2017. november 27., hétfő

ORBÁN VIKTOR MOST A KÍNAI SÁRKÁNYT PRÓBÁLJA MEGLOVAGOLNI

SZEGEDI KATTINTÓS BLOG
Szerző: SZEKA
2017.11.27.


Régi mániája Orbán Viktornak, hogy míg a Kelet országai feljövőben vannak, addig a nyugati hatalmak hanyatlanak. Minden alkalmat megragad a magyar miniszterelnök arra, hogy ennek a meggyőződésének hangot is adjon, és az sem zavarja, hogy a hanyatló Nyugatról ingyen pénzt fogad el, Kelet viszont kölcsönt ad, ráadásul ebből a kölcsönből a keletiek építhetnek atomerőművet és vasutat. Nagyon úgy fest, hogy Orbán gazdaságpolitikáját nem elsősorban a pénzügyi megfontolások, sokkal inkább az ideológiai nézetek határozzák meg, ami komoly problémákat okozhat a jövőben Magyarország számára.

Amíg a közelgő parlamenti választásoknak köszönhetően bőszen kommunistáznak a Fidesz vezetői, addig főnökük a világ meghatározó kommunista országának vezetőjével parolázik. Tudjuk, hogy Orbán Viktor politikai krédója nem elsősorban a következetességéről híres, azt azért nem árt leszögeznünk, hogy a kormányfő már 2010-es hatalomra jutásakor is elkötelezett híve volt a világgazdaság vezető erejének számító Kínának. Akkor még nem barátkozott látványosan Vlagyimir Putyinnal, a keleti nyitás fedőnevű gazdasági program is elsősorban a világ legnépesebb országára lett kitalálva.

Orbán többször hangsúlyozta, hogy Magyarország Kína kapuja szeretne lenni, és ennek érdekében komoly gesztusokat is hajlandó gyakorolni a kommunista vezetés felé. A Budapest-Belgrád vasútvonal kínai finanszírozással történő felújítására vonatkozó közbeszerzési kiírás ünnepélyes bejelentése jelentősen csúszott ugyan, de az ázsiai nagyhatalom miniszterelnökének budapesti látogatásán ez is megtörtént. Nem tudjuk, mi az ára ennek a kínai szempontból valószínűleg igen nagy megtérüléssel kecsegtető egyezménynek, de az biztos, hogy a kínai hitelt nem a korábban Orbán által meghirdetett államadósság elleni harc jegyében vesszük fel...

TGM: ADY ÉS A KÉT MEGGYŐZŐDÉSŰ EMBEREK

MÉRCE
Szerző: TAMÁS GÁSPÁR MIKLÓS
2017.11.27.


Ady Endre 140 éve – Istenem, száznegyven éve, mondaná Ady – született, és még mindig nem végeztünk vele, még mindig azt mondja, ami velünk van, még mindig nem tudja senki jobban, mint ő, hogy miért nincs vége a nagy összeroskadásnak Hunniában.

Fontos, nagyon fontos könyv jelent meg: igazi Ady-breviárium Király Levente válogatásában és szerkesztésében[1], vegye meg mindenki. Ha elfogy, majd újranyomják. Témák, beszédtárgyak szerint csoportosítja Király Levente az Ady-igéket: mulandó újságcikkek, örök igazságok, felejthetetlen elfogultságok. Talán még kapható itt-ott az időrendben haladó, részletesebb válogatás[2], annak is ott a helye az ön könyvespolcán. Lengyel András idézi föl, hogy Lukács György azt mondta Vezér Erzsébetnek: ő adta ki a legfontosabb magyar könyveket 1945 óta: azaz Ady újságprózáját a többé-kevésbé kritikai összkiadásban. Ebből merítenek ezek a válogatások is. (Még megemlítenék egy rendkívül érdekes, viszonylag új publikációt Ady első nagy csatájáról a katolikus egyházzal és az akkori magyar állammal, ezt is végig kellene olvasnia mindenkinek.[3])

Azt írja Ady ebben a kurta esszéjében a két meggyőződésű emberekről, hogy az akkori politizáló értelmiségieknek – az elmaradottság miatt – olyasmikért kellett küzdeniük, amiket már réges-rég meghaladtak.

Például állami oktatásért államnyelven, holott községi oktatást és szabad nemzetiségi oktatást szerettek volna (de a klerikális reakcióval szemben erre fanyalodtak) – vagy szabadgondolkodó, természettudományos szellemű (pozitivista) közművelődésért, holott már a metafizika és a teológia felújulása foglalkoztatta őket (Ady csak Bergsont említi, de ez volt a Társadalomtudományi Társaságnak és a Szellemtudományok Szabad Iskolájának, a Vasárnapi Körnek az ellentéte mögött is). Tudták, hogy a klasszikára kellene alapozni a műveltséget, de (ugyancsak az ultramontán klerikalizmussal szemben) tények és „pozitívumok” szorgalmazására kényszerültek. S ami a lényeg: támogatniuk kellett az azidőtt nem létező parlamenti demokráciát, általános szavazati jogot, pedig az elméjüket voltaképpen már a szocializmus és az anarchizmus izgatta. De a múltnak a jövőbe áthúzódó harcait mégiscsak meg kellett harcolniuk, fönntartásaik, kételyeik, sőt: hitük ellenére és ellenében...

DAGOBERT BÁCSI NEM RÓBERT BÁCSI

PUPU BLOGJA
Szerző: PuPu
2017.11.26.


Azt még megértettem, hogy a gazdagok azért gazdagok, mert elveszik a szegényektől mindazt, ami az ő gazdagodásukhoz kell.
Jó, nincsenek egyszerű helyzetben ők sem, mert az illemtudás akadályozza, hogy bunkósbottal raboljanak, ezért mindenféle bonyolult tánclépéseket kell tenniük, például építeni egy stadiont, melynek költségeiből vidáman ki lehet csippenteni a saját részüket, és még csak a nép egyszerű gyermekét sem ingerlik - sőt.
Egyszerű Józsi adományként fogja fel, amit neki és hatszáz társának adott a Nemzeti Erőlködés Rendszere, mert igenis, megérdemli, hogy kényelmesen nézhesse a huszonkét botlábú szenvedését a negyvenezres stadionban, hiszen így akár hatvanhat ülésen is elterpeszkedhet.
Aki nem ismerné a dolog mechanizmusát, azt most kisegíteném.
Minden szabályos, a stadionravalót azok a cégek dobják össze, amelyek szeretnének részt venni a stadion építésében, meg azok, melyek résztvesznek a fejlett NER önzetlen építésében.
Ezt a pénzt a kóbor apácák megtévesztése okán TAO sporttámogatásnak hívják, ez az adónkból ellopott pénz leánykori neve.

