bearanyozta a napom, hogy egy ilyen pozitív posztot olvashatok.

„Mostanában két alapállapotom volt; vagy ültem a kezeimen, hogy el ne kezdjek meló helyett is posztot írni, vagy a hátam közepére se kívántam a dolgot. Most nekiállok és lesz, ami lesz. Bocs a táviratjelleg miatt, kicsit berozsdásodott az összetettmondat-központom, régen írtam ennyit magyarul...

ITT OLVASHATÓ

MENNYIRE VESZÉLYESEK A MENEKÜLTEK?

INDEX - VÉLEMÉNY
Szerző: Földes András
2016.02.15.


„Ezeket a migránsokat kellett védened?” Amikor ilyen mail tűnik fel a postafiókomban, rögtön tudom, hogy bűnöző menekültekről jelent meg valami hír. Az is igaz, hogy egyre gyakrabban kapok ilyen kárörvendő maileket. Alaptalanul állítottuk, hogy ezek az emberek védtelen civilek? Lehet, hogy tényleg bűnözőket fogad be Európa? Válasz három egyszerű pontban.

ITT OLVASHATÓ

A BÉKÉS EGYÜTTÉLÉS KULCSA A KULTÚRA - AZ EU KULTURÁLIS FŐVÁROSA SAN SEBASTIAN (DONOSTIA)

EURÓPAPONT BLOG
Szerző: Európa Pont
2016.02.14.


Idén a sziléziai Wrocław mellett a baszk város, San Sebastián, vagy baszk nevén Donostia viseli Európa kulturális fővárosa címét. Donostia egy gyönyörű, tengerparti kikötőváros a Vizcayai-öbölben, amely kedvelt úti célja volt nemcsak a spanyol uralkodóknak, de évről évre egyre több turistát is vonz. A város a kulturális évad változatos programjával igyekszik bebizonyítani: a baszk városnak Európa kulturális térképén is ott a helye.
 
San Sebastián gasztronómiája messze földön híres, a baszk konyha méltán világhírű fogásait készítő helyi éttermek közül rengeteget jegyeznek nemzetközi szinten – a városban a világon az egyik legmagasabb az egy főre eső Michelin csillagos éttermek száma. Ráadásul a tapasok (kis falatkák) baszk változata, a népszerű pintxos az átlagturisták számára is megfizethető – így a városba látogatóknak gasztronómiai élmények terén mindenképpen biztosított a jó élmény...
 
 
 

MOBILITÁS

A NYOMOR SZÉLE BLOG
Szerző: L.Ritók Nóra
2016.02.14.


Akik érdeklődnek a munkánk iránt, gyakran kérdezik: és mi a helyzet a mobilitással? Ez a fogalom egyre gyakrabban előkerül, a munkaerőpiachoz kötődve, és igen, a világban az egy logikus dolog, hogy az emberek oda költöznek, ahol van munka.

És itt van az első probléma. Mert a csak fizikai munkaerejével rendelkező, ráadásul munkavállalói készségekben sem bővelkedő, információhiányos térben élő emberek azért jellemzően nem találnak munkalehetőséget. Rendszerint van egy „munkaszervező”, aki, zömében építkezésen, csak kézzel végezhető fizikai munkára kap, többnyire valami ismerősön át lehetőséget, és szól pár embernek, akik elmennek. Leginkább feketén. Elutaznak, egy hónapra, néha tovább, a szállás többnyire megoldott, de a napi kaja is sokba kerül, és nem igazán marad annyi, amiért megéri távol lenni a családtól. Ráadásul a munka mindig kemény, és a közmunkán a munka-mímeléséhez szokott embereknek gyakran ez nagy váltást jelent. Sokan idő előtt otthagyják. Nem bírják, mondják, mert a munkáról eddig a faluban nem ezt a tapasztalatot szerezték. (Mindig kiakadok, mikor ezt hallom tőlük… nem miattuk, mert pontosan látom, mi miért van, hanem attól a szlogentől, miszerint a közmunka visszavezet a munka világába. Ez is bizonyítja, mennyire.)

Gyakori az is, hogy nem fizetik ki a megbeszélt bért, valami indok mindig van, viszont nem nagyon tehetnek semmit, mert akkor elvágják a kapcsolatot azzal, aki szerezte a melót, és ezzel a következő, talán jobb lehetőséget is...

ITT OLVASHATÓ

MEGMOZDULT

CSEPELIEK BLOGJA
Szerző: csú
2016.02.15.


Lendvai Ildikó gondolatai a Kossuth téri tüntetésről:

Némán, csak az esőcseppek súlyos koppanása hallatszott a sokszínű ernyőrengetegen. Az 5 perc végén Sándor Mária öntudatlanul, de felelt a Szózatra: "Isten áldjon, Magyarország"- mondta. Elakadt a lélegzetem, olyan erő volt ebben a fegyelmezett csendben.

