A VÁROS MINDENKIÉ BLOG
Szerző: AVM
2016.04.12.
Az Országgyűlés 38 igen és 110 nem szavazat, valamint 25 tartózkodás mellett elutasította a Város Mindenkié (AVM) és Szél Bernadett (LMP) törvénymódosító javaslatát, amelynek az volt a célja, hogy a szabályértési törvényből kerüljön ki az életvitelszerű közterületen tartózkodás büntetése. A döntés következtében továbbra is büntethető valaki csak azért, mert az utcán kénytelen aludni.
A törvénymódosítási kampány első lépéseként az AVM április 11-én reggel utcai akciót szervezett, amelynek során hajléktalan aktivisták lakáskulcsokat és kézzel írt üzeneteket adtak át a parlamenti vitanapra érkező képviselőknek. Az aktivisták több, mint 70 kulcsot adtak át ellenzéki és kormányzati képviselőknek, akik nagyon különbözőképpen reagáltak az állampolgári akcióra. Volt olyan politikus, aki megalázó módón szóba sem állt az aktivistákkal, és volt, aki beszélgetésbe is elegyedett velük.
A szavazás napján, április 12-én a csoport spontán akció során rövid időre elfoglalta a Parlament főbejáratát, ahova „Alkotmányba lakhatást, méltóság, ne zaklatást!” feliratú molinót helyeztek ki hajléktalan és lakással rendelkező aktivisták. Az aktivistákat az országgyűlési őrök és a rendőrség távozásra szólította fel, amelynek a csoport nem engedelmeskedett. Az akció során Fekete-Nagy Miklós hajléktalan aktivista és Sipos Zoltán szociális munkás mondott beszédet. Sipos Zoltán a szociális szakma és a döntéshozók felelősségére hívta fel a figyelmet: „Szociális munkásként felelősségem és kötelességem, hogy felhívjam a döntéshozók valamint a társadalom figyelmét arra, hogy a közterületen élés büntetése ostobaság!” Az aktivisták azért hagyták el a helyszínt, hogy részt vehessenek a törvénymódosításról szóló parlamenti vitán...
ITT OLVASHATÓ
2016. április 13., szerda
ELEGEM VAN A SEGGARCÚ KORMÁNYBÓL
ELEGEM VAN BLOG
Szerző: Elegem Van
2016.04.12.
Hát, vérfideszes cimborák, ezt beszoptátok. Hétfő reggel tíz óráig csapataitok harcban álltak, a Kormány a helyén volt a vasárnapi boltzár ügyben. Volt minden: Lázár forgatta a szemeit, álcivil köcsögök reszelték a fingot, még valami szakszervezeti bandát is sikerült csatasorba állítani. Aztán harc közben, tíz óra körül jött a "Poroltó ribanccal" című képen szereplő hölgy férje, és felhúzta a fehér zászlót a vörösök előtt. A Kormány már nem volt a helyén. Ti pedig, szánalmas vérfideszesek, most meg néztek ki a buta fejetekből, hogy akkor most ezt így hogy. Winston Smithként pislogtok, hogy akkor ma ki az ellenség Óceánia vagy Kelet-Ázsia? Pelikán elvtársként kérdezitek a rajtatok röhögő nyilas/komcsi Gulyástól: "És még ki volt rendőrspicli? Virág elvtárs is, Bástya elvtárs is?!" A helyzet nagyon egyszerű, Viktor elk...rta nem kicsit, nagyon...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Elegem Van
2016.04.12.
Hát, vérfideszes cimborák, ezt beszoptátok. Hétfő reggel tíz óráig csapataitok harcban álltak, a Kormány a helyén volt a vasárnapi boltzár ügyben. Volt minden: Lázár forgatta a szemeit, álcivil köcsögök reszelték a fingot, még valami szakszervezeti bandát is sikerült csatasorba állítani. Aztán harc közben, tíz óra körül jött a "Poroltó ribanccal" című képen szereplő hölgy férje, és felhúzta a fehér zászlót a vörösök előtt. A Kormány már nem volt a helyén. Ti pedig, szánalmas vérfideszesek, most meg néztek ki a buta fejetekből, hogy akkor most ezt így hogy. Winston Smithként pislogtok, hogy akkor ma ki az ellenség Óceánia vagy Kelet-Ázsia? Pelikán elvtársként kérdezitek a rajtatok röhögő nyilas/komcsi Gulyástól: "És még ki volt rendőrspicli? Virág elvtárs is, Bástya elvtárs is?!" A helyzet nagyon egyszerű, Viktor elk...rta nem kicsit, nagyon...
ITT OLVASHATÓ
ENNÉL JOBBAN NEM LEHETETT VOLNA MEGALÁZNI BAYER ZSOLTOT
B1 - A BLOGOLÁS ITT KEZDŐDIK
Szerző: nickgrabowszki
2016.04.12.
Szerző: nickgrabowszki
2016.04.12.
A Bayer-recept egyszerű: vegyél egy csoportot - lehetőleg, sőt kizárólag olyat, amelyik nem szimpatizál a gazdáiddal -, és gyalázd őket.
Minél artikulálatlanabb, annál jobb. A színvonal nem számít.
Bayer nem egy liberálisból lett náci. Ugyan. Ahhoz gondolkodni kellene. Ő egy egyszerű prostituált, aki nagyon hangosan kiabál a Gazda ellenségeivel, hátha azok megijednek attól, hogy elküldik őket az anyjukba. Bayer annyira fél, hogy nem lesz rá szükség, hogy nem tartják elég jó szolgálónak, hogy semmi nem drága neki, bármit megtesz.
Egy sarki kurva, akit mostanában remekül fizetnek.
És erre van közönség is. Igaz, hogy olyan, amelyiknek folyamatosan ellenség kell, amelyik pszeudovalóságban él és hisz, amelyiknek nem tűnnek fel semekkora ellentmondások, bármennyire is ordítanak. De hát nekik is szavazniuk kell valakire, és akkor már nem jobb, ha Bayer begyűjti őket és a Fideszre szavaznak?
Bayer közönsége annyira távol él a valóságtól, le sem esett nekik, hogy van amit nem maga a Mester írt, hanem parodizálják. A paródia túlzásokra épül, de Bayert nem lehet annyira eltúlozni, hogy ne tűnjön eredetinek.
Nála nincsenek ízlésbeli vagy logikai határok. Simán gyűlöli egyik nap a muszlimokat, a másik nap meg antiszemita, és fel sem tűnik neki, hogy ezzel a dzsihadista iszlamistákkal kerül egy platformra...
FÉL LÁBBAL A RENDSZERBEN
AMERIKAI NÉPSZAVA ONLINE
Szerző: Bartus László
2016.04.12.
A magyar közéletben először pedzegeti jelentős közéleti szereplő az Orbán-rendszerből való kivonulás gondolatát (Lendvai Ildikó: Kívül vagy belül, Népszabadság, április 9.). Lendvai Ildikó jelenleg publicista, méghozzá az egyik legjobb publicista Magyarországon, de véleménye fontosabb, mint egy hírlapíró álláspontja. Kormányzó párt parlamenti frakcióját vezette, amikor még valódi parlamenti demokrácia volt. Elnöke is volt a pártjának, amely jelenleg is a legerősebb ellenzéki párt.
Ezért a véleményét komolyan kell venni, immár megkerülhetetlen a "kívül vagy belül" dilemmája. Még akkor is, ha elsőre téves válaszok születnek. Lendvai Ildikó válasza az, hogy kívül is, és belül is, ami valójában azt jelenti, hogy kívül sem, és belül sem. Ez a legrosszabb konstrukció.
Vegyük sorra először a "kint is, bent is" álláspont érveit. A fél lábbal kint és a fél lábbal bent logikájának egyik érve az, hogy amíg lehet bíróságokat, ombudsmant, vagy akár a népszavazás intézményét (mint a rendszer részeit) használni, addig használni kell. Példa erre a Kúria ítélete és a boltbezárásos népszavazás, amely meghátrálásra kényszerítette Orbánt. A parlamenti jelenlét mellett pedig az szól, hogy hozzásegít a médianyilvánossághoz. (Mi gyanakszunk az évi százmilliós párttámogatásra is.)
Az már kiderült, hogy a "csak bent" nem vezet sehova, mert a parlamenti ellenzéki pártok nem jelentenek veszélyt a rendszerre, még a kormányra sem. Az alaptörvényre tett eskü után Orbán parlamentjéből nevetséges lenne a rendszer megdöntését is szorgalmazni. Ezért a parlamenti pártok elszakadtak a néptől, még az elégedetlenektől is.
Csak a rendszeren kívüli civilek tudnak időnként megmozdítani tömegeket, amíg el tudják hitetni, hogy elég bátrak a rendszerrel való konfrontációhoz. Amikor kiderül, hogy nem így van, mint például Pukli kolléga félresiklott március 15-i forradalma után, akkor őket is faképnél hagyják. A rendszer ellenzéke visszavonul a magánéletbe, és nem támogat semmit, ami az Orbán-rendszert legitimnek tekinti és vele egyezkedik...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Bartus László
2016.04.12.
A magyar közéletben először pedzegeti jelentős közéleti szereplő az Orbán-rendszerből való kivonulás gondolatát (Lendvai Ildikó: Kívül vagy belül, Népszabadság, április 9.). Lendvai Ildikó jelenleg publicista, méghozzá az egyik legjobb publicista Magyarországon, de véleménye fontosabb, mint egy hírlapíró álláspontja. Kormányzó párt parlamenti frakcióját vezette, amikor még valódi parlamenti demokrácia volt. Elnöke is volt a pártjának, amely jelenleg is a legerősebb ellenzéki párt.