Normálisabb helyeken ilyen nincs, mert ott, ha az állam támogatni kíván valamilyen célt, akkor beszedi az adót és abból támogatást ad - megvan ennek a maga rendje.
Itt viszont azt, amit adóba kellene befizetni, közvetlenül annak utalják, aki a magasztos célt megjelöli - persze, csak ha szeretjük és nertársunk.
A 2011-ben bevezetett tao-rendszernek az a lényege, hogy a nyereséges vállalkozások társasági adójuk egy részét sportcélokra ajánlhatják fel.
A pénzre az utánpótlásneveléssel foglalkozó foci-, kézilabda-, kosárlabda- és vízilabdaklubok és alapítványok pályázhatnak, hogy plusz bevételhez juthassanak, és a gyerekek jobb körülmények között sportolhassanak.
Nomármost olyan sportklub nincs, melynek ne lennének serdülő és ifjúsági csapatai, ezért aztán mindenki pályázhat, aztán a létesítményben majd az fog sportolni, akit a vezetőség arra érdemesnek ítél.
De a gond nem csak ez, hanem legfőképpen az, hogy amiből felépítik a negyvenkettedik stadiont, annak a pénznek lehetne esetleg jobb helye is, de nem lesz, mert abból a lóvéból stadion vagy kézilabda-akadémia lesz, amely persze Csodaországban menet közben átlényegülhet akár wellness-szállóvá is...

KÍNA AZ ORBÁN-KORMÁNYON KERESZTÜL VÁSÁROLJA BE MAGÁT EURÓPÁBA - NEMZETKÖZI LAPSZEMLE

KLUBRÁDIÓ 92,9 MHz
Szerző: Klubrádió / CSERNYÁNSZKY JUDIT
2017.11.27.


A világhírek élére ugrott Magyarország Li Ko-csiang kínai kormányfő nagy érdeklődésre számot tartó vizitjével és a neki szervezett csúcstalálkozóval. Miként vásárolja be magát és szerez befolyást Európában Kína? – teszi fel a kérdést az osztrák Der Standard. S a válasz: Budapesten az Orbán-kormányon keresztül.

A Der Standard cikke emlékeztet, hogy a magyarok vízummentességet adtak a kínaiaknak 1989-től, és 2013 óta offshore cégeken keresztül már állampolgárságot is vehetnek maguknak 300 ezer euróért. Gázvezetékbe, utakba, repterekbe, vasútvonalba, kikötőkbe vásárol be Kína, amiről megállapodások a ma kezdődő 16+1 befektetési konferencián születhetnek, s amit a cikk kínai Marshall-tervként minősít. Politikai befolyástól nem tartanak, de nincs ingyen ebéd, vagy ahogy a cikk fogalmaz, nincs ingyen pekingi kacsa. Pekingnek inkább szüksége van az Új Selyemút megépítésére, mint bármelyik uniós országnak, mert ezzel Kína nemcsak befektetéseihez talál partnereket, hanem kikövezi az Európába vezető utat is. Tavaly Peking 189 milliárd dollárt fektetett be külföldön az Ázsiai Befektetési Bankon keresztül, s ez az a bank, ami az IMF, a Nemzetközi Valutaalap méltó vetélytársa lett az utóbbi időben. A második számú legnagyobb befektető lett Németországban és a Visegrádi Négyek országaiban, s Németországnak ezért kényesen ügyelnie kell arra, hogy ügyesen egyensúlyozzon a nemzeti érdekek és az uniós kohéziós politika között.

Az amerikai Fox News is beszámol a kínai kormányfő budapesti látogatásáról, amelynek célja Kína és Európa partneri kapcsolatainak szorossá tétele, többek között a 23 várható megállapodás aláírásával, illetve a Budapest-Belgrád vasútvonalra Budapest által kiírt pályázati tenderrel.

A Daily Mail a Reuters tudósítását átvéve ír arról, hogy csak Magyarország 11 megállapodás megkötésében érdekelt, illetve Szijjártó sajtótájékoztatójából kiemeli, hogy az új világrendben Kína vezető szerepe inkább lehetőség, mint fenyegetés az uniós országok számára.

Az angol és kínai, kétnyelvű Global Timesnak adott interjút a Budapestre akkreditált kínai nagykövet, aki szerint a magyar-kínai kapcsolatok a legátfogóbb stratégiai partnerséget jelentik Európában. Kína több mint 10 ezer munkahelyet teremtett, és Budapesten telepítette első európai bankját Peking, s emellett itt alapította első kéttannyelvű iskoláját is a térségben...

AZ JÁR JÓL, AKI KUSSOL - MONDJA LOVASI ANDRÁS

24.HU
Szerző: FARKAS GYÖRGY
2017.11.27.



Az Azonnalinak – miután három koncertjét lemondták a Narancsban megjelent interjúja után – most azt mondja a Kossuth-díjas zenész, énekes, hogy akkor jár jól egy magyar zenész, ha csendben marad. Lovasi András az életműkoncert után nem készül a halálra.

Az ötven év inkább számvetésre alkalmas. Eddig ez volt, ez már nem lesz, ez még lehet, ilyenek.

A számvetés részeként is értelmezhető, hogy tovább politizál. Például azt mondja, Pécs továbbra is leszakad, mert  nem lett olyan kiemelt városa a Fidesznek, mint Győr vagy Debrecen. Ami beruházás érkezett volna a városba, az vagy nem érkezett meg, vagy más helyre lett irányítva.

A zenész szerint szülővárosából óriási az elvándorlás, az a város pedig halálra van ítélve, amelyik nem tudja megtartani legalább fiataljai egy részét...


1000 MILLIÁRD FORINT VS. GULYÁS GERGELY ELVEI - 1:0


MÉRCE
Szerző: VÁGÓ GÁBOR
2017.11.26.



A Fidesz újabb nagyhatalom gyarmatává akarja tenni hazánkat. Az orosz medve barlangájának a szagát se, szeretjük, de legalább ismerjük. Most a kínai sárkányt hívta az országba a csak keletre nyitott diplomácia. Három napig most úgy néz ki Budapest, mintha mi lennénk a Guangzhou-külső. Lezárások és kínai zászlók mindenhol. A világhatalom előtt puccparádéba vágja magát az egész Fidesz vezérkar, mintha önként jelentkeztünk volna gyarmatnak.

Mindezt miért is? Kína és Közép-Kelet-Európa csúcs lesz Budapesten, ahol minden részvevő ország azt reméli, hogy ő lesz a kínaiak előre tolt bástyája az Unióban. Csakhogy a kínaiak ezt mindenkivel el is hitetik. Szijjártó Péter külgazdasági és futsal miniszter szerint Magyarország célja, hogy a térség legfőbb exportőre legyen Kínába. Merész gondolat. Ha a kínaiakat kérdezzük, ők inkább mást választanak, ha működőtőke exportjukról van szó a térségben...


ELÉG SOKAT KÖLTÜNK RÁ, HOGY AZ ÜLDÖZÖTT KERESZTÉNYEK BIZTOSAN OTT MARADJANAK, AHOL AZ ÉLETÜKRE TÖRNEK

B1 BLOGCSALÁD
Szerző: B1blog
2017.11.27.


Azbej Tristan helyettes államtitkár szerint Magyarország legfontosabb célja, hogy sikerüljön szülőföldjükön tartani a diszkriminációnak kitett keresztényeket. Ez eddig két és fél milliárd forintunkba került.

Még egy éve sincs, hogy az EMMI égisze alatt megkezdte működését az üldözött keresztényekért felelős helyettes államtitkárság, de máris komoly eredményeket mutathat fel - nyilatkozta a napokban az MTI-nek Azbej Tristan helyettes államtitkár, aki idén szeptemberben hatalmas lendülettel váltotta posztján Török Tamást, és ugyanilyen lelkesedéssel vetette bele magát rögtön a munkába.
  • Konferenciát szervezett,
  • elismeréseket osztott ki,
  • felméréseket és tanulmányokat rendelt meg,
egyszóval mindent megtett az üldözött keresztények érdekeinek védelmében. Minderre, mint közleményéből megtudtuk, kétmilliárd forintot költhetett közvetlenül, félmilliárdot pedig közvetve, a külügyi tárcán keresztül.