Hát megcsinálták. Az internetadó elleni óta a legjobb, az Operaház előtti óta a legnagyobb megmozdulást. Megcsinálták - nem mi, politikusok, patétikusan úgy mondhatnám: a nép. A politika ellenzéki fele persze egyetértett, nyilatkozott, támogatásáról biztosított, de akik csinálták, azok nem ők, nem mi voltunk. Orbán erről butaságokat beszél. Vagy a vágyait fejezi ki, mert a pártokkal rutinosabban el tud bánni. Ez most más. Többször fel is hangzott a színpadról: "Még kér a nép, most adjatok neki" Jól beszéltek a pedagógusok,és jól beszéltek a szövetségesek, támogatók is. Köztük a 17 éves diák fiú, akinek ismeretlen mamájától éppen most olvastam itt a fb-on a tipikusan anyai, boldog megkönnyebbülést: "Büszke vagyok a fiamra!"

ITT OLVASHATÓ

ÉRZELMI HULLÁMVASÚT

PUPU BLOGJA
Szerző: PuPu
2016.02.15.


Egy valamennyire is sikeres tüntetés vagy bármiféle más akció után a demokraták már kiábrándult, de még csodát váró soraiban felhorgad a remény - hátha ez volt "az" a szikra, hátha most, hátha!Aztán eltelik kis idő, a tüntetők hazamennek, a politikusok meg elkezdik új értelmezési tartományba helyezni a dolgokat, persze mindenki a saját értelmezési tartományában ítéli meg az eseményeket.
A bánatos és elmagányosodott demokrata pedig ül a konyhaasztalnál és bávatagon néz ki a fejéből - a francba, hogy észre se vette, hogy amit ő forradalmi lelkesedésnek hitt, az populista hőzöngés, amit meg beszariságnak vélt, az a polgári középosztály visszafogott szakmaisága.
Aztán ha kap egy kis aprópénzt, akkor majd elégedetten bólint - na lám, megérte kimenni a Parlament elé, itt az eredmény!
Két-három évre meglett a lelki békéje, holott tévedett - nem a Parlament elé kellett volna kimenni, hanem be kellett volna menni a Parlamentbe.
 
Nopersze, ez nem olyan egyszerű dolog, merthogy a kapukat felrobbantani csak azoknak szabad, akik kellőképpen megbízhatóak, bombát is csak a megfelelő párt székházának megfelelő erkélyére szabad dobni úgy, hogy nagyot durranjon, mint Torgyán kukája is, vagy Szájer lakatlan lakása - de azért kárt ne nagyon okozzon.

Persze ezek a dolgok csak visszamenőleg tekinthetők legitimnek, akkor még szükség volt a látványsportokra, ma már az állam átvette a feladatokat ezen a területen is, de a szakértelem - rossz nyelvek szerint - azért jól jött Kolontáron.
Mostanában inkább gyújtogatunk, talán a nagy elődök példáján lelkesülve, igaz, mi nem a Reichstagot égetjük porig, csak a nagy tervek útjában álló sportcsarnokokat, de hát - ki a kicsit nem becsüli, ugye...
 

ILYEN, AMIKOR MINDEN NAP VALENTÍN NAP VAN

TREND BLOG
Szerző: trendblog
2016.02.14.


Bárki elérzékenyül ezektől a csodálatos rajzoktól, melyeket egy romantikus lelkű férj készített feleségéről. Egy éven át, minden egyes nap új képpel lepte meg szerelmét.
Valentin napon mindenki fogékony a romantikára. Van akinek ez gond nélkül, magától jön, de akadnak olyanok is, akiknek bizony meggyűlik a baja azzal, hogy mivel kedveskedjenek a párjuknak. Curtis Wiklund viszont nem megy a szomszédba ötletekért, ha romantikáról van szó. Az egyébként esküvői fotósként dolgozó férfi egy éven át, minden nap új képen örökítette meg szeretett feleségével közös életét.



ITT OLVASHATÓ

A NAP LÁNYAI: VOLT SZEXRABSZOLGÁK HARCOLNAK AZ ISIS ELLEN

VIGYÁZÓ BLOG
SzerzőÍ: joeray
2016.02.14.


„Megerőszakolnak minket. Ezért mi megöljük őket.” Egyre nagyobb a szigorúan csak jezidi nőkből álló fegyveres zászlóalj, melynek nem titkolt célja az Iszlám Állam gyengítése és harcosainak túlvilágra küldése. A terrorista milícia aktívan gyakorolja a szexrabszolga-tartást, a megerőszakolt, piacokon megvásárolt hölgyek nagy része jezidi, akik közül most sokan visszavágnak az őket ért gyalázatért.
Az ENSZ januári jelentése szerint legalább 3500 rabszolga van az ISIS harcosainak birtokában. Legnagyobb része nő, mivel a milícia bevett szokása a meghódított területek férfijainak meggyilkolása. Nem úgy a hölgyek esetében. A legtöbb harcos szereti egyből érvényesíteni az iszlám által engedélyezett jogait, és feleségül kér egy lányt.