Ezért a véleményét komolyan kell venni, immár megkerülhetetlen a "kívül vagy belül" dilemmája. Még akkor is, ha elsőre téves válaszok születnek. Lendvai Ildikó válasza az, hogy kívül is, és belül is, ami valójában azt jelenti, hogy kívül sem, és belül sem. Ez a legrosszabb konstrukció.
Vegyük sorra először a "kint is, bent is" álláspont érveit. A fél lábbal kint és a fél lábbal bent logikájának egyik érve az, hogy amíg lehet bíróságokat, ombudsmant, vagy akár a népszavazás intézményét (mint a rendszer részeit) használni, addig használni kell. Példa erre a Kúria ítélete és a boltbezárásos népszavazás, amely meghátrálásra kényszerítette Orbánt. A parlamenti jelenlét mellett pedig az szól, hogy hozzásegít a médianyilvánossághoz. (Mi gyanakszunk az évi százmilliós párttámogatásra is.)
Az már kiderült, hogy a "csak bent" nem vezet sehova, mert a parlamenti ellenzéki pártok nem jelentenek veszélyt a rendszerre, még a kormányra sem. Az alaptörvényre tett eskü után Orbán parlamentjéből nevetséges lenne a rendszer megdöntését is szorgalmazni. Ezért a parlamenti pártok elszakadtak a néptől, még az elégedetlenektől is.
Csak a rendszeren kívüli civilek tudnak időnként megmozdítani tömegeket, amíg el tudják hitetni, hogy elég bátrak a rendszerrel való konfrontációhoz. Amikor kiderül, hogy nem így van, mint például Pukli kolléga félresiklott március 15-i forradalma után, akkor őket is faképnél hagyják. A rendszer ellenzéke visszavonul a magánéletbe, és nem támogat semmit, ami az Orbán-rendszert legitimnek tekinti és vele egyezkedik...
ITT OLVASHATÓ
KISHANTOSNAK JOGERŐSEN IGAZA VAN
MAGYAR NARANCS - VILLÁMNARANCS BLOG
Szerző: narancs.hu
2016.04.12.
A Kúria ma kimondta: a Nemzeti Földalapkezelő törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, amikor szerződést kötött az egyik „új bérlővel”, a Mező Vidék Bt.-vel - tájékoztatta lapunkat a Greenpeace.
Kishantos több mint 20 éven át folytatott biogazdálkodást az államtól bérelt földeken. 2013-ban a Nemzeti Földalapkezelő azonban törvénysértő módon „új bérlőknek” adta a földeket. A nyertesek között volt a Mező Vidék Bt., amely a pályázást megelőzően nem is végzett mezőgazdasági tevékenységet, holott ez feltétel volt.
A bíróság most a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy a Nemzeti Földalapkezelő törvénysértő módon pályáztatta meg a kishantosi földeket...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: narancs.hu
2016.04.12.
A Kúria ma kimondta: a Nemzeti Földalapkezelő törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, amikor szerződést kötött az egyik „új bérlővel”, a Mező Vidék Bt.-vel - tájékoztatta lapunkat a Greenpeace.
Kishantos több mint 20 éven át folytatott biogazdálkodást az államtól bérelt földeken. 2013-ban a Nemzeti Földalapkezelő azonban törvénysértő módon „új bérlőknek” adta a földeket. A nyertesek között volt a Mező Vidék Bt., amely a pályázást megelőzően nem is végzett mezőgazdasági tevékenységet, holott ez feltétel volt.
A bíróság most a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy a Nemzeti Földalapkezelő törvénysértő módon pályáztatta meg a kishantosi földeket...
ITT OLVASHATÓ
VASÁRNAP UTÁN
REPUBLIKON INTÉZET BLOGJA
Szerző: Mikecz Dániel
2016.04.12.
A kormány számára életbevágó, hogy elkerülje a látszatát is annak, hogy nem rendelkezik a többség támogatásával.
A kormány hétfőn jelentette be, hogy arra tesz javaslatot, hogy az Országgyűlés vonja vissza a vasárnapi zárva tartásról rendelkező 2014. évi CII. törvény, és ezzel álljon vissza minden tekintetben a 2015. március 14-i állapot. A vasárnapi zárva tartás visszavonását azzal indokolták a beterjesztők, hogy “megosztó téma maradt”, “az embereket nem sikerült” meggyőzniük és “nem kevesen próbálnak politikai tőkét kovácsolni magunknak” (sic!) a segítségével. A kormány számára a legfontosabb ügy a kvótanépszavazás kérdése, ezért sem tartják időszerűnek egy másik népszavazás lefolytatását, ami egyrészt drága lenne, másrészt veszélyezteti azt a nemzeti egységet, amire szükség van Brüsszellel szemben. Nem kell agyafúrt politikai elemzőnek lenni ahhoz a megállapításhoz, hogy a praktikus megfontolásokra és a kormányzati reszponzivitására való hivatkozás mögött valójában a népszavazási kudarc elébe ment a kormány a zárva tartás eltörlésével. Nem sok ügyben fújt visszavonulót a kormány, a vasárnapi zárva tartás eltörlése tehát lehetőséget ad annak megértésére, hogy mi az, amit bármi áron el akar kerülni...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Mikecz Dániel
2016.04.12.
A kormány számára életbevágó, hogy elkerülje a látszatát is annak, hogy nem rendelkezik a többség támogatásával.
A kormány hétfőn jelentette be, hogy arra tesz javaslatot, hogy az Országgyűlés vonja vissza a vasárnapi zárva tartásról rendelkező 2014. évi CII. törvény, és ezzel álljon vissza minden tekintetben a 2015. március 14-i állapot. A vasárnapi zárva tartás visszavonását azzal indokolták a beterjesztők, hogy “megosztó téma maradt”, “az embereket nem sikerült” meggyőzniük és “nem kevesen próbálnak politikai tőkét kovácsolni magunknak” (sic!) a segítségével. A kormány számára a legfontosabb ügy a kvótanépszavazás kérdése, ezért sem tartják időszerűnek egy másik népszavazás lefolytatását, ami egyrészt drága lenne, másrészt veszélyezteti azt a nemzeti egységet, amire szükség van Brüsszellel szemben. Nem kell agyafúrt politikai elemzőnek lenni ahhoz a megállapításhoz, hogy a praktikus megfontolásokra és a kormányzati reszponzivitására való hivatkozás mögött valójában a népszavazási kudarc elébe ment a kormány a zárva tartás eltörlésével. Nem sok ügyben fújt visszavonulót a kormány, a vasárnapi zárva tartás eltörlése tehát lehetőséget ad annak megértésére, hogy mi az, amit bármi áron el akar kerülni...
ITT OLVASHATÓ
DEZERTŐRÖK
REZEDA VILÁGA BLOG
Szerző: Rezeda
2016.04.12.
Hogy az emberi faj mennyire hülye, és a természet törvényei ellen élő organizmus, bizonyítja az is, hogy számos harcok során a csatateret odahagyót egy nemes gesztussal lőtték főbe, négyelték fel, szedték ki az agyvelejét, mert nem volt kedve megdögleni.
Aztán faj-, és csapattársai segedelmével mégis csak sikerült neki. A dezertőröket irtották mindig a hazaszeretet nevében férfias és macsó módon, bizonyítva ezzel is a katonásdi értelmetlenségét.
Máma pénzbüntetést fizetnek, akik rosszul értelmezik a harsonaszót.
Így járt tegnap Balog, Lázár és Kövér honvéd is. A két miniszter és a házelnök nem vett részt a vasárnapi zárva tartás feloldását célzó szavazáson, ezért pöngetnek fejenként százezret. És itt álljunk meg egy szóra tanár úr! Ha harc, hát legyen harc! Így gondolják ezt a fideszben már százezer éve.
Ezt a létállapotot a vezénylő tábornok hirdette meg, hogy a balliberális hordákat végképp térdre kényszerítse. Ennek megfelelően, aki a szakaszból kiszavaz bármely ügyben, fizet, mint a katonatiszt, hogy stílszerűek maradjunk. Ezt nevezik azon a környéken frakciófegyelemnek...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Rezeda
2016.04.12.
Hogy az emberi faj mennyire hülye, és a természet törvényei ellen élő organizmus, bizonyítja az is, hogy számos harcok során a csatateret odahagyót egy nemes gesztussal lőtték főbe, négyelték fel, szedték ki az agyvelejét, mert nem volt kedve megdögleni.
Aztán faj-, és csapattársai segedelmével mégis csak sikerült neki. A dezertőröket irtották mindig a hazaszeretet nevében férfias és macsó módon, bizonyítva ezzel is a katonásdi értelmetlenségét.
Máma pénzbüntetést fizetnek, akik rosszul értelmezik a harsonaszót.
Így járt tegnap Balog, Lázár és Kövér honvéd is. A két miniszter és a házelnök nem vett részt a vasárnapi zárva tartás feloldását célzó szavazáson, ezért pöngetnek fejenként százezret. És itt álljunk meg egy szóra tanár úr! Ha harc, hát legyen harc! Így gondolják ezt a fideszben már százezer éve.
Ezt a létállapotot a vezénylő tábornok hirdette meg, hogy a balliberális hordákat végképp térdre kényszerítse. Ennek megfelelően, aki a szakaszból kiszavaz bármely ügyben, fizet, mint a katonatiszt, hogy stílszerűek maradjunk. Ezt nevezik azon a környéken frakciófegyelemnek...
ITT OLVASHATÓ
2016. április 12., kedd
20 TULAJDONSÁG, AMI HA MEGVAN BENNED, SIKERRE VAGY ÍTÉLVE
BUSINESS & CAFÉ
Szerző: Tóth Patrik - Business & Café - szerkesztő
2016.04.12.
A siker valójában tanulható lépések sorozata. Csupán néhány tulajdonság szükséges a valódi áttöréshez.