A helyettes államtitkár külön fontosnak tartotta kiemelni, hogy  a pénzt szinte teljes egészében a kitűzött célokra fordították. A kormányzat számára lényeges a hatékony forrásfelhasználás és az, hogy a támogatásokat elsősorban a nélkülözést szenvedők kapják meg.

Na jó, három és fél milliót félretett belőle arra, hogy konferenciákra utazhasson különböző európai nagyvárosokba, és ott elmondhassa, hogy a többit tényleg fontos dolgokra költik. Valószínűleg erre utalt az „elsősorban” szócska diplomatikus használatával.

Na és akkor hol van ez a pénz? Ha elhessegetjük azt a rosszindulatú feltételezést, hogy nagy része ugyanannak a jól szabott zakónak a különböző zsebeiben, akkor is érdekes választ kapunk erre a kérdésre. Ha igaz, amit Azbej Tristan állít, akkor 
Nigériában, Libanonban és Irakban...

BESZÉLGESSÜNK A... 6. RÉSZ - EZ A DEMOKRÁCIA?

MÉG MINDIG NEM KÉSŐ BLOG
Szerző: Becky Weiss
2017.11.27.


Hogyne ismerném a szólamot hogy ha diktatúra lenne, nem írhatnék olyasmit mint ami ezen a blogon van. Tehát akkor demokrácia van? Mutatok néhány frissebb és kicsit régebbi hírt hogy magad döntsd el!
Hó elején emelkedik a benzin ára, aztán november első felében még háromszor. Ezt már megszoktuk, gondolom itt is épp jobban teljesít az ország és folyik a rezsicsökkentés. Az viszont új, hogy a NAV elnöke Mezőkövesden kézi vezérléssel csökkenti az árakat.
Mire emlékeztet Téged ez a módszer? Demokráciára vagy diktatórikus pártállami tempóra?
Az ellenzéki politikus Szigetvári Viktor mindenesetre ezt írta az eseményekről.
Az üzemanyagárak piaci versenyben dőlnek el. Sem Tállai András, sem más nem szólhat bele abba, ki, mennyiért adja az üzemanyagot. Ha legközelebb majd a lángost találják túl drágának a strandon, akkor abba is bele fog szólni vörös telefonján Tállai András? Ha Tállai András hivatalával visszaélve, hatalmi helyzetéből fakadóan valóban bele tudott szólni az üzemanyagárakba, akkor az a botrány. Ha csak hazudja, akkor az.
Eszembe jut erről még valami. Ha egy város engedetlen és nem a Fidesz képviselőjére szavaz, akkor ott meg majd árat emelnek? Szintén kézi vezérléssel?
Miskolci Egyetem. Simicskó István honvédelmi miniszter látogatóba jön 27-én, a diákoknak pedig kötelező részt venni ezen az eseményen. Úgy tudni nem ez az első alkalom amikor hasonló felsőbb utasítás lép érvénybe. Az egyetem persze tagad, és azt is közli, ez bizony nem politikai rendezvény. De ebben a történetben is lapul egy érdekesség, nézd csak!
Az egyetemről más forrásokból ugyanakkor úgy tudjuk, van ilyen elvárás. Eszerint azoknak a diákoknak, akiknek épp órájuk lenne a miniszter úr beszéde alatt, kötelezően el kell menniük az előadásra, cserébe felmentést kapnak az elmaradó óra alól. Az értesítés szerint a dékáni hivatalnál kell megjelenniük, ahonnan egy oktató kíséretében átmennek Simicskó előadására.
Oktató kíséretében. Miskolci Egyetem.
Ez demokrácia? Vagy annak a pártállami kornak a visszatérése, ami miatt Magyarország negyven évvel maradt le a múlt században Nyugattól? Én legalábbis úgy tudom ez a fajta tanári kísérgetés még régebben is csak az általános iskolákban, maximum a gimnáziumokban dívott.
Ja nem politika. Tényleg. Pikáns, hogy egy másik egyetemen (Corvinus) viszont az ellenzéki Szél Bernadett nem tarthatja meg az előadását. Mert az egyetem vezetése így döntött.
Nem politika? Demokrácia? 
Aki Budapesten él nehéz nem észre vennie, hogy itt a kínai delegáció. Hogy pontosan miről folyik majd a tárgyalás, valószínűleg ezúttal sem fogjuk megtudni. Pontosan úgy nem ahogy arról is csak utólag vagy sehogy sem értesülünk, miért jár Putyin ilyen sokszor Magyarországon. Szeretném nem hinni hogy nem épp ismét hazánk eladósítása és az Unióból való kilépés újabb lépése folyik. Csak valahogy nem megy.
Főleg azért sem mert az viszont világosan látszik hogy egy ilyen fontos rendezvényt nem illik megzavarni. Jaj annak aki tibeti zászlót mer lengetni! Sok-sok rendőr képében jaj. Dícséretes az intézkedés hatékonysága. Hol volt ez a hatékonyság ennél az esetnél? Ja az csak ízléstelen migránsozás és sorosozás volt. 
Egyszer vegzálunk egyszer félrenézünk. A sorok közt olvasva az is lehet hogy felsőbb utasításra.
Felsőbb utasításra.

Ez demokrácia?
...

VÁLASZFÉLE GUSZTOS ISTVÁNNAK, DE NEM CSAK NEKI

GÉPNARANCS 
- BANÁNKÖZTÁRSASÁG BLOG
Szerző: Rátesi
2017.11.26.


Mást sem hallani a nagy ellenzéki demokratáktól, minthogy „ezekkel”?

Gyűjtöm a fejemre a parazsat, de már hozzászoktam az elmúlt majd hetven évben.

Gyakran és sokféle, a jelenlegi kormánnyal állítólag egyet nem értő portált olvasok, tévét nézek, rádiót hallgatok.

Már régebben feltűnt ezekben a megszólalásokban az egyes és többes szám harmadik személyének (ő, ők) gyakori használata. Nemcsak a szerzői művekben, hanem a hozzászólásokban is: „…bizonyos demokraták fideszeseket, kiábrándult fideszeseket akarnak megnyerni,”. Aztán: „Nem hagytak választást…” Még: „…az ellenzéknek nevezett massza nem egy prominense lefeküdt a kormánynak,…”

Ennek az igeragnak a gyakori használata tulajdonképpen azt jelenti: nem ÉN, hanem Ő (ŐK). Tehát én nem tehetek semmiről, nekem nincs dolgom. Kíváncsi lennék, hogy az ellenzékről szinte kizárólag lesajnáló, néha becsmérlő módon – többször meg tájékozatlanságból fakadóan hamisan – megnyilatkozók ugyan hová számítják magukat? Netán a demokraták közé? Felhánytorgatják, hogy az ellenzék nem teszi a dolgát. Honnan tudják? Merthogy a kormánysajtóból nem, az ma Magyarországon természetes. De a környezetükben sem találkoztak senkivel, aki valamelyik ellenzéki pártnak a tagja, esetleg támogatója? Aki azon kívül, hogy ostorozza a „semmittevést”, elmegy egy tüntetésre, aláírásgyűjtő ívekkel házal stb.?

