2016. augusztus 11., csütörtök

MI TÖRTÉNIK A MAGYAROKKAL RIÓBAN? EZT MÁR NEM LEHET NEM ÉSZREVENNI...

IFL, AZ ŐSZINTE GAZDASÁG BLOG
Szerző: Szarvas Gábor
2016.08.11.


Egyszerűen már nem tudok elmenni a magyar olimpiai csapat körül kialakult helyzet mellett.
 
Valami nekem ebben az egészben nagyon bűzlik és egyre jobban felmereng bennem a 86'-os mexikói világbajnokság előtti, közbeni és utáni állapotok.
 
 
Csak néhány eset: 
 
  • Ifj. Knézy fogja és a 4x100-as férfi gyorsváltó közben felsorolja az első, a második, a harmadik magyar úszót, de Holoda Péter nevét egyszerűen az istenért nem hajlandó megemlíteni. Inkább az utolsó körben felmondja más nemzetekt úszóinak a nevét. 
  • Cseh Laci, Gyurta Dani és a többség magyar úszó képtelen kihozni magából a teljesítményt
  • Mindkét Verrasztó testvér visszalépett az Olimpiától és már hazafele tartanak
  • Szilágyi Liliána az úszása után lenyilatkozza, hogy "mindenki tehet egy szívességet"
  • ....
Valami nagyon nem stimmel, az egész egy morbid alternatív valóságnak tűnik számomra. Közben a divatdrukkerek habzó szájjal osztogatják meg az 5 nap 5 arany című képeket és mindenki el van telve magától (az úszószövetség legnagyobb örömére), hogy mennyire sikeresek vagyunk. Valójában az érmek hosszútávon károsítják a magyar olimpiai sportot(NAGYON SAJNÁLOM, hogy ezt ki kell mondanom), ugyanis amíg Hosszú Katinka, Szász Emese vagy Szilágyi Áron szállítja az aranyat, addig csak nagyon kevesen akarják észrevenni a jeleket. A szövetség pedig a saját munkájának a minőségét fogja elbagatelizálni, amíg van kire mutogatni...
 

AMIT A MAGYAROK NEM ÉRTENEK: A VÁLSÁGUNKBÓL NINCS VISSZAÚT

1000 A MI HAZÁNK BLOG
Szerző: HaFr
2016.08.11.


Magyarország lemaradását az elmúlt tíz év vélhetően megpecsételte. A világban egyre agresszívabbá váló orosz és török autokráciák felfogását követve -- jól értve, hogy egyre inkább kiszorulunk a globális versenyből -- az Orbán-rezsim feladta az ország gazdagításának kötelességét, és kizárólag a hatalma megtartására koncentrál, azt remélve, hogy a bel- és külpolitikai manipulációiból még mindig jól jöhet ki. Nem fog. Közben minden évével egyelőre megszámolhatatlan évet veszítünk -- megszámolhatatlant, mert a lemaradás tényét igen, a gyorsaságát egyelőre nem látjuk. Ahogy gyorsul a negyedik ipari forradalom és terjed hatása, úgy fogja büntetni azokat a társadalmakat, amelyek nem készülnek fel tudásban, technológiában, készségekben arra, hogy vagy nagy nyereséget generálni képes működő tőkét exportáljanak, vagy ilyen tőkét vonzzanak, így kellő GDP-t termelve később el tudják tartani az inaktív rétegeket. Magyarország ma is képtelen erre (a GDP-nk 10%-a külföldi forrásból származik, nem említve most a belföldi működő tőke származását), és egyre inkább azzá válik, ahogy elértéktelenedik az -- európai mércével -- olcsó munkaereje és az amúgy is romló kiszolgáló tudása. Orbánék az EU-t rombolva Magyarország egyetlen maradék vonzerejét, a geopolitikai pozícióját is folyamatosan fenyegetik.

A magyarok 99%-ának fogalma sincs arról, hogy milyen pozícióba tolják az országukat azzal, hogy hagyják magukat a jelenlegi bűnös rezsim által megvezettetni -- migránsokra uszulni, hazug narratívákba bonyolódni, a közpénzt elherdálni, a Nyugat ellen szabadságharcolni, a kapitalizmust ócsárolni. Ami itt folyik, az a pénzéből kifogyott narkós egyik utolsó utazása, mielőtt végleg utolérné a várható sorsa.

ITT OLVASHATÓ

MEGMÉRGEZIK A KÖZÖS ÖRÖMÜNKET - A FIDESZ MÉG AZ OLIMPIÁT IS HAZUG KAMPÁNYOLÁSRA HASZNÁLJA

KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2016.08.11.


A pesti vicc szerint az ember leül a tévé vagy a gép elé, és megnézi a kormányzati propagandát, amit néha megszakít az olimpiai közvetítés. Persze valójában ez nem vicces, nagyjából tíz percenként elindul a „Tudta?” kezdetű kampányhirdetés, amelyben féligazságokkal és hazugságokkal manipulál a kormányzat a menekültek ellen, az októberi népszavazáson való részvételre. És akkor az egyperces gyűlölethíradóról még nem is beszéltünk.

A Fidesz lényegében ezzel az aktussal privatizálja a magyar államot, a magyar sportolók sikerét, a választási kampányt és még a közpénzeket is. Persze a privatizációnál akár használhatjuk az erősebb lopás szót is.

Ha én ma besétálnék a közmédiába, és szeretnék egy a népszavazással kapcsolatos reklámot leadni az olimpiai műsorban, a közmédia azt mondaná, nem tehetem, és a választási törvényre hivatkozna. Mivel augusztus 13-án kezdődik a kampány, én még nem hirdethetnék, lehetne bármennyi pénzem és energiám. De a kormány megteheti ezt „tájékoztató” hirdetések keretében.

Pedig ezek nem tájékoztató hirdetések, hanem valójában a Fidesz kampányának közpénzből finanszírozott, törvénytelen módon a kampány előttre időzített hirdetései.

Az pedig külön bosszantó, sőt undorító, hogy ezeket a hirdetéseket úgy helyezik el, hogy aki kíváncsi a sporteredményekre, az olimpiára, a magyar sikerekre, az ne tudja kizárni a kormánypropagandát. Sőt nemhogy arcba, hanem agyba kapja, hogy beivódjon a fejébe.

És rögtön látom is a trollok válaszát, hogy de hát ez annyira fontos kérdés, a nemzeti lét és halál kérdése. Csakhogy egy normális országban a nemzeti halál és lét kérdéseit nem felülről, propagandával sulykolják a fejekbe, hanem az emberek valódi igényei és érzései mentén alakulnak ki. Ha itt is erről lenne szó, nem lenne szükség erre a féktelen propagandára.

De szükség van, hogy meglegyen az 50 százalékos részvétel, és ez annyira létszükséglet a Fidesz számára, hogy beáldozza érte a sportot, az olimpiát és a magyar sikereket is. Vagyis nem is beáldozzák, mert úgy tűnik ezek a sikerek amúgy is csupán arra valók a Fidesznek, hogy egy jó kis propagandát tolhasson...