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Tóth Patrik - Business & Café - szerkesztő
2016.04.12.
![]() |
Na de nézzük, honnan tudhatod, hogy számodra már biztos a siker:
1. Kockázatokat vállalsz.
2. Utálod a szabályokat.
3. Nem hagyatkozol egyetlen bevételi forrásra.
4. Hallgatsz a szívedre - és az eszedre is!
5. Kitartóan dolgozol az ügyeden.
6. Tudod, hogy egy mérföldkő még nem végcél.
7. Elfogadod a változást.
8. Mersz nagyot álmodni!
9. Képes vagy bizalmat kelteni, és azt megtartani.
10. A szexuális életed, a bevételed, és a következő lépésed mindig titokban tartod.
ITT OLVASHATÓ
MEGJELEN A KALÁKA - 2016.ÁPRILIS, ÜNNEPI SZÁM
KALÁKA - SZÉPIRODALM FOLYÓIRAT
Szerkeszti: Kaskötő István
2016.04.12.
Ady Endre: A hőkölés népe
Szerkeszti: Kaskötő István
2016.04.12.
Ady Endre: A hőkölés népe
S mosti lapulása is rávall,
Hogy az úri kíméletlenség
Rásuhintott szíjostorával.
Mindig ilyen volt: apró kánok
Révén minden igának barma,
Sohse harcolt még harcot végig,
Csak léhán és gyáván kavarta.
Erőt mutattak, erőt látott,
Vertnek született, nem verőnek.
Önerejét feledte mindig,
Sohse szegzett erőt erőnek.
Betyár urai így nevelték,
Nem rúg vissza, csak búsan átkoz
S ki egyszer rúgott a magyarba,
Szinte kedvet kap a rúgáshoz.
...
MI BAJOD? HÁT ÖRÜLNÖD KÉNE!
LELKIZÓNA BLOG
Írta Czecz Fruzsina
2016.04.12.
Mostanában több kismama ismerősöm is megkeresett, hogy ajánljak megbízható pszichológust. A szülés után néhány héttel járnak, tudják, hogy gyönyörű és egészséges a babájuk, mégsem képesek neki "eléggé" örülni. Kétségbeestek attól, hogy az életük ekkora fordulatot vett, nem látják, hogyan kerülhetnének ki a negatív hangulatból. "Jaj, ne, ez a szülés utáni depi?" - kérdezte egyikük. Úgy döntöttem, a választ nem csak Rékának tartogatom, hanem itt is megosztom.
ITT OLVASHATÓ
Írta Czecz Fruzsina
2016.04.12.
A szülés utáni depresszióról
Mostanában több kismama ismerősöm is megkeresett, hogy ajánljak megbízható pszichológust. A szülés után néhány héttel járnak, tudják, hogy gyönyörű és egészséges a babájuk, mégsem képesek neki "eléggé" örülni. Kétségbeestek attól, hogy az életük ekkora fordulatot vett, nem látják, hogyan kerülhetnének ki a negatív hangulatból. "Jaj, ne, ez a szülés utáni depi?" - kérdezte egyikük. Úgy döntöttem, a választ nem csak Rékának tartogatom, hanem itt is megosztom.
Sokak szerint egy nő akkor tud leginkább kiteljesedni, ha gyermeket vállal, és megismeri az anyaszerepet. Semmihez nem fogható érzésként jellemzik, amikor a saját testükben egy új életet nevelnek, a szülés során katarzist élnek meg, gyermeküket pedig földöntúli szeretettel fogadják. A kép azonban nem mindig ilyen idilli és rózsaszín, beszélnünk kell a másik oldalról is. Mit jelent a szülés utáni depresszió, hogyan fedezhető fel, és miként tud segíteni a környezet a kismamának?
ITT OLVASHATÓ
FIDESZ: LEGYŐZTÜK A VASÁRNAPI BOLTZÁRAT!
VARÁNUSZ BLOG
Szerző: Fabiusz
2016.04.12.
Szerző: Fabiusz
2016.04.12.
Kedves Népem, Drága Lakosság!
Győztünk!!!!
!!!!!!
Legyőztük a vasárnapi zárva tartás kínját! Nehéz időszak volt ez az ország életében - kurva Gyurcsány - de végre túl vagyunk rajta mindannyian. Egy hét múlva, mikor megint a plázákban botorkáltok és a madaras teszkóban szédelegtek családostól, már csak egy emlék lesz csupán az egy
éves közmegtartóztatás.
De azért gondoljatok arra, ezt a harcot együtt vívtuk meg mind!
ITT OLVASHATÓ
Győztünk!!!!
!!!!!!
Legyőztük a vasárnapi zárva tartás kínját! Nehéz időszak volt ez az ország életében - kurva Gyurcsány - de végre túl vagyunk rajta mindannyian. Egy hét múlva, mikor megint a plázákban botorkáltok és a madaras teszkóban szédelegtek családostól, már csak egy emlék lesz csupán az egy
éves közmegtartóztatás.
De azért gondoljatok arra, ezt a harcot együtt vívtuk meg mind!
ITT OLVASHATÓ
CIGÁNYELLENES KOMMENTEK MÉG A KETTŐS MÉRCÉN IS
KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: TAMÁSGÁSPÁRMIKLÓS
2016.04.12.
Éppen vacsorát főztem a kislányomnak, s amíg vártam, hogy készüljön az étel, elolvastam a Nemzetközi Roma Napról szóló, föltűnően szelíd írást – és véletlenül belepillantottam a kommentekbe, amelyek egyetlen kivétellel a szokásosan brutális cigányellenes, fajgyűlölő előítéleteket reprodukálták.
Semmi különös – mondhatja az olvasó. Apróság – mondhatja az olvasó.
Érdekes, hogy még a baloldali portálon se nagyon tiltakozik senki; a hét végén különben sincs energiájuk az embereknek fölháborodni. Fáradtak vagyunk; nemsokára újabb fárasztó, értelmetlen munkahét következik; egye meg a fene...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: TAMÁSGÁSPÁRMIKLÓS
2016.04.12.
Éppen vacsorát főztem a kislányomnak, s amíg vártam, hogy készüljön az étel, elolvastam a Nemzetközi Roma Napról szóló, föltűnően szelíd írást – és véletlenül belepillantottam a kommentekbe, amelyek egyetlen kivétellel a szokásosan brutális cigányellenes, fajgyűlölő előítéleteket reprodukálták.
Semmi különös – mondhatja az olvasó. Apróság – mondhatja az olvasó.
Érdekes, hogy még a baloldali portálon se nagyon tiltakozik senki; a hét végén különben sincs energiájuk az embereknek fölháborodni. Fáradtak vagyunk; nemsokára újabb fárasztó, értelmetlen munkahét következik; egye meg a fene...
ITT OLVASHATÓ
KÉT MEGJEGYZÉS
JÓREGGELT EURÓPA
Szerző: Benedikty Béla
2016.04.12.
Szerző: Benedikty Béla
2016.04.12.
Azóta várok, hogy a kormánynak nevezett erőszakszervezet először közölte diadallal, nőtt a kiskereskedelmi forgalom a vasárnapi boltbezárás óta. Azt várom, hogy legalább egy gazdasági újságíró megszólaljon: a kiskereskedelmi forgalomnak az a dolga, hogy nőjön, azt kérjük modellezni, mennyivel nőtt volna, ha az üzletek nincsenek zárva vasárnap.
Hatgitay András a nem tudom, hányadik, aki azt mondta, nem lehet egy embert kétszer büntetni. Jelentem, ez nem is történt meg. Nem hallottam ugyanis, hogy a bíróság új perben új ítéletet hozott volna. Ha ez megtörténik, az a "kétszer büntetés". Mint a korabeli jegyzőkönyvekből kiderült, az ominózus (kellemetlenül emlékezetes), érthetetlenül enyhe ítélet az úszó negyedik (vagy ötödik) erőszakos cselekedete után született. Ugyancsak érthetetlenül nem halmazatiként, azaz a megelőző esetek a mai napig büntetlenek maradtak.
Ami most történik, nem büntetés. És legfőképpen (sajnálatos módon) nem bűnhődés...
MI BAJOD? HÁT ÖRÜLNÖD KÉNE! - A SZÜLÉS UTÁNI DEPRESSZIÓRÓL
LELKIZÓNA BLOG
Szerző: Czecz Fruzsina
2016.04.12.
Mostanában több kismama ismerősöm is megkeresett, hogy ajánljak megbízható pszichológust. A szülés után néhány héttel járnak, tudják, hogy gyönyörű és egészséges a babájuk, mégsem képesek neki "eléggé" örülni. Kétségbeestek attól, hogy az életük ekkora fordulatot vett, nem látják, hogyan kerülhetnének ki a negatív hangulatból. "Jaj, ne, ez a szülés utáni depi?" - kérdezte egyikük. Úgy döntöttem, a választ nem csak Rékának tartogatom, hanem itt is megosztom.
Sokak szerint egy nő akkor tud leginkább kiteljesedni, ha gyermeket vállal, és megismeri az anyaszerepet. Semmihez nem fogható érzésként jellemzik, amikor a saját testükben egy új életet nevelnek, a szülés során katarzist élnek meg, gyermeküket pedig földöntúli szeretettel fogadják. A kép azonban nem mindig ilyen idilli és rózsaszín, beszélnünk kell a másik oldalról is. Mit jelent a szülés utáni depresszió, hogyan fedezhető fel, és miként tud segíteni a környezet a kismamának?
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Czecz Fruzsina
2016.04.12.