Tény, nincsenek sokan. De miért is lennének, ha mást sem hallanak a nagy ellenzéki demokratáktól, minthogy „ezekkel”?

VIKTOR, ISMÉT HAZUDTATOK!

KOLOZSVÁRI SZALONNA
- NEHAZUGGY BLOG
Szerző: LÁZÁR GERGŐ
2017.11.26.


Noha sokan, sok helyen mondták eddig is, hogy a kormány által, hasraütésszerűen benyögött konzultációs részvételi számok hamisak, bizonyíték eddig nem volt. Egészen a minapig, amikor is az LMP, a kormány nagy kegyéből beengedtetett azokra a helyszínekre, ahova ezek az ívek elvileg beérkeznek. És láss csodát, nem tudtak arra bizonyítékot felmutatni, hogy lenne bármiféle adatbázis ezekről. Az LMP nyilatkozott a három helyszín meglátogatását követően, mely látogatás szerintük bizonyította, hogy a kormáy által közölt számok hamisak. Nem küldtek be 1.7 millió konzultációs ívet a párt hívei.

A történet azonban csak itt kezdődött. A kormánypárt ugyanis kiadott egy közleményt, miszerint az LMP mindent és mindenkit megsértett. Mind emberileg, mind szakmailag. A nemzet testén ejtettek ezzel sebet, hisz belerúgtak abba a 2 millió emberbe – melyikbe? – aki kitöltötte a nemzeti konzultációt. A közleménybe pedig bebiggyesztettek egy, a kormány megbízásából jelen lévő fotós képét, amelyen egy rakás felstócolt doboz volt látható. Ezzel kívánták „lebuktatni” Hadházyiékat, hisz azok a dobozok mind teli vannak konzultációs ívekkel. Hát nem voltak, mi több, tök üresek voltak. Ezt maga Hadházy mondta el, ugyanis ő megkérdezte a helyszínen dolgozóktól.

A kormány kétszer nézte be és amikor már azt hitték, itt a vége, akkor jött a Hír TV hangfelvétele, melyen egy ott dolgozó mondja el, hogy ők kb 400 ezer kitöltött ívvel találkoztak. Igen ám, de mi van akkor, ha az online kérdőívek száma sokkal nagyobb, így pedig valóban eléri az 1.7 milliót? Tuzson Bence, a Fidesz szóvivője maga mondta el, hogy az előző konzultációk alkalmával is csak elenyésző számban érkeztek be, online kiltöltött kérdőívek. Tehát ez a lehetőség is kizárva.

A Fidesz tehát hazudott, majd azt letagadta. Ez pedig jól mutatja, mi történne, ha a kormány kérdéses ügyeit, egy nem kormányközeli bizottság vizsgálná ki. Mi történne, ha valóban el kéne számolniuk egy független bizottság előtt az uniós pénzek felhasználásáról, a letelepedési kötvényekről, vagy épp Mészáros Lőrinc vagyonosodásáról. A kormány már annyira nyeregben érzi magát, hogy a hazugság számukra már természetessé vált, amire már alibit sem próbálnak gyártani...

FIKTÍV NYOMOZÁS FIKTÍV SZÁMLÁK UTÁN - AZ ÜGYÉSZSÉG ELTUSSOLTA AZ 54 MILLIÓS CSALÁST, POLT PÉTER SZERINT CSAK FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZTAK

168 ÓRA ONLINE
Szerző: RAJNAI ATTILA
2017.11.27.


Kecskeméten fiktív marketingszámlákkal költségeztek le 54 millió forintnyi, utánpótlásnak szánt sportcélú céltámogatást. A feljelentőt az ügyészség arról tájékoztatta, hogy a támogatás elszámolása egy nagyobb ügyben már a vádirat részét képezi, ezért nincs ok a nyomozásra. Aztán kiderült, az eset mégsem szerepel a vádiratban. Mire Polt Péter azt válaszolta, hogy félreérthetően fogalmaztak, az esetet kivizsgálták, de nem találtak szabálytalanságot. Pedig az érintett szakágak vezetői nem tudnak semmiféle működési támogatásról, és ki sem hallgatták őket.

„Már a beadványokra sem válaszolnak? Avagy miért nem hajlandók vizsgálni a kecskeméti KSE-botrány városházáig érő szálát?” − tette fel a kérdést október elején a parlamentben Polt Péter legfőbb ügyésznek Harangozó Tamás szocialista képviselő. Kifejtette, Király József kecskeméti önkormányzati képviselő 2016. január 18-án fordult a helyi ügyészséghez egy 54 millió forintos céltámogatás elszámolásával kapcsolatban, amely a városi tulajdonban lévő és azóta csődbe ment Kecskeméti KSE Sportegyesületeket Működtető Kft., valamint az önkormányzat között jött létre 2011-ben. Aláírója Zombor Gábor akkori polgármester és parlamenti képviselő volt. A 882-2/2011-es iktatószámú szerződés szerint a támogatást kizárólag az ifjúsági kézilabda-, az U20, valamint a junior kosár- és röplabdacsapatok működési költségeire használhatták fel. A támogatást a mellékelt nyomtatványon keresztül, szakmai beszámolóval, valamint hitelesített számlákkal és bizonylatokkal lehetett elszámolni.

A pénz nagy részét azonban olyan javítgatott, kézzel írt számlákkal könyvelték le − látszik rajtuk a hivatali feljegyzés, miszerint a 882-2/2011-es számú támogatási szerződés terhére fizethetők ki –, amelyek nem működési, hanem marketingköltségről szólnak. Ez viszont a szerződés értelmében szabálytalan.

A számla kibocsátója a Pest megyei Kocséron, egy düledező kis házban bejegyzett építőipari vállalkozás, a Globe-Ép Kft. A cég felszámolás alatt áll, ügyvezető tulajdonosa ellen büntetőeljárás indult fiktív számlakibocsátásból eredő költségvetési csalás, okirat-hamisítás és más bűncselekmények miatt, ugyanis − függetlenül az 54 milliós céltámogatás elszámolásától − több mint százmillió forint értékben bocsátott ki marketingszámlákat a kecskeméti önkormányzat tulajdonában lévő KSE Kft. részére. A perben hét embert vádolt meg a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség, az elsőrendű az önkormányzati cég ügyvezetője, a másodrendű pedig Vörösmarty Attila, a Fidesz kecskeméti alapszervezetének akkori elnöke és frakcióvezetője, Zombor bizalmasa. Ő a vád szerint a háttérből irányította a sportcég fiktív számlázáson alapuló gazdálkodását. A vég totális csőd. Az ügyészség szerint 452 225 175 forint a meg nem térült kár, ezenfelül 335 584 811 forint és kamatai erejéig indult polgári követelés a felszámolón keresztül a ki nem fizetett bérek, járulékok és szállítói tartozások miatt...

MI NEM JÓ AUSZTRIÁBAN?

HATÁRÁTKELŐ BLOG
Szerző: Határátkelő / Gaben
2017.11.27.