ITT OLVASHATÓ 

ERDOGAN vs.GÜLLEN: RÉGI SZÖVETSÉGESEK TOTÁLIS HÁBORÚJA

ÁTLÁTSZÓ - VILÁGTÉRKÉP BLOG
Szerző: Sipos Zoltán
2016.08.11.


Nem világos, hogy a gülenistáknak közük volt-e a június 15-i sikertelen puccskísérlethez, az azonban biztos, hogy Erdoğan most megpróbál véget vetni a mozgalom államapparátusba való lassú beszivárgásának.

Rákos daganatként terjed ez a vírus – jelentette ki pár nappal a június 15-i sikertelen puccskísérlet után Recep Tayyip Erdoğan török elnök, volt szövetségese, az Egyesült Államokban élő vallási vezető, Fetullah Gülen mozgalmára utalva.
 
És bár továbbra sem teljesen világos, hogy ki állt a puccs-kísérlet mögött, a mértékadó lapok egyre kevésbé hajlanak arra a korábban felmerült verzióra, miszerint a puccsot valójában Erdoğan szervezte, saját pozíciója megerősítésére.
 
A török elnök szerint a puccskísérlet mögött Gülen áll; a Pennsylvaniában magányosan élő, nyilvános szereplést nem vállaló, interjút csak egészen kivételes esetben adó hitszónok ezt azonban tagadja.
 
Egyre több információ jelenik meg arról, hogy a nehezen megfogható, informális, hivatalos névvel vagy tagsággal nem rendelkező hálózat – melyet hívei Hizmet-nek, vagyis szolgálatnak, a nagyközösség pedig Cemaat-nak, közösségnek nevez – hogyan épült be fokozatosan a török államapparátusba, hogy ott párhuzamos, autonóm módon működő struktúrát alkosson...
 

NINCS TÖBB IDŐ. MOST VAN ITT AZ UTOLSÓ PERC

KOLOZSVÁRI SZALONNA - DÜHÖNGŐ, ORDÍTOK BLOG
Szerző: Swan Edgar
2016.08.11.


...Most Pukli Istvánt támadják, holnap Sándor Máriát fogják és mindenki sorra kerül. Egyenként akarják levadászni, eltiporni, földbe döngölni mindazokat, akik akár csak halványan is veszélyt jelenthetnek az Orbán-kormányra nézve. A baj csak az – nem nekem baj – hogy sokkal több az értelmes, gondolkodó és saját elvek mentén önálló döntéseket hozni képes ember, mint ahogy azt eddig bárki is gondolta.
 
Ahogy közeledik a választás időpontja, úgy fognak durvulni ezek a támadások. Személyre menően, egyenként igyekeznek megtörni minden újságírót, értelmiségit, politikust, civilt, aki valami módon veszélyt jelenthet a hatalom bebetonozására. Már nem is burkolt, hanem nyílt fenyegetéssel. Így szokott ez lenni minden diktatúrára törő rendszerben, ez a módszere a maffiának, így működnek a bűnözők.
 
A siker csak akkor marad el, ha a társadalom képes és hajlandó szembeszállni az egyre mocskosabb és – valljuk be, nagyon átlátszó – propagandával. Ha sokan felismerik – és igen, máris sokan felismerik – hogy a haza, az ország, a nemzet (bárhogy nevezzük is az emberek közösségét) nem azonos sem Orbán Viktorral, sem a Fidesszel, sem a mindenkori kormánnyal, de nem azonos senki mással és semelyik másik párttal sem. Az ország, mindannyiunk érdeke nem az, hogy ilyen, vagy olyan nevű ember/párt/csoport uralkodjon felettünk, hanem az, hogy szolgáljon minket a mindenkori kormány és a mindenkori politikusok.
 
Itt nem felségárulásról van szó és ha használunk olyan nagy szavakat, mint hazaárulás, akkor azt bizony nem azok követik el, akik le merik rántani a leplet a hatalom mocskos ügyeiről, hanem azok, akik ezeket a cselekményeket elkövetik és azok is, akik szolgálják a hazájuk és népük érdekei ellenében ténykedőket.
 
Az soha nem baj, sőt, nagyon is jó és fontos, hogy sokan sokféle politikai eszmében, vallásban hiszünk, vagy éppen nem hiszünk. Attól még, hogy az egyik ember ilyen templomba jár, a másik olyanba, a harmadik semmilyenbe, attól, hogy valaki az egyik párt tagja, vagy szimpatizánsa, a másik egy másiké – nem térnek el a céljaink. A célja pedig minden normálisan gondolkodó embernek az, hogy fejlődő, szabad, szerethető és élhető országunk legyen. Mindannyiunknak. Mert ez a mi közös otthonunk, még azoké is, akik kénytelenek voltak elmenni innen. Kell, hogy legyen hová visszavárni őket és kell, hogy legyen egy hely, ahol mindannyian otthon érezhetjük magunkat.
 
Néhányan – nincsenek olyan sokan, mint hisszük – önös anyagi érdekből ezt a jogunkat akarják elvitatni, ezt a közös érdeket akarják alárendelni a személyes érdekeiknek. Ezért akarják megsemmisíteni mindazokat, akik szót emelnek, akik rámutatnak a valódi okokra, célokra és akik kimondják a bűnözők nevét. Teszik mindezt a hazára, a haza érdekeire hivatkozva. Hazudnak. Saját érdekből, vagy pénzért, de hazudnak.
 
Azt gondolom, most van itt az utolsó perc, amikor mindenkinek el kell gondolkodnia és tenni, amit ő személyesen tenni tud. Apró dolgok ezek egyenként, de összeadódnak és hatalmas erőt képviselnek. Azt is gondolom, hogy az értelmiségnek, a politikusoknak, a politikai ambíciót még csak dédelgetőknek, a gondolkodóknak, írástudóknak óriási a felelősségük. Már nem minden nappal, de minden perccel nagyobb. Nem lehet, nem szabad tovább hallgatni, nem szabad elfordított fejjel oda sem nézni, gyáván szemet hunyni.
 
Nincs több idő. Most még csak jelzés a hűvös szél, a borús ég. Hamarosan kisüt a nap és meleg lesz újra, de az már csak napokig fog tartani. Aztán ősz lesz, majd tél. Ezt megállítani nem lehet, de felkészülni rá, igen.
 

TUTTAM

MOST & ITT BLOG
Szerző: Föld S. Péter
2016.08.11.


...Hagyjatok békén a hülyeségekkel! Ha nektek ez tetszik, mert csak ezt tudjátok, mondjátok el magatoknak. Pártgyűlésen, fórumokon, ahol egymás között vagytok.

Teli veletek az összes hócipőm. Igen, tuttam, hogy jót akartok nekem, mert azt akarjátok, hogy nekem az legyen a jó, ha félek és rettegek. Merthogy, amíg félek és rettegek, addig sem a rengeteg aljasságra gondolok. Hogy lenyúltátok a háromezer milliárdnyi magánnyugdíj-pénztári megtakarítást. Hogy üzleteltek a letelepedési kötvényekkel. Hogy offshore cégekben tartjátok a pénzeteket.