Mostanában több kismama ismerősöm is megkeresett, hogy ajánljak megbízható pszichológust. A szülés után néhány héttel járnak, tudják, hogy gyönyörű és egészséges a babájuk, mégsem képesek neki "eléggé" örülni. Kétségbeestek attól, hogy az életük ekkora fordulatot vett, nem látják, hogyan kerülhetnének ki a negatív hangulatból. "Jaj, ne, ez a szülés utáni depi?" - kérdezte egyikük. Úgy döntöttem, a választ nem csak Rékának tartogatom, hanem itt is megosztom. Sokak szerint egy nő akkor tud leginkább kiteljesedni, ha gyermeket vállal, és megismeri az anyaszerepet. Semmihez nem fogható érzésként jellemzik, amikor a saját testükben egy új életet nevelnek, a szülés során katarzist élnek meg, gyermeküket pedig földöntúli szeretettel fogadják. A kép azonban nem mindig ilyen idilli és rózsaszín, beszélnünk kell a másik oldalról is. Mit jelent a szülés utáni depresszió, hogyan fedezhető fel, és miként tud segíteni a környezet a kismamának?
ITT OLVASHATÓ
5 ELTERJEDT TÉVHIT A RÁKKAL KAPCSOLATBAN
ÚTIKALAUZ ANATÓMIÁBA BLOG
Szerző: Budai Egészségközpont
2016.04.12.
A rák szó mindenkiben erős érzelmeket vált ki, és a legegészségesebbekben is szorongást kelt. A félelmek egy része abból is adódik, hogy számos tévhit, megalapozatlan, pontatlan információ él a köztudatban a daganatos megbetegedésekről, illetve azok rosszindulatú formájáról, a rákról. De vajon mennyire megalapozottak ezek a vélemények?
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Budai Egészségközpont
2016.04.12.
A rák szó mindenkiben erős érzelmeket vált ki, és a legegészségesebbekben is szorongást kelt. A félelmek egy része abból is adódik, hogy számos tévhit, megalapozatlan, pontatlan információ él a köztudatban a daganatos megbetegedésekről, illetve azok rosszindulatú formájáról, a rákról. De vajon mennyire megalapozottak ezek a vélemények?
ITT OLVASHATÓ
KISS LÁSZLÓ ÜGYE ELSODORT EGY MÁSIK ÚSZÓEDZŐ ALPOLGÁRMESTERT IS
BERKECZ BALÁZS BLOGJA
Szerző: Berkecz Balázs
2016.04.12.
Meglehetősen szokatlan, hogy egy kisváros fideszes polgármestere, Baksai Tamás az MTI-hez eljuttatott közleményben szólítja fel alpolgármesterét arra, hogy tisztázza érintettségét egy 1973-as súlyos testi sértés miatt indított büntetőügyben. Miután a közlemény a felkérdezett alpolgármester Fideszhez való viszonyát is ecseteli - miszerint Éva Ferenc nem szerepel a Fidesz tagnyilvántartásában, tagságát "egyéb párttechnikai okok miatt korábban törölték" - nem kellett hozzá nagy jóstehetség, hogy világossá váljék: a Tiffán fémjelezte harkányi Fidesz előre szaladt egy ügyben, amire gyorsan és fájdalommentesen akartak pontot tenni.
24 órán belül oldotta meg a fideszes csapat a kínos feladatot: Éva Ferenc, Harkány szín-kormánypárti önkormányzatának alpolgármestere lemondott társadalmi megbízatású alpolgármesteri tisztségéről, de az 1973-ban súlyos testi sértés és halmazati cselekményként nemi erőszak kísérletének vádjával elítélt úszásoktatóként is tevékenykedő harkányi politikus már egy előző fideszes városvezetésben is volt alpolgármester, és több cikluson át volt fideszes önkormányzati képviselő Harkányban.
Az MTI-hez eljuttatott közleményben azonban nem fogalmaz Éva Ferenc világosan, ugyanis nem egyértelmű, hogy önkormányzati képviselői mandátumáról vagy csak alpolgármesteri tisztségéről mondott le, mert ez nagyon nem mindegy...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Berkecz Balázs
2016.04.12.
Meglehetősen szokatlan, hogy egy kisváros fideszes polgármestere, Baksai Tamás az MTI-hez eljuttatott közleményben szólítja fel alpolgármesterét arra, hogy tisztázza érintettségét egy 1973-as súlyos testi sértés miatt indított büntetőügyben. Miután a közlemény a felkérdezett alpolgármester Fideszhez való viszonyát is ecseteli - miszerint Éva Ferenc nem szerepel a Fidesz tagnyilvántartásában, tagságát "egyéb párttechnikai okok miatt korábban törölték" - nem kellett hozzá nagy jóstehetség, hogy világossá váljék: a Tiffán fémjelezte harkányi Fidesz előre szaladt egy ügyben, amire gyorsan és fájdalommentesen akartak pontot tenni.24 órán belül oldotta meg a fideszes csapat a kínos feladatot: Éva Ferenc, Harkány szín-kormánypárti önkormányzatának alpolgármestere lemondott társadalmi megbízatású alpolgármesteri tisztségéről, de az 1973-ban súlyos testi sértés és halmazati cselekményként nemi erőszak kísérletének vádjával elítélt úszásoktatóként is tevékenykedő harkányi politikus már egy előző fideszes városvezetésben is volt alpolgármester, és több cikluson át volt fideszes önkormányzati képviselő Harkányban.
Az MTI-hez eljuttatott közleményben azonban nem fogalmaz Éva Ferenc világosan, ugyanis nem egyértelmű, hogy önkormányzati képviselői mandátumáról vagy csak alpolgármesteri tisztségéről mondott le, mert ez nagyon nem mindegy...
ITT OLVASHATÓ
ORBÁN ENGEDÉLYÉVEL
BEKIÁLTÁS BLOG
Szerző: Kabai Domokos Lajos
2015.04.12.
Sokakkal együtt már rég nem táplálok illúziókat a demokráciák működésével kapcsolatban. Mióta azt látjuk és halljuk, hogy a képviselők a vezérszavazó harsány kiáltására voksolnak – anélkül, hogy tisztában lennének vele mit, és miért támogatnak, vagy elleneznek – épeszű ember színjátéknak látja ezt az egészet. Olyan gépezetnek, amelyben a képviselők érdemben nem érvényesíthetik saját tudásukra épülő álláspontjukat, netán a választók körében szerzett tapasztalataikat.
Mindezt látván, a „Jobbat még senki sem talált ki” – mondattal csillapítjuk berzenkedésünket. Én is azzal vigasztalom magamat: ha nem lenne parlament, a mamelukokkal olykor szembe szálló egy-két fehér holló sem fogalmazhatná meg különvéleményét a törvényhozásban.
Televíziós valóságsóvá silányult az országgyűlés, ahol a minél nagyobb nézettségért – népszerűségi indexért – bohóckodnak, rendeznek hisztérikus kirohanásokat, vagy éppen hazudoznak a szereplők.
Amit azonban az üzletek vasárnapi nyitva tartásával kapcsolatos húzd meg ereszd meg játszmában produkált a kormánypárti többség teljhatalmú vezetője, vagyis a miniszterelnök, az minden eddigit felülmúlt...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Kabai Domokos Lajos
2015.04.12.
Sokakkal együtt már rég nem táplálok illúziókat a demokráciák működésével kapcsolatban. Mióta azt látjuk és halljuk, hogy a képviselők a vezérszavazó harsány kiáltására voksolnak – anélkül, hogy tisztában lennének vele mit, és miért támogatnak, vagy elleneznek – épeszű ember színjátéknak látja ezt az egészet. Olyan gépezetnek, amelyben a képviselők érdemben nem érvényesíthetik saját tudásukra épülő álláspontjukat, netán a választók körében szerzett tapasztalataikat.Mindezt látván, a „Jobbat még senki sem talált ki” – mondattal csillapítjuk berzenkedésünket. Én is azzal vigasztalom magamat: ha nem lenne parlament, a mamelukokkal olykor szembe szálló egy-két fehér holló sem fogalmazhatná meg különvéleményét a törvényhozásban.
Televíziós valóságsóvá silányult az országgyűlés, ahol a minél nagyobb nézettségért – népszerűségi indexért – bohóckodnak, rendeznek hisztérikus kirohanásokat, vagy éppen hazudoznak a szereplők.
Amit azonban az üzletek vasárnapi nyitva tartásával kapcsolatos húzd meg ereszd meg játszmában produkált a kormánypárti többség teljhatalmú vezetője, vagyis a miniszterelnök, az minden eddigit felülmúlt...
ITT OLVASHATÓ
APRÓ ÖRÖMÖK
PUPU BLOGJA
Szerző: PuPu
2016.04.12.
Nem azért fontos a vasárnapi boltzár visszavonása, mert azok, akik szeretnek rossz időben fűtött helyiségben lenni, sétálgatni, nézelődni, most újra megtehetik, habár ez se utolsó szempont.
Idős emberek ezzel tudtak kicsit spórolni a saját rezsicsökkentési projektjükkel, esetleg ennek eredményeképpen futotta nekik akár még egy tányér meleg ételre is valamelyik gyorsétkezőben és ehhez mégcsak kukában se kellett kotorászniuk.
A családok egy része számára is program volt ez, hiszen az emberek vomzódnak a csillogáshoz imádják a fogyasztási cikkeket, és bevásárlóközpontokban ha megvenni nem is, de legalább megbámulni lehetett a legfrissebb újdonságokat.
Ez is fontos, de ez a történet politikailag fontosabb ennél, mert reményt ad a demokratikus társadalomnak.
Reményt ad arra, hogy a hatalom képviselőit vérontás nélkül is el lehet kergetni, ki lehet söprűzni az életünkből.
Azért is fontos ez, mert rengetegen állították, hogy ezeket semmivel sem lehet meghátrálásra kényszeríteni, minden ütőlap a kezükben van, itt csak némi radikalizmus segíthet.