Ritka az olyan poszt, aminek az olvasása (szerkesztgetése) során gyakorlatilag végigröhögöm az egészet, de a mai ilyen. Aki olvasta Gaben egy héttel ezelőtti posztját a 10 (+1) ponttal arról, miért jó Ausztriában élni, az már sejtheti, mire számíthat, aki pedig nem, az sürgősen pótolja, mert anélkül a mai sem nagyon értelmezhető.

Az történt ugyanis, hogy megírta a párposztot, azaz összeszedte 10 pontban, mi az, ami NEM jó a sógoroknál. Bár ő is leírja, én is hangsúlyoznám, hogy mielőtt nekiesnének páran, ajánlott elolvasni a múltkorit is, mert azzal együtt teljes a kép. (Nem mintha lennének illúzióim, de azért hátha.) Nem szaporítom tovább a szót, vágjunk bele!


„Tudván azt, hogy biztos lesznek olyanok, akik csak ezt a bejegyzést - és ennek is csak egy részét - olvassák el, mielőtt egy kommentben „telhetetlen köcsög”-özésbe kezdenének, pár dolgot előrebocsájtanék amolyan „program parancsfájl indítósorként”.

1. Ez a bejegyzés ennek a pozitív 10-es listának a folytatása és mivel hozzátartozik a teljes képhez, nem lenne korrekt kihagyni.

2. Ha az 1-es pontot hibaüzenet nélkül megette a kis központi processzorod, akkor jöhet a második pont: igen, bár ez a lista is 10 pontos lesz, mégsem paradoxon hogy miért vagyok még mindig itt, csak középiskolás matek: a súlyozott átlag még mindig a pozitív irányba húz.

Évek óta azt mondom mindenkinek, hogy addig éri meg egy országban / egy cégnél / egy kapcsolatban maradni, ameddig több benne a pozitív dolog, mint a negatív és Ausztria mérlegfőösszege még a negyedik év után is pluszos, az itt következő lista ellenére..."...

PERZSA TÖRTÉNET

ÉLET ÉS IRODALOM / PUBLICISZTIKA
Szerző: GADÓ GÁBOR
2017.11.24.


Montesquieu írja A törvények szelleméről című munkájában: „Perzsiában, ha a király valakit elítélt, ezt az ügyet többé nem lehet szóba hozni előtte, sem kegyelmet kérni. Ha a király részeg volt, vagy nem volt eszénél, az ítéletet akkor is végre kell hajtani, különben az uralkodó ellentmondásba kerülne önmagával, márpedig a törvény nem mondhat ellent saját magának.” A tekintélyes szerző szerint „önkényuralmi kormányzatokban” a vezető (a „fejedelem”) akaratának „(...) mihelyt ismertté válik, éppoly csalhatatlanul kell hatnia, mint a tekegolyónak, amit egy másik felé löktek”.

Az ún. tao-támogatások ügyében valójában 2014 tavaszán dőlt el minden, a kormányfő ekkor jelentette ki a felcsúti stadionavatáson, hogy a társasági adókedvezményt – amelyet a cégek például focicsapatoknak, így a Puskás Akadémiának juttatnak – „közpénznek tartani kommunista beidegződés”. A Miniszterelnökséget vezető miniszter ettől kezdve kényszerpályán mozgott, a törvény ugyanis 2017-ben sem mondhat ellent „önmagának”. Ezért, amikor a Kúria a múlt héten helybenhagyta a Fővárosi Ítélőtáblának az állami adóbevételt csökkentő látványsport-támogatások közpénzjellegéről szóló jogerős ítéletét, kénytelen volt személyes síkra terelni a hatalmi ágak közötti diskurzust...

ÉS AKKOR MOST ELSZABADUL A POKOL

ÖRÜLÜNK, VINCENT? BLOG
Szerző: jotunder
2017.11.26.


Follinus Anna költő írt egy verset a litera.hu-ra november elején. Az erőszak természetrajza volt a vers címe, és valamilyen egészen borzalmas szexuális zaklatást írt le:




" Két felnőtt állt egy nagykamasszal szemben,
ki magáért sohasem lázadhatott.
E túlerőtől talán visszaretten,
ha sejtenként addigra át nem hatol
rajta a gyerekkor tömör magánya.
Ellenük feszülő támadása volt
minden előlük menekülő vágya,
míg testén szimultán két árny zakatolt. –"

"Kifeszült rongyként feküdtél az ágyon,
míg testedből rabolták öntudatod –
ha eztán lépsz, nincs lábad alatt lábnyom,
s erdőd mélye helyett csak kontúrja zsong.
Az akkor kívánt kiszolgáltatottság
máig rettegő végpontok közt csapong,
s bár szabadnak mondtak, legvadabb fogság,
mikor rabja a rabtartóért rajong."

Tegnap a divany.hu-n Follinus Anna közölte, hogy valós élményről írt. Állítása szerint 16 éves korától kezdve éveken keresztül szexuálisan kihasználta egy házaspár. Ez borzalmasabb ügy az összes előzőnél. Minden kétséget kizáróan lehet tudni, hogy kikről van szó. Egy kiadó tulajdonosáról és feleségéről. Az 1929-ben született férfi hét évet töltött börtönben és munkatáborban a Rákosi-rezsimben, ő alapította az egyik legismertebb magyar irodalmi díjat, amelyet Follinus Anna is megkapott, számos tehetséges fiatal irodalmárral együtt.

Ha a vád hamis, akkor az fog történni, hogy egy nyolcvannyolc éves ember belehal egy hazugságba. Ha a vád igaz, akkor megtudjuk, hogy szörnyetegek éltek közöttünk, akik egy szexrabszolgát tartottak maguknak.

Pandora szelencéje kinyílt.

UPDATE: Egy kommentelőnk felhívta a figyelmem arra, hogy az Élet és Irodalom már 2015-ben közölte a verset. Megkerestem ott is a verset és feltűnt az "ördöggolyó" szó. Follinus Anna már két évvel ezelőtt megnevezte a zaklatóját. Az Ördöggolyó a kérdéses kiadó vezetőjének könyve volt. Más, egyértelmű utalások is vannak a versben. Erről tudtak, sokan tudtak.

ELTEMETTÉK AZ ELÍTÉLT KÓPÉT

GONDOLATVILÁGBAN BLOG
Szerző: Andrew_s
2017.11.26.


Pár nappal ezelőtt meghalt Stadler József, aki rendszerváltás utáni Magyarországon kétségtelenül az egyik szimbolumává vált a csibészeknek. Tegnap elkísérték az utolsó földi útjára, amelyről képek sorozata is megtalálható az interneten. Nagyjából ennyi. Meg egy kicsi.

Nem a halál ténye, mert az mindenkit utolér. A biológia jelen állása szerint. Mert a klónozás sem tudná az élet pillanatnyi állapotait, társadalmi környezeteit reprodukálni. Az azonban kétségtelen, hogy Stadler a stadionépítéssel megelőzte a korát. Orbánét mindenképpen. Ha kicsit később építkezik, talán még államtitkár is lehetett volna. Esetleg miniszter is, ha bizonyítani tudja: a terhére rót adócsalások egy részéért szotyolát vett a Fidesz-frakciónak. De ezt már nem fogjuk megtudni. Ahogy azt sem, hogy az akasztói vállalkozó vállalta volna-e ezt a fene nagy, és erősen kétséges megtiszteltetést. Ahogy azt sem fogjuk már megtudni, hogy Rózsa Sándor annak idején vállalta-e volna a nemzeti bankár állását. Noha a tehetsége talán meg lett volna...