2016. február 14., vasárnap

NAPONTA FELNYALNI A NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉS RENDSZERÉNEK ÖSSZEHUGYOZOTT PADLÓJÁT

KOLOZSVÁRI SZALONNA BLOG
Szerző: Dühöngő, Hacsaknem blog
2016.02.14.


A sokáig méltatlanul leszart, a kormány értetlenségnek álcázott érdektelenségével szembesülni kénytelen pedagógustársadalom - szülőkkel, diákokkal, más ágazati dolgozókkal és egyszerű szimpatizánsokkal együtt - a Kossuth téren adott hangot szombaton annak, hogy betelt a pohár.

Közben a köz(pénzből) lakájmédia a rengeteg csoki- és mangalicafesztivál okán úriasan elhallgatta az eseményt, a hatalom pedig kényelmesen sunyult a szombati ebéd illatába burkolózva. Kivéve Palkovics László oktatási államtitkárt, aki sietett a demonstrációval párhuzamosan okafogyottnak nevezni az indokolatlan hőbörgést. Mert amit ő és az apparátus nem hajlandó megérteni, az egyszerűen f*szság.
 
Bár a Fidesznek összességében csak a szokásos adag gyurcsányozásra és elmúltnyolcévezésre futotta a tegnapi napból, azért előrángattak egy szolgálatos megmondóembert (ezúttal nem Németh Szilárd kulturális bölcsőt), akire rábízták a bomlasztás, lejáratás, uszítás nemzetileg hálás feladatát. Pósán Lászlónak hívják a kiválasztottat, ő az országgyűlés kulturális bizottságának alelnöke (nem sűrűn hallottuk a nevét, biztosan megöli a munka, nem ér rá szerepelni), aki verbálisan rúgott egyet a Pedagógusok Szakszervezetébe (PSZ), ha már szombaton is dolgoznia kellett...
 

TOXOPLASMA ÉS FŐEMLŐSÖK

CRITICAL BIOMASS
Szerző: Critical Biomass
2016.02.14.

A paraziták általában néma borzadályt, vagy heveny undort váltanak ki az emberekből, pedig, ha atavisztikus félelmeinket leküzdjük és közelebbről megvizsgáljuk őket, gyakran hihetetlen izgalmas biológiai kérdésekre kaphatunk választ. Hogyan próbálják a paraziták áttörni a szervezet védelmét a bejutásuk során, hogyan bújnak el az immunrendszer elől, vagy épp hogyan változtatják meg a viselkedésünket, hogy saját érdekeink helyett már az ő prioritásaikat vegyük elsődlegesen figyelembe.Ezek az idegrendszerre (is) ható, viselkedést-moduláló élőlények különösen megmozgatják nem csak a laikusok fantáziáját, de a kutatókét is, nem véletlen, hogy viszonylag intenzív tanulmányozások alanyai. Köztük is különösen jól jellemzett aToxoplasma gondii nevű parazita egysejtű, amelynek a végső gazdaszervezete a macska (vagy valamely macskaféle), de köztes hordozóként nem ritkán olyan fajokat találunk, amelyek a macskák/macskafélék táplálékai.

ITT OLVASHATÓ








A SZAKSZERVEZETI DEMAGÓGIA

BIRCAHANG BLOG
Szerző: BircaHang Média
2016.02.14.

Miután a ballibek csúnyán elvesztették a tgenapi pedagóguscsatát, éppen halálgágognak. Kiderült: még valós problémák mentén sem képesek mozgosítani pár ezer embernél többet.
Az ok persze ők maguk. Ha nem telepedtek volna rá ilyen gyorsan a pedagógustiltakozásra, az akár meg is nőhetett volna. Ez viszont alegnagyobb veszélyéppen a ballibek számára, nekik áll a legkevésbé érdekükben, hogy kialakuljon egy olyan erő, mely ellenzéki a jelenlegi kormányzattal szemben, de velük sem nem áll kapcsolatban. Ennél még a Fidesz örök uralma is a kisebbik rossz a ballib agytröszt számára.
Alá kell húzni, hogy a ballib agytröszt egyetlen célja: hatalomra kerülni, hogy az országot a lehető legszorosabban alávethessék a nyugati érdekeknek, s biztosítsák a vagyon intenzív kipumpálásátnyugatra. Más céljuk nincs.