Lám, a kis harcimarci meghátrált, mert megijedt: kiderülhet, hogy korhadt és antidemokratikus rendszerének támogatottsága mégsem annyira elsöprő, mint azt magabiztosan hirdette volt...
Mindenesetre már egy hete sejtette, hogy a népszavazás meg nem úszható, legfeljebb kikerülhető, és bár ezzel is arcot veszít, ahogy a kínaiak mondanák (jobb ezt szokni, később nem lesznek talán annyira furcsák a kínai képes beszéd...), mégse annyit, mintha leszavaznák.
Urunk és parancsolónk ugyanis csak nyerni szeret, itt pedig most erre kevés volt az esélye.
Mindenesetre jellemző, hogy már egy hete készül a törvény a boltzár feloldásáról, Orbán pedig - szokása szerint - harci helyzetnek fogta fel a dolgot, és azt mondta: "Jó, ha a töltény a tárban van. Hátha meg kell húznunk a ravaszt."
ITT OLVASHATÓ
Szerző: PuPu
2016.04.12.
Nem azért fontos a vasárnapi boltzár visszavonása, mert azok, akik szeretnek rossz időben fűtött helyiségben lenni, sétálgatni, nézelődni, most újra megtehetik, habár ez se utolsó szempont.
Idős emberek ezzel tudtak kicsit spórolni a saját rezsicsökkentési projektjükkel, esetleg ennek eredményeképpen futotta nekik akár még egy tányér meleg ételre is valamelyik gyorsétkezőben és ehhez mégcsak kukában se kellett kotorászniuk.
A családok egy része számára is program volt ez, hiszen az emberek vomzódnak a csillogáshoz imádják a fogyasztási cikkeket, és bevásárlóközpontokban ha megvenni nem is, de legalább megbámulni lehetett a legfrissebb újdonságokat.
Ez is fontos, de ez a történet politikailag fontosabb ennél, mert reményt ad a demokratikus társadalomnak.
Reményt ad arra, hogy a hatalom képviselőit vérontás nélkül is el lehet kergetni, ki lehet söprűzni az életünkből.
Azért is fontos ez, mert rengetegen állították, hogy ezeket semmivel sem lehet meghátrálásra kényszeríteni, minden ütőlap a kezükben van, itt csak némi radikalizmus segíthet.
Lám, a kis harcimarci meghátrált, mert megijedt: kiderülhet, hogy korhadt és antidemokratikus rendszerének támogatottsága mégsem annyira elsöprő, mint azt magabiztosan hirdette volt...
Mindenesetre már egy hete sejtette, hogy a népszavazás meg nem úszható, legfeljebb kikerülhető, és bár ezzel is arcot veszít, ahogy a kínaiak mondanák (jobb ezt szokni, később nem lesznek talán annyira furcsák a kínai képes beszéd...), mégse annyit, mintha leszavaznák.
Urunk és parancsolónk ugyanis csak nyerni szeret, itt pedig most erre kevés volt az esélye.
Mindenesetre jellemző, hogy már egy hete készül a törvény a boltzár feloldásáról, Orbán pedig - szokása szerint - harci helyzetnek fogta fel a dolgot, és azt mondta: "Jó, ha a töltény a tárban van. Hátha meg kell húznunk a ravaszt."
ITT OLVASHATÓ
NEMZETKÖZI TÉMA LETT A BOLTZÁR FELOLDÁSÁBÓL
LUMENS BLOG
Szerző: Kelemen Luci
2016.04.12.
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Kelemen Luci
2016.04.12.
Nem csak nálunk volt címlapsztori a tény, hogy a kormány visszavonja a vasárnapi boltzár rendkívül népszerűtlen intézkedését. A Wall Street Journal, a Bloomberg, a Reuters és az Associated Press is beszámolt a döntésről. A boltok több helyen is zárva tartanak a hét utolsó napján – a legtöbb országban azonban fokozatosan feloldják ezeket az intézkedéseket.Nem lehet megunni
A 2015-ös törvénnyel kapcsolatban egyöntetűen megjegyezték, hogy mennyire rossz fogadtatása volt a teljes lakosság körében – a Wall Street Journal „népszerűtlennek”, a Reuters „a Fidesz és a baloldali ellenzék közti komoly konfliktusforrásnak”, az Associated Press „rendkívül népszerűtlennek”, nevezte, a Bloomberg pedig Rogán Antal sajtótájékoztatójából azt a megjegyzést idézte, mely szerint „a kormány felismerte, hogy a legtöbb ember ellenzi a boltbezárásokat”
ITT OLVASHATÓ
ORBÁN VIKTOR BEVALLOTTA: AZÉRT NINCS VAGYONA, MERT Ő EGY POLITIKUS
VILLÁMNARANCS
Szerző: narancs.hu
2016.04.12.
ITT OLVASHATÓ
Szerző: narancs.hu
2016.04.12.
Az Index parlamenti beszámolójában olvastuk, hogy Vona Gábor arról kérdezte Orbán Viktort, hogy Mészáros Lőrinc a miniszterelnök strómanja-e.
„Sosem volt, sosem lesz, most sincs semmilyen strómanom” – mondta erre Orbán, később meg azt, hogy „sosem voltam vagyonos ember, nem is vagyok, nem is leszek”.
ITT OLVASHATÓ
MEGFUTAMODÁS - A VASÁRNAPI NYITÁSRÓL
MANDÍNER BLOG
Szerző: pinter.bence
2016.04.12.
A kormány eltörli a vasárnapi nyitva tartást korlátozó szabályozást – jelentette be hétfőn Rogán Antal. Rogán szerint „a Fideszben úgy ítélik meg, hogy olyan sokan ellenzik a zárva tartást, hogy nem éri meg belemenni a vitába. A kormány szerint a nők körében különösen népszerűtlen volt a vasárnapi boltzár, az emberek véleményét pedig meg kell hallgatni”. A kormány szerint tehát a következő történt: hoztak egy intézkedést, ami népszerűtlen volt, de a kormány meghallotta a nép hangját, ezért visszavonta az intézkedést.
ITT OLVASHATÓ
Szerző: pinter.bence
2016.04.12.
A kormány eltörli a vasárnapi nyitva tartást korlátozó szabályozást – jelentette be hétfőn Rogán Antal. Rogán szerint „a Fideszben úgy ítélik meg, hogy olyan sokan ellenzik a zárva tartást, hogy nem éri meg belemenni a vitába. A kormány szerint a nők körében különösen népszerűtlen volt a vasárnapi boltzár, az emberek véleményét pedig meg kell hallgatni”. A kormány szerint tehát a következő történt: hoztak egy intézkedést, ami népszerűtlen volt, de a kormány meghallotta a nép hangját, ezért visszavonta az intézkedést.
ITT OLVASHATÓ
POLITIKAKÖZELI CÉGEK, ALAPÍTVÁNYOK ÉS SZEMÉLYISÉGEK AZ ÁLLAMI MÚZEUMOK ÜGFÉLLISTÁIN
ÁTLÁTSZÓ BLOG
Szerző: Erdélyi Katalin
2016.04.12.
A Szépművészeti teremkiadásait intéző cég csinált a kedvünkért egy honlapot, mi pedig egy újabb adatigényléssel próbáljuk kideríteni, hogy kiknek mennyiért adták bérbe a múzeum termeit. Azt viszont már sikerült megtudnunk, hogy az MSZP-s Táncsics Alapítvány a Magyar Nemzeti Galéria évi rendszeres bérlője volt, Schmuck Andor, illetve a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Mahir Kiállítás Kft. pedig a Mezőgazdasági Múzeum használatáért fizetett rendszeresen.
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Erdélyi Katalin
2016.04.12.
A Szépművészeti teremkiadásait intéző cég csinált a kedvünkért egy honlapot, mi pedig egy újabb adatigényléssel próbáljuk kideríteni, hogy kiknek mennyiért adták bérbe a múzeum termeit. Azt viszont már sikerült megtudnunk, hogy az MSZP-s Táncsics Alapítvány a Magyar Nemzeti Galéria évi rendszeres bérlője volt, Schmuck Andor, illetve a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Mahir Kiállítás Kft. pedig a Mezőgazdasági Múzeum használatáért fizetett rendszeresen.
A Szépművészeti Múzeum februárban kiderült képkölcsönzős botránya után hét másik múzeumnak is beadtuk ugyanazokat a közérdekűadat-igényléseket, mint a Baán László által vezetett intézménynek. Kikértük tőlük a terembérleti szerződések listáját, a magánszemélyeknek/-cégeknek kölcsönadott műtárgyak összesítését, valamint a nettó 5 millió forintot elérő szerződéseik listáját az elmúlt tíz évre visszamenően.
ITT OLVASHATÓ
VASÁRNAPI CSIKI-CSUKI
V. NASZÁLYI MÁRTA BLOGJA
Szerző: Véenem
2016.04.11.
Mit jelent a vasárnapi boltbezárás és mit a nyitva tartás?
A múlt héten hitelesítették az MSZP népszavazási kérdését a vasárnapi boltzárról. Elkezdődött az aláírásgyűjtés, ami olyan sikeresnek tűnik, hogy a kormány ma bejelentette, hogy eltörlik a törvényt. Nyilván felcsapott a vita minden on-line felületen, hogy kell-e nekünk vasárnap vásárolni. Szalóki Ági hivatalos oldalán is. Pénteken olvastam a kiemelt dobozban olvasható bejegyzését...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Véenem
2016.04.11.
Mit jelent a vasárnapi boltbezárás és mit a nyitva tartás?
A múlt héten hitelesítették az MSZP népszavazási kérdését a vasárnapi boltzárról. Elkezdődött az aláírásgyűjtés, ami olyan sikeresnek tűnik, hogy a kormány ma bejelentette, hogy eltörlik a törvényt. Nyilván felcsapott a vita minden on-line felületen, hogy kell-e nekünk vasárnap vásárolni. Szalóki Ági hivatalos oldalán is. Pénteken olvastam a kiemelt dobozban olvasható bejegyzését...