A MI HÁZUNK

SZALONNA - KLASSZIKUSOK
Szerző: KOSZTOLÁNYI DEZSŐ
2017.11.26.


KOSZTOLÁNYI DEZSŐ:
A MI HÁZUNK

Az ablakunk egy más világra nyílik,
nincs benne nappal és nincs benne éj.
Ajtót nyitunk, s egyszerre ott az örvény,
lábunk alatt tízölnyi meredély.

Egyik szobából a másikba bolygunk,
hallunk beszédet, hallunk egy sikolyt,
hallunk kacajt is és meredten állunk –
dobog a szívünk – nem tudjuk, mi volt.

A nevetésnek rég nem örülünk már,
és a síráson sírnunk nem szabad.
Olykor, mikor nagyon fáj, félrenézünk,
szájunkon higgadt, betanult szavak.

Nálunk a tükrök mind-mind kancsalítnak,
fonákra fordult mindegyik kilincs.
Elment az élet innen – mit keressük? –
nincs, ami van és van az, ami nincs.

Más szenved attól, ami tépi-szúrja
s megfogja, ami ledöfi, a kést.
Nekünk a sorsunk ködből, gondolatból
szőtt bírhatatlan, barbár szenvedést.

Ritkán beszélünk róla, úgy utáljuk
megvastagult vartól dagadt sebünk.
Ki tudja, hogy milyen ház a mi házunk,
ki tartja számon, hogy mit szenvedünk?

MIGRÁNCSOZNI VAGY NEM MIGRÁNCSOZNI - AZ ITT A KÉRDÉS

GÉPNARANCS 
- BANÁNKÖZTÁRSASÁG BLOG
Szerző: GUSZTOS ISTVÁN
2017.11.26.


Középút nincs: nem lehet csak kicsit migráncsozni, vagy csak kicsit szembefordulni… A demokratikus ellenzék beszéde legyen végre: igen, igen, nem, nem!

Amikor a demokratikus ellenzék azt mondja, maga is fenntartaná a kerítést; vagy amikor legalábbis itthon azt mondja, a kvóta nem megoldás, ezért nem is fogadja el, akkor akarva-akaratlanul maga is migráncsozik, miközben más szavaival elítéli a „kormány” undorító, rémhírek terjesztésével uszító, sunyin rasszista indulatokat erősítő förtelmes, nemzetet megbecstelenítő hecckampányát.

Ez az ügy nem olyan, amelyben lehet igent is meg nemet is mondani: csak a totális szembefordulás a morálisan igazolható, egyúttal értelmes politika.

A kvótát például nem azért kell elfogadni – itthon is, nem csak az EU-ban –, mert „megoldása” lehetne a válságnak. Egyszerűen azért, mert igent kell mondani arra a törekvésre, hogy az EU közös, egységesen emberséges magatartást képviseljen!

Nem lehet a kerítés fenntartása mellett és a kvóta ellen nyilatkozni úgy, hogy közben hatásosan, hitelesen lehessen elítélni a „kormány” hecckampányát. Évek óta őrjíti a lakosságot a bűnszervezet: nem szabad – úgymond – eltűrnünk, hogy mások mondják meg, kikkel éljünk együtt. Közben a menekültek legföljebb átutazni szeretnének Orbánián, amelytől egyre jobban iszonyodnak.

Szégyellnünk kell magunkat azért, amiért Orbánéknak sikerült olyanná formálni az országot, hogy senki se akarjon hozzánk menekülni…

A Fidesz hétfőn, 27-én, újabb piszkos cirkuszt készül rendezni a „parlamentben”: „magasabb szintre” akarja emelni azt a sandán brüsszelező-zsidózó sorosozást, amelyet azért nemcsak terrormédiájában (benne a „közmédiával”), hanem a „parlamentben” eddig is folytatott, teljesen gátlástalanul. A sunyi, sorosozó zsidózás újabb alkalmat ad a demokratikus ellenzék – szintén sunyin zsidózó tartalmú – lebérencezésére. Elpapagájkodják majd az undorító süketet „bevándorlóországról”, „bevándorláspárti kormányról”, az „ország megvédéséről”.

Mit kellene a demokratikus ellenzéknek tennie?

KONZULTÁCIÓ UFÓKKAL

MAGYAR NEMZET ONLINE
Szerző: TOMPOS ÁDÁM
2017.11.27.


Amikor Kósa Lajos egy sajtótájékoztatón belemondta a kamerába, „a Fidesz-frakció felkéri a kormányt, hogy indítson nemzeti konzultációt a Soros-tervről”, még nevettünk. Aztán elárasztották az országot a vigyorgó spekulánssal illusztrált kék plakátok, és ekkor kiderült, hogy nevezett politikus egészen komolyan gondolta, amit mondott. El is indult egy vita arról, létezik-e egyáltalán ez a veszélyes terv. Tényleg fizetett ügynökök egész hada dolgozik azon, hogy megvalósítsa egy immorális pénzember filantrópnak álcázott elképzeléseit? A Fidesz és parlamenti frakciója meg is tett mindent, hogy ezt a tézist bizonyítsa. Még egy magyar származású német ufóhívő, Andreas von Rétyi érveit is hadba szólította a kétkedőkkel szemben. A kormánypárt képviselőcsoportja ugyanis ötezer példányt vásárolt a szerző Sorost „leleplező” kiadványából, hogy aztán ebből okosodjanak a választókerületek képviselői.

Ilyen előzményekkel aligha csoda, hogy már ott tartunk, arra az egyszerű kérdésre sem kapunk egyértelmű és egyenes választ, eddig pontosan hány darab konzultációs ívet küldtek vissza a választópolgárok. Pedig Szél Bernadett és Hadházy Ákos, az LMP társelnökei megpróbáltak utánajárni, igaz-e az, amit Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára állít, vagyis hogy ez a szám már 1,7 millió fölött jár.

Hadházy több, a beérkezett konzultációs íveket kezelő ügyintézővel beszélgetett, és arra jutott, hogy ez az 1,7 milliós adat igazából „kamu”, valójában pár százezer küldeményről lehet csak szó, plusz néhány üres tárolódobozról. A meglehetősen orwelli névvel ellátott Kormányzati Tájékoztatási Központ erre közleményt adott ki, amelyben közölte, hogy jogi lépéseket helyeznek kilátásba Hadházy ellen. Ha tényleg bíróságra vinné a propagandahivatal az ügyet, abból jó eséllyel a világtörténelem egyik legabszurdabb pere kerekedne. Eleve: mi lenne a sérelmezett tényállás? Azt hogyan és mivel támasztaná alá a hivatal? Hogy nézne ki a bizonyítás?
...

PUBLICUS: A MEGKÉRDEZETTEK TÖBB MINT FELE KORMÁNYVÁLTÁST AKAR

NÉPSZAVA ONLINE
Szerző: nepszava.hu
2017.11.26.


A Publicus Intézet a Vasárnapi Hírek megbízásából, október 11 és 17 között, 1002 fő megkérdezésével készített reprezentatív közvéleménykutatásban vizsgálta a pártok támogatottságát és a szavazási hajlandóságokat. Az elmúlt két hétben a Fidesz támogatottsága egy százalékpontot növekedve 26 százalék. Az MSZP tábora változatlan, 10 százalék, míg a Jobbik tábora egy százalékpontot csökkenve 10 százalék. A megkérdezettek több mint fele kormányváltást szeretne. A nem-kormánypárti szavazók majd' kétharmada szavazna egy baloldali együttműködésre, ha annak lenne esélye legyőzni a Fideszt.