ITT OLVASHATÓ

NEM ENGEDTÉK BE A PÁROMAT A SZÜLŐSZOBÁBA

BEZZEGANYA BLOG
Szerző: Tuna
2016.02.14.


2014 októberében döntöttünk úgy a párommal, hogy jöhet a baba. Teljesen őszinte leszek, kicsit már besokalltam a munkahelyemen, és szerettem volna minél előbb eljönni táppénzre. Az orvos ki is írt 9 hetesen. Igaz, akkor azért megijedtem, hogy ilyen hamar – gondoltam azért 3-4 hónapig dolgozni fogok. De elég sok nehéz fizikai része is van a munkámnak, és a műszakvezetőm csak annyit mondott: kerüld a fizikai részt. Na, most akkor a nyolc órából kb. hatot végigálltam volna egyhelyben, semmit sem csinálva.
Teltek szépen a napok, hetek, hónapok eseménytelenül, de izgalommal tele. A 18. héten megtudtuk, hogy kislányunk lesz. A pozitív teszt után két héttel én már éreztem, hogy kislány lesz. Abszolút problémamentes terhességem volt, a gyomorsavat leszámítva. Csak úgy fogyott levélszámra a „gyógyszer”.
ITT OLVASHATÓ

BLAMA EZ A JAVÁBÓL - Ő AZ ELLENZÉK ÚJ ARCA

BAL-RAD BLOG
Szerző: spíler
201602.14.

Mindenki nyugodjon le, a tegnapi „tanár” tüntetés után most már egészen biztos, hogy megbukik az Orbán-kormány, csak azt a kicsit még ki kell várni.
Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy olyan csillogó szemű fiatalok is ott voltak tegnap, mint Dávid Gyula.
Mutatjuk ki is ő.
Ha ironikusak akarnánk lenni, akkor mondhatnánk, hogy a srác az iskolapéldája a mai ellenzék működésének. Elsőre az ember azt hihetné, hogy csak egy átlagos lázadó fiatal sráccal van dolga, aki még nem annyira ismeri a világot, hogy abban jól el tudjon igazodni. Mert a legfontosabb hogy mi lesz ezzel az országgal, de azért fontos az is, hogy időben legyen szállásunk a Balaton Soundon...
...De aztán jobban megnézve kiderült, hogy egy messzebbre menő következtetéseket is le lehet vonni.
Ha kicsit mögé nézünk a srácnak, akkor érdekes dolgokra bukkanhatunk. Dávid Gyula Márton ugyanis annak a Dávid Gyulának a kisfia, aki Puch Lászlónak, az MSZP pénztárnokának a strómanja, jobbkeze. 
ITT OLVASHATÓ

S.Z.Ü.K.S.É.G.Á.L.L.A.P.O.T - HOGY FOGJA ELVENNI A NETEDET A FIDESZ?

ÁTLÁTSZÓ - SLEJM
Szerző: slejmshow
2016.02.14.


Az elmúlt hetekben derült ki, hogy a Fidesz az Alaptörvény újabb, immár 6. módosításával kívánja a hatalmát minden korábbi próbálkozását felülmúlóan kiterjeszteni.
Mit jelentene ez a módosítás, hogyan kellene kezelnie az országnak egy esetleges terrorveszély-helyzetet, és mi tett a Fidesz mindeddig a terrorizmus visszaszorításáért?
Válaszok a videóban!
Ha megnézted a videót, csatlakozz a “Ki a tégla?” mozgalomhoz – részletek a videóban!

MIÉRT NEM ÉR SZART SEM A TÜNTETGETÉS?

PIROS LAP BLOG
Szerző: Brendel Mátyás
2016.02.13.


Persze nem azt mondom, hogy a tüntetés általában, sehol a világon, semmikor nem ér semmit. Csak Magyarországon, és most nem. Azért, mert ez egy ilyen hülye ország. Orbán és bandája nem fél semmitől, csak attól, ha megbuknak a legközelebbi választáson. A jelenben nem félnek semmitől, csak, ha a közvélemény-kutatóknál nem a Fidesz vezet, vagy, ha egy időközi választáson bukik a Fideszes jelölt. Ettől is csak azért félnek, mert a választásokon való bukás rémét vetíti előre. Egyébként viszont ez a maffia kormány mindent leszar.

Egy normális országban ha kimegy százezer ember tüntetni, akkor az emberek elgondolkodnak, és lesz pár ember, aki azt mondja: "igazuk van, nem szavazok a kormánypártra". És ha sok ilyen tüntetés van, és igazuk van, akkor a kormány lassan sok szavazót veszít. Ezért normális országban az ilyen tüntetések jelzések, és a kormány figyel rájuk, próbál érdemben egyezkedni velük.

De nagyon sok magyar szavazó hülye:

ITT OLVASHATÓ