ITT OLVASHATÓ
EGYSZER BOLT, HOL NEM BOLT...
MOST & ITT BLOG
Szerző: FSP
2016.04.11.
Meg sem érdemeljük, annyira jó kormányunk van nekünk, magyaroknak. Nincs még egy ilyen kormány, amelyik ennyire meghallja az emberek szavát, mint a miénk.
Ha az emberek azt akarják, hogy vasárnap ne lehessen vásárolni, mert az ördögtől való, csúnya dolog, akkor a kormány, bármennyire is eszement ötletnek tartja a tiltást, elrendeli, hogy az üzletek legyenek zárva vasárnaponként.
Ez a kormány ugyanis az emberek kormánya, mindig azt teszi, amit mi akarunk. Kár, hogy mi, emberek annyira ostobák vagyunk, hogy fogalmunk sincs arról, mit akarunk...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: FSP
2016.04.11.
Meg sem érdemeljük, annyira jó kormányunk van nekünk, magyaroknak. Nincs még egy ilyen kormány, amelyik ennyire meghallja az emberek szavát, mint a miénk.
Ha az emberek azt akarják, hogy vasárnap ne lehessen vásárolni, mert az ördögtől való, csúnya dolog, akkor a kormány, bármennyire is eszement ötletnek tartja a tiltást, elrendeli, hogy az üzletek legyenek zárva vasárnaponként.
Ez a kormány ugyanis az emberek kormánya, mindig azt teszi, amit mi akarunk. Kár, hogy mi, emberek annyira ostobák vagyunk, hogy fogalmunk sincs arról, mit akarunk...
ITT OLVASHATÓ
ORBÁN ALÁÁLLT
REZEDA VILÁGA BLOG
Szerző: Rezeda
2016.04.12.
Nem lennénk most KDNP, és nem lennénk épp Orbán Viktor sem. Folyik a csula mindkettőjük arcán, miután aláálltak. Miniszterelnökünk apró módosítással smittelte meg Kölcseyt, s az ő olvasatában így szól az ünnepélyek dagályos szövege: Négy szócskát üzenek, vésd jól kebeledbe, s fiadnak hagyd örökűl ha kihúnysz: A hatalom minden előtt.
Voltaképp erről volna szó. Nem telt el hetvenkét óra azon ifjonti kijelentés után, miszerint a vasárnapi munkavégzés tilalmát más ágazatokra is kiterjesztené a kormány, és lám, odahajtották a mikrofonok és kamerák kereszttüzébe Rogán urambátyámat, és nekiláttak az ő farkával verdesni a csalánt. Mint ahogyan annak előtte meg Harrach Péter dákója bánta az ámok futását.
Valami történt a hét végén, s nem az, hogy Récsöl visongott a papájának, hogy apúúú, friss kiflit akarok, és nem volt nyitva a felcsúti vegyesbolt. Ennek folyományaként pedig az örökös miniszterelnök megvilágosodott, és így szólt: adjuk meg ennek a gyermeknek, amit kér, legott legyenek nyitva vasárnap a boltok. Nem, ez bizonyára nem így történt...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Rezeda
2016.04.12.
Nem lennénk most KDNP, és nem lennénk épp Orbán Viktor sem. Folyik a csula mindkettőjük arcán, miután aláálltak. Miniszterelnökünk apró módosítással smittelte meg Kölcseyt, s az ő olvasatában így szól az ünnepélyek dagályos szövege: Négy szócskát üzenek, vésd jól kebeledbe, s fiadnak hagyd örökűl ha kihúnysz: A hatalom minden előtt.
Voltaképp erről volna szó. Nem telt el hetvenkét óra azon ifjonti kijelentés után, miszerint a vasárnapi munkavégzés tilalmát más ágazatokra is kiterjesztené a kormány, és lám, odahajtották a mikrofonok és kamerák kereszttüzébe Rogán urambátyámat, és nekiláttak az ő farkával verdesni a csalánt. Mint ahogyan annak előtte meg Harrach Péter dákója bánta az ámok futását.
Valami történt a hét végén, s nem az, hogy Récsöl visongott a papájának, hogy apúúú, friss kiflit akarok, és nem volt nyitva a felcsúti vegyesbolt. Ennek folyományaként pedig az örökös miniszterelnök megvilágosodott, és így szólt: adjuk meg ennek a gyermeknek, amit kér, legott legyenek nyitva vasárnap a boltok. Nem, ez bizonyára nem így történt...
ITT OLVASHATÓ
A FANTOM SZELLEME
KANADAI MAGYAR HÍRLAP ONLINE
Szerző: Aczél Gábor és Garai-Édler Eszter
2016.04.12.
A Szabadság téri fantom – az orbániai rögeszmét megtestesítő, képzeletbeli, látszólagos, arctalan, szoborszerű szörnyszülött – lelepleződött.
Még nem létezett, amikor a kijelölt helyén igen sokan demonstráltak ellene. Akkor ők, az elevenek két fehér széket helyeztek el ott egymással szemben, a közös múltról folytatandó párbeszéd, s emlékeink összevetésének szükségletét szimbolizálva. Eszmecserét szorgalmaztak a rögeszme megtestesítése helyett, szembenézést a múltunkkal, a közös múlt meghamisításával szemben.
És odahozták a rettenet korszakára emlékeztető rengeteg fotót, tárgyat, szöveget, kavicsot, dokumentumot, követ, melléjük helyezve csupa pici lángot lobogtató mécsesek hosszú sorát, nem csupán a jogfosztottak, kitaszítottak, megbélyegezettek, elhurcoltak emlékére, nemcsak az aknamezőre kergetett, az általuk kiásatott árokba és a Dunába lőtt, a haláltáborokban megsemmisített embertársaik iránti kegyeletüket érzékeltetendő, hanem egyszersmind jeléül annak, hogy a felelősségvállalás szabadságától nem engedik magukat megfosztani.
Mert a budapesti Szabadság térre tervezett, eredetileg német megszállási emlékműnek nevezett fantom neve is és rajza is a felelősség elhárításának szándékára utalt. Az országalmát kezében tartó Gábriel arkangyal a leírt szöveg szerint is Magyarországot jelképezi, amely a maga angyali ártatlanságában kiszolgáltatottan esik áldozatául a fölé szárnyaló német sasmadár rámeresztett éles karmainak...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Aczél Gábor és Garai-Édler Eszter
2016.04.12.
A Szabadság téri fantom – az orbániai rögeszmét megtestesítő, képzeletbeli, látszólagos, arctalan, szoborszerű szörnyszülött – lelepleződött.
Még nem létezett, amikor a kijelölt helyén igen sokan demonstráltak ellene. Akkor ők, az elevenek két fehér széket helyeztek el ott egymással szemben, a közös múltról folytatandó párbeszéd, s emlékeink összevetésének szükségletét szimbolizálva. Eszmecserét szorgalmaztak a rögeszme megtestesítése helyett, szembenézést a múltunkkal, a közös múlt meghamisításával szemben.
És odahozták a rettenet korszakára emlékeztető rengeteg fotót, tárgyat, szöveget, kavicsot, dokumentumot, követ, melléjük helyezve csupa pici lángot lobogtató mécsesek hosszú sorát, nem csupán a jogfosztottak, kitaszítottak, megbélyegezettek, elhurcoltak emlékére, nemcsak az aknamezőre kergetett, az általuk kiásatott árokba és a Dunába lőtt, a haláltáborokban megsemmisített embertársaik iránti kegyeletüket érzékeltetendő, hanem egyszersmind jeléül annak, hogy a felelősségvállalás szabadságától nem engedik magukat megfosztani.
Mert a budapesti Szabadság térre tervezett, eredetileg német megszállási emlékműnek nevezett fantom neve is és rajza is a felelősség elhárításának szándékára utalt. Az országalmát kezében tartó Gábriel arkangyal a leírt szöveg szerint is Magyarországot jelképezi, amely a maga angyali ártatlanságában kiszolgáltatottan esik áldozatául a fölé szárnyaló német sasmadár rámeresztett éles karmainak...
ITT OLVASHATÓ
AKKOR KICSODA MÉSZÁROS LŐRINC?
AMERIKAI NÉPSZAVA ONLINE
Szerző: Amerikai Népszava
2016.04.12.
Azt mondta az álparlamentben az ember, aki még soha nem hazudott, hogy Mészáros Lőrinc nem a strómanja. "Sosem volt, sosem lesz, most sincsen semmilyen strómanom", mondta, miközben nem szakadt le az ég, sem a plafon. Ezen kívül még azt is mondta, hogy "nem vagyonos ember".
Ebben az esetben azt a baráti hangú nemzeti együttműködő kérdést kell feltennünk, hogy ki a lópikula ez a Mészáros Lőrinc? Miért kapta meg Fejér megye legjobb földjeit és a legzsírosabb állami megrendeléseket? Mivel érdemelte ki ez az ember, hogy egyszerű kétkezi gázszerelőből néhány év alatt az ország egyik leggazdagabb embere lett. Nem a tehetségével, az biztos. Hogy ez az ember a tizedéhez sem ért annak, amivel Orbán kormányzata milliárdokért megbízza, az biztos.
Orbán arcátlansága most érte el a csúcspontját, amikor kijelentette, hogy Mészáros nem a strómanja. Mindenki tudja, hogy a Mészáros által elnyert munkáknál olyan konzorciumok kapják a megbízásokat, amelyeknek egyik tagja Mészáros, a másik pedig egy olyan cég, amely ért a munkához. Mészáros ahhoz kell a konzorciumokba, hogy a megbízást a partner megkaphassa és ezért Mészáros csak lerántja a pénzt? Vajon kinek?