A Fidesz szavazóinak száma az két hónapi csökkenés után, most újra egy százalékpontot növekedett, és így 26 százalék. A párt szavazóinak aktivitása továbbra is magas.

Az MSZP támogatottsága két héttel ezelőtt mért csökkenés után most nem változott, és 10 százalék. A párt szavazóinak aktivitása továbbra is alacsony.

A Jobbik támogottsága a elmúlt hónap növekedése után most egy százalékpontot csökkent, így 10 százalék. A Jobbik támogatóinak aktivitása némileg növekedett.

Az LMP a két héttel ezelőtt megnyert szavazóit megtartotta, így tábora 5 százalék. A DK támogatottsága most egy százalékpontot csökkent, és 3 százalék. Az Együtt támogatottsága ebben a hónapban nem érte el az egy százalékot, és ez most sem sikerült ez a Párbeszédnek, és az MLP-nek sem. A Kétfarkú változatlanul egy százalékon áll, a Momentum támogatottsága két héttel ezelőtt egy százalékpontot csökkent, ám most nem változott, ezzel 1 százalék.

A bizonytalanok aránya 41 százalék.

A megkérdezettek több mint fele kormányváltást szeretne, arányuk 2016 novembere óta 39 százalékról mára 54 százalékra növekedett és egyértelmű többségbe kerültek..
.

ITT OLVASHATÓ

MI AZ A SZOCIÁLDEMOKRÁCIA - KRITIKAI ALAPOZÓ

MÉRCE
Szerző: KAPELNER ZSOLT
2017.11.26.


A baloldali irányzatok között nem könnyű kiigazodni, azok, mint a mező vadvirágai ezer színben tenyésznek, és az ember nem mindig tudja eldönteni, hogy ő voltaképpen zöldpárti vagy ökoszocialista, baloldali libertárius vagy anarchista, esetleg csak másnapos. Persze nem kell mindenre címkét ragasztani, és kétségtelenül jobb dolgunk is lehetne, mint hogy megpróbáljuk besorolni magunkat és egymást a különféle baloldali dobozokba.

Ha a szöveg ismerős, az nem véletlen! A Kritikai Alapozó sorozat a kettosmerce.blog-hu-n indult, és most – újak közlése mellett – a merce.hu-n is megjelentetjük őket, enyhén szerkesztett formában!

Ugyanakkor nem árt értenünk, hogy ezek a címkék pontosan mit jelentenek, mert így egyrészt a saját nézeteinket is tisztábban láthatjuk, másrészt rájöhetünk, hogy bizonyos irányzatok, amelyek korábban szimpatikusnak tűntek, valójában egyáltalán nem azt képviselik, amit hittünk, vagy ellenkezőleg, korábban ellenszenves nézetrendszerek egy csapásra szimpatikussá válhatnak. Ennek szellemében kezdjük boncolgatni az egyik legnépszerűbb baloldali irányzatot, a szociáldemokráciát...

EZT AZ ORSZÁGOT EGY BŰNSZERVEZET VEZETI

SZTÁRKLIKK BLOG
Szerző: VÁSÁRHELYI MÁRIA
2017.11.26.


Tegye fel a kezét, aki szerint nem teljesen mindegy, hogy ma ki a Nemzeti Bank elnöke, ki a gazdasági miniszter és van-e pénzügyminisztérium. Az jelentkezzen, aki szerint változtat bármin, bármit az, hogy Rogánnak vagy Matolcsynak hívják az MNB elnökét, hogy Varga Mihály vagy Matolcsy-e a gazdasági miniszter és Németh Szilárd vagy Parragh László vezeti-e a miniszterelnökséget.

Az emelje fel a kezét, aki úgy gondolja, hogy ezek az emberek bármiféle autonómiával rendelkeznek ezekben a pozíciókban. Ne csináljunk úgy, mintha bármilyen személyi változásnak bármiféle hatása lenne az ország sorsára.

Ezek az újundokak úgy viselkednek, mint az óvodások a játszótéren; ha megunják a homokozót, átülnek a libikókára és ha abból is elegük lett, akkor beülnek a hintába. Egy kicsit persze lökdösődnek, mert lehet, hogy aki éppen a libikókán ül, az még nem akar leszállni, de akkor majd jön az óvóbácsi és rendet tesz.

Vegyük már tudomásul, hogy ezt az országot egy bűnszervezet irányítja, amelyben egyetlen autonómia létezik, a miniszterelnök, mindenkit ő rángat dróton és a sok vazallus az ő kegyeit keresi...

A VIZES VB, AMIT NEM IS LÁTTUNK

ÁTLÁTSZÓ - MÉRTÉK BLOG
Szerző: URBÁN ÁGNES
2017.11.27.


Az MTVA szerződései között nincs olyan, amelyik a júliusi hazai rendezésű vizes világbajnoksággal lenne kapcsolatos. Ezt nem mi mondjuk, hanem ők maguk, tehát már eljutottunk oda, hogy az MTVA nem is próbál egy tisztességesen és átláthatóan működő intézménynek látszódni. Urbán Ágnes írása.

Nemrégiben blogoltunk arról, hogy az MTVA-tól közérdekű adatigénylés keretében kikértük a júliusi vizes vb-vel kapcsolatos szerződések listáját. Azóta megérkezett az MTVA válasza, amiből kiderült, hogy „az Önök által a megkeresésükben megadott információk alapján adatok nem lelhetőek fel.”

Ezek szerint az M4 Sport úgy közvetítette az év egyik legnagyobb, ráadásul hazai rendezésű sporteseményét, hogy erre az MTVA semmiféle szerződést nem kötött. Valóban teljesen életszerű 2017-ben, hogy egy kiemelkedő sportesemény televíziós közvetítéséről nincs szerződés, csak úgy simán láthatóak a versenyek a képernyőn.

Az esettel kapcsolatban mindenképpen felmerült néhány kérdés:
  • Hogy közvetíthette a közszolgálati M4 Sport csatorna a vizes vb-t úgy, hogy sem a felhasználási jogokra, sem az egyéb szolgáltatásokra (pl. kommentátorállás, vonalköltség, stb) nem szerződött?
  • Ha nem az MTVA szerződött, akkor vajon ki? Tekintettel arra, hogy egy jogtulajdonos aligha engedi egy országban (még ha a rendező országról is van szó) az esemény közvetítését egy országos elérésű csatornán nézők millióinak szerződés nélkül, valahol valamilyen papírnak mégis lennie kellene.
  • Milyen pénzmozgások voltak a vizes vb közvetítése kapcsán? Ki fizetett kinek, mennyit és hogyan?
  • Hány olyan tétel lesz még a vizes vb kapcsán, amiről egyelőre nem tudunk, de ilyen vagy olyan módon a magyar adófizetők fedezték?

BELZEBUB TÉRGYE KALÁCSA

REZEDA VILÁGA BLOG
Szerző: Rezeda
2017.11.27.


Az indiánok köztudottan tisztelték a szellemi fogyatékosokat, miniszterelnökünk tán ezért menekült egy időben dakota földre. Most viszont már odahagyta azt, semmi nem indokolja tehát, hogy vele és udvartartásával irgalmasak legyünk. Ám a gyermeki kíváncsiság nem hagyja nyugodni az embert, és vizsgálgatja, mint tudós néz üvegedénybe, a szellemi toprongyság sajátos jeleit és hömpölygő áradatát, hogy lajstromozza a poklot, ami a fejükben tenyészik.

Itt van nekünk mindjárt ez a Halász János, aki szóvivője volna a Párt farkának, amelyet frakciónak neveznek tévesen egyes híradásokban. Lelkük rajta. Ő az egyik jele, megtestesülése annak a jámbor hivalkodásnak, amely abban nyilvánul meg, hogy mindenféle rangokat osztogatnak egymásnak, ez a Halász épp szóvivője a faroknak, és emellett mókamester is, természetesen.

Most is térdre ereszkedett, úgy könyörgött az országgyűlésnek, amelyek voltaképp ők maguk, napirendezzen má’ kicsit sorosilag, hogy a képviselők elmondhassák a véleményüket. Mintha olyan lenne nekik egyáltalán, és nem Orbánt okádnák ki magukból fékek és kontroll nélkül. Ennek jele az is, hogy ez a Halász a nemzeti levelezősdiről azt állította, a legtöbb emberre van szükség ahhoz, hogy meg tudják védeni Magyarországot a migránsok betelepítésétől. (Most elmélázok kicsit, ha szabad.)

Szerinte Soros György “frontális támadást indított”, azt szeretné, hogy másik, bevándorláspárti kormány kerüljön az Orbán-kormány helyére. Abban épp igaza van, hogy rajtuk kívül a háromnegyed ország és a fél világ szeretné, ha másik kormány kerülne a mostani helyére, amelyet viszont kormánynak nevezni erős eufemizmus. Nem más ugyanis, mint az ütődött főnök kannásbor lerakata, és annyi kárt is okoz, ha jól belegondolunk.

Mintha részegek volnának ezek, elég csak Kósára gondolnunk, midőn megszólal, vagy a rezsiharcosra. Látatlanban és szonda nélkül mégsem mondhatja az ember, hogy máttós volna az egész bagázs, és nem is lenne helytálló meg ildomos. Marad tehát az a végkövetkeztetés, hogy degeneráltak, mint például valami Puskás Imre, aki megint csak szóvivő és zászlófelelős.

Ő meg azt hangsúlyozta – ezek mindig nagyon hangsúlyoznak, követelnek, öklöt ráznak, egyebek -, hogy az ellenzéki politikusok nyíltan szembehelyezkedtek a magyar emberek álláspontjával, akik az erről szóló népszavazáson elsöprő többséggel utasították el a kvótát. Ha belegondolok, az a referendum érvénytelen volt, arra hivatkozni, mint népakaratra erősen aljas dolog, de én ilyet nem feltételezek...

PUTYIN PRÓBÁLJA SAROKBA SZORÍTANI AZ EURÓPAI PARLAMENTET ÉS ANNAK VEZETŐJE HAJLIK IS AZ ENGEDMÉNYRE - SZELESTEY LAJOS NEMZETKÖZI SAJTÓSZEMLÉJE

B1 BLOGCSALÁD
Szerző: SZELESTEY
2017.11.27.


- Nem lesz könnyű elérni az EU átalakítását az olyanokkal szemben, mint a magyar és a lengyel kormány

- Robbanásveszélyes ponton a Soros-elleni hadjárat

- Az utolsó oltsa le a villanyt! (Ha nem emelik a magyar béreket, mindenki elmegy külföldre dolgozni.)

Financial Times

Az Európa Tanács vezetője azt fontolgatja, hogy fel kellene oldani a Moszkva elleni szankciókat, mert attól tart, hogy különben Oroszország kilép a demokratikus jogok betartására ügyelő szervezetből. Jagland szerint a távozás súlyos csapást mérne az emberi jogok védelmére, mert az orosz polgárok onnantól kezdve nem fordulhatnának a strasbourgi európai bírósághoz. Márpedig ők kezdeményezik minden 3. pert. A Kreml azt követeli, hogy visszakaphassa szavazati jogát a Parlamenti Gyűlésben, amit három éve, a Krím megszállása miatt vesztett el.

Ukrajna és több más állam arra figyelmeztet, hogy a szervezet fejet hajtana a zsarolás előtt, ha nem kérne semmit ellentételként a Krím-félszigeten, vagy Kelet-Ukrajnában. Ráadásul a lépés meggyengítené az unió megtorló intézkedéseit is, vagyis kiütné az első téglát a falból. Az orosz fél nyáron már felfüggesztette 33 millió eurós tagsági díjának a befizetését. Azon kívül engedélyezte, hogy az orosz Alkotmánybíróság ne vegye figyelembe a strasbourgi ítéleteket. Jagland azzal érvel, hogy nem szabad feladni az elveket, de az ET megbízatása az emberi jogok védelmére szól. A szavazati jog ideiglenes megvonásának kiterjesztéséről januárban kell szavazni. A meghosszabbítás támogatói azt mondják, nem szabad precedenst teremteni pl. a magyar és a lengyel, valamint a török és azeri kormány számára, amelyet szintén a demokrácia leépítésével vádolnak.

Die Welt


Egész Európa Németországra vár, mert a kormányválság bizonytalanságot váltott ki az EU-ban. Brüsszelben, a kompromisszumok földjén, egyre több a zavar. A szervezetnek vezetésére és tetterőre van szüksége, csak éppen működőképes német kabinet nélkül ez nem lehetséges. Mert kell-e újabb SOS-jelzés a Brexit után, hogy a puszta túlélésért küzd az európai béketerv? Hiszen a nehézségek miatt megerősödtek az unióellenes pártok a spanyoloknál és az olaszoknál. A magyaroknál és a lengyeleknél sziklaszilárdan ülnek a nyeregben olyanok, akik legalább ennyire megszállottan állnak szemben Brüsszellel. Az euró bajai és a tömeges bevándorlás tartósan rendkívüli állapothoz vezetett Franciaországban, Spanyolországban az államot döntötte válságba a nacionalista Katalónia. Így az újabb nagy koalíció lehetőségét szinte az egész földrészen megkönnyebbülés fogadja

Ám nagy kérdés, hogy az európai gondolat utolsó nagy képviselője, Macron valóban az EU megújítását akarja-e a németekkel az oldalán, vagy netán csak azt szeretné elérni, hogy a túl drága francia szociális államot Berlin pénztárcájából finanszírozzák? Egy napon ugyanis véget kell vetni ennek az olcsó Európa-politikának. Az unió működését alapjaiban kell megújítani: több jogkört kell adni az EP-nek, kevesebb szabályozásra van szükség, ellenben a jövőben a többségi döntéseket kell előnyben részesíteni. Persze elég nehéz lesz ezt keresztülvinni az olyan euroszkeptikusokkal szemben, mint Orbán és Kaczynski. És sajnos ebben a képletben Németország nem példakép. Merkel mindig csupán időt akart nyerni, ha baj volt, sosem mutatta, hogy európai víziója volna. Szóval bizonytalan, hogy jobb lesz-e az EU-nak, ha ő marad a kancellár...