Hogy csak a csókosaitok gyarapodnak, de az a szegény haza, sehogyan sem tud fényre derülni.

Tudok mindent, csak már elegem van belőletek. Ne zaklassatok engem, fejezzétek be a vegzálásomat. Nem érdekelnek a migráncsaitok. Ilyenkor, olimpia idején. Szász Emesének szeretnék szurkolni. Hosszú Katinkának. Szilágyi Áronnak. A magyar érmeseknek, és azoknak is, akik nem értek el helyezést.

Tuttam persze, hogy ez lesz, mert ismerlek benneteket, mint a rossz pénzt. Tényleg hagyjátok abba. Az én pénzemet költitek, még azt is velem fizettetitek meg, hogy kivágtok minden utatokban lévő fát. Az én adómból hazudtok nekem, az én pénzemen tennétek tönkre az életemet.

Tuttam, hogy milyenek vagytok. Előbb-utóbb ti is megtudjátok, hogy már egyre többen tudják.


ITT OLVASHATÓ

KOMMUNISTÁK KÖTELÉKBEN, MERT ORBÁN HELIKOPTER

REZEDA VILÁGA BLOG
Szerző: rezeda
2016.08.11.


Kövér László szeme fátyolossá vált, mert elöntötte őtet a Halo-effektus, amitől egyetlene, akit Orbán Viktornak hívnak, egyszerűen nem tud hibázni. Meg különben is, a kommunisták kötelékben repülnek. Mindebből látszik, hogy házelnök urat nem kell egészen komolyan venni, de ezt már nagyon régóta tudjuk.

Amióta odahagyta a kommunista pártot – az MSZMP különféle intézeteit -, mindenről a kommunisták jutnak az eszébe, akárha kamasznak a csöcsök, aki egyfolytában kefélni akar. A tudat beszűkülésének sajátságos állapota ez, ami házelnök úrnál már nem gyógyítható. Az ő éltes korában.
Ez a Halo-effektus különös egy jelenség, olyan torzítás, amikor egy benyomás valamely személyről, tárgyról vagy dologról befolyásolja a vele kapcsolatos érzéseinket, gondolatainkat és így az adott dologról alkotott teljes ítéletünket.

Házelnök úr így járt országos cimborájával, az örökös miniszterelnökkel, leendő királyunkkal, akiről volt egy benyomása az idők kezdetén, és ez fixálódott úgymond. Attól fogva Orbán a helikopter, és mindenki más trogdolita, barlanglakó, alacsony nívón álló népfaj vagy egyed.

Ebbe a kategóriába tartozok én is, és mindenki más, aki nincs velük. Mert az ellenük van, és az kommunista. Ilyen derűs máma házelnök úr egyszerű világa. Előveszi a saját fejlesztésű brehm-jét, amelyben két faj szerepel: mi, oder kommunista, és osztályoz.

Habony, Rogán és Vajna ugyan nem komcsi, ámde tele van velük házelnök úr töke, mert veszélyeztetik a Párt népszerűségét az urizálásukkal. Hogy lopnak, az nem baj, hogy lubickolnak az aranyban, valamint Palácsik Tímeában, az a baj.

(„Kapod? Vágod? Érzed? Érzékeled? Táncoljál, lazulj, megteszed?
Hallod? Fogod? Megvan? Kened? Tapasztalod? Frankón? Követsz?”)


Házelnök úr ezt a visszásságot szándékozik megemlíteni miniszterelnök úrnak a hírek szerint hamarosan, mert lát kivetnivalót ebben a szűk körben, ellenben Orbánban semmit ( az a kurva Halo-effect)...

ITT OLVASHATÓ 

UGYANOLYAN GAZEMBER, MINT AZ A POTROHOS, KÉNYSZERKÉPZETES KALANDOR, AKIT ÁLLAMFÉRFINAK NEVEZ

KOLOZSVÁRI SZALONNA - NEHAZUGGY BLOG
Szerző: Molnár Bálint
2016.08.10.


...Hol volt a becsületesség és tisztesség földi helytartója az elmúlt hat évben, amikor szeretett pártja, az egykori szocialistából, majd liberálisból népnemzeti bolsevikba fordult át, amikor a kétharmados többség könyörtelenül átnyomta parancsra szavazó és bégető gépezetén a nagyipari lopást törvényesítő jogszabályok garmadáját, és amikor a Fidesz a korrupciót legfőbb politikájaként tűzte zászlajára és tette rezsimje gyakorlati alapjává a mindennapokban?

Fogalmam sincs hol volt Kövér László, de sejtem, hogy az elmúlt hat évben is páratlan sűrűségű bajusza alatt morgolódott következetesen és néha tüntetőleg felemelte a hangját. Már ha egyáltalán. Az erős töltésű morális felelősség szellemében. Jahogy. A kormányzati félreinformátorok már megint hülyének néznek. Ha van közöttük olyan, aki elhiszi legalább, amit mond. Ámbár kétségem nincs afelől, hogy ezt Kövér elvtárs is véresen komolyan gondolja. Hogy el lehet határolódni ilyen előre leosztott szerepek mentén saját maguktól.

Kövér konkrétan azzal eteti saját magát és azokat, akik elhiszik ezt még neki, hogy Orbán Viktor egy áldott jó ember, aki nem tehet róla, hogy az őt körülvevő slepp vastagon magán hordja mintegy vakolatként a korrupció látszatát. Súlyos kórkép ez Kövér Lászlóról, aki mindenki más pofátlan gazdagodásán állítólag fel van háborodva, csak Orbán Viktort menti fel minden terhelő körülmény alól. Tehát miközben egyre nagyobb sebességre kapcsol a nagyipari lopás, Kövér László arról győzködi a tátott szájú közönséget, hogy a harácsoló pofátlan geciket szemmel tartják és meg is dorgálják szükség esetén.

Beszarok: Kövér Lászlóról, a szimbolikusan pörköltszagot árasztó tenyeres-talpas házmesterről azt gondolja a környezete,  hogy ő a legfőbb morál megtestesítője a Fideszben, aki szerint rendben van, hogy a felcsúti szellemi hormonzavaros egyszemélyben döntsön élők és holtak sorsáról, arról, hogy ki rohadjon is meg, kiből legyen milliárdos, nagytőkés, rektor, egyházi főméltóság, vagy csűrkapu a kert végében.

Képzeljétek el, ti nagyon hülyék Kövérrel az élen, hogy akkor nekünk mennyire elegünk van Habonyból, Rogánból, de még Kövér Lászlóból is! Be kell fejeznem a cikket, ezért nem fogom idetenni a listát. Kövér Lászlóból kiemelten és elsősorban, aki szerintem már csak legfeljebb annak a látszatát tudja megőrizni egy pohár pálinka fölé hajolva, hogy ő még tényező a kollégista harcostársak klubjában és hogy számít a véleménye.

Ehhez képest az van, hogy a kivénhedt Orbán-rajongó Kövérnek moralitáshoz, erkölcshöz, tisztességhez pontosan annyi köze van, mint Habony Árpádnak és Rogán Antalnak. Azzal a különbséggel, hogy esetleg kimarad a zsíros falatok zabálásából, és végignézi, ahogy felkapaszkodott paraszték tömik a majmot. De kussol, megalkuvó, sunyi gerinctelen és gyáva kinyitni a pofáját és ráborítani az asztalt a személyiségzavarosra.

Mert Kövér László nem a tisztesség és becsület szószólója a Fideszben, hanem paraván-kezdemény. Aki eltakarná, de képtelen eltakarni, hogy mit művelnek az elvtársai kormányzás címszó alatt. Nem azért takarná el, mert ellenére van, hanem mert a látszat sokba kerülhet és Kövér Lászó cinkostársként oda kerülhet, ahová való. A trágyadombra.

Az a baj, Laca, hogy a bűbandákban nincsenek jók és rosszak, és minden mindennel összefügg a maffiában. Értem, hogy nem tehetsz mást, mint véded a főmaffiózót, de egy idő után már akárhova állsz, mindenhonnan kifolyik a szar. És lehet, hogy nem loptál annyit, mint ők, a Habonyok, Rogánok, Tiborczok, Orbánok (vagy nem olyan látványosan), de ugyanúgy megrohadsz, mint ők....

ITT OLVASHATÓ

SZIJJÁRTÓ MEGINT ELLENTMONDÁSBA KERÜLT, ÉS MEGINT ÖNMAGÁVAL

ÁTLÁTSZÓ - MUTYIMONDÓ BLOG
Szerző: mutyimondo
2016.08.10.


Ezekről ne maradj le!
 
Tömeges csalás megtévesztő tagfelvételekkel? (Átlátszó)
 Lába kelt a könyvelésnek Ficóék cégénél (Parameter)Szijjártó megint ellentmondásba került, és megint önmagával (MNO)


 
Ha van három perced:
 
Tömeges csalás megtévesztő tagfelvételekkel?
Egy hónapja számolt be arról az RTL Klub, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 4500 olyan céget vett fel a tagjai közé, amelyek főtevékenysége a 7490-es TEÁOR számú, vagyis „Máshova nem sorolt egyéb szakmai, tudományos, műszaki tevékenység”-et jelent. Így pár ezer forinttól pár százezer forintig terjedő kárt okozhattak azoknak, akiknek soha semmi köze volt a mezőgazdasághoz. Ez viszont bűncselekmény gyanúját is felveti. (Átlátszó)
 
Lába kelt a könyvelésnek Ficóék cégénél
HF Steel nevű cég, melynek társtulajdonosa volt a szlovák miniszterelnök testvére, Ladislav Fico, az első Fico-kormány idején részt vett egy gyorsforalmi út megépítésében. A PPP-projekt keretén belül megvalósuló beruházás után néhány hónappal, 2012-ben jelentkeztek a cég hitelezői, hogy a HF Steel törlessze az adósságát. Az ügyből nem lett végül semmi, mert kellemesen lába kélt a könyvelésnek. (
Parameter)
 
Szijjártó megint ellentmondásba került, és megint önmagával
Simán letagadta Szijjártó Péter a kapcsolatot a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. és egy offshore hátterű cég között. Pedig a Primebase Group Limited hozta létre és működtette a a külügy felügyelete alá tartozó tajvani kereskedőházat. Ugyanez a cég vásárolta meg a pápai húsüzemet is. A több milliárd forint közpénzt felemésztő cég közben újabb pert vesztett, ezúttal az ötmillió forint értéket meg nem haladó szerződéseit kell nyilvánosságra hoznia. (
MNO)
 
Újabb épületeket kell lefoglalni a Várban
Nem fér el a Belügyminisztérium a Budai Várban kijelölt helyére, ezért a fejlesztési tárcának további lefoglalható épületeket kell felkutatnia. Repkednek a 20 milliárdos keretek egy-egy minisztérium költöztetéséhez, Varga Mihálynak valószínűleg az előre nem látható kiadásokra félretett tartalékokhoz kell nyúlnia majd. (
Napi)
 
Ha van még két perced:
Egyre kritikusabb a menekülthelyzet a szerb-magyar határon: siralmas körülmények közt várakoznak a menekülők. (Átlátszó)
 
Folytatódik a NER legnagyobb túlélői sorozat: Eörsi Mátyás hajdani SZDSZ-es államtitkár, (jelenleg a DK-ban politizál) minap kapott pozícióra jelölést Szijjártó Pétertől. (Átlátszó)
 
Welsz nem akarta a sírba vinni minden titkát, a hatóságokat viszont hidegen hagyja a furcsa körülmények között meghalt titokzatos üzletember hagyatéka. (NOL)
 
Hatalmas ingatlanfejlesztésbe kezdenek az MNB-alapítványok. 7,7 milliárd forintért glancolják ki a Postapalotát, amit további 7-ért vettek meg. Irodaház lesz belőle. (Index)
 
A BKK látja, a Volánbusz Zrt. nem az offshore-hátteret a T&J-nél. A fővárosi cég július elején bontotta fel velük a szerződését, az offshore vádakat a Volánbusz még vizsgálja. (444)
 
Kövér Lászlónak megint elege van a korrupt fideszesekből, állítólag meghasonult, és szerinte a korrupció látszatát is el kellene kerülnie a pártnak. Ja. (Index, NOL)
 
Tudta? A kormány nem kampányol, csak „tájékoztat”. A kampányidőszakon kívüli társadalmi célú hirdetésnek álcázott politikai tartalmú kampányhirdetésekre nem vonatkozik a törvény. (Vastagbőr)
 
A milliárdoknak nyoma sincs, de az Ormánságnak még nem szóltak, hogy a nyomor örökké fog tartani, avagy hogyan süllyedt el nyomtalanul 25 milliárd forint. (NOL)
 
Akadozik az EU-s pénzlehívás: továbbra is részben vagy egészben felfüggesztés alatt áll tíz magyar operatív program. (MNO)
 

ÉS AZT TUDTAD, HOGY GÖRÖGORSZÁGOT AZ OLIMPIA VITTE CSŐDBE?

KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: DIÓSZEGIHORVÁTHNÓRA
2016.08.10.


A 2004-ben megrendezett játékok után 12 évvel már semmit sem láthatunk az egykori csillogásból, az euforikus sportélményből. Vannak helyette lerohadt stadionok, tönkrement utak. És igen, azóta Görögország túl van már egy csődön is. De valóban van a kettő között összefüggés?

Olimpiát rendezni manapság irtó drága mulatság. Talán nem csoda, hogy az utóbbi időben nem igazán tolonganak az országok a megtiszteltetésért, évről évre kevesebben jelentkeznek be a házigazda szerepre.

Ha megnézzük az elmúlt olimpiák végső költségvetését, ezen nem is igen kell csodálkozni: bármennyire is nagy presztízst hoz egy-egy országnak, ha ő rendezheti meg az ötkarikás játékokat, a számla alján található végösszegbe bárki beleőszülne. Ráadásul ez a hajmeresztő összeg minden egyes alkalommal túlfut az eredetileg kalkulált összegeken. A görögök még „csak” 15 milliárd dollárt költöttek 2004-ben. Pekinget egy ideig a világ legdrágább olimpiájának nevezték, 42 milliárd dollárt tapsoltak el a játékokra. Szocsiban már 51 milliárd dollár lett a végeredmény (igaz, ezt például minden idők legkorruptabb olimpiájaként is szokás nevezni). Túlfutott a megálmodott összegen a londoni olimpia büdzséje is a maga 14 milliárd körüli keretével, csakúgy, ahogy már most lehet tudni, hogy 2020-ra Tokió sem áll meg az előzetesen tervezett költségeknél, és az is biztos, hogy a jelenleg futó brazil olimpia is mintegy 50 százalékkal többe került az eredeti elképzeléseknél (még úgy is, hogy a beruházások egy része nem valósult meg)...
 

A KISKIRÁLY MEZTELEN

24.HU / POSZT-TT BLOG
Szerző: Friderikusz Sándor
2016.08.10.


Nem szoktam a kollégáimról nyilvánosan értekezni. Balázsról is örökre megtartottam volna a véleményemet magamnak, de most, hogy sokadik alkalommal brutálisan és nagyon kisszerűen ment neki pályatársnőnknek, a nála feltétlenül professzionálisabb Ördög Nórának, elszakadt a cérnám. Hetykén szemtelenkedni ugyanis nem méltó, különösen egy hölggyel szemben nem, túl azon, hogy Sebestyén Balázs idáig mutatott szakmai teljesítménye alapján még hiteltelen is. És mindannyiunknak, szakmának és közönségnek egyaránt, el kellene gondolkoznunk azon, hogyan engedhettük meg, hogy a bulvár szintjére süllyedjen szinte a teljes magyar nyilvánosság, hogy a Balázs-féle teljesítmények és magatartások uralják el, hogy az intellektuális szegénylegénység és a gátlástalan cinizmus diktálja a mércét, s hogy lassan már senki se mer tiltakozni ellene, mert mindenki tudja – ha nem is a sajátján, de a mások bőrén megtapasztalva –, hogy jobb kussolni, mert sok lúd bizony disznót győz!

Ördög Nórának pedig ezúton is csókolom a kezét!

ITT OLVASHATÓ

PUKLI VISSZAKÉRDEZETT: MÉGIS, KI A MIGRÁNS DIÁK?

PROPELLER BLOG
Szerző: PROPELLER
2016.08.10.


Rejtélyes feladatot kaptak az iskolaigazgatók. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) két napot adott nekik arra, hogy összesítsék, pontosan hány tanulójuk “migráns”, közülük hányan távoztak tanév közben, hánynak maradt meg a tanulói jogviszonya év végére.

A Tanítanék Mozgalom közzétette a Teleki Blanka Gimnázium igazgatójának válaszát, amelyet változtatás nélkül közlünk.

Tisztelt Igazgató Úr!

A feladat igen nagy kihívás elé állít. Zavarba ejtő a migráns kifejezés, amelyre semmilyen magyarázat nem szerepel az utasításban.

Milyen térbeli kritériumai vannak a migráns kifejezésnek?

Az Európából (pl. Svédországból, Ukrajnából származó ruszin, orosz) Magyarországra települő tanuló migráns-e, vagy az osztályomba járó kínai kislány, aki tízéves kora óta él Magyarországon? Vagy csak az, aki a háború sújtotta Szíriából, Afganisztánból, Líbiából menekül?

Milyen időbeli kritériumai vannak?

Meg kell-e vizsgálni a felmenőket? Értem ezalatt, hogy az az arab kislány, aki Magyarországon született már, édesapja itt házasodott meg, migráns-e? Nem feltételezem, hogy a dédszülőkig vissza kellene vezetnem a tanulóim családfáját, már csak azért sem, mert annak igen rossz asszociációi lehetnének, ám Ön nem nyújtott segítséget ebben sem.

Neadjisten migránsnak számít-e az a tanuló, aki Erdélyből, Délvidékről vagy Kárpátaljáról betelepülő magyar? Ha tágabb értelemben nézzük, a honfoglaláskor a Kárpát-medencébe érkező magyarok is migránsok. Ebben az értelemben jelenleg 576 migráns jár az iskolába.

Mindezek mellett fölmerül bennem a kérdés: milyen céllal kérik be tőlünk az adatokat? Reményeim szerint segíteni szeretnének a tanulókon, viszont ez az utasítás erre vonatkozóan nem tartalmaz semmiféle leírást.

Az elmúlt három esztendőben a konfliktusforrások egyik legfőbb oka az információ hiánya volt: nem tájékoztattak a miértekről, csak rövid határidővel kiadták a számomra értelmetlennek tűnő feladatokat (azokat, amelyeket a KLIK központjától kaptak). Ezek szerint nem reménykedhetek változásban, a megígért menedzserszemléletben?

A fenti kérdések tisztázásáig, a feladat pontosításáig, elsősorban a migráns szó definíciójának megadásáig a feladatot nem tudom teljesíteni.

Mielőbbi szíves válaszában bízva:

Pukli István
intézményvezető, Budapest XIV. Kerületi Teleki Blanka Gimnázium

TALÁN MEG KELL VÁRNI, AMÍG ROMMÁ BOMBÁZOTT SENKIFÖLDJÉVÉ VÁLIK AZ ORSZÁG

KOLOZSVÁRI SZALONNA - DÜHÖNGŐ, ORDÍTOK BLOG
Szerző: Swan Edgar
2016.08.10.


...Akihez ténylegesen el kellene jutnia a gondolatoknak, az már régen a ketrec sarkában kuporog. Nem lát, nem hall, nem is igazán érdekli más, mint a most kőkemény valósága. A darabka kenyér a gyereknek, az egy szem lázcsillapító, a hasáb fa. Az érdekli, hogy valahogy vízhez jusson. Egy csomag száraztészta, egy meleg pulóver, egy kiló só. Ennyi az ő világa. Ami ezen túl van, az nem juthat el hozzá. Számára nem jelent semmit a demokrácia. Nem fontos, mert a lejárt számlák, a kilakoltatás fenyegető jelenléte, a közeledő tél halálos hidege köti le minden pillanatát. Nem is hallja, nem is érti, miről beszélünk körülötte. A feje felett.

Ő már régen a szögesdrót túlsó felén van, távol a valóságtól. Ha rést vágunk is a kerítésbe, nem fog kijönni, nem képes kijönni onnan. Fél. Hiába ordítjuk felé a bölcsességeinket, a te felelősséged, a csak rajtad múlik, tegyél magadért – nem működik. Nem működhet. Nem is igaz. Nem csak az ő felelőssége. Nem csak rajta múlik. Nem tud tenni önmagáért. Már nem. Egyedül nem.

Hárítjuk a társadalmi felelősséget, mint egy szemtelen legyet.

Ócska cukrászdai krémesbe ágyazott középosztálybeli magabiztossággal, okostelefonok és laptopok
nyújtotta világlátással bölcselkedünk. Mondjuk a megoldást annak, aki a nem létező szociális és a nagyon is létező világhálóról réges-régen lezuhant.

Várjuk, hogy mozduljon az a tömeg, hiszen iszonyú sokan vannak. Nem értjük a fásult közönynek vélt tehetetlenséget. Ostorozzuk a sorsán javítani képtelent és ostorozzuk egymást, a kerítés túlsó felén. Fotelból kritizált fotelforradalmárok, pókhálós elefántcsont-toronyból aláharsogott bölcsességek, fogjuk meg és vigyétek tettrekészek. Csúszunk, mint a csiga a maga termelte nyálkán és nem vesszük észre: az elöl zabáló száj és a hátul ürítő végbél egy organizmus. Külön nem működik, csak együtt létezik, együtt szenved és pusztulni is csak együtt képes.

A védekezni képtelen lecsúszottak és az értetlen még-megélők között kétségbeesett emberek próbálnak utat nyitni. Adományért kilincselve igyekeznek életben tartani, akit lehet. A pártok és különféle szervezetek egymással csatázva akarnak megragadni egy jó pozíciót, fizető állást, a hatalom egy szilánkját. Feledve azt, akikért ott vannak, egymás kezéből tépik a koncot.

Talán meg kell várni, ameddig rommá bombázott senkiföldjévé válik az ország, ha nem is fizikai bombák tarolják le az életünket. Lehet, hogy csak a kifosztott, sivár valóság mozdít meg mindenkit. Amikor már senki sem marad, aki meg tudott őrizni valamit a múlt kincseiből. Amikor már nem marad vesztenivalója annak, aki most még görcsösen szorongatja a magával hurcolt gagyit. Akkor talán nem az számít, hogy ki hogyan és hová akar eljutni. Egyetlen cél marad és egyetlen út. Nem tudom. Azt tudom, hogy még nagyon sok vesztenivalónk van. El is fogjuk veszteni, mert – bár ugyanazt védenénk – de más sorrendben. Egyenként óvjuk a kincseinket, ezért el is veszítjük őket sorra. Egymást okolva hadakozunk a semmiért.

Közben hamarosan ideér a tél. Neked puha hótakarót, nekem vacogást, neki halált hozva.

ITT OLVASHATÓ

A MAGYAR GAZDASÁG EGYETLEN ESÉLYE, HA SENKIT NEM HAGYUNK HÁTRA

444.HU
Szerző: Horváth Bence
2016.08.10.


Oktatási reform szükségessége, kézikönyv leszakadt települések polgármestereinek, a helyi közösségek bevonása a szegénység felszámolásába - többek között ezekre az eredményekre jutott Magyarországgal kapcsolatban munkáiban a világ egyik legbefolyásosabb pénzügyi intézménye, a Világbank.

Az amerikai székhelyű szervezet munkájában az elmúlt időszakban egyre nagyobb hangsúlyokat kapnak a fejlesztéspolitikai célok, az ezzel kapcsolatos irányváltásról
korábban mi is írtunk.
A Világbank magyarországi kutatási eredményeiről és az országban tapasztalt helyzetről beszélgettünk a szervezet Washingtonban dolgozó munkatársával, Karácsony Sándorral.

„Az egész közép-európai régió hasonló, nagyon komoly demográfiai problémákkal küzd. Öregedő és fogyó lakosság, egyre kevesebb belépő a munkaerőpiacra és egyre több távozó. Ez a régió minden országának növekedési kilátásaira hatással van” – foglalta össze
Karácsony Sándor, a Világbank Kelet- és Közép-Európával foglalkozó közgazdásza a térség legfontosabb gondjait. Magyarország ugyan meggyőző növekedést produkált az elmúlt évtizedekben (1995-ben csak a 28 EU-tag átlag GDP-jének 51 százalékán álltunk, ez 2014-re 68 százalék lett), de a lendület fenntartásához növelni kell a munkaerő termelékenységét...

ITT OLVASHATÓ


(A Világbank tanulmányai magyar nyelven is olvashatóak, a Befogadó növekedés előmozdítása Magyarországon, a Társadalmi változások mérése és hatások, valamint A számok mögött az ember című kézikönyv a címekre kattintva tölthetőek le).






MINKET MÁR A PIHENÉS IS FÁRASZT? VÁLASZOLJ 6 KÉRDÉSRE ÉS MEGTUDOD, MIÉRT!

LELKIZÓNA BLOG
Szerző: Kovács Szilvia
2016.08.10.


Nem csodálkozol, ha egy munkával töltött nap végén fáradtan dőlsz be az ágyba, de mi van akkor, ha egy „pihentető” hétvége után fáradtabbnak érzed magad, mint péntek délután voltál? 

Egyre többen érzik a folytonos és letaglózó fáradtságot, ami egy idő után nem csak kimerültséghez és teljesítményromláshoz, de hangulatzavarhoz (rossz kedv, ingerültség) és motiválatlansághoz is vezet. A korábban örömmel végzett tevékenységek is elveszítik vonzásukat, és az élet szépen lassan túlélési gyakorlattá alakul! Depresszió? Krónikus fáradtság szindróma? Vagy egyszerűen csak rosszul használod fel a szabadidődet? Megtudod, ha végiggondolod a következő néhány szempontot:
 
Ugyanabból még többet, vagy valami egészen mást?
 
Ahhoz, hogy feltöltődést, pihenést jelentsen a szabadidő, fontos, hogy a napi tevékenységekhez képest más típusú, komplementer tevékenységet végezz.  Sokan gondolják azt, hogy a fáradtságra a legjobb gyógyír a passzív pihenés: feküdni, semmit tenni, aludni, esetleg televíziót nézni. Sokan pedig egyszerűen csak azt érzik, hogy nincs energiájuk másra!  Ez azonban nem igaz! Aki a nap döntő részében fizikai munkát végzett, annak ez valóban pihenést jelent, de aki a napját ülő munkával töltötte, annak a további üldögélés nem fog feltöltődést hozni. Ilyen esetben a fizikai aktivitás, sportolás, vagy egy egyszerű séta jelent ellentétes tevékenységet. Ráadásul ez a tevékenység – még ha az elején igényel is némi elszántságot – nem energiavesztést, hanem megnövekedett energiaszintet fog eredményezni...
 

AZ IGAZGATÓ HA FEJLESZT, NEM KELL A MINISZTÉRIUMNAK 1-3. RÉSZ

TABUNYITOGATÓ BLOG
Szerző: Tabunyitogató
2016.08.10.

1. rész

Tény: Magyarország egyre inkább az Európai Unió legelmaradottabb térségei közé tartozik, a befektetőknek még mindig nem javasolt ország vagyunk. Nem, ma nem a központi korrupcióról lesz szó, ennek kapcsán, hanem arról, hogy sem az államnak, sem pedig a minisztériumoknak nem fontos a fejlesztés, erre pénzt nem áldoz, a fejlesztéssel foglalkozó szakembereket nem becsüli meg, és amint lehet, le is váltja őket, annak érdekében, hogy a vidéki térségek elmaradottsága konzerválódhasson.


Cinikusan azt mondhatjuk: talán a sötétség elterjesztése lehet a cél, melyet az oktatással kezd a kormány....

ITT OLVASHATÓ

2. rész


Az az iskola, aki a technikai-, technológiai fejlesztések terén nem tud lépést tartani a gazdasági haladással, menthetetlenül lemarad. Adott egy, a minisztérium által, pályázat benyújtása nélkül kinevezett igazgató, akin túlhaladott mára már a technikai fejlődés. És adott egy érvényes pályázatot benyújtó olyan igazgató-jelölt, aki bevezette és meghonosította az iskolában ezt a fejlődési szintet és irányvonalat. A minisztérium úgy döntött: a fejlesztéssel foglalkozó igazgatójelölt pályázatát indoklás nélkül elutasítja....

ITT OLVASHATÓ

3. rész


Az iskolák bárminemű fejlesztést, illetve programot bevezetni szinte kizárólag pályázati pénzekből tudnak. De mi történik akkor, ha a pályázatokat író és megvalósító igazgató-jelöltet indoklás nélkül a minisztérium eltávolítja a posztjáról, helyette olyan igazgatót jelöl, aki a pályázatírást nem ismeri? Hogyan tudnak gyermekeink sikeresen felkészülni megfelelő és most már egyre inkább elvárt előképzettség hiányában a főiskolai-, egyetemi felvételikre? Ki fogja felkészíteni egyáltalán a gyermekeinket, ha inkább felmondanak a pedagógusok a minisztériumi önkény következtében?

ITT OLVASHATÓ

ÚJABB BEJELENTÉST TETTEM AZ EURÓPAI CSALÁS ELLENI HIVATALNÁL

BERKECZ BALÁZS BLOGJA
Szerző: Berkecz Balázs
2016.08.10.


A magyar közügyek átláthatóságáért küzdő, Pulitzer-emlékdíjas atlatszo.hu újabb aggasztó, az uniós pénzekkel való visszaélés gyanúját felvető információkról számolt be "Az uniós milliárdokból felújított Hollókőn épül a fideszes Becsó család háza" című cikkében. Az atlatszo.hu által feltárt összefüggések alapján egy bejelentésben arra kértem az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) illetékeseit, hogy vizsgálják ki ezt a csalás és korrupció gyanúját felvető ügyet.

Erdélyi Katalin és Baranya Ákos által készített videót is tartalmazó publikációból világosan kiderül, hogy Becsó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő és családja miként állt a "saját lábára" a Világörökség részeként nyilvántartott Nógrád megyei Hollókőn.

A Fidesz-ellenességgel nem vádolható Magyar Hírlap 2015 januárjában harangozta be, hogy négycsillagos superior wellness szálloda épül Hollókőn európai uniós és hazai pályázati támogatás segítségével, és az új hotel a sokat szidott Európai Unió támogatásával valósul meg, potom 497 millió forint támogatással. Az építkezés jelenleg is zajlik. 

Ennek a szállodának a közvetlen szomszédságában van egy családi házas telek, amely a Palóc Hotel Kft. birtokában van, a cég két tulajdonosa pedig Becsó Zsoltnak, a térség fideszes országgyűlési képviselőjének felesége és testvére, Becsóné Zvada Anita és Becsó Károly. Ezt a telket már 2013-ban bejegyezték a Palóc Hotel Kft. fióktelepeként. Erre a hollókői telekre az ingatlan tulajdoni lapja szerint tavaly májusban 34,6 millió forint értékű jelzálogjogot jegyzett be az OTP., és az atlatszo.hu információi szerint valószínűleg ebből a jelzáloghitelből épül rajta - a hotel építésével párhuzamosan - egy ház, viszont a banki kölcsön adósa nem a telektulajdonos Palóc Hotel Kft., hanem egy másik cég, a pásztói Vertical Art Kft.

Ez a vállalkozás egy másik cég, az Ara-Coeli Kft. birtokában van, és ennek a cégnek a tulajdonosa pedig nem más, mint Becsó Zsolt fideszes országgyűlési képviselő és testvére, Becsó Károly. Vagyis: Becsó és testvérének közös cége hitelt vett fel egy telekre, amely a Becsó feleségének és testvérének tulajdonában lévő cégé....

ITT OLVASHATÓ

JURÁNYI HÁZ - EGYSÉGBEN AZ ERŐ

7ÓRA7 - SZÍNHÁZ ÉS PONT BLOG
Szerző: 7óra7
2016.08.10.


Az összeköltözés folyamatos kapcsolatot teremtett az alkotók között, lehetőséget biztosítva a kísérletezésekre, közös produkciók létrehozására.

Közeledik a szeptember 17-ei Színházak Éjszakája, mi pedig ennek apropóján bemutatjuk a programban résztvevő színházakat. Ezúttal a Jurányi Ház kerül sorra.

A Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház 2012 őszén nyitotta meg kapuit egy egykori iskolaépületben. Az intézmény ötlete Rozgonyi-Kulcsár Viktóriától származik, aki alapítása óta annak vezetője is. 2006-ban hozta létre a Függetlenül Egymással Közhasznú Egyesületet, röviden a Fügét, amelynek célja a független előadó-művészeti társulatok támogatása volt. Mivel a legtöbb független alkotócsoport nem rendelkezett saját irodával, próbahelyszínnel, felmerült az ötlet, hogy egy épületben találjanak helyet maguknak...

...A Jurányi Ház jelenleg 19 alkotó- és vizuális művészeti csoportnak, 24 előadó-művészeti egyesületnek és társulatnak, valamint 8 egyéb civil szervezetnek ad helyet. A független színházi és táncszínházi társulatok és alkotók mellett olyan szervezeteket találunk itt, mint az ír néptáncot oktató Közép-európai Ír Táncakadémia, a színházi nevelési programokat készítő Nyitott Kör Egyesület, vagy a társadalmi mobilitásért és a romák integrációjáért dolgozó Kiút Program. A 6500 négyzetméteres épületben irodák, próbatermek és raktárak állnak a társulatok és szervezetek rendelkezésére, amelyek saját termeik üzemeltetési költségeit állják, a közös termekről pedig a Füge gondoskodik. A költséghatékonyság mellett az „összeköltözés” nagy előnye az is, hogy folyamatos kapcsolatot teremt az alkotók között, fizikailag is lehetőséget biztosítva a közös ötletelésekre, kísérletezésekre, produkciókra...

ITT OLVASHATÓ

KOMMUNIKÁCIÓRA VAN PÉNZ, SZENNYVÍZTISZTÍTÁSRA NINCSEN - BECKER ANDRÁS A CIVILRÁDIÓBAN

ÁTLÁTSZÓ BLOG
Szerző: atlatszo
2016.08.10.


Most már hónapok óta ömlik a Tiszába a szennyvíz Vásárosnaménynál. Az illetékesek nem tesznek semmit, de a kommunikációs feladatokra bőven jut pénz Szijjártó Péter barátja cégének. Munkatársunk a Civil Rádió vendége volt.
 
A rezsicsökkentés katasztrofális állapotokat eredményezett Vásárosnaménynál, ahogy arról az Átlátszó már több cikkben is beszámolt. Amióta az országban öt állami gigaholding végzi el a szolgáltatói feladatokat, mint például a szemétszállítás, a kéményseprés vagy a szennyvíztisztítás, mindenhol gondok jelentkeznek.
 
Ennek egyik legjellemzőbb példája Vásárosnamény, ahol egy 10-15 millió forintos beruházással meg lehetne akadályozni, hogy naponta 2000-2500 köbméter szennyvíz folyjon bele a Felső-Tiszába, ennek ellenére nem tesznek semmit.
 
Helyette már többször kifizették a katasztrófavédelem által esetenként kiszabott 3-4 millió forintos bírságot, valamint legutóbb 244,5 millió forintért megbízták Kuna Tibor – Szijjártó Péter miniszter egyik barátjának – cégét PR-kommunikációval és rendezvényszervezéssel...

ITT OLVASHATÓ

A QUIMBY ÉS EÖRSI MÁTYÁS: LÖVÉSZÁROK ÉS AKNAZÁR

MIKOR? MELYIKET? MIKOR MELYIKET BLOG
Szerző: zupasta
2016.08.10.


Ha Magyarország egy normálisan működő demokrácia lenne, akkor föl se merülne, hogy egy zenekar ne menjen föllépni a tőle megszokottól ellentétes oldalra, vagy hogy egy ellenzéki politikust a kormányzat támogasson nemzetközi pozícióba. Teljesen érthető, hogy a mai helyzetben, amikor a választóvonal nem bal-jobb, hanem diktatúra és demokrácia között húzódik (még ha utóbbi olykor kicsi és savanyú is), ahol az emberhez méltó egzisztenciális és szellemi lét a tét, akkor ott valóban jobban számít, hogy ki melyik oldalon áll és mit is támogat. De attól még egy ország vagyunk, egy területtel és egy lakossággal. Ha pedig az aknazárat még tovább szélesítjük, vagy ha a másik aknáit a sajátjainkkal helyettesítjük, akkor neméppen a demorkatikus és békés együttélésnek teszünk szívességet, hanem az aknazár, a vizesárok és a drótkerítés gazdáinak. Így vigyázzunk.

ITT OLVASHATÓ

BICSKANYITOGATÓ AZ A LENÉZŐ, UTÁLKOZÓ, FELSŐBBRENDŰ RÖFÖGÉS

KOLOZSVÁRI SZALONNA - NEHAZUGGY BLOG
Szerző: H.Andrea
2016.08.10.


A tájékozatlansággal aligha megvádolható díszmagyar, a 76 éves fiatal demokrata Schöpflinnek van arca – a tényeket figyelmen kívül hagyó – agitpropról beszélni az Index újságírójának posztja kapcsán, miközben az állampárt, amelynek ő is tagja, évek óta mindent megtesz a független média totális bezúzásáért, naponta egyre magasabb fokozatra kapcsolt az ellehetetlenítés, kivéreztetés, megfélemlítés.

Gyuri bácsi! Bicskanyitogató ez a kijelentés, ez a lenéző, utálkozó, felsőbbrendű röfögés. Mi az, hogy a fajtája, Gyuri? Egyáltalán hogy veszi a bátorságot? Annyira nem lehet kívülálló, annyira nincs messze az a gaz Brüsszel, hogy ne értesült volna, hogy ne fogná át a tudata, miként vegzálják a sajtót azok, akik mindeközben nyomorba döntik az országot. A fajtáját azokra érti esetleg, akik nem álltak be a sorba, akiknek nem drágább rongy életük, mint az, hogy feltárják ennek az elszabadult hatalomnak a gazemberségeit? Milyen demokrácia az, Gyuri, ahol a hatóságok (kiemelten Polt Péter sóhivatala) az oknyomozó újságírók ellen indít vizsgálatot, nem a korrupt Rogán Antal, Tasó László-féle politikusok ellen?

Meséljen nekem arról a demokráciáról, Gyuri, ahol a szakembereket elhajtották és minden állami intézményt jellemtelen, kilóra megvehető seggnyalókkal töltöttek fel, ahol a parlament dísznek van, ahol titkosítják a közpénzek elköltését, ahol egyetlen ember akarata mozgatja a szálakat! Milyen demokrácia az, ahol Schöpflin György későre felfedezett elvtársai állandóan az osztályellenséggel, Soros ügynökeivel és provokátoraival, a nemzetre-hazára áhítozó idegenszívűekkel, terroristákkal-migránsokkal riogatják főállásban a polgárokat, ahol a tartós ideológiai hadviselés leple alatt tör mind nagyobb befolyásra az állam a médiától, gazdaságtól kezdve a nők szülőcsatornájáig? És az milyen demokrácia, ahol bűnözőgyanús politikusokat az igazságszolgáltatás védi a felelősségre vonás elől? És aki ezt a mocskos rezsimet szolgálja, azt minek hívják, Gyuri bácsi?

Igazad van, Gyuri bácsi! Ahhoz képest, hogy Oroszországban elteszik láb alól a mindenható Putyin elvtárs viselt dolgait firtató véleményformálókat, ahhoz képest, hogy Törökországban börtönbe csukják és megkínozzák Erdogan szultán bírálóit, Magyarország virágzó demokrácia. Ahhoz képest. De attól, hogy itt még úgynevezett ellenzéki újságírókat nem lőnek főbe fényes nappal az utcán, csak lejáratják, megfélemlítik, ellehetetlenítik, vagy éppen felvásárolják őket és a lapjaikat, ne kérd már ki magadnak az agitpropra hivatkozva.

Én elfogadom, bár soha nem fogom megérteni, hogy köztiszteletben álló, megbecsült és értékes emberek vénségükre eladják a lelküket, hogy a kellő tudás és tapasztalat sem elegendő ahhoz, hogy valakit ne lehessen akármilyen ordas eszmék szolgálatába állítani. A jó hír ezzel összefüggésben csak annyi, hogy – Schöpflin Györggyel ellentétben – nem mindenki áll kurvának havi sokezer eurós fizetésért és a tudomány, a tetszőleges szakma képviselőjeként nem köpi szembe mindazt, amit életében letett az asztalra...

ITT OLVASHATÓ