Esetleg Orbán meleg? Mészáros Lőrinc a szeretője? Ha nem a strómanja, akkor miért tömi ki tízmilliárdokkal ezt az embert? Ilyet csak szeretők csinálnak. Azért, mert a barátja? Más barátja nincs? Minden barátjából milliárdost csinál? Nevetséges hazudozás. Legutóbb a család kutyája is lebuktatta, hogy azon a birtokon lakik, amely Mészáros Lőrinc nevén van. Innen tudhatta az egész ország, hogy mindaz, ami Mészáros nevén van, nem az övé, hanem Orbáné...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Amerikai Népszava
2016.04.12.
Azt mondta az álparlamentben az ember, aki még soha nem hazudott, hogy Mészáros Lőrinc nem a strómanja. "Sosem volt, sosem lesz, most sincsen semmilyen strómanom", mondta, miközben nem szakadt le az ég, sem a plafon. Ezen kívül még azt is mondta, hogy "nem vagyonos ember".
Ebben az esetben azt a baráti hangú nemzeti együttműködő kérdést kell feltennünk, hogy ki a lópikula ez a Mészáros Lőrinc? Miért kapta meg Fejér megye legjobb földjeit és a legzsírosabb állami megrendeléseket? Mivel érdemelte ki ez az ember, hogy egyszerű kétkezi gázszerelőből néhány év alatt az ország egyik leggazdagabb embere lett. Nem a tehetségével, az biztos. Hogy ez az ember a tizedéhez sem ért annak, amivel Orbán kormányzata milliárdokért megbízza, az biztos.
Orbán arcátlansága most érte el a csúcspontját, amikor kijelentette, hogy Mészáros nem a strómanja. Mindenki tudja, hogy a Mészáros által elnyert munkáknál olyan konzorciumok kapják a megbízásokat, amelyeknek egyik tagja Mészáros, a másik pedig egy olyan cég, amely ért a munkához. Mészáros ahhoz kell a konzorciumokba, hogy a megbízást a partner megkaphassa és ezért Mészáros csak lerántja a pénzt? Vajon kinek?
Esetleg Orbán meleg? Mészáros Lőrinc a szeretője? Ha nem a strómanja, akkor miért tömi ki tízmilliárdokkal ezt az embert? Ilyet csak szeretők csinálnak. Azért, mert a barátja? Más barátja nincs? Minden barátjából milliárdost csinál? Nevetséges hazudozás. Legutóbb a család kutyája is lebuktatta, hogy azon a birtokon lakik, amely Mészáros Lőrinc nevén van. Innen tudhatta az egész ország, hogy mindaz, ami Mészáros nevén van, nem az övé, hanem Orbáné...
ITT OLVASHATÓ
JURIJ GAGARIN ÖTVENÖT ÉVVEL EZELŐTT: AZ ELSŐ EMBER A VILÁGŰRBEN!
CSEPELIEK BLOGJA
Szerző: csú
2016.04.12.
Ma van ötvenöt éve annak, hogy 1961. április 12-én Jurij Gagarin végrehajtotta világtörténelmi űrrepülését, amely egyben az emberi űrutazás kezdetét is jelentette. Gagarin a Vosztok-1 űrhajóval Bajkonurból indult a világűrbe, és 108 perc múlva visszatért a Földre.
Pojéhali ! (Indulás) – mondta Jurij Gagarin a start pillanatában. Pár perccel később jelentette a repülésirányító központnak, hogy érzi a megterhelést, a vibrációt, és mindezt jól viseli. Aztán megváltozik az Gagarin hangja, érezhető az öröm, a lelkesedés. A hajtóművek zaját túlkiabálva fiatal és vidám hangon közli, elsőként az emberiség történelmében: "látom a Földet"...
A sikeres űrrepülés után Gagarin, az addig ismeretlen szovjet pilóta a világ legismertebb embere lett. Neve és fényképe az újságok címoldalára került, tettéről sugárzott képet a televízió, mondott kommentárokat a rádió, róla beszéltek az emberek. Gagarint őrnaggyá (később ezredessé) léptették elő, megkapta a Szovjetunió Hőse címet és a Lenin-rendet. Körbeutazta az egész világot, állam- és kormányfők fogadták, elhalmozták kitüntetésekkel, még életében holdkrátert, ásványt, utcákat, tereket, brigádokat neveztek el róla. A hithű kommunista Gagarin mindig és mindenütt kiállt hazája és rendszere mellett. A korabeli szovjet titkolózás miatt azonban még ma is akadnak, akik kétségbe vonják űrrepülését és elsőségét...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: csú
2016.04.12.
Ma van ötvenöt éve annak, hogy 1961. április 12-én Jurij Gagarin végrehajtotta világtörténelmi űrrepülését, amely egyben az emberi űrutazás kezdetét is jelentette. Gagarin a Vosztok-1 űrhajóval Bajkonurból indult a világűrbe, és 108 perc múlva visszatért a Földre.
Pojéhali ! (Indulás) – mondta Jurij Gagarin a start pillanatában. Pár perccel később jelentette a repülésirányító központnak, hogy érzi a megterhelést, a vibrációt, és mindezt jól viseli. Aztán megváltozik az Gagarin hangja, érezhető az öröm, a lelkesedés. A hajtóművek zaját túlkiabálva fiatal és vidám hangon közli, elsőként az emberiség történelmében: "látom a Földet"...
A sikeres űrrepülés után Gagarin, az addig ismeretlen szovjet pilóta a világ legismertebb embere lett. Neve és fényképe az újságok címoldalára került, tettéről sugárzott képet a televízió, mondott kommentárokat a rádió, róla beszéltek az emberek. Gagarint őrnaggyá (később ezredessé) léptették elő, megkapta a Szovjetunió Hőse címet és a Lenin-rendet. Körbeutazta az egész világot, állam- és kormányfők fogadták, elhalmozták kitüntetésekkel, még életében holdkrátert, ásványt, utcákat, tereket, brigádokat neveztek el róla. A hithű kommunista Gagarin mindig és mindenütt kiállt hazája és rendszere mellett. A korabeli szovjet titkolózás miatt azonban még ma is akadnak, akik kétségbe vonják űrrepülését és elsőségét...
ITT OLVASHATÓ
KETTŐS BESZÉD A KORMÁNY KOMMUNIKÁCIÓJÁBAN
VÁLASSZUNK BLOG
Szerző: valasszunk
2016.04.12.
Szerző: valasszunk
2016.04.12.
A boltzárról szóló törvényt visszavonják, az MSZP népszavazási kezdeményezése így értelmét veszti. De ki mondja azt, hogy nem lehet a nyitva tartást más eszközökkel korlátozni. Mondjuk adópolitikán keresztül, amin nem lehet népszavazással változtatni? Márpedig a vasárnapi pihenőnap más területekre való kiterjesztését is emlegeti a kormány a boltzár eltörlése mellett. Például a hétvégi munka durva adóztatása is egy opció. De akár egy általam korábban is többször javasolt megoldás is játszik.
Elegendő azt kimondani, hogy minden munkavállalónak joga van egy heti állandó szabadnaphoz, amit ráadásul saját maga választ meg. Ha ezt hétköznapra csak akkor teheti, ha a cégnél van rendszeres hétvégi munkavégzés, de a "szabad vallásgyakorlásra" figyelemmel kell lenni, így a szombati szabadnaphoz pl. a péntek este is hozzá tartozhat, akkor bizony alapjogi kérdést lehet kreálni a pihenőnapból. Erre ma már könnyen lehet megfelelő és átlátható beosztásokat tervezni.
Sokak számára a vasárnap a természetes választás. Mások számára viszont a szombat: Akár vallási okokból, akár azért, mert "vasárnap már utazik vissza a koleszba a gyerek, a szombat viszont teljes nap", akár más okokból. Például a "szombatra áthelyezett munkanapok" esetében is jól járnának ezzel. De a törvényi minimumnál magasabb szombati pótlékot kínálva is lehet ennek az arányait befolyásolni...
A TÁRSADALMI NYOMÁS TÖRTE FEL A VASÁRNAPI BOLTZÁRAT
KETTŐS MÉRCE BLOG
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2016.04.12.
Hiába szabadkozott a kormány, hogy belemennek a küzdelembe, és megvívják a csatájukat a vasárnapi zárvatartásért, végül feladták az ügyet, ma visszavonták a javaslatot, ez pedig így egyértelműen a Fidesz 5 év tartó kormányzásának legnagyobb veresége. Illetve az MSZP és a teljes pártpolitikai ellenzék legnagyobb győzelme (a szavazói regisztráció visszavonása mellett). De mi miatt hátrált meg a kormány? Ezt szedtük össze 4 pontban:
ITT OLVASHATÓ
Szerző: JÁMBORANDRÁS
2016.04.12.
Hiába szabadkozott a kormány, hogy belemennek a küzdelembe, és megvívják a csatájukat a vasárnapi zárvatartásért, végül feladták az ügyet, ma visszavonták a javaslatot, ez pedig így egyértelműen a Fidesz 5 év tartó kormányzásának legnagyobb veresége. Illetve az MSZP és a teljes pártpolitikai ellenzék legnagyobb győzelme (a szavazói regisztráció visszavonása mellett). De mi miatt hátrált meg a kormány? Ezt szedtük össze 4 pontban:
ITT OLVASHATÓ
TUDTÁTOK???
TUAREG BLOG
Szerző: Tuareg
2016.04.12.
A vasárnapi boltbezárás Rezsim általi visszavonása magánál a témánál fontosabb győzelem ellenük: tanárlázadással, sztrájkkal, polgári engedetlenséggel terhelt állapotukban megfutamodtak, ez meg jó ómen.
Ezerszer leírtam, leírtuk páran: a Narancsok csak az erőből értenek. Ha azt látják, hogy elveszthetnék a háborút, mert túlerőben levő ellenség sorakozik föl, akkor azonnal beáldoznak egy csatát, minimalizálandó a veszteséget. Ez történt a vasárnapi boltbezárás ügyében: Orbánék is tudják, hogy a Nép háromnegyede rühelli a dolgot, ha tehát népszavazásig engedik, akkor rettenetes vereséget szenvednek. Ők maguk is népszavazással vették át a hatalmat: 2008-ban az önmagukban jelentéktelen kérdések "szociális népszavazásnak" álcázva megteremtették a lélektani többséget számukra, amit már csak át kellett váltani a következő parlamenti választáson kétharmadra. Sajnos, sikerült. Most a saját fegyverüktől kerültek volna padlóra: a boltbezárós népszavazás rendszerellenesként ért volna véget, és kihúzta volna alóluk a többségi támogatás általuk állandóan ismételgetett hamis mantráját. Kiderült volna: frászt vannak ezek többségben, különösen azért lett volna megsemmisítő a vereségük, mert az egyébként politikailag passzívak is megmozdultak volna ezügyben, és az bizony sokmilliós szavazatfölényt jelent. Úgyhogy azt tették, amit tehettek: elfutottak a csata elől, hogy megvédjék a birodalmukat...
Előre látható volt ez a lépésük, mert törvényszerű, megírtam pár napja, hogy egyszerűen nem tehetnek mást. Hiába úsztak azonban meg egy megsemmisítő vereséget, a visszavonulásuk így is katasztrofális következményekkel jár számukra. Egy tömeglélektanra épített Rezsim vagy mindig győz, vagy elpusztul. Üzleti érdekek által összerakott kisebbség sosem uralkodhat a többség fölött, ha nem sikerül fönntartania a legyőzhetetlenség mítoszát. Ha veszít, az elnyomottak fölbátorodnak, rájönnek, hogy hamis a baba, körülnéznek, és rádöbbennek: egy orbitális blöff áldozatai, és ami soknak tűnt, az kevés, ami meg kevésnek, az rengeteg. 2 milliós szimpatizánsi táborról állítják évek óta Felcsúti Maffiáék, hogy az a társadalom többsége, csakhát a valóságban meg ott van 8 millió velük szemben, és épp most veszi észre, hogy 8 milliónyian van. És ez a vereség az amúgyis demoralizált Fidesztábort is tovább löki a bizonytalanság, a jövőtől való félelem lejtőjén. Ők is tudják, hogy egyszer itt elszámoltatás lesz, és a megfélemlítők könnyen váltanak rettegésbe, mert a félelem profijai pontosan tudják, mikor kell már nekik érezni azt, amit addig másokkal éreztettek...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: Tuareg
2016.04.12.
A vasárnapi boltbezárás Rezsim általi visszavonása magánál a témánál fontosabb győzelem ellenük: tanárlázadással, sztrájkkal, polgári engedetlenséggel terhelt állapotukban megfutamodtak, ez meg jó ómen.
Ezerszer leírtam, leírtuk páran: a Narancsok csak az erőből értenek. Ha azt látják, hogy elveszthetnék a háborút, mert túlerőben levő ellenség sorakozik föl, akkor azonnal beáldoznak egy csatát, minimalizálandó a veszteséget. Ez történt a vasárnapi boltbezárás ügyében: Orbánék is tudják, hogy a Nép háromnegyede rühelli a dolgot, ha tehát népszavazásig engedik, akkor rettenetes vereséget szenvednek. Ők maguk is népszavazással vették át a hatalmat: 2008-ban az önmagukban jelentéktelen kérdések "szociális népszavazásnak" álcázva megteremtették a lélektani többséget számukra, amit már csak át kellett váltani a következő parlamenti választáson kétharmadra. Sajnos, sikerült. Most a saját fegyverüktől kerültek volna padlóra: a boltbezárós népszavazás rendszerellenesként ért volna véget, és kihúzta volna alóluk a többségi támogatás általuk állandóan ismételgetett hamis mantráját. Kiderült volna: frászt vannak ezek többségben, különösen azért lett volna megsemmisítő a vereségük, mert az egyébként politikailag passzívak is megmozdultak volna ezügyben, és az bizony sokmilliós szavazatfölényt jelent. Úgyhogy azt tették, amit tehettek: elfutottak a csata elől, hogy megvédjék a birodalmukat...
Előre látható volt ez a lépésük, mert törvényszerű, megírtam pár napja, hogy egyszerűen nem tehetnek mást. Hiába úsztak azonban meg egy megsemmisítő vereséget, a visszavonulásuk így is katasztrofális következményekkel jár számukra. Egy tömeglélektanra épített Rezsim vagy mindig győz, vagy elpusztul. Üzleti érdekek által összerakott kisebbség sosem uralkodhat a többség fölött, ha nem sikerül fönntartania a legyőzhetetlenség mítoszát. Ha veszít, az elnyomottak fölbátorodnak, rájönnek, hogy hamis a baba, körülnéznek, és rádöbbennek: egy orbitális blöff áldozatai, és ami soknak tűnt, az kevés, ami meg kevésnek, az rengeteg. 2 milliós szimpatizánsi táborról állítják évek óta Felcsúti Maffiáék, hogy az a társadalom többsége, csakhát a valóságban meg ott van 8 millió velük szemben, és épp most veszi észre, hogy 8 milliónyian van. És ez a vereség az amúgyis demoralizált Fidesztábort is tovább löki a bizonytalanság, a jövőtől való félelem lejtőjén. Ők is tudják, hogy egyszer itt elszámoltatás lesz, és a megfélemlítők könnyen váltanak rettegésbe, mert a félelem profijai pontosan tudják, mikor kell már nekik érezni azt, amit addig másokkal éreztettek...
ITT OLVASHATÓ
MEGKORONÁZZÁK?
CSEPELIEK BLOGJA
Szerző: N. Kósa Judit
2016.04.12.
Szívből remélem, hogy Habony Árpádnak megvannak még a régi jó kapcsolatai a vitringyártókkal, mert ahogy elnézem, hamarosan újra szolgálatba kell helyeznie önmagát mint kvietált koronagondnokot. A nemzet újabb koronaszállítás elé néz ugyanis, és ilyenkor Habony ismerősei szokták szállítani az üvegezett ládát. Jó, jó, tudom, hogy L. Simon László kormánybiztos e témában magánvéleményét fogalmazta meg, de ami a Várat illeti, a biztos úr ideái gyorsan hivatalos véleménnyé szoktak válni. Ideje hát felkészülni arra, hogy miben visszük fel a becses műtárgyat (más olvasatban: a nemzet szent ereklyéjét) a Parlamentből a Várba.
Most persze élcelődhetnénk azon, hogy a miniszterelnök úr a jelek szerint szereti a maga közelében tudni ezt a holmit. A korona most a Parlamentben van, ahol míg a hatalmi ágak szétválasztása végbe nem megy, Orbán is futballpályányi irodát tart fenn (benne a volt királyi palota részletes alaprajzával, ahogy azt nemrég egy fényképen láthattuk). Aztán mikor örvendetesen elválik a végrehajtó hatalom a törvényhozóitól, felköltözik a Várba. Ami azért is figyelemre méltó, mert érdekes módon 2002 után, amikor az akkor bukott kormányfő olvasata szerint a haza ellenzékbe került, a törvényhozás épületéből való eltávolítás és a Várba való felvitel még nemzetgyalázással ért fel. Igaz, akkor épp a Medgyessy-kormány egyik árokbetemetési kísérlete volt, hogy a budai Vár közepén, a Szent György téren éktelenkedő romterületen építsenek fel egy kacsalábon forgó emlékhelyet a koronázási ékszereknek...
ITT OLVASHATÓ
Szerző: N. Kósa Judit
2016.04.12.
Szívből remélem, hogy Habony Árpádnak megvannak még a régi jó kapcsolatai a vitringyártókkal, mert ahogy elnézem, hamarosan újra szolgálatba kell helyeznie önmagát mint kvietált koronagondnokot. A nemzet újabb koronaszállítás elé néz ugyanis, és ilyenkor Habony ismerősei szokták szállítani az üvegezett ládát. Jó, jó, tudom, hogy L. Simon László kormánybiztos e témában magánvéleményét fogalmazta meg, de ami a Várat illeti, a biztos úr ideái gyorsan hivatalos véleménnyé szoktak válni. Ideje hát felkészülni arra, hogy miben visszük fel a becses műtárgyat (más olvasatban: a nemzet szent ereklyéjét) a Parlamentből a Várba.
Most persze élcelődhetnénk azon, hogy a miniszterelnök úr a jelek szerint szereti a maga közelében tudni ezt a holmit. A korona most a Parlamentben van, ahol míg a hatalmi ágak szétválasztása végbe nem megy, Orbán is futballpályányi irodát tart fenn (benne a volt királyi palota részletes alaprajzával, ahogy azt nemrég egy fényképen láthattuk). Aztán mikor örvendetesen elválik a végrehajtó hatalom a törvényhozóitól, felköltözik a Várba. Ami azért is figyelemre méltó, mert érdekes módon 2002 után, amikor az akkor bukott kormányfő olvasata szerint a haza ellenzékbe került, a törvényhozás épületéből való eltávolítás és a Várba való felvitel még nemzetgyalázással ért fel. Igaz, akkor épp a Medgyessy-kormány egyik árokbetemetési kísérlete volt, hogy a budai Vár közepén, a Szent György téren éktelenkedő romterületen építsenek fel egy kacsalábon forgó emlékhelyet a koronázási ékszereknek...
ITT OLVASHATÓ
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